Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da pali - POMOĆ!

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav ljudi, vozim Malaguti f10 sinoc mi zaglavi zadnji tocak sva sreca nisam isao brzo. Kad sam ga dogurao kuci pokusam da ga upalim, upali normalno lepo se motor cuje sve ok. Medjutim slabo vuce i nekako krenuo skuter da skace :D ugasim ja njega pokusam ja njega da upalim na kurblu, kurbla propadne, ja uzmem skinem deklu kais je bio u param parcat sve ocisto ali ponovo nece da pali ne znam sta je problem, ni na kurblu ni na dugme kada vratim deklu ne cuje se da motor vergla vec ponovo kurbla propada, i kada sam skinuo kurblu kais nije bio na svom mestu vec ovde (http://i.imgur.com/biXD5jv.png) nije mi jasno kako je kais dospeo tu, sad kontam da ne moze da bude neki veliki problem s obzirom da je motor radio odlicno i kada se to desilo palio je sve dok kurblu nisam spustio dole, sad pitam vas sta je problem sto nece da pali skuter ? i kako je kais dospeo na to mesto ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Verovatno ne hvata bendix... Kais se od toplote i natezanja izduzio i preskocio u lamelu, prljavstina i delovi istog drze bendix "zatvorenim"...

To mi pada na pamet ovako na daljinu...

 

Pozdrav Nenad.

P.S. Nije mi pozna[t sklop paljenja tvog skutera, ovo kucam uopsteno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam merodavan za taj tip saveta, uvek sam svoje odrzavao... Cene, a i tezinu kvara odavde ne mogu nagadjati...

 

Sretna popravka i pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Skuter je Wangye Falcon dvotaktni 50 kubika.

Skuter je palio “kao mina” prosle sezone osim kada ga ne vozim 2-3 dana onda nije hteo da upali nikako pa opet kad je neki topao dan on pali na dugme iz prve (kurbla mislim da nije radila a i ukrali su mi je). Ako se vozi svaki dan pali na bilo kojoj temperaturi ako stoji par dana onda je problem. Takodje se i gasio na semofarima cesto kad se motor potpuno zaustavi, odmah i upali doduse. Ostavljen je u tom stanju preko zime pa sam pre par nedelja probao da upalim, vergla ali nista. Skinuo sam elektronski sauh i on radi (drug mi je rekao da je bio zaglavljen, nisam siguran) pa kad smo hteli da ga vratimo i probamo ponovo motor je zaverglao 3-4 puta i prestao da vergla, valjda zalepio cetkice (tako kazu neki malo iskusniji). Akumulator smo napunili a i probali sa drugim tako da to nije.

Sad bih voleo neki savet, prvo kako da odlepim te cetkice i da vratim sve na svoje mesto, neki link ili savet. A onda, ako ga osposobim da vergla, sta bi mogao da bude problem sa tim paljenjem (izlgeda da bez problema pali samo kad je toplo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve lici na saug. Sto se odlepljivanja tice, tu mora da se skine anlaser i da se servisira. Mozes da probas da ga cuknes nekom metalnom sipkom, mada mislim da je to zavarilo sve u njemu od dugog verglanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevska palanka
  • Motocikl: Sprint

Imam kineski skuter sprint nece da upali neznam zasto akumulator je dobar proveravao sam svecicu baca struju curilo mi je malo gorivo iz karburatora skinuo sam ga rasturio celog ocistio i vise ne curi ali i dalje nece da upali ni na kljuc samo vergla a nece ni na kurblu neznam sta je problem pomagaj te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Veoma moguce. Lepo rastavi, skini crevo koje ide u karb, zaverglaj, ako ne curi gorivo zapusena je. Probaj izduvati kompresorom moze biti taloga da se nakupilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevska palanka
  • Motocikl: Sprint

Crevo sa filterom pici gorivo drugo crevo je izgleda zapuseno probao sam ustima da povucem nemoze treba li da se kupi nova slavina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Crevo sa filterom pici gorivo drugo crevo je izgleda zapuseno probao sam ustima da povucem nemoze treba li da se kupi nova slavina

Moguce ali ne mora biti. Kazem probaj produvati kompresorom kroz to crevo pa puta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Drugo crevo koje ulazi u slavinu, ili koje,drugo crevo koje ulazi u slavinu i treba tako to je za vakum,

Ako ti je svecica mokra imas mlogo goriva,ili nemas struju,ako ga nisi palio celu zimu pa sad nece da upali onda je nesto drugo,ili se naprasno ugasio,ili ili danas radio sutra nece. .daj malo više detalja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ah,da to sa crevima mi i dalje nejasno. .imas dva creva,jedno na kom je filter goriva,tek kad napravi vakum na drugo crevo na to treba da potekne gorivo.znaci. . .skines crevo sa filtera zavegrglas i vidis dal curi gorivo,naravno da je zavijena svecica i bez gasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevska palanka
  • Motocikl: Sprint

Ljudi ali ono drugo crevo sto ide u karburator ja sipam kap benzina i upali kao mina na kljuc drug mi je rekao da to ne sme jer je to za vazduh ja nisam znao ali kako onda upali kad mu tu uspricam a ovako nemoze nema sanse sa uplali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevska palanka
  • Motocikl: Sprint

Gledao sam jedan video i na tom videu crevo sa filterom izvuce iz karba i ne ide gorivo dok na drugo ne napravi vakum ali kod mene ide ja izvucem crevo pici gorivo a nece da upali a ono drugo sipam kap benzina pali kao mina nije mi jasno o cemu se tu radi i zasto ovako ne pali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mozda je neko pobrkao creva. Pogledaj na slavini gde kacis creva, trebalo bi da ima obelezeno strelicama . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevska palanka
  • Motocikl: Sprint

Nema strelica malo pre sam crevo za vakup ustima vukao i malo verglao i kurblao i upalio je malo sam se vozio ugasio ga posle 5 min probao na kljuc opet je upalio a posle par sati sam probao 1 na kljuc i na kurblu opet nece pojima nemam o cemu se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

anlaser sam skinuo, radi super, kad ga vratim samo cakne i ne mrda, cini mi se da ga oni zupcanici, na koje anlaser naleze i treba da ih okrece, koce. Kad otvorim poklopac dekle i probam rucno da ih okrenem ne mrdaju (ne znam da li je to normalno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To je na radilici i ako imas dobru kompresiju treba da ide malo teze. Imas tu jedan saf na radilici koji drzi polutke varijatora i taj zupcanik, stavi odgovarajuci kljuc pa probaj da okrenes. Ako se okrece sve onda je ok. Ako ne mozes da okrenes onda je zaribalo nesto u masini. Mozes i da slikas da vidimo nasta lici to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne okreci po svaku cenu, ako alnaser vrti na prazno i ima snagu (probaj da ga zaustavis nekako) onda je nesto zaribalo i napravices stetu. Moguce da su cetkice prekratke i slabo nalnzu ili je neki drugi kontakt slab pa pod opterecenjem alnaser nema snagu. Mislim da moze rotor da delimicno izgori, da vrti na prazno a da nema snagu pod opterecenjem. Mogu i magneti da se razlepe unutra pa da i to bude problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Hvala na odgovorima evo update-a:

Ovako, napunili smo karburator gorivom pomocu sprica, isprskali smo sa wd40 i rucno okretali te zupcanike koji su kocili i imali neki skripuci zvuk (kao da je nesto upalo i grebalo) onda je zvuk postao normalan i poceli su lepo da se okrecu. Motor je zaverglao i vrlo brzo upalio. Malo je radio onda smo ga ugasili, popili kafu i posle 30ak minuta je upalio opet na prvu. E onda sam ja sklopio motor, (poklopac ispod sedista, vratio neke srafcice, nista bitno za rad motora) i posle oko sat vremena zaverglao i opet nece da upali. U medjuvremenu je spoljna temperatura pala (pominjem to jer sam ranije primetio da posle 2-3 dana stajanja ne pali dok ga ne ogreje sunce :)) Znaci vergla ali nece da upali, taj problem sam i imao pre nego sto je prestao da vergla. Sauh smo vec proverili i igla radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja