Jump to content

Moto Zajednica

Zakon o pozicijama registarskih tablica?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Dakle, kao sto naslov kaze, da li nesto pise u zakonu o poziciji registarskih tablica na motoru? Skratio bih zadnji deo motora pomocu fender eliminator kita tako da bi mi tablica dosla iznad zadnje gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Na šta treba da obratiš pažnju...

Ako putuješ u zemlje EU, tablica treba da stoji tako da je čitava vidljiva pod uglom od 45° na gore što ti daje svega nešto sitno cm da je uvučeš ispod repa...
Ako je daleko ispod, neke od kamera je ne vide i to ti može napraviti velike probleme...
Skoro sam pričao sa članom jednog moto kluba u CH... to je strogo podvukao da pazim pri bilo kakvim aftermarket preradama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

mislim da ni to nije po pravili koliko se secam gledao sam neki snimak iz Nemacke i po pravilu ima i kolika treba da je razdaljina od zemlje. (pokusacu da iskopam taj snimak)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Evo bas pre neki dan stiže rodjenom bratu kazna, slikali ga iz kola, kazna kaciga plus nepropisno postavljena tablica, hteo da baci sminku i platio za to Evo i doticne fotografije

c9299fb6f1478651e169f91fd6950a5e.jpg

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Kad sam polagao za A kategoriju jedno od pitanja je i bilo dozvoljeni uglovi tablice.

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

PRAVILNIK O PODELI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA I TEHNIČKIM USLOVIMA ZA VOZILA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA

("Sl. glasnik RS", br. 40/2012, 102/2012, 19/2013, 41/2013, 102/2014, 41/2015, 78/2015, 111/2015 i 14/2016)

 

Član 92

Prostor za registarsku tablicu mora obezbeđivati da se propisana registarska tablica može na vozilo postaviti upravno na uzdužnu ravan vozila unutar ravni koje ograničavaju bočni gabarit vozila, pri čemu: tablica ne sme po vertikalnoj osi biti nagnuta više od 30° prema gore niti više od 15° prema dole, tablica ne sme biti iskrivljena, horizontalna osa tablice ne sme više od 5° odstupati od horizontalne ose vozila, tablica ne sme da bude iznad 1,5 m niti niže od 0,2 m mereno od tla kada je vozilo spremno za vožnju, tablica mora biti vidljiva sve vreme vožnje i ne sme postojati mogućnost da se tokom vožnje promeni ugao vidljivosti tablice.

Preko zone vidljivosti registarske tablice ne sme da se nalazi ništa, kako bi sve vreme vožnje bila vidljiva sama originalna registarska tablica.

Ugao vidljivosti registarske tablice je ograničen linijama 15° nad horizontalom mereno od gornje ivice tablice i 5° pod horizontalom mereno od donje ivice tablice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

a brate kad ih vidim bez kacige na motoru...uz duzno postovanje al i treba da ga kazne

Slažem se, apsolutno, bez izuzetka.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Cast svakome ali ja ne razumem zasto bi krio tablicu? Sta ce mi to u zivotu? Stavi lepo da se vidi i to je to! Sto da me neki pandur zaustavi i drka sto sam sakrio tablicu....Ne razumem stvarno? Da je heftam pop nitnama ispod sedista? Vozi normalno, kaciga na glavu, obuci se koliko mozes da posle ne krcaju kolena i jebu bubrezi, uzivaj u voznji, digni vizir da osetis vetar, svrati na pecenje negde, kafu.....I hoce neko da izadje iz zemlje, skidaj sve, cupaj pop nitne, kaci uredan ram.......Opet kazem, cast svakome ali ja NE! Tamo je gde treba da bude! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ne vidi se na ovoj fotografiji fotografije... ali na originalu se vjerovatno mogu jasno razabrati brojevi na tablici...

Poenta je da tablica tako ne smije da bude, sa čime se apsolutno slažem...

Svi bi kao neki red u saobraćaju, jebu majku onome ko ih na putu isječe, a sa "sakrivenim" tablicama svaki dan nanovo prave prekršaj...



Dvostruki standardi su prilično licemjerna stvar... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

A kako su njega pronasli i urucili mu kaznu ako tablica nije vidljiva?

Vide se brojevi, jer je slikano iz automobila, sa niže pozicije.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja