Jump to content

Moto Zajednica

SLOVENIJA, MALO DO AUSTRIJE - 2016

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ćale

Što se tiče kondicije ženče i ja možemo od ujutro do uveče da provedemo na motoru tako da to nije problem, bitno je da nas vreme posluži a za rutu, ma samo nek se vozi a da nije grad   :jee: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Bio mi je grubi plan da sutra skoknem na tu furu al mi se teško uklapa u još neke obaveze. Da ne širim ovde po otvorenoj temi, ... oko jedan popodne najkasnije morao bi da se vratim u Ljubljanu. Znači da bi morao dosta rano da krenem, čekiram se i pičim nazad. Kad si ti planirao? Može i na private ;)

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113043-moto-skup-mirna-pe%C4%8D-slovenija/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Promena plana što se tiče termina za polazak. Za sada kako stvari stoje najverovatnije bih krenuo od 20 do 25 jula umesto u avgustu kako smo planirali.

Nadam se da će vreme biti na našoj strani.

Pravimo polako spisak zanimljivih mesta za nas pa kad završim kačim a vi domaći dopunite spisak ako smo nešto preskočili :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

(izvinite što upadam u temu)

Može da se desi da u maju napravimo kratak izlet do Linza, pa bi jedna od opcija bila dan-dva u Sloveniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo sinoć je pala odluka. Krećemo 24 jula rano ujutro.

Povratak  30 jula. Ako vreme u tom periodu bude OK za vožnju motora krećemo. Smeštaj malo iznad LJubljane ili Mojstrana kako smo planirali u početku.

Još uvek pravim spisak mesta koje bi trebalo videti koji ću ovde okačiti da ga dopunite ako sam nešto preskočio i onda pravim predlog za pet celodnevnih vožnji i obilazak.

Samo vreme da nas posluži i :jee1: :jee1: :Bokilic::moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Poz ! Predlazem Ti , da dođes u Sloveniju preko Madzarske , ja uvijek koristim taj put , treba ti oko 7 sati ako vozis po propisima od Zemuna do Murske Sobote , to je nesto vise od 500km ...  Zemun - Baja - Kaposvar - M.Sobota , put i priroda su fantasticni , prespavas u Murski Soboti , drugi dan krenes u Graz - LUIS , provozamo nasu prelepu pokrajinu PREKMURJE ako zelis i onda krenes prema Ljubljani , ne pravi puno planova , sedi na motor i dođi , ovde dobijes sve informacije . lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Razmišljao sam o putu preko Mađarske ali imam u planu da svratim do rodbine u Samobor pa sam mislio da šibnem auto putem da uštedim na vremenu. Mada ima još vremena pa možda tu posetu ostavim za povratak.

Ma bitno da se dokotrljam do Slovenije a posle sve je tu na dohvat ruke.

Pravim spisak šta bih sve obišao a on svaki dan sve veći  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Došao je Prvi maj i po ko zna koji put doneo loše vreme sa njim. Propali nam planovi o nekom mini odmoru.

Uskrs proveli u kući sa porodicom i ja se ugojio bar 2kg.

Prognoza najavljuje kišu i loše vreme do srede. Smorili se najstrašnije. Ćera nam na vreme pobegla do Italije turistički  ali mi zbog posla nismo mogli sa njom.

Ponedeljak ujutro, naelektrisan sam čim sam pogledao nebo kroz prozor.

Vidim nema kiše i kišobran u kola pa pravac Kalemegdan. Šetamo dok nas kiša ne potera.

Odlazimo do crkve Svete Petke da zapalimo sveću i uzmemo malo vode.

Šetajući po parku počinjemo priču o našem putu do Slovenije i pada dogovor da kad se vratimo kući malo pogledamo mape, slike, klipove. Vreme nas je poslužilo i ostadosmo do skoro 16h.

Tako je i bilo kad se vratismo ali što više gledamo više se upetljavamo.

Kasno uveče pala je neka odluka koja je daleko od one finalne. Krećemo u nedelju ujutro 24 jula ako vreme bude naklonjeno vožnji motora.

Ne žurimo i ne jurimo da odvezem što više kilometara, ne jurim nikakav rekord. Ovo je odmor i uživanje u vožnji motora.

Najverovatnije prva 4 dana spavamo u Mojstrani a ostalo negde blizu Istre koju želimo da obiđemo.

Ako nešto preskočimo neće biti strašno jer smo planirali još dolazaka u Sloveniju.

Dolazak, dve varijante, preko Mađarske ili kroz HR na Samobor da se vidim sa rodbinom.

 

Ono što smo planirali da obiđemo za sada izgleda ovako:

 

Bovec i okolina, slapovi kod Boveca, tvrđava Kluže,do Mangarta.

Soča, most, Tolminska korita

Jezero Predel, Bled i Bohinj. Brana maltatal.

Slap Slavice, Vršič, Kranjska Gora, Triglav, Postojnska jama, Piran

Istra

 

Po danima to bi bilo ovako:

 

DAN PRVI -     Vilah obilazak, kratki i odlazak do luisa

                        Vozimo do brane  Maltatal ili kako se već zove

                        Povratak

DAN DRUGI - Ovaj dan bi vozili recimo da obiđemo Bled, Bohinj, Triglavski park, most na Soči, Kobarid, Tolminska korita i recimo
                      da skoknemo do LJubljane i ako vreme dozvoli još po nešto u tom delu.
DAN TREĆI -  Ovaj dan za Kranjsku Goru, Vršič, Trenta, Bovec, Mangart, jezero Predel, Tarvisio, Podkoren i Mojstrana

 

Ako nam ovo bude dovoljno vremena pakujemo se i odlazimo na dva noćenja negde ka Istri da možemo da obiđemo Trst recimo i odvozamo se uz more ka Kopru, Portorožu pa dokle stignemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Da se pita majstor Nemo, on bi to sve odradio u danu :D 

 

A da se pitam ja, ovaj drugi dan je možda dosta "ambiciozan". Ne zbog kilometara ili umora, nego ako hoćeš kvalitetno da osetiš bar deo čara svake pojedine destinacije, trebat će vam ipak nešto više vremena. 

 

Al naravno, samo ako se pitam ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Predlog

 

1.dan     Kranj,Kranjska Gora,Korensko sedlo,Villach,Villacher alpenstrasse,Maltatal,Nockalmstrasse,(alpenstrasse),Reichenau,Feldkirchen,Klagenfurt,Eisenkappel,Jezersko,Kranj.       cca 400 km.

 

2.dan     Kranj,Bled,Krnica,Gorjuša,Ribčev laz(Bohinj),slap Savica,Most na Soči,Tolmin,Kobarid,Bovec,Log pod Mangartom,cesta na Mangart,Predil,Tarvisio,Lago di Fusine,Rateče(pored so skakaonice Planica ili Zelenci-izvir reke

              Save),Kranjska Gora,Vršič,Trenta (izvir reke Soča),Kranjska Gora,Mojstrana.            cca 330 km

 

3.dan     Mojstrana,Kranj,Ljubljana,Postojna,Lipica,Trieste,Koper,Piran,Portorož,        cca 230 km.

 

 

              Takve ture sam več odvozio.Da se preživeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala na predlozima i dosta mi znače za dalje planiranje. Kao što rekoh da sam sam ili sa nekom grupom verovatno bih i ja to odvozao brže.

Ovako idem sa ženom i hoćemo sve da vidimo malo detaljnije, slikamo i snimimo. Neće biti ono tipa stigoh, slikah i pobegoh - zadržali se celih 5min.

Biće i takvih momenata na nekim vidikovcima ili negde gde smo stali samo da se slikamo.

Želja nam je da za neka bitna mesta koja su lepa odvojimo malo više vremena.

Imam drugaricu koja je odlepila što ne može da poklopi termine sa našim i ode do Boveca, tamo ima sestru koja drži neki kafić, pa da nas provoda kozjim stazicama po okolini. Inače baba i majka su tu rođene i živele, često je bila tamo a + je luda što se tiče tih veranja, pešačenja i ostalih stvari. Prošle godine je peške obišla šarena sela u Italiji, poznatija kao Cinque terre. Dečko je jedva izdržao njen tempo. Luda 100%

Kad sam pravio spisak svih mesta video sam da ima toga dosta i da smo u deficitu sa vremenom. Jedan od krivaca je taj što čim se vratimo pakujemo stvari u kola i sutra vodimo klinca na vodeni godišnji odmor.

Ali eto prilike da se Slovenija poseti još koji put. Inače pravimo neki dogovor da iduće godine dođemo sa ovom mojom drugaricom na jedan mini odmor do Boveca da upotpunimo gradivo.

Kad sam gledao mapu juče delovalo mi je da ima da se vozi, međutim kad sam ukucao neke tačke u gugl maps video sam da su to jako mala rastojanja, što me obradovalo.

Da ponovim još jednom ja i ženče možemo dosta da izdržimo u sedlu tako da planiramo od ranog jutra pa do mraka budemo na motoru i vozikamo se. Još smo mi mladi :jee:

 

Još jednom hvala svima na predlozima :takoje: . Kad budem napravio konačnu varijantu mojih želja postaviću ovde pa da vidim vaše predloge. Da ispravite moje greške i date vaše predloge. Meni je bitno da samo put bude dobar zbog tipa motora koji vozim. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo nad Zemunom oblačno i par puta krenulo par kapi po meni.

Odustajem od vožnje bajsa ovog jutra i sedam za komp da malo maštam.

Uzeo sam u razmatranje predlog kolege damjandugi i to bi izgledalo ovako nekako:

https://www.google.rs/maps/dir/%D0%9C%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/Korensko+Sedlo/Louis+Mega+Shop+Villach+-+Motorradbekleidung+und+Motorradzubeh%C3%B6r/46.6031548,13.6723006/47.0793117,13.3441568/Nockalmstra%C3%9Fe/Feldkirchen+in+K%C3%A4rnten/Klagenfurt+am+W%C3%B6rthersee/Jezersko,+Kranj,+Slov%C3%A9nie/46.4613252,13.933133/@46.6165445,13.2569343,9.34z/data=!4m47!4m46!1m5!1m1!1s0x477a86744015ed1d:0xa00f81eceaab6f0!2m2!1d13.9395387!2d46.461301!1m5!1m1!1s0x477a7b8d0421a4ad:0xa0a309df6da796d9!2m2!1d13.7515637!2d46.5177018!1m5!1m1!1s0x477080284bcfb579:0xa2e8a9211e44485a!2m2!1d13.867746!2d46.605148!1m0!1m0!1m5!1m1!1s0x4770eb049a027913:0xb3be1c9a62ec63ac!2m2!1d13.7258812!2d46.9678955!1m5!1m1!1s0x47707b4eef997f25:0xf54d45d5f7a6da5c!2m2!1d14.0888806!2d46.7267407!1m5!1m1!1s0x47707345308f7e65:0x687eb6df8c618d2b!2m2!1d14.3122246!2d46.6364598!1m5!1m1!1s0x477aafcafea6e3c5:0x400f81c823ff630!2m2!1d14.4985559!2d46.3942794!1m0!3e0?hl=sr

To bi po Guglu bilo oko 460km. Uz obilazak Luisa mislim da ovu kilometražu nećemo moći savladati u jednom danu a da sve lepo vidimo i snimimo.

Da samo idemo i vozimo uz manje pauze verovatno da bih odvozao ovaj krug ali ne želim da propustim sve lepote na koje naletim. Verovatno će se još i negde skrenuti sa glavne rute na neki putić ako se ugleda nešto zanimljivo.

Krenuće se ujutro rano pa koliko stignemo. Ako nam vreme iscuri skraćujemo rutu i preskačemo onoliko koliko budemo u zaostatku sa vremenom.

Neka moja trenutna vizija je da stignemo bar do mesta FELDKIRCHEN pa putem 94 na VILLACH i dalje istim putem kojim smo došli.

Mene sad interesuje da li sam dobro locirao taj vidikovac na VILLACHER ALPENSTRASSE. Ja sam bocnuo tačku odokativno.

Ovako ja zamišljam za sada taj prvi dan. Naravno molim boga za  lepo vreme jer kako je počelo leto :ups::stabre:

Ako stignemo ranije u smeštaj - dan 00, kako ga ja zovem-dan dolaska i raspakivanja, možda skoknemo do LJubljane da je malo obiđemo i opustimo se malo.

Eto toliko o prvom danu i izletu do Austrije. Naredne dane planiram kasnije da ne žurim mnogo, ima vremena do polaska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Villacher alpenstrasse je cesta, koja vodi na brdo zvano Dobratch (SLO Dobrač). Tvoja tačka je baš na vrhu, ali za vozila je parkiralište niže. Do ovde (vrh) verovatno nečeš, jer če ti uzeti više od pola sata u jednu stranu.  Parkiralište isto tako ima vidikovac, klupe za odmaranje, ako se dobro sečam i ormarice za opremu (staviš jaknu i kacigu, ubaciš EURO...). 

Ova ruta za jedan dan...može...ali ništa od razgleda, stavljanja, fotografije.... Što se tiče Malte...imaš neki semafor....timing na 15 minuta...ako je gužva...pa da ne uspeš na "pole position"....evo ti pola sata čekanja za jednu stranu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovde mora planiranje, išli jednom na bum pa smo izgubili dosta vremena i bačenih km u pogrešnim odlukama i skretanjima.

Srećom bila vožnja od jednog dana. Zato volim da imam na spisku lokacije koje treba videti.

Hvala na savetima Tedybear. :takoje:

Ako je tako na vidikovac se neće ići, najverovatnije, već samo do tog parkinga.

Za branu nisam znao da ima ta fora sa semaforom. Pa ako je tako nek nas bog pogleda i ušteluje semafor na zeleno :) .

Ja sam u početku planirao dve bitne tačke na ovoj ruti - odlazak u Luis i poseta brani.

Sve ostalo usput što vredi videti da posetimo da svratimo koliko nam vreme dozvoli.

Moja ideja je da stignemo do brane i kad tamo završimo planiram povratak u zavisnosti koliko nam vremena ostane.

Zato ću i napraviti 2-3 kombinacije kako i kuda sa brane.  :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja