Jump to content

Moto Zajednica

SLOVENIJA, MALO DO AUSTRIJE - 2016

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pa da krenemo opušteno, ako bog da ove godine moja bolja polovina i ja smo planirali da se doklackamo do Slovenije. Za sad je sve u magli jer ne znamo ni kad se ide na more. Ono što se za sada zna je ovo :

1.  Okvirno 6-7 noćenja

2.  Polazak jedne nedelje ujutro

3.  Termin - avgust

 

   Plan je da se posvetimo najviše Sloveniji, vidimo i odvozamo što se više može. Imam u planu da skoknemo i do Austrije možda 2 izleta u 2 dana. Ubedio sam ženu da odemo do Villach-a, ima neki lep zamak tu od grofa Luisa ;) .

Baza bi trebalo da bude tako da smo podjednako udaljeni od svih lepih destinacija u Sloveniji. Od vas domaćih očekujem pomoć šta je vredno za odvozati i videti pa da zajedno isplaniramo rute. Vožnje bi bile opuštene, bez nervoze i jurnjave. Kad vidim nešto lepo stajem i slikam, popijem pićence...

     Zbog tipa motora i suvozača preferiram dobar asfalt, makadam izbegavam. Postoje dve kombinacije - sve dane da prespavamo u Sloveniji ili većinu u Sloveniji a recimo dva noćenja u Austriji. Alpe u Austriji i Italiji ostavljamo za neku sledeću turu. Želja nam je da se laganica posvetimo Sloveniji i njenim lepotama.  :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

 

Povratak možda preko Italije, Istre pa možda na Banja Luku na spavanje i ujutro gas za Zemun. Za sada ovako grubo a kako se bude primicao datum polaska a ja skupljao sve više informacija tako ću i precizirati tačnu rutu. Za sada ovoliko pa nek se polako krčka do leta. Samo da nas vreme posluži a za sve ostalo laganica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Za početak planiramo da nam baza bude ovde - MOJSTRANA. Odavde bih vozio po Sloveniji ture i skoknuo do Austrije, tačnije do Luisa a onda nastavio preko nekog prevoja da upotpunim taj dan.Razmatramo kombinaciju da čim dođemo sa mora dan pauze i krećemo. Ovo ako nam vremenske prilike budu naklonjene. A ako ne onda ganjamo vremensku prognozu kad je lepo vreme. Postoji i šansa da skoknemo i pre mora recimo krajem juna / početak jula ali ja bih više voleo da to bude u avgustu. Za sad gledamo mapu i pravimo spisak šta bi hteli da obiđemo pa na osnovu toga pravimo i rute, za sada samo grube verzije. 

 

https://www.google.rs/maps/dir/%D0%9C%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0,+%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0//@46.4612796,13.8694988,12z/data=!3m1!4b1!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x477a86744015ed1d:0xa00f81eceaab6f0!2m2!1d13.9395387!2d46.461301!1m0!3e0?hl=sr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Mislim da tada nisam bio pozvan ;) , šalim se naravno tad je bilo pravilo za dve vožnje a ja sam  2013 počeo da se vozam sa vama ako se dobro sećam  :stabre: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Pa ako hoćeš da prođeš Slovenijom kroz više pokrajina, ipak bi ti predlagao da se smestite negde više centralno, kao npr Ljubljana sa okolinom. Naravno nije Slovenija velika ali ako budete ujutru na izlet kretali iz Mojstrane prema npr. Mariboru ili Novom mestu, mnogo vam je komfortnije da provedete više vremena na izletu i na nekim destinacijama i onda se naveče vraćate kući sa manje vožnje. Naravno, smisao je u vožnji ali ipak Mojstrana je dosta odmaknjena i svakodnevno ćete se onda vraćati kroz tu istu turu, međutim dok se iz npr Ljubljane piči u sve smerove i možeš da se vratiš sa skroz druge strane. Samo razmišljanje.... Ti reci šta bi vi voleli da viđate, (npr. Lipica, Portorož, Postojnska jama, ... - u principu to sve može da se obavi i u jednom danu al ovisi od vašeg ritma i preferencija) pa ćemo već naći Custom made ture ;)

 

A inače ima i interesantnih putopisa po Sloveniji ovde na forumu a i bilo je sličnih tema tako da malo prestudiraj. Svakako, na raspolaganju sam ti za dodatne informacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala Ćale :takoje:  svaka pomoć i savet su uvek dobrodošli. Ko bude želeo možemo da se vidimo i odvozamo koji km zajedno.   :moto3:   

Evo baš sam čitao putopise po Sloveniji sinoć i završio pa skoro oko 4 jutros. Polako pravim spisak zanimljivih mesta koja su mi se svidela na slikama i u opisima pa kad ga završim stavljam sve na mapu da vidim gde je šta. Tek tada ću imati neku grubu sliku. Jedino mi je bitno da je put dobar, bez kratera i makadama.

     Što se tiče smeštaja Mojstranu sam trenutno izabrao jer su tu prespavali moji drugari iz MSC 2013 kad su vozili turu po Sloveniji i dalje po Alpima. Bili su zadovoljni a i cena je bila korektna.

Imperativ ovogodišnje ture je da se najviše vidi i obiđe Slovenija, koliko nam vreme dozvoli. Jedino što znam je to da neću juriti da odvozam i vidim što više već lagano da se sve lepo vidi i uslika. Ako i nešto preskočimo imam izgovor da ponovo posetim Sloveniju. Jedino bih skoknuo do Luisa i produžio do Maltatala da vidim branu. Ostali prevoji nam nisu interesantni ove godine jer planiramo 2017 da vozimo samo alpe.

   Kad god uhvatim slobodnog vremena gledamo karte i putopise, slike i klipove. Ne žurimo i polako planiramo. Samo da nas vreme posluži a ostalo je najmanji problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Uh , na moju opasku da je Slovenija mala  , kad smo supruga i ja bili kod neke zene u pansionu na Bledu , bogami se ta zena malo ljutnu na mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ako planiraš do Istre mogu pomoći oko ruta ili izleta. Ima puno toga, a nije daleko. Moj prijedlog da prođete Krranjska Gora -> Vršič -> dolina Soče -> Idrija - Postojna ili Ajdovščina -> Istra.

U svakom slučaju Slovenija je dobar izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Istra je u planu 99%. Planiramo i da skoknemo do Trsta koji sam nekada poznavao kao i svoj Zemun. Veneciju smo za sada izbacili iz prvobitnih kombinacija jer mislim da će nam progutati dosta vremena, neka sačeka neku drugu turu.

      Evo baš sad razmatram sa ženom da možda podelimo spavanje na 2X3 dana tj prespavamo 3 dana u jednom delu Slovenije a druga 3 u drugom delu tako da imamo manje gubitke u vremenu kod povratka u bazu. Koliko ja vidim ovaj moj spisak šta bih voleo da obiđem i ovih 6-7 dana biće malo :):stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Mojstrana ti je polazna tačka za uspon na Triglav, kao baza za krstarenje Slovenijom nije baš najbolji izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Dajte neki predlog po vama koji bi bilo najbolje rešenje za bazu :stabre: . Ima dosta vremena do polaska pa da mozgam malo. Dolazi u obzir i kombinacija da recimo spavamo na dva mesta po tri dana recimo. Mojstranu sam onako izabrao čitajući putopis MSC ekipe iz 2013 a i nekako mi na mapi delovalo da je oko Mojstrane sve načičkano, Bled, Bohinj, Triglav, Bovec, Tarvisio, Mangart, Maltatal ....

   Kad budem definitivno znao gde se spava tada počinjem da pravim dnevne rute gde bi se vozili tih dana. Svaki predlog dobro došao. Vidim da ima dosta dosta lepih mesta po Sloveniji koje bih voleo da obiđem ali jedno je crtati po mapi a drugo uživo kad sedneš na dva točka pa gas po krivinama a vreme leti li leti samo :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Milanezi je u svom putopisu pisao o smjštaju u Mojstrani koji si ti pratio. To se stvarno čini logičnim izborom. Ja sam prošle godine spavao u Bovcu u hotelu Mangart koji nije bio baš naj povoljnija varijanta, ali za jednu noć je podnošljivo. Ima dosta privatnih apartmana i kampova. U Bovcu postoji hostel pa je i to opcija. Sve zavisi kakvu vrstu smjštaja preferiraš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Slobodno traži bazu u krugu cca 20km oko Ljubljane. Znači nek ti budu na karti tačke:

 

severno: Kranj/Kamnik/Domžale

Istočno/južno: Grosuplje

zapadno: Vrhnika

 

Smeštaj ti neće biti preskup, Ljubljana ti je tu a i baza ti je centralna. Kao što rekoh u početku a i Nemo, Mojstrana ti nije baš neko mesto za bazu za svakodnevne fure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Bovec, Mojstrana i okolina su predivni. Priroda je lom, leti je lepo friškije ali to je za dnevne fure po Sloveniji dosta odmaknjeno. Ako se jedan dan budeš vraćao iz Murske Sobote, drugi iz Otočca, treći iz Portoroža a četvrti iz bilo gde, bit će ti svakodnevne fure do Bovca malo duge. Bar po mom mišljenju ali svakako, još jednom, pokrajina je divna, ali nek ti bude to izbor jednog od izleta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

čini mi se, da se stvari komplikuju po principu: mnogo baba, kilavo dete. Nije Slovenija velika pa da treba da se smišlja ruta. Gde god da kreneš, nečeš se pokajati, a celu da obiđeš, treba ti 5 dana...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ja se svakako slažem sa Nemom, koji je provereno veliki avanturista sa pedigreom. Al naravno imamo različite preferencije, motore, mogućnosti i kondiciju pa mogu stvari da variraju od jednog do drugog. Nemo sa svojim KTM-om može da ima bazu za Sloveniju i na Siciliji a da mu to ne predstavlja ni umor ni problem :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ja se svakako slažem sa Nemom, koji je provereno veliki avanturista sa pedigreom. Al naravno imamo različite preferencije, motore, mogućnosti i kondiciju pa mogu stvari da variraju od jednog do drugog. Nemo sa svojim KTM-om može da ima bazu za Sloveniju i na Siciliji a da mu to ne predstavlja ni umor ni problem :D

 

Ćale, nemoj da preteruješ, ipak je Nemo samo penzioner...

Mogli bi sutra da skoknemo do moto skupa Mirna Peč, važi?

Vremenska prognoza nije baš mnogo loša...

 

meteogram.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Bio mi je grubi plan da sutra skoknem na tu furu al mi se teško uklapa u još neke obaveze. Da ne širim ovde po otvorenoj temi, ... oko jedan popodne najkasnije morao bi da se vratim u Ljubljanu. Znači da bi morao dosta rano da krenem, čekiram se i pičim nazad. Kad si ti planirao? Može i na private ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja