Jump to content

Moto Zajednica

MZ elektrika

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Sprint prince 125

Imam MZ ETZ 250 i nece da puni,kako da proverim da li dinama puni?da li je potrebno da ima lampicu u obrtomer satu da bi punio ?na dinami su cetkice dobre proveravao sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Izmeriš napon akumulatora kad ne radi motor i posle kad ga upališ. Treba da bude veći kad je upaljen.

 

Sent from my Ei Niš 4345 G

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Iskoristicu temu da ne otvaram novu.

 

12vanlage.jpg

 

Povezujem struju po ovoj semi na ETZ-u i sve je manje vise na mestu ali automat za zmigavce ima tri nozice pa ne znam koja je koja i na sta se povezuje treca.

I da li je vazno koji se kontakt na bobini gde povezuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Imas dve vrste automata, elektronski, gde se treca nozica povezuje sa masom i obican gde se treca nozica povezuje sa kontrolnom lampicom. Izvodi na bobini morajubiti povezani kako treba. Najlakse da nadjes na netu koji brojeve u auto elektrici, sta znaci iliti gde se koji broj vezuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Kod mene je crveno crna na X a plavo crna na L a P mi je slobodno. Imam okrugli automat onaj najjeftiniji. Sad ne znam kako su kod tebe oznake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Kod mene je crveno crna na X a plavo crna na L a P mi je slobodno. Imam okrugli automat onaj najjeftiniji. Sad ne znam kako su kod tebe oznake.

 

To je otprilike to. Probacu tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Brckah po forumu ali ne mogu da nadjem.

Od cega moze da se iskoristi automat za zmigavce na ETZ-u?

 

Inace, struja odradjena uspesno u vecoj meri. Ostalo da se izvede kabl na prekidac od prednje kocnice i da se montira automat posto je stari crkao. Ostalo cu treba da isproveravam jos jednom i da malo ususkam da ne dodje do nezeljenih spojeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

treca nozica automata ide na masu! :) Tipa 49 + 49a prekidac i 36 -

Hmmmmm. Mozda zbog toga ne da radi. A mozda smo ga i sprzili. :D Cu proverim danaske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Sprint prince 125

Gde da se prikopca auto glinerica dole na altelnator da bi video da li proizvodi struju?...cetkice na motoru su dobre,ostavio sam samo jednu Zelenu zicu na kondenzatoru da bi mogao da upalim motor a sve sam ostale otkacio ,auto lampica nigde ne sija ni na jednom kontaktu,ne znam sta bi to onda moglo biti ?,i da stavljao sam drugi komplet stator i opet nema struje da li je moguce onda da je rotor u kvaru ili mozda ja nisam dobro gledao sa auto glinericom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Gde da se prikopca auto glinerica dole na altelnator da bi video da li proizvodi struju?...cetkice na motoru su dobre,ostavio sam samo jednu Zelenu zicu na kondenzatoru da bi mogao da upalim motor a sve sam ostale otkacio ,auto lampica nigde ne sija ni na jednom kontaktu,ne znam sta bi to onda moglo biti ?,i da stavljao sam drugi komplet stator i opet nema struje da li je moguce onda da je rotor u kvaru ili mozda ja nisam dobro gledao sa auto glinericom ?

 

A mozda ti je pogresno nesto povezano?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Sprint prince 125

 

Gde da se prikopca auto glinerica dole na altelnator da bi video da li proizvodi struju?...cetkice na motoru su dobre,ostavio sam samo jednu Zelenu zicu na kondenzatoru da bi mogao da upalim motor a sve sam ostale otkacio ,auto lampica nigde ne sija ni na jednom kontaktu,ne znam sta bi to onda moglo biti ?,i da stavljao sam drugi komplet stator i opet nema struje da li je moguce onda da je rotor u kvaru ili mozda ja nisam dobro gledao sa auto glinericom ?

 

A mozda ti je pogresno nesto povezano?? 

 

Ali trebalo bi dole na altenatoru kad upalim motor i kada sa autoglinericom(lampicom) dodirujem kontakte da sija, ali kod mene nista pa zato sada ne znam do cega bi moglo biti da motor ne pravi struju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ali trebalo bi dole na altenatoru kad upalim motor i kada sa autoglinericom(lampicom) dodirujem kontakte da sija, ali kod mene nista pa zato sada ne znam do cega bi moglo biti da motor ne pravi struju ?

Ne moze da sija... kad pogresno spajas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Sprint prince 125

 

Ali trebalo bi dole na altenatoru kad upalim motor i kada sa autoglinericom(lampicom) dodirujem kontakte da sija, ali kod mene nista pa zato sada ne znam do cega bi moglo biti da motor ne pravi struju ?

Ne moze da sija... kad pogresno spajas...

 

Sve je fabricki spojeno,nego mene interesuje gde da se prikopca autoglinerica dole na altenatoru da bi svetlila?,na altenatoru je trenutno jedna zica zelena prikopcana zbog varnice da bi mogao motor da radi problem je sto ne pravi struju tj radi samo dok ima struje u akumulatoru,on mora da pravi struju dole na altenatoru a posle cu lako povezati sta treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sa donje strane alternatora ti idu tri crne zice ( faze ), a ona braon zica ide gore desno, a plavo zelena dole desno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sve je fabricki spojeno,nego mene interesuje gde da se prikopca autoglinerica dole na altenatoru da bi svetlila?,na altenatoru je trenutno jedna zica zelena prikopcana zbog varnice da bi mogao motor da radi problem je sto ne pravi struju tj radi samo dok ima struje u akumulatoru,on mora da pravi struju dole na altenatoru a posle cu lako povezati sta treba

 

Sa donje strane alternatora ti idu tri crne zice ( faze ), a ona braon zica ide gore desno, a plavo zelena dole desno. 

 

 

evo objasnio ti covek! Ne moze alternator da radi ako nema pobudu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Sprint prince 125

Ja nemam onu lampicu sto stoji u obrtomer satu za kontakt da li je to neophodno da ima da bi motor punio ?,a dole na altenatoru je sve tako povezano kao gore sto je navedeno u postu ali motor i dalje ne puni...nego nije mi jasno sad sto je NIKI napisao "Altenator ce mozda praviti struju ako mu dovedes napon sa akumulatora na pobudni namotaj" ?,gde je taj pobudni namotaj ?,ako je pobudna lampica odakle idu zice na tu crvenu kontakt lampicu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Kod mene je najjeftinije neki okrugli sto sam nasao u auto radnji i veoma dobro radi posao. Povezan je kao sto sam ti i predhodno napisao, sad jedino da se razlikuje struja od ETZ 150 i od ETZ 250, mada ne bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja