Jump to content

Moto Zajednica

R1100GS: Ćopak

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jedna od sitnica koje mi se ne dopadaju na mom motoru je copak, bocna nozica, kako god. Imam utisak da je suvise kratka, pa je motocikl oslonjen na nju prilicno nagnut. Tada je prilicno tesko podignuti ga, narocito ako su na njemu tri puna kofera.

 

Video sam par resenja na netu, u vidu prosirenih (i povisenih) stopica, ali to ne popravlja znacajno stvar.

 

Ja bih da copak presecem na polovini i umetnem parce od 5cm istog precnika. Da li je ovo neko vec radio? Dali je copak pun presek ili cev?

 

Da li bi ovo Seba mogao da obavi? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

I mene ovo interesuje, posto sam ja podigao motor sa dogbone-ima sad mi na bocnu nozicu mnogo nagnut.  :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Jedna od sitnica koje mi se ne dopadaju na mom motoru je copak, bocna nozica, kako god. Imam utisak da je suvise kratka, pa je motocikl oslonjen na nju prilicno nagnut. Tada je prilicno tesko podignuti ga, narocito ako su na njemu tri puna kofera.

 

Video sam par resenja na netu, u vidu prosirenih (i povisenih) stopica, ali to ne popravlja znacajno stvar.

 

Ja bih da copak presecem na polovini i umetnem parce od 5cm istog precnika. Da li je ovo neko vec radio? Dali je copak pun presek ili cev?

 

Da li bi ovo Seba mogao da obavi? :)

Da se ja pitam :Joska: pre bih  napravio dodatak na stopu nozice, recimo 2-3 cm debljine. Mislim da ce umetak od 5 cm da suvise ispravi motor i da ce da izgubi na stabilnosti kada je na copi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Copavu si vremenom iskrivio Lalajko, i ako je produzis umetanjem parceta cevi, proveri dali ce kaciti centralne. Najednostavnije je da na petu iste zavaris plocicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A ja mislio da je taj problem prisutan jedino na mom motoru!

Meni je problem bio posebno izražen kada je motor potpuno natovaren. U tom slučaju neko je (uglavnom supruga koja prva siđe) morao da pridržava motor dok ja pokušavam da siđem, ili da podbaci neki kamen ispod ćopave! Uglavnom vrlo nezgodna pojava i na putovanju mi svako zaustavljanje presedalo zbog neophodnih "akrobacija".

 

Ja sam pre mesec dana rešio ovaj problem na isti način na koji i ti planiraš to da uradiš. Isekao sam "ćopavu" na 20 milimetara od papučice i onda ubacio punu šipku u oba kraja i zavario.

Cev od "ćopave" ima unutrašnji prečnik od 16mm (ja sam za produžetak iskoristio stari nastavak za gedoru koji ulazi "knap" u cev ćopave).

Podešavao sam koja visina je najbolja i odlučio da je 50 mm prava mera za produženje pa sam na tu meru i fiksirao.

Sada mi se čini da je produženje moglo da bude za koji milimetar kraće, međutim i ovako mi se nije desilo da motor krene na drugu stranu. Inače za ovu "preradu" trebalo mi pola sata.

Situacija je sada neuporedivo bolja, mrđutim pojavio se i jedan problem. U slučaju kada je motor podignut na glavni oslonac a ćopava je preklopljena, kada motor spustimo na točkove ćopava ostaje "zarobljena" (jer je sada duža od glavnog oslonca pa je on blokira) i ne može da se spusti dok se motor ponovo ne podigne na glavni oslonac.

Moraš da se navikneš da ti ćopava bude uvek otvorena (i kad je na glavnom osloncu), pa onda prvo spustiš motor na točkove pa digneš ćopavu.

 

p.s.

Dok ja pisao odgovor Dane Deda se već ubacio u priču i opisao mogući problem oko prerade.

Opasan starac raste od njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

I meni je motor mnogo nagnut kada je na copavoj. ja sam mislio tako mora :) nije mi resko da ga dizem sada ali natovarenog... mozda im je to konstrukcijski tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Copavu si vremenom iskrivio Lalajko, i ako je produzis umetanjem parceta cevi, proveri dali ce kaciti centralne. Najednostavnije je da na petu iste zavaris plocicu.

 

To sam i ja pomislio, proveravao sam vise puta i prava je ko strela. Da znam da je igde krivo skinuo bih je i nosio negde na ispravljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Copavu si vremenom iskrivio Lalajko, i ako je produzis umetanjem parceta cevi, proveri dali ce kaciti centralne. Najednostavnije je da na petu iste zavaris plocicu.

 

To sam i ja pomislio, proveravao sam vise puta i prava je ko strela. Da znam da je igde krivo skinuo bih je i nosio negde na ispravljanje.

 

 

Vjerovatno je ovo pod brojem 11 piksna na sarafu koji drzi copu i ona se pojela ili pukla i ispala, pa je copa dobila lufta i promjeni ugao pod opterecenjem. :zbunjen:

 

B0001188.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Punisa, nije tako konstrukcijski. Kod DEDE je to fabricki, bas picikato.  Dedin motor  na copavi i na centralnoj stoji ko oficir. Ja svoj problem moram da resavam gledajuci i mereci sa Danetovog motora. Nisam nista dirao jer sam odmah shvatio da ce nastati problem kao kod her ZZIKE. Ispravio sam ccopavu na presi i doslo je je do nezeljenog kacenja sa centralnim nozicama. Kod mene je zadnja guma veceg balona od standarda pa i to doprinosi... "kratka copava" motor isuvise naveden-pijan. Ako sam ne mogu da resim cukanje desnog leptira, resicu bar problem copave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I

 

 

Copavu si vremenom iskrivio Lalajko, i ako je produzis umetanjem parceta cevi, proveri dali ce kaciti centralne. Najednostavnije je da na petu iste zavaris plocicu.

 

 

To sam i ja pomislio, proveravao sam vise puta i prava je ko strela. Da znam da je igde krivo skinuo bih je i nosio negde na ispravljanje.

 

Vjerovatno je ovo pod brojem 11 piksna na sarafu koji drzi copu i ona se pojela ili pukla i ispala, pa je copa dobila lufta i promjeni ugao pod opterecenjem. :zbunjen:

 

B0001188.png

Bilo je kod mene malo nekog lufta kod osovinice, to sam sanirao dodavanjem čelične šajbne. Međutim gotovo nikakvog poboljšanjs nakon te intervencije nije bilo. Švabe nešto zajebale i nemere se to opraviti bez brusilice, čekića i aparata za varenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pogledacu onda Ceperko,nisam ni razmisljao o tome kao o problemu do sada. inace prosli vikend reko da proverim pritisak u gumama kad ono zadnja 3,4! mozda je i to malo doprinelo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije isti motor,ali problematika jeste. I kod mene na BMW-u se pojela ta osovinica oko koje se rotira nozics. Ali to nije problem. Problem je sto se oštetio rukavac na ramu kroz koji osovinica prolazi. Da bi se on obradio potrebno je skloniti motor iz rama,a to mi bas i nije opcija. Evo par slicica kako sam ja resio taj problem. Nije skupo,a radi. Sto je jos bitnije-ne smeta,ne kaci nigde,nije tesko da vuce nozicu dole u voznji. Nije zavareno za motor.

post-7764-0-37084400-1458409403.jpg

post-7764-0-58639600-1458409423.jpg

post-7764-0-91441500-1458409447.jpg

post-7764-0-90363500-1458409465.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

I

 

 

Copavu si vremenom iskrivio Lalajko, i ako je produzis umetanjem parceta cevi, proveri dali ce kaciti centralne. Najednostavnije je da na petu iste zavaris plocicu.

 

To sam i ja pomislio, proveravao sam vise puta i prava je ko strela. Da znam da je igde krivo skinuo bih je i nosio negde na ispravljanje.

 

Vjerovatno je ovo pod brojem 11 piksna na sarafu koji drzi copu i ona se pojela ili pukla i ispala, pa je copa dobila lufta i promjeni ugao pod opterecenjem. :zbunjen:

 

B0001188.png

Bilo je kod mene malo nekog lufta kod osovinice, to sam sanirao dodavanjem čelične šajbne. Međutim gotovo nikakvog poboljšanjs nakon te intervencije nije bilo. Švabe nešto zajebale i nemere se to opraviti bez brusilice, čekića i aparata za varenje.

 

 

Ovo je slika cope bas od R1100GS-a, tako da ukoliko se prosirila i rupa na tijelu 3 kroz koju ide saraf i piksna, tijelo ( nosac cope ) se moze skinuti sa rama i remontovati. Rupa piksirati, napraviti nova piksna ( mesingana ili bronzana ) i staviti novi saraf. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Tako je Branko. I to bi otprilike i bilo najbolje resenje problema. Na starim BMW-ima je taj deo sastavni deo rama i ne moze se lako prići da se obradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A, to kod mene nema! Uvek posvetim paznju pranju, odozdo je cist ko suza (aparat pod pritiskom, cetke, samponi...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Kupio komad aluminijuma na otpadu (100din), poturio pod copu obelezio okolo flomasterom i odneo kod strugara da mi ukopa na glodalici (100din) , dva srafceta sam imao :D

 

Neki to rade ovako :

 

12299171_1041097315942365_68705218083237

 

 

Sve to rade zbog ovog :

 

13335584_1052171091534557_14107836070361

 

 

Ovo su kulturna resenja ali kostaju po 25 i vise evra :

13339460_10209778019075845_1433007911512

 

R1150_R_199.jpg

 

R1150_R_200.jpg

 

 

A ovo je moje resenje :

bese neka alu plocica okrugla :

 

 

IMG_20160528_215254_Medium.jpg

 

Posle sam je malo fazonirao :

 

IMG_20160529_172941_Medium.jpg

 

 

ujedno mi se motor i malo ispravio da nije bas onako "bmw nagnuto" pa je sad super ...

 

e sad mogo sam i da ofarbam ali kontam uvek je na zemlji pa kad se isgrebe izgledace jos gore ..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sad cu da dobijem po nosu, ali taj divni BMdablve ima toliki fabricki propust, a resi ga time sto dokupis deo za xy€ kojim saniras njihovog neukog inzenjera. A motocikl kosta pozamasno novaca! S obzirom da se na ovom forumu pozalilo par ljudi na isti problem, ima ga na jos mnooogo motocikala istog modela, a jedna tako ugledna fabrika ne resava problem nego AM firme resavaju posledicu.

Meni kao clanu kolektiva firme koja pokusava da napreduje na svetskom trzistu, to lici na ku*cobolju u smislu: "resice ovo oni nekako, mi imamo brend i hebe nam se, svakako ce da kupuju nas proizvod!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja