Jump to content

Moto Zajednica

Mercury 9.9

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Prodajem vanbrodski motor mercury 9.9. Godina je 1996, kratka noga, sa ruckom. Motor estetski nije kao nov, ali je masina zdrava kao dren. Pali na pola kanapa, radi mirno i tiho, bez ikakvih stranih zvukova.  Uradjen servis na kraju sezone (kao i uvek), zamanjene svecice, ulje u cizmi, prekontrolisan karburator, podmazana rucka, vrat cizme i konzerviran. Ja sam ga vozio samo na Zlatarskom jezeru. Posle svake voznje opran i odlozen u garazu.

Motor je iz uvoza, nije carinjen, nema papire. U mom vlasnistvu je vec 4 godine.
Cena je 550evra i prilicno je fiksna. Nasao sam jaci motor pa ce ovaj biti na oglasu dok se taj ne proda. Nisam vise nigde oglasavao posto bih voleo da ga uzme neko koga "znam"

Okacicu sutravise slika

post-1765-0-16686400-1458409822.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da, da 2t. Ne znam koja je potrosnja. Znam da sa ceturi osobe na manje od pola gasa predjem oba kraka Zlatarskog i vratim se na branu sa manje od 15 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kada bi vozio konstantno pun gas oko 5litara na sat potrošnja, maksimum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da, da 2t. Ne znam koja je potrosnja. Znam da sa ceturi osobe na manje od pola gasa predjem oba kraka Zlatarskog i vratim se na branu sa manje od 15 litara

35 - 40 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

35 - 40 km

Od brane do usca Tisovice ima 15, od brane do brane Sjenickog jezera ima 23. Negde oko 62 +- 5

 

U poredjenju sa drugim prevoznim sredstvima mozda deluje mnogo, u nautici je ekonomicno. Ali opet kako god bilo, nautika je skup sport :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Moj od 70ks, kompresija 3.5, 3, 4,  pun gas, za 6 minuta 5 litara, 4km. I kad sam izvadio bidon od 10litara rezerve, i dalje je u čamcu bio muk ko da je neko umro :D Brod je u poređenju sa autom izuzetno žedan, pogotovu ako glisira. Svaki luksuz košta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa to. Mi se nekad zezamo gore, prskamo se camcima, glisiramo, radimo ono sto se ne sme :D , popije rezervoar caskom. Neki put imam za dva odlaska. Sve zavisi od kolicine rakije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

35 - 40 km

Od brane do usca Tisovice ima 15, od brane do brane Sjenickog jezera ima 23. Negde oko 62 +- 5

Od brane do usca Tisovice ima 8-9 km, a od brane do Sjenickog 18-20, zavisi kako vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

4-5 godina sam gore skoro pa svake nedelje i mislim da sam 100 % u pravu sto se tice kilometraze. Ono +- sam stavio zato sto nikad ne idemo strogo sredinom i stalno sevrdamo tamo ovamo po uvalama. No nije bitno

Metno sam i na kupujemprodajem

 

FZzQ5eG.jpg

 

UpmzYYh.jpg

 

e1x07o4.jpg

 

624eP5m.jpg

 

iVNYUHO.jpg

 

4YyIL3G.jpg

 

PcW5kJO.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Ovo su pouzdani motori. Motor deluje super kako je opisan i kako izgleda. Ono sto me brine je da li mozes dobiti toliko koliko trazis jer za te pare se moze uzeti honda 7,5 4T, a uz malo "njuskanja" mozda i jamaha 8 ili 9,9, opet 4T, sa sve papirima za upis u plovidbenu dozvolu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To je vec pitanje. Ja sam stavio neku cenu koju znam da cu morati malo da korigujem i LJUDIMA mogu da dam i garanciju na motor. E sad, tu sam cenu formirao gledajuci prosek 9.9 motora na oglasima. Nije mi frka da prodam, iako bih voleo da uzmem taj jaci. Neka ga sad tako pa cemo menjati ako bas resim.
Sto se motora tice Honda i mozda moze za te neke pare, mada Honda u ovom svetu nije kao sto je u auto - moto industriji. Yamaha vec, ono sto sam gledao, mora da se plati dosta bolje da bude dobro stanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

4-5 godina sam gore skoro pa svake nedelje i mislim da sam 100 % u pravu sto se tice kilometraze.

Gore sam od 98 god. Vikendica mi je na raskrsnici Tisovice i Uvca, i poznajem svaki panj ispod vode.

Ako se setis sledeci put svrati. 200 met pre Uzickog naselja na levoj obali, drvena vikendica. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E pa mi smo na onom splavu preko puta Vasilica u uvali, a drugar je kupio plac i pravi vikendicu otprilike bas iznad tebe. Vidimo se gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

E pa mi smo na onom splavu preko puta Vasilica u uvali, a drugar je kupio plac i pravi vikendicu otprilike bas iznad tebe. Vidimo se gore

Skakali smo sa tog splava  :)   Vidimo se gore ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Sto se motora tice Honda i mozda moze za te neke pare, mada Honda u ovom svetu nije kao sto je u auto - moto industriji. Yamaha vec, ono sto sam gledao, mora da se plati dosta bolje da bude dobro stanje

Da ne ulazimo u off, ali kada vec pominjemo, Honda je vrlo ozbiljan brand u "ovom svetu"...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Tako je ljudi vide. Procitao sam gomilu stranica dok sam ulazio u tu pricu i zakljucio da je ok, ali nista specijalno. Najduze su u tim 4T varijantama, ali daleko od toga da su premium brend u vanbrodskom svetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

U vanbrodskom svetu i motorima je pored yamahe tohatsu jedan od boljih ali kod nas slabo zastupljen brend.Svi mercury vanbrodski motori u americi su ustvari tohatsu :-) Tako da tvoj motor nema greske sigurno. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja