Jump to content

Moto Zajednica

MZ elektrika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Nasao akumulaator VARTA 12v 3A .da li da kupim,da li je dobar zaMZ 250 ,.Cena 1400 din nov u prodavnici "pozzBas bi mi dobro doso odgovor nekog strucnijeg od mene.Unapred hvala ./PS nisam znao gde da turim ovo pitanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Da ne otvaram novu temu hteo bih vas pitati da li neko zna kako se povezuju zmigavci na MZ ETZ 250 ?,

tesko da ti objasnimo... :) imas u semi u MZ manualu.. posto su kod ovog motora i zicama vodjena masa a ne preko rama.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Hehe. Nije mnogo strasno. Crno-bele zice vode + od prekidaca do levih zmigavaca, a zeleno-crne do desnih. Svi zmigavci su spojeni braon zicom za masu. Automat se spaja direktno na + preko osiguraca, a odvod iz njega ide u prekidac za zmigavce i on prekida struju odvoda direktno kada se ukljuce zmigavci.

Mada, kao sto rece Sumi. Konfuzno to ovako zvuci. Imas seme sto tehnicke, sto razlozene u boji pa prostudiraj. Meni je ova dosta pomogla da skontam.

12vanlage.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Sprint prince 125

Shandoo hvala na odgovoru videcu ovih dana za zmigavce :) ,nego pojavio mi se novi problem,kada je motor u leru nece da puni nego tek kada mu se da dosta velik gas ,interesuje me kako se steluje regler da bi punio na manjim obrtajima ?.unapred hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Sprint prince 125

ne ne steluje se regler, inace motor(MZ) ne puni ipod 2000 obtaja..

Ja imam onaj mehanicki regler pa sam mislio da se on mozda moze stelovati nesto , ovako lampica se ugasi tek kada mu dam veci gas tj kada ga nateram u vece obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

 

ne ne steluje se regler, inace motor(MZ) ne puni ipod 2000 obtaja..

Ja imam onaj mehanicki regler pa sam mislio da se on mozda moze stelovati nesto , ovako lampica se ugasi tek kada mu dam veci gas tj kada ga nateram u vece obrtaje.

 

svaki mehanicki regler moze da se steluje ,koliko ja znam

ali oni su na dinamama ,a alternator ima samo regulator napona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Ja imam isti problem, regler mi je nov, akumulator nov, četkice nove, rotor i stator izgledaju odlično ali ne znam da li su ispravni. Sve povezano po šemi odozgo, fabrička instalcija sve radi samo dok akumulator ima struje. Ne puni i to je to. kako da ispitam rotor i stator? Samo još to nisam zamenio  :neznam: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Rotor treba da dobija struju preko cetkica kako bi stvarao obrtno magnetno polje. Stator u sve tri faze pusta naizmenicnu struju koju posle diodni most pegla a regler ogranicava. Ako se ne varam trebalo bi da mozes da proveris i jedno i drugo unimerom. U sustini ako rotor na kolektoru pokazuju spoj onda bi trebalo da je ok. Isto je i za svako kalem na statoru. Regler mehanicki? Kupljen nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Msm da nije mehanički, crna kutija na aluminijumskom limu, kupljen kod mikija pre par dana.. Na kolektoru pokazuje spoj kada proveravam unimerom.. Šta još mogu da ispitam bez nekog posebnog znanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Msm da nije mehanički, crna kutija na aluminijumskom limu, kupljen kod mikija pre par dana.. Na kolektoru pokazuje spoj kada proveravam unimerom.. Šta još mogu da ispitam bez nekog posebnog znanja?

 

Raskaci cetkice pa onda meri. Isto i za stator. Svi kontakti dole pa onda merenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Proverio sam rotor i stator unimerom, rotor pokazuje spoj na kolektorima, stator ne na kontaktima. Šta dalje?

Stator je koliko videh na semi vezan u zvezdu tako da ako ti ne pokazuje kontakt izmedju U, V i W klema crkao je stator. Hmmmm... Da li je to uopste moguce? Neka me neko ispravi ako gresim.

Proveri sve tri kombinacije (probas prvo U i V, pa U i W i na kraju V i W) jer ako jedna od njih pusta struju crkao je samo jedan kalem mada je to opet i nevazno. Mislim da ces morati da menjas ceo stator svakako.

 

POMOOOOOOOĆ ! ! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja