Jump to content

Moto Zajednica

skuter lupa dok se gura unazad

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

skuter je potpuno nov longjia 50cm 2t iposle 100 km je pocelo da lupa-ne cesanje nego lupanje dosta jako kad se gura unazad.Lupa sa pauzama od oko 1 sekunde cinimi se d a nije iz tocka ili kocnisca nego iz dela gde se sipa ulje menjacko ili tu negde iznutra .I kad skuter krece sa ubrzavanjem iz mesta kao da malo trese iz tog celog sistema prenosa i cim malo krene to  nestaje.Molim za misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa imas valjda garanciju neku? Nemoj otvarati sam,da ne kazu posle u servisu da si ti dirao pa pokvario..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

A da li imas pravo na reklamaciju? Po meni, ili tako treba (propusta lamela kad se gura u rikverc, jer nema neutralni polozaj kao motori sa brzinama), ili je do lamele kao sto je @konstruktor napisao.. Mozda se i otkacilo nesto ili ispala kuglica iz lezaja, najbolje na servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

imam pravo na garanciju ali covek mora da se dobro informise posto oni uvek  prvo govore da to tako treba ,ako insitiras onda kazu vozi jos malo ,pa ako jos insistiras onda kao da ispadas ti kriv sto hoces da ti motor bude ispravan a da oni rae nesto sto nemoraju ali eto ti si ih natero

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

provalio sam zasto mi lupa kad guram unazad i to jos proletos -lupaju plocice o celjust i  to ne onako kako prvo pomisli covek da vibriraju izmedju diska i celjusti nego disk sa rupama zahvata plocice i povlaci ih unazad pa posto ima mnogo lufta u celjusti one krenu da se rotiraju oko osiguraca-samo jedan u sredini.To sam resio sa silikonom .Naneo sam na bocne stranice metalnog dela plocice silikon  oko 1mm debljine  i sa jedne i druge strane i par dana pustio da se osusi.Plocice su usle pasent u celjust i vise nemogu da se zakrenu oko osiguraca.Nista ne lupa,nekoci ,silikon dobro drzi i to vec 3000  km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Daj molim te reci mi adresu da ti kupim i posaljem plocice, sve o mom trosku.......kakav silikon kakvi bakraci, pa majkumu kocnica je u pitanju :grr:  koliko mogu kostati plocice???

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Poznato je da serviseri skutera nemaju pojma...svašta sam video...(jedan skuter je dovežen na reklamaciju, gde ne da nije urađena reklamacija, nego je i vožen...nije što je vožen, nego su pali sa njega...vlasnik popizdeo, i na kraju, pobegao od njih)...čast izuzecima...ja bih to sam rešio, i batalio garanciju...u se i u svoje kljuse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

lupanje plocica nemoze da se resi pod garancijom objasnjenje-KINEZ,kao lupa i i nemora zavisi kako ti se zalomi.Razmisljo sam da kupim druge plocice ali  problem nije bio tog momenta za mnoge kolege i majstore nikakav posto nista nije lupalo kad se tocak okrece napred nego samo unazad-verovatno su rupice na disku tako zahvatale plocicu da je rotirala- nije pomagalo ni natezanje plocastog osiguraca federa koji je drzo plocice da ne ispadnu i ne rotiraju.Moguce je da i celjust nije dobra -veci odlivak nego sto treba.Lupalo je sv vise i vise jer je plocica  razjedala celjust.Prvo sam probao ovo sa silikonom crveni za auto i pokazalo se 100% uspesno.Nisam bio siguran da cu ista rsiti sa novom plocicom a serviser u garancji  nije imao nijednu polovnu da probamo ili makr izmerimo.Silikon iako mi se odvoji i upadne izmedju diska nemoze apsoltno nista da se desi jer ce ga disk samleti a plocice ce opet lupati.Jako je bitno je da se silikon susi sto duze  najbolje nededlju dana .Probajte da zelepite nesto deblje sto moze da se uhvati rukom pa cte videti kako je svakih par dana silikon sve jaci i jaci.    Mislim da ste skontali NISAM lepio ni nista slicno  oblogu i metelni deo nego sam samo metalni deo malo prosirio i to po obodu 3mm sa 35 mm trakica da lepo legne u celjust

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

lupanje plocica nemoze da se resi pod garancijom objasnjenje-KINEZ,kao lupa i i nemora zavisi kako ti se zalomi.Razmisljo sam da kupim druge plocice ali  problem nije bio tog momenta za mnoge kolege i majstore nikakav posto nista nije lupalo kad se tocak okrece napred nego samo unazad-verovatno su rupice na disku tako zahvatale plocicu da je rotirala- nije pomagalo ni natezanje plocastog osiguraca federa koji je drzo plocice da ne ispadnu i ne rotiraju.Moguce je da i celjust nije dobra -veci odlivak nego sto treba.Lupalo je sv vise i vise jer je plocica  razjedala celjust.Prvo sam probao ovo sa silikonom crveni za auto i pokazalo se 100% uspesno.Nisam bio siguran da cu ista rsiti sa novom plocicom a serviser u garancji  nije imao nijednu polovnu da probamo ili makr izmerimo.Silikon iako mi se odvoji i upadne izmedju diska nemoze apsoltno nista da se desi jer ce ga disk samleti a plocice ce opet lupati.Jako je bitno je da se silikon susi sto duze  najbolje nededlju dana .Probajte da zelepite nesto deblje sto moze da se uhvati rukom pa cte videti kako je svakih par dana silikon sve jaci i jaci.    Mislim da ste skontali NISAM lepio ni nista slicno  oblogu i metelni deo nego sam samo metalni deo malo prosirio i to po obodu 3mm sa 35 mm trakica da lepo legne u celjust

Zašto imam utisak da ćeš se ti slupati prvi put kad budeš hteo da ozbiljnije zakočiš sa tom kočnicom... Ko je video da se BILO KAKAV silikon ubacuje kod kočnice, pogotovo u čeljust i kod pločica...??? Da li se ti, dečko, drogiraš?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

lupanje plocica nemoze da se resi pod garancijom objasnjenje-KINEZ,kao lupa i i nemora zavisi kako ti se zalomi.

Ovo nas zakon NE PREPOZNAJE. Nema tu Kinez, pogotovo to  "kako ti se zalomi" to serviseri pricaju musterijama razne price jer musterije ne znaju svoja prava. Idi u neko udruzenje za zastitu potrosaca, saveti su besplatni. Izguglaj adresu na Google.  Mozda dobijes nove celjusti, mozda kompletan skuter. Znaci te fore kineski skuter NE RADE. Cak iako je kinesko, u garantnom roku mora da radi sve sto bi trebalo da radi kao i da je pravljeno u Nemackoj.Prvo probaj kod servisera sa pricom da ces ici u inspekciju, ako nece i dalje da zameni defektan deo (ne pristaj na popravku, budzenje kao sto si do sad radio nego ZAMENA DELA) onda idi u udruzenje pa tamo dalje trazi savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Druze nije to bas tako, moze da pozove inspekciju, moze da uradi i ostvari (mozda i na papiru) sve sto sleduje po zakonu (realnost je nesto drugo). 

Ali, uvek ono "ali".... ako je firma u fazi raspada, nema tu nikakvog leka tj musterija ostaje uskracena za deo, popravku, pogotovo zamenski skuter.

Moze i advokat, tuzba, ganjanje po sudovima i u principu se svodi "tuzi mrtvaca" tj opet musterija izvuce deblji kraj, imas sva prava dok na kraju nemas nista, samo glava boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

realnost je ta da ako nesto primetis a da bas nije OTPO TOČAK majstori pod garancijom te ubedjuju da nije nista nego da to samo ti cujes i niko drugi,Kreno sam u salonu pre nego sto sam istero motor sa vilama skripe ko djavo i prasinari ispucali-to je normalno,zadnji amortizer lupa-to kao samo ja cujem,sve je pola sata ubedjivanja,ponekaad je kocio prednji tocak-isao pet puta kod njih u industrijsku zonu u ns-sprint,jbt jedva dodjes a da se vratis nemozes osim taksijem autobusi idu samo u 6 ujutru i u tri poslepodne.A nikad nemogu odma da rese.Vilei zadnji amort promenjeni.Resenje nije pronadjeno za tocak ni posle nekoliko odlazaka u temerin sky koji je glavni uvoznik.Stalno neko čačkanje-preteguti lezajevi ,obaranje uglova na plocicama  razradjivanje klipova ,menjaje ulja i nista sve dok ja nisam kupio u radnji prednji disk  doneo da mi ga promene a zauzvrat dobio dva besplatna servisa u garantnom roku i to jedva .Kao glavni gazda mi nije reko da kupim disk a njegov brat koji je majstor mi je reko da ga uzmem,pa je ovaj glavni hteo da se izvuce od obveze garancije.Sve vreme je treslo kvacilo prilikom polaska i to sam dobio ali posle 6 meseci.A SVE VREME MOZE DA SE DESI DA KAZU ,,OSTAVI MOTOR JAVICEMO SE,,Rok je 45 dana pa ti vidi da li se isplati njakati ovlastene servisere.Mogu da ti uniste sezonu.Sobzirom sta m sve nje valjalo ili jos uvek nevalja zadnje plocice sa silikonom 100 % sam siguran da oni sve delove sto nisu valjali sa nekih ranijih skutera su stavili na moj a te skinute sa mog naravno idu na neki drugi pa sta prodje prodje -neko nece primetiti neispravnost pa ce se tako osloboditimalo po malo tih delova.A PAZI OVO -STA DA MI JE IZGOREO POTPUNO NOV MOTOR U SPRINTU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

dve sezone vožnje sa silikonisanim pločicama-tojest kao mešanac silent bloka i pločice.Savrseno rešenje za one kome lupaju pločice .Bez problema vraćaju-ne stružu o diskove ništa više nego fabričke i negreju disk.Ne lupaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja