Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da pali - POMOĆ!

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Skuter 50 ccm

Zdravo. Imam Skuter longija exactly 2008god 50ccm 2t. Zamenio sam mu predfilter i filter goriva ocistio sam mu karburator kupio mu novi akumulator gorivo stize do karburatora na svecici baca struju ali samo vergla nece da upali. Vozio sam ga i u toku voznje od jednom je poceo da se gusi na veliki gas a na leru je radeo par minuta i ugasio se od tada nece da upali kao sto rekoh samo vergla. Pitao sam jednog mehanicara ali nije znao da mi da odgovor. Neznam ovo kod karburatora dali to ima neke veze sto nece da upali. Pomagajte neznam vise sta da mu radim.

post-39031-0-10245200-1458765948.jpgpost-39031-0-96381300-1458765986.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

S'obzirom na simptome koje si opisao moj zakljucak je da si ostao bez goriva u karburatoru. prvo skini crevo goriva sa karburatora, a zatim crevo vakuuma(vodi na slavinu) povuci ustima i ako je sve u redu gorivo ce ici kroz glavno crevo, kad izvadis crevce iz usta gorivo mora da prestane da tece. Ako je to u redu, onda je verovatno igla na plovku zaglavila u gornjem polozaju i ne dozvoljava da gorivo udje u lonce. U tom slucaju lupkaj nekim metalom u karburator,a mozes staviti neko crevce na mustiklu za ulaz goriva i istovremeno duvati ustima. Ako nije to onda je u pitanju falsh vazduh koji 2t motor moze povuci na mnogo mesta: crevo usisnog kolektora(flatera), neki od dihtunga flatera, sam flater, dihtung ispod cilindra, centralni dihtung motora ili neki od 2 semeringa radilice, Toliko od mene, pozdrav i srecno.  P.S.  Ovo sto si ti oznacio strelicom je elektricni sauh i nema veze sa gasenjem vruceg motora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Skini svecicu, uzmi malo goriva("mesavine") u spric ili zatvarac od flase i sipaj u stublinu. Vrati svecicu, i ako da znak da upali na kratko i ugasi se, onda je 100% ovo sto je kolega gore napisao. Ako ne daje znak, moze biti CDI.
Ali i proveri pumpu za ulje. Drug je imao iste simptome bukvalno na exactlijy kada mu je riknula pumpa za ulje i zaribao. 
Mada, mislim da je ovo prvo, da je gorivo ili vazduh "zapelo" negde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Upravo sam primetio da prilikom "verglanja" iz karburatora pomalo curi u filter za vazduh. Bio bih zahvalan ako neko ima ideju kako ovo resiti i da li ovo ima veze sa paljenjem, pretpostavljam da plovak ne radi dobro i da se karburator prepunjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Jesam, svecica je ok, cista i sve to, baca struju dobro. Imao je problem i prosle sezone, kad se vozi svaki dan pali "kao mina" ali ima neki problem kad odstoji 2-3 dana. Desavalo se da kad stoji na suncu posle par sati upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Malo pre sam odvrnuo svecicu, uspricao benzin(po savetu druga), zavrnuo svecicu i skuter je upalio. Pustio sam ga da radi, posle 10 minuta se ugasio, uspricao sam ponovo, nije hteo da upali, ocistio sam krpom svecicu, upalio je, provozao sam se po kraju malo (radio je ukupno oko sat vremena sto u mestu sto u voznji) i sve je ok. Videcemo sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Znaci definitivno skuter pali kad mu se ubrizga malo benzina kad se skine svecica i pali sve dok je zagrejan. Malo pre sam ga ostavio nekih 2 sata dok sam zavrsavao nesto po gradu i opet sam morao malo da ubrizgam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Kad skines klipcic sauha sublerom premeri rastojanje od vrha klipceta do tela mehanizma(obicno je od 11-15mm) zatim to uradi na karbu, razlika mora da bude bar 1,5mm, naravno kad je motor hladan. najbolja provera ispravnosti je da ga premeris i prikljucis na aku 12v, posle par minuta mora se klip odaljiti od tela 4-5mm. Mislim da ti imas problem sa diznom sauha koja se nalazi na dnu lonceta karba i nalazi se u pravcu sauha, odnosno ulazu igle u telo karba gledajuci odozgo. Ne znam  koji tip sauha imas ali ako imas gumenu zastitu preko mehanizma, ispod nje se nalazi srafce za maaali srafciger, odvijanjem dobijas vise goriva za rad pod sauhom. Kod tih karbova postoji problem curenja(neprimetno) goriva iz lonceta i za par dana ostane prazno, a isparava i ne ostavlja trag. Mora dugo da vergla da bi ga napunio, ali dok se puni on ga i usisava i sagoreva, ali ne pali. Kad bi skinuo svecicu tada video bi dim unutra. Namesti kurblu i onda par puta bez kontakta i palis, cak i proizvodjac savetuje prvo jutarnje paljenje na kurblu. Jos jedna stvar moze biti problem, a to je flater, ili lamelni usisni ventil i zbog njega se moze javljati vlazenje ka filteru, tj ne usisava smesu nego vraca nazad. Kad sipas gorivo direktno, to je ogromna kolicina koju karburator ne moze nikako da mu da... Bas ga oduzih, pozz i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Zbog "poplave" ovakvih tema, spojio sam tri "novopridošle", preimenovao naziv teme i "zalepio je" da se odsada pitanja ovog tipa postavljaju u jednoj temi a takođe i pronađu eventualni odgovori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Skuter je normalno radio, bez ikakvih problema, ali kad sam se vratio kuci video sam da karburator preliva, te sam uzeo skinuo ga i ocistio, vratio na svoje mesto, i skuter nikako nece da upali, svecica ne vlazi, a karburator je pun sa gorivom i preliva, sta bi moglo biti problem? Ovo je vec 5 put kako cistim karburator i nikako da upali, kad sam ga skidao dihtunge slucajno sam ih pokidao, stavio sam nove ali opet isti problem... skuter pali iz prve kad mu sipam direktno gorivo, ali ovako nikako.... Iglica mi deluje okej, kad stavim karb naopako ne prolazi vazduh, kad stavim uspravno prolazi...... U pitanju je dellorto 17.5, na oko sve izgleda normalno, ovo mi nije ni prvi ni poslednji karb koji sam rasklapam/sklapam, ali evo dosao je i taj dan da imam problema...

post-40401-0-09659300-1473094859.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

Dali si dobro namestio onu nazovi iglicu kod plovka tamo postoji limcic u koj ulazi taj klipcic koj na vrhu ima gumicu.Sledece dali ti saug radi-pregledaj dali ne uvlaci fals al to tesko al proveri.8fc16cfd57ab7059e438bcc4f522decf.jpg iglica je tu de se plovak pricvrscuje  moras dobro paziti kad to vracas ne okretati karburator dok ne namestis donji poklopac jer oce izleti ta osovinica plovka .Ako ti nije jasno imas brdo tutorijala na guglu pa prgledaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Dali si dobro namestio onu nazovi iglicu kod plovka tamo postoji limcic u koj ulazi taj klipcic koj na vrhu ima gumicu.Sledece dali ti saug radi-pregledaj dali ne uvlaci fals al to tesko al proveri.8fc16cfd57ab7059e438bcc4f522decf.jpg iglica je tu de se plovak pricvrscuje  moras dobro paziti kad to vracas ne okretati karburator dok ne namestis donji poklopac jer oce izleti ta osovinica plovka .Ako ti nije jasno imas brdo tutorijala na guglu pa prgledaj.

Sve sam dobro vratio, ali one 2 zice od sauga nisam povezao, nije valjda do toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Bar
  • Motocikl: Spyder New 2 125cc

Imam jedno pitanje, ja imam jednog kineza od 125 kubika, zove se spyder 2 new i malo je vozen, on je 2009 god, juce kada sam htio da ga vozim, jedva sam ga upalio, i posle kada sam ga vozio ja mu dam pun gas i on poce da kao trokira i cima jedno 2-3 puta, kada sam ga parkirao sam se izgasio, posle sam ga opet jedva upalio i ostavio ga na leru i posle 20 sec on se izgasi ponovo i nece nikako da upali. Ja sam posle izvadio svecicu ali ne ona kao nova, kupio sam je prije 2 god ali kremen skoro u opste nije potrosen, i posle sam je povezao na kabal za svecicu da vidim da li baca varnice, ali ne baca, e sad neznam da li je do svecice ili do struje na motoru, a ovih dana mi se malo skvasio motor na kisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kinezima obicno odlazi CDI, moze biti i do namotaja, prekidac cope. Ako si siguran da nemas varnicu, probaj drugi CDI, nadam se da si svecici dao masu pri verglanju!?

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2

Probas da zamenis svecice tu vidis da li su kablovi, svecice il nesto trece. Svecice nemoj kupovati napamet vidi koje idu za tvoj agregat, ali kupi NGK

 

Sent from my VIVAX_Fly_V550 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja