Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da pali - POMOĆ!

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Тако је, колега Сателис је у праву. Агилити не пали ако је акумулатор слаб, ако продужиш да га возиш тако за неко време нече ни на курблу. Обично ако мало пуни издржиш дан два па и три, али по твојој причи немаш никакво пуњење.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
4 hours ago, Krokodilo said:

Тако је, колега Сателис је у праву. Агилити не пали ако је акумулатор слаб, ако продужиш да га возиш тако за неко време нече ни на курблу. Обично ако мало пуни издржиш дан два па и три, али по твојој причи немаш никакво пуњење.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Hm, ja sam mog max sprinta (isto 50ccm, 4T) 1.5-2 godine vozio sa poluispravnim a i crknutim akumulatorom, a nekad i bez akumulatora. Palio na kurblu kao dobar dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne'am pojma :neznam:

Elektronika? Mislis cdi? :neznam:

Ja mislio svi ti 50 ccm 4T su na istu foru.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Spoljna temperatura jutros 9c po telefonu,izmerim napon na bateriji 12.99v,dam kontakt napon spade na 12.33,pritisnem starter upali odmah. Napon punjenja u leru 14.44v,nisam zavrtao gas da izmerim napon punjenja na vecem broju obrtaja.
Po ovome meni deluje da puni OK.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
16 hours ago, Krokodilo said:

Тако је, колега Сателис је у праву. Агилити не пали ако је акумулатор слаб, ако продужиш да га возиш тако за неко време нече ни на курблу. Обично ако мало пуни издржиш дан два па и три, али по твојој причи немаш никакво пуњење.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Potpisujem. Kad mi se dešavalo da neće da upali iz prve, pa kresne jedva na kurblu, to je bio siguran znak za zamenu akumulatora. Posle sve super. Pričam baš za agility 50.

Ali izgleda da je kod kolege nešto drugo u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti madison RS250

.... imam problem sa Kimco bet & win ... nemam varnicu na svecici , sve sam promenio i probao , cdi , bobina , kabl , svecica ... stavio druge namotaje , radio 5 dana i opet isto ... e sad , da uprostim , namotaji i jedni i drugi izbacuju dobre vrednosti , struju visokog napona imam , pick up reaguje ... imam struju do cdi-a , imam i dalje ka bobini ali je dosta slabija ... ja to pricham ovako lajichki ... da li se neko sretao sa istim problemom ... i da li moze da ima veze shto cdi nije kimcov nego je kina ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако акумулатор прикачиш на пуњач, дали пали и ради? Ако тако ради онда је пуњење акумулатора слабо, пошто си установио добре вредности од намотаја остаје реглер под знаком?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Онда пиши један Писмени рад на теми "Шта и како се дешава" да би добили бољу слику о проблему. И дали је 2Т или 4Т?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti madison RS250

... kimco bet & win , 150 ccm 4t ... jednostavno nema varnicu .... zamenjeno cdi , bobina , kabl , svecica ... namotaji provereni sve tri faze isti otpor izbacuju , nisu u masi , visoki napon izbacuje 60 ampera do cdi-ja ... jednostavno svi parametri su ok ali na svecici nema varnice ... vodenu pumpu sam reparirao zato shto je ubacivala po malo vode u ulje ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti madison RS250

... probao sam josh jedne namotaje (polovne)  isto pokazuju da su uredu , upalio je , bacao jako slabu varnicu , radio tri dana i opet ista stvar ... nema varnice ... masa je dobra na celom motoru ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Кимко има DC електронику, ово што објашњаваш личи на "радим док је аку пун", кад опадне напон акумулатора и варница ослаби па на крају и нестане.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti madison RS250

.... napon akumulatora je konstantno 12,7 ... i zashto sad kad je napunjen akumulator on opet nece da baci varnicu ... a probao sam i sa drugim jachim akumulatorom i nisam dobio varnicu ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti madison RS250

.... inache sam sa strujom na 'vi' , a ovo sam sve pohvatao chitajuci i isprobavajuci sve shto mi je recheno , r sad sam doshao do toga da ne znam shta dalje ... ali ako uzmem sve nove komponente u originalu iz Kimca dacu 200 eura i nikada necu saznati u chemu je bio problem ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Јели плива у уље?
По слици, давач сумњив, лепљен оклоп од пластике. Могуче да продире уље у њему и прави проблем.(претпоставка)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

По сервисној књизи као што видиш на слици нема високонапонски намотај. То значи да CDI функционише на струју од акумулатора, т.е није изоловано својим независним напајањем као у твој случај.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ako je sve korektno,onda ga neka zaštita sprečava da upali:tipa,ćopava,eventualno neki signal sa brave.Ako je moguće zaobići sve to i probati da upali.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja