Jump to content

Moto Zajednica

V- Strom paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Moram da pitam :)

 

Moj Strom pali ko iz puske, na prvu, nema problema, nego... oko rada na leru. Cim ga upalim nebitno vreme toplo hladno on radi u jako niskom broju obrtaja, skoro do ivice gasenja a desi se na pocetku i da se ugasi ali retko i tek posle mozda minut, pa i manje od minuta pocinje skazaljka da se polako penje - tu negde izmedju 2-3 min je u svom radnom rezimu.

 

E sada jel to lose ili treba barem po meni da radi u pocetku na vecem broju obrtaja pa kad se zagreje da obori u normalu?

 

Normalno i nenormalo, ajd meni laicki ne bri trebalo da je ovako al ajd reko da i vas priupitam.

 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nemam stroma, nisam mehanicar, ali bih rekao da ti sauh ne radi bas ispravno, ako imas automatski, ja bi to oterao da majstor pogleda, ako je rucni, vidi sajla da nije pukla i sl..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Ne znam za 650, ali kod Dl1000 ima sraf na koji se steluje sauh. Skine se kuciste filtera, od srafa za sinhronizaciju nize sa leve strane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Izgleda sauh zeza posto je automatski, nisi precizirao dali opet zeza kad ga provozas, ugasis, pa potom ubrzo opet startujes dok je zagrejan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Ne znam za 650, ali kod Dl1000 ima sraf na koji se steluje sauh. Skine se kuciste filtera, od srafa za sinhronizaciju nize sa leve strane :)

 

da to znam to sam podesavao tj majstor ali pitao sam nije li neki drugo rpoblem, kao sto sam opisao gore. znaci jel broj obrtaja treba da je u startu veci cim upalim motor i da kako se zagreje tako i obori broj obrtaja. e sad ako je to problem u automatskom sauhu sta tu treba da se uradi.

 

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Uopsteno,motori sa ubrizgavanjem dobijaju podatak o kolicini i bogatosti smese sa senzora temperature.znaci kako temperatura raste,smesa je siromasnija  i ler dolazi na normalu.E sad je pitanje da li je sauh dobro podesen na srafu za podesavanje,moguce je da je prebogata smesa,pa ga gusi,kako se greje dolazi do osiromasenja smese ,pa ler ide gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pre par dana burazer kupio malog stroma i isto radi na nizim obrtajima dva minuta dok se ne zagreje. Prodavac rece da od kako ga je kupio tako radi. Oko 1100 obrtaja.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne znam koje je godište tvoj Strom, ali on bi u svakom slučaju trebao da ima AFIS sistem (Automatic Fast Idle System). Taj sistem bi trebalo da automatski poveća broj obrtaja na leru na hladnom motoru i da postepeno smanjuje kako se motor greje (faktički, dok je motor hladan trebao bi da ušpricava veću količinu goriva). Ovu funkciju obavlja ECU na osnovu očitane temperature nečega (na žalost podaci za AFIS su vrlo šturi tako da nemam pojma koje parametre koristi za obračun, pri čemu bi mogao da čita temperaturu rashladne tečnosti, temperaturu cilindara, temperaturu ulaznog vazduha...). Moj ti je savet da odvezeš motor u neki servis koji ima Suzuki SDS dijagnostički sistem da se prikači da se vidi gde je faul...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Ne znam koje je godište tvoj Strom, ali on bi u svakom slučaju trebao da ima AFIS sistem (Automatic Fast Idle System). Taj sistem bi trebalo da automatski poveća broj obrtaja na leru na hladnom motoru i da postepeno smanjuje kako se motor greje (faktički, dok je motor hladan trebao bi da ušpricava veću količinu goriva). Ovu funkciju obavlja ECU na osnovu očitane temperature nečega (na žalost podaci za AFIS su vrlo šturi tako da nemam pojma koje parametre koristi za obračun, pri čemu bi mogao da čita temperaturu rashladne tečnosti, temperaturu cilindara, temperaturu ulaznog vazduha...). Moj ti je savet da odvezeš motor u neki servis koji ima Suzuki SDS dijagnostički sistem da se prikači da se vidi gde je faul...

 

i to sto kazes, samo da u Nisu vidim da li uopste ima neko, raspitacu se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Imam i ja isti problem sa istim motorom isto godiste. Na prvo paljenje radi na 800 obrtaja nekad se desi da se ugasi, kad se zagreje i provoza onda se "dovede u red" i onda normalno funkcionise na 1100. Nema problema sa lerom i obrtajima kad je zagrejan, pali i radi normalno. Sumnjam na sauh ali... Ja sam planirao da resavam u ovlascenom...javljaj ako resis problem kod nekog majstora u Nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Ako neko ima resenje ovog problema, molio bih ga da podeli ovde.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004

   I ja imam istu situaciju na malom stromu 2004 tj tako sam ga kupio. Meni to ne predstavlja neki problem ali vidim da kod drugara na indentičnom motoru to drugačije radi. Naoštrio sam se da kada budem radio servis i menjao svećice i filter vazduha da ću to ga pogledam.

Možda jeste malo problem ako upališ motor i brzo ugasiš i nije se jos zagrejao e sledeće paljenje mora malo više da se da gasa za sam start.

   Dodje i taj dan, rasturio sve i otkačio drugo grlo (polugica) i vidim da ništa nije blokiralo ili ti zapeklo.Prvi leptir (prema prednjem točku) ni makac. Skinuo sam taj mali step motorčić (tri šrafa i jedan bočno od ispod) i vidim da na kontakt vrti non stop tj nije crkao. 

   Unutra ima jos jedan veći zupčanik na osovinici (navoju) koji ako se čačka i vrti malo bude problem da se vrati tj ukapirao sam da sam ga izvrteo na drugo mesto i prezubio sam ga. On je u vezi sa leptirom gasa i vidim da početna pozicija leptira sad nije ista tj prevrnuo sam ga na kontra stranu.

   I naravno posle ispiše gresku F1, spojio sam konektor kod zanjeg tocka spajalicom (po oputstvu sa youtube)  da vidim grešku c029 (izgugla se na netu) beše  drugi leptir gasa i ukapirao da sve moram da vratim u početno stanje.

Sve u svemu to je promašaj. Nije lako držati rezervoar spojen, probavati i paliti motor ako nemate pomoćnika. Vidim da sa prednje strane tog sklopa sa motorićem postoji šraf za ključ 8 koji se rukom lako okreće i tu se direktno menja početni položaj leptira.

 

viber_image_2023-05-21_18-29-47-586.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004

Ono što sam kasnije pronašao po stranim forumima i preveo ispada ovako:

 

 

Поставио сам поз вод на розе/бели провод и негативан вод на црно/браон провод и добио 1 волт. Затим сам заврнуо завртањ за подешавање док очитавање није дошло до 1,21 волта. Хвала вам пуно на вашем предлогу. Често се оклевам да ставим водове мерача у жице на било који начин осим онога што је предложено у приручнику из страха да не зезнем осетљиве електронске ствари.

 

 

Zapravo skine se konektor sa TP senzora i tu se meri napon da dodje na 1.21v a na onom zavrtnju se pomera leptir do tj njegova početna pozicija dok ne dodje na tih 1.21v. Bar bi tako trebalo biti. Nije nesto tesko i nbe moze se nesto zajebati. Meni ne taj sraf inace do kraja odvijen da bi leptir stajao skroz otvoren. Mislim da se do tog šrafa možda i može doći sa prednje strane bez skidanja rezervoara . 

nadam se da ću u neko naredno vreme stići da probam majstoriju.

 

Evo i fabrickog uputstva:

 

https://www.vstrom.info/forum/forum_files/DL650_K4_manual.pdf

 

zaglavlje 5.30  - 5.31

 

 

viber_image_2023-05-21_18-29-47-686.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja