Jump to content

Moto Zajednica

MZ elektrika

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Jbg, ja sam stari skinuo i stavio novi, ništa nisam budžio. Kako sa tim da se izborim sada sa tim? Još malo strpljenja mu dajem a onda tražim majstora da ga napravi da bude kao apn prost kao pasulj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Na cetkicama moras da imas struju kada das kontakt. Rotor nema stalni magnet vec koristi "pobudu" tj. struju sa akumulatora kako bi pomocu kalema na rotoru stvorio magnetno polje. Kada se rotor zavrti to polje postaje, jelte, obrtno. E to obrtno polje posle svara naizmenicnu trofaznu struju u statoru koja se kroz ona tri kabla prvo vodi do diodnog mosta kako bi se tamo napravila jednosmerna struja, a onda i do reglera koji regulise napon kako ne bi ostetili akumulator i potrosace.

 

Ovde je malo palsticno pojasnjeno.

 

 

U svakom slucaju, na cetkicama moras imati napon sa akumulatora. Nesto od zica nije spojeno kako treba ili je nesto crklo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Na donjem delu alternatora imas cetiri buksne na koje se povezuju zice. Na prve tri ( gledano sa leve strane ) se kace tri crne zice, to su faze alternatora, raspored nije bitan. Te tri crne ti idu gore direktno na diodnu plocu ( ispod sedista ) . Na onu cetvrtu buksnu - ili prvu sa desne strane ti ide zeleno plava ( il zeleno crvena, crna ) zica i to ti je pobuda alternatora. Na njoj moras imati struju kad das kontakt. Ona je takodje spojena i sa jednom cetkicom . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Predajem se, sve sam pretresao i ne ide. Našao sam neku braon žicu kod zadnjeg svetla koja je prekinita ali izgleda kao da nije ni bila spojena sa nečim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Na MZ - u se zice braon boje koriste za minus - masu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Gde se ti nalazis?

 

Jesi li merio napon na akumulatoru?

 

Meni se desilo da sam pogresno povezao prekidac za stopaljku pa je pravio kratak spoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

meni lici da si pogresno povezao regler... :D Ide ovako.. DF ide odozdo sa cetkice na koj si merio, D- ide sa cvora mase na kucistu filtera vayduha, D+ ide ili sa diodne ploce ili sa osiguraca(pre bih rekao da ide sa diodne ploce) kod auto reglera ide sa osiguraca. Dalje 61 ili taj B+ ide na sijalicu u satovima(neka me neko ispravi za ovo). Tebi su ovde zice 100x prespajane i seckane, proveri unimerom gde su zice nastavljene i kako su spojene. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Po tvojim slikama, dole na alternatoru ti na pobudu ide zeleno crna - sto i treba, ali ti je gore na regleru na DF gde treba ta zelena da stoji prikacena neka crna zica,a ovu zeleno crnu si stavio na D - .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Juče sam raskupusao sve, danas ću da proveravam gde je koja nastavljena i kojom bojom. Provalio sam da su braon žice za masu ali opet ne ide mi da stoji tek tako izolovana.  Danas posle posla nastavljam gde sam stao pa apdejtujem. Ja se nalazim u Vršcu, u južnom Banatu.. Najgore je što sve radi savršeno, motor pali, ide, rade svetla migavci sve.. To me zbunjuje jako. Mnogo mi znači ovo ljudi, hvala puno. Prvom prilikom plaćam pivo, samo da se dovučem do nekog skupa :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Proverio sam kako je povezan regler.. Df sa četkice ode do df na regleru, b+ ide do osigurača gde se nastavlja do akumulatora na +, d+ ide do diodne ploče gde piše d+, 61 ide isto do diodne ploče gde isto stoji 61. D-ide do osigurača i onda do - na akumulatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Preostaje mi da proverim diodnu ploču. Sve naleze, sve je povezano a ne puni. Nije mi jasno kako imam 0.5 volti na četkicama. Nemam pobudu, da li to ide preko diodne ploče? Tj kod auta se na diodnoj ploči nalaze i tri pobudne diode koje šalju napon pobude na alternator, a to mi dosta liči na ovo što vidim na emzi. Eto, a pre nedelju dana nisam znao ni šta je pobuda  :lud:  Da li zna neko nekoga u južnom banatu ko može da mi pomogne? :tuzno:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Preostaje mi da proverim diodnu ploču. Sve naleze, sve je povezano a ne puni. Nije mi jasno kako imam 0.5 volti na četkicama. Nemam pobudu, da li to ide preko diodne ploče? Tj kod auta se na diodnoj ploči nalaze i tri pobudne diode koje šalju napon pobude na alternator, a to mi dosta liči na ovo što vidim na emzi. Eto, a pre nedelju dana nisam znao ni šta je pobuda :lud: Da li zna neko nekoga u južnom banatu ko može da mi pomogne? :tuzno:

Tri diode ispravljaju struju u jednosmernu, a regler posle pegla napon. Probaj da skines cetkicu sa kolektora pa onda da meris. Kad cetkica stoji na kolektoru sve je u spoju i onda imas pad napona. Kalem u rotoru trosi struju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Kada skinem četkicu zakucava unimer na 12,6.. jel to znači da je u redu?

Da. Trebalo bi da bude. Mogu proveriti kod mene pa da ti javim. Mogao bi i da premeris same kaleme jedan po jedan. Ako mozes da upalis motor. Raskacis zice pa meris svaki kontakt sa masom. Ne znam koliko izbacuju u pikovima ali hajd da racunamo da ne idu preko 25 volti ali je naizmenicna struja u pitanju, napominjem, tako da podesis unimer. Ako i oni izbacuju isti napon svaki onda ti ostaje samo most ili regler. A za to sad ne znam. To bih morao da prokljuvim kako proveriti. Ceo sistem ako radi podize napon na akumulatoru na klemama kada dodas gas. Stari regleri dizu na 14 V kada povecas turazu sa 12,nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Povadio sam sve, zamenio sve buksne, stavio novi regler, proverio diode, zamenio kondenzator, stavio onu fensi kutiju za ubodne osigurače i kada sam probao juče, RADI. Sad kao da čekam da prestane da radi, jer ne znam šta mu je smetalo :jee1::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja