Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da pali - POMOĆ!

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Samba Tauris 50

Skoro je radjena generalka pre 300km vozio ja motor malo duze sa punim gasom i odjednom kao da promeni zvuk i ja vozim pocne da usporava i ja ga odma ugasim , probam da upalim na kurblu cuje se nesto iz cilindra kako frce ili tako ness, ne mogu da ga upalim? Dali moze biti da je riknula karila ili klip ne znam kako ali imao je ulja , kolko bi to kostalo otprilike ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

da te ne plasim...ali bice manjak ulja ili losiji kvalitet istog i pregrejao i zaribao...ok nije se klip zavario ali ocigledno grebe i napravilo risove.sad nece da upali zbog slabe kompresije.

 

moj savet...pravi mesavinu ali isto sipaj i u rezervoar (za ulje, ne benzin). nek ima vise ulja.bolje da dimi nego da zariba

 

ps: proveri da se svecica nije oddvrnula

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Samba Tauris 50

Danas sam ga upalio i brbljao je , e sad ako moze neko da mi da neka upustva kako da to sredim ,jer nisam nikad otvarao glavu motora ali znam dosta toga i gledao sam na jt kako se otprilike skida nije tesko,e sad gde da porucim klip i koji ne znam,para za majstora nemam moracu da izigravam sam svoj majstor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Danas sam ga upalio i brbljao je , e sad ako moze neko da mi da neka upustva kako da to sredim ,jer nisam nikad otvarao glavu motora ali znam dosta toga i gledao sam na jt kako se otprilike skida nije tesko,e sad gde da porucim klip i koji ne znam,para za majstora nemam moracu da izigravam sam svoj majstor :D

nemoj sam ako ne znas.

i nemoj ga paliti. to je najgore sto mozes da uradis. na kombi pa kod majstora..ili ga odguraj.

 

ako vec odlucis sam da rastavljas...risove ces sam primetiti..nema tu nauke..ako ih ima mora da se busi cilindar. ako je karika istrosena onda je to najjeftinija varijanta...takodje, cilindar ne mora imati risove..ali ako je plav iznutra..znaci pregrejao isled trenja zbog loseg ulja ili manjka istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Samba Tauris 50

Skinuo sam sa drugarom cilindar , izgledao je ok nije imao risove , ali jeste jednu malo liniju na kraj cilindra kao sto sam oznacio na ovoj slici   http://prntscr.com/cih46e    , karike nisu bile lose po meni ali nisam siguran , a klipnjaca gore dole nije imala lufta ali levo desno ima 5mm , sad desava se kad ga upalim malo jace dam gas desi se da se odma ugasi i posle ga je teze upaliti dok se ne ohladi i ponekad zaglavi kad se ugasi i moram malo jace da udarim na kurblu da odglavi.

40145a8c1c224d269a36d027ba413d81.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Samba Tauris 50

Da jesam, normalan ,  ali pre generalke mi je ostao bez ulja i zaribao ali i tada mogao je da ide do 45 jeste da se culo skroz malo, ali ovo ne moze da krene odma se ugasi , ne znam da nije neki lezaj ili tako nesto svejedno morace kod majstora sto je radio generalku jer nisam presao cca 200 km i odma problem, jesam ga malo vise vozio taj dan ali to nije nesto sto ne moze da izdrzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Samba Tauris 50

ZAMALO USPEO D.jpg treba mi pomoc
Sklopio sam motor, prosli majstor stavio nez kako se ono zove onaj deo ali neodgovara na klipnjacu jedva izvadio ovaj sa presom,stavio novu klipnjacu , sredio je uglavnom , e sad ja kada sam ga rasklopio udarao sam lezaj onaj u blok i nije hteo da izadje i verovatno sam ga malo pomerio a mozda i nisam,i sada kada sam stavio radilicu okrece se ukrivo ,tj baca , dali moze biti da baca zbog toga ili zbog mog nestrucnog postavljanja , po malo sam je kuckao sa gumenim cekicem ali ne jako kada sam je stavljao , nebi trebalo da sam mogao toliko da je iskrivim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

a što nisi odneo majstoru koje je stavi to što nije odgovaralo, pa nek ispravi grešku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Da jesam, normalan ,  ali pre generalke mi je ostao bez ulja i zaribao ali i tada mogao je da ide do 45 jeste da se culo skroz malo, ali ovo ne moze da krene odma se ugasi , ne znam da nije neki lezaj ili tako nesto svejedno morace kod majstora sto je radio generalku jer nisam presao cca 200 km i odma problem, jesam ga malo vise vozio taj dan ali to nije nesto sto ne moze da izdrzi...


Proveri filter za vazduh ja sam imao isti problem na mom skuteru.
Uzrok je bio filter.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Mondial 150 HS 4stroke

Zdravo bajkeri imam i ja problem sa kinezom mondial 150 hs... U sred voznje se ugasio, i kada sam probao da upalim nece ni da veergla, samo cakne i to je to.. Probali smo da udarimo alnaser metalnom sipkom i poceo je polako da vergla, ali sada nece uopste... Sada ga udaramo opet i opet nece.. Samo cakne i to je to... POMOC MOLIM VAS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Meni to deluje kao da ti je izgoreo alnaser. A mozes da probas direktno da mu das plus sa nekim akumulatorom od auta pa vidi na kratko dali hoce da vergla.Aho hoce onda je verovatno prazan akumulator ili je otiasao automat za alnaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Anlaser, on nemacke reci Anlasung sto znaci okrenuti, zavrteti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

;)

 

On 15.5.2018. at 16:38, Arakis je napisao:

Napuni akumulator i proveri punjenje

 

Jesi li uradio? 

 

pre 41 minuta, Arakis je napisao:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 5/20/2018 at 9:19 PM, Arakis said:

Anlaser, on nemacke reci Anlasung sto znaci okrenuti, zavrteti... 

Anlassen je riječ na koju si mislio, Anlasung ne postoji. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Zdravo bajkeri imam i ja problem sa kinezom mondial 150 hs... U sred voznje se ugasio, i kada sam probao da upalim nece ni da veergla, samo cakne i to je to.. Probali smo da udarimo alnaser metalnom sipkom i poceo je polako da vergla, ali sada nece uopste... Sada ga udaramo opet i opet nece.. Samo cakne i to je to... POMOC MOLIM VAS
Да није зарибо??? Ако је завуко а за Мундијала није баш немогуче онда џаба лупаш:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja