Jump to content

Moto Zajednica

Motor za osvajanje Afrike

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Možda još samo nekoliko informacija o David-ovom motoru.

Pošto mu je 4 mjesece prije odlaska u Afriku u vatri (loša struja)  izgorjela Aprillia, bio je primoran na brzinu nabaviti neki drugi motor. Tako je nabavio tu polovnu Yamahu XTZ660 tenere sa 40.000 km na satu. Sa njom je odvozio narednih 52.000km...jedino što je promijenio prije odlaska je to što je stavio progresivne federe (Hyperpro). Inače motor je čisto stock. Največi "kvar" na putovanju je uništeno kvačilo...ali kako sam tvrdi, bio je sasvim sam kriv jer ga je uništio agresivnom vožnjom u pijesku.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Prodajem ja svoju Hondu XR 650 L u odličnom stanju 2007 godište.  :)

 

Mislim da je to pravi motor za ovu priču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hard enduro i dugacka putovanja ne idu zajedno a i nemaju nekog smisla. Ako vec ides tako daleko cilj je valja da nesto vidis, obidjes itd a ne da se lomis po sumi, to lako mozes da uradis bilo gde. Po meni ova tema i nema nekog smisla, decko jos nije seo na enduro motor a planira da vozi hard enduro po Africi.... ono, masta moze svasta, ali nije realno ni bezbedno.

Vozi tj prvo druze ovde hard enduro, vidi sta i kako ide, lako ces posle u afriku.

Mislim da je Aca u svom komentaru rekao ono osnovno što ovu ideju "malo" odvlači u nerealnu stranu, a js bih još nešto dodao ili pojasnio.

Veliki je problem (i fizički i ekonomski i organizacioni) uopšte sam provozati motoror tridesetak-četrdesetak hiljada kilometara, uz to daleko od kuće (na drugom, potpuno nepoznatom terenu), a uz to još i voziti van uobičajenih puteva je zaista preambiciozno.

Vremenski bi takvo putovanje moralo da traje veoma dugo (što izaziva i velikevtroškove, ali i vekiku fizičku i psihićku spremnost vozača.

Sa druge strane, i nabanalnija povreda (što je pri offroad vožnji veoms očekivano), na "tuđem" terenu (hiljadama kilometara daleko od kuće i u divljem okruženju) može da znači i kraj putovanja (a vrlo moguće može da ispadne i mnogo opasnija situacija). Isto važi i za kvar motora u nekoj vukojebini. Ovde okreneš mobilni i dođu drugari da pomognu, a tamo može da se zadesi da ti u pomoć doďe neka živuljka pa da te natenane pojede.

Da ne pričam o tome da u tim predelima stalno tinjaju neki sukobi i ratovi (između država, između plemena, pa je često nesigurno (ili čak i nemoguće) da se krećeš i magistralnim putevima, a ti bi da pičiš po bespuću?!

Moj kolega padobranac (i motociklista) živi u Švajcarskoj i vrlo često (zbog poslovnih razloga) putujr boravi u Keniji. Nagovaram ga da krenemo motorima, a on mi lepo objasni da tamo ne možeš sam (bez pratnje) da odeš iz naselja u divljinu i to uglavnom što neka plemena baš i ne vole da vide stranca (belca) kako im se muva u blizini (a još i sam).

U svakom slučaju lepo zamišljena avantura, međutim pre nego što počneš da vršiš pripreme tehničke prirode (motor i oprema), raspitaj se prvo možeš li uopšte (zbog organizacionih. sigurnosnih, psihofizičkih problema) da pregaziš afriku krećući se van puteva?

A što se izbora samog motora tiče to umnogome zavisi i od fizičke konstitucije vozača, ali i od toga holće li da na duži period sboravi pava u prirodi ili će za odmor i noćenja da koristi urbanu sredinu.

Lakßi motor ima prednost prilikom ozbiljnije offroad vožnje i kada ti iz nekog razloga motor padne.

Sve ostale prednosti su na strani većeg motora.

Meni recimo ne bi na pamet palo da mojim motorom (BMW R1100GS) pođem na vrh Rtnja ili na bilo koju zahtevniju enduro vožnju (za to bih izabrao neki manji KTM ili nešto slično), ali mi isto tako ne bi palo na pamet da krenem kroz Afriku (tridesetak hiljada kilometara) na motorčetu koje će malo jači vetar da oduva s puta i na kojem ću da sedim kao na drvenoj dasci.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Svakako će manje da im se dopadne beli stranac koji pod sobom i na sebi vozi 5*3m bilbord od 300+ kila i 20000+ evra na kom piše 'imam para, otmite mi ili me' nego beli stranac koji pod sobom i na sebi vozi nešto skromnije i manje upadljivo.

Što se tiče udobnosti, ne treba podcenjivati neka dvotočkala za koja niko nikad ne bi rekao da mogu da budu jednako udobna.

Dodao bih da je još jedna (možda i najveća) prednost lakog (samim tim i manje snažnog) motora to da se upravo iz navedenog razloga izbegavaju autobanovi, brze magistrale i slično, gde po pravilu nema ama baš ništa interesantno, već se biraju malo sporiji i sporedniji putevi gde opet po tom istom pravilu ima šta da se vidi jer se prolazi kroz realan deo te neke zemlje.

 

I naravno, samo na Balkanu se ne kreće nigde bez najmanje 5 hiljada kubika. Ostali se navozaše uzduž i popreko planete i okolo nje sa sitnim i neozbiljnim 90-750 kubikčićima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Svakako će manje da im se dopadne beli stranac koji pod sobom i na sebi vozi 5*3m bilbord od 300+ kila i 20000+ evra na kom piše 'imam para, otmite mi ili me' nego beli stranac koji pod sobom i na sebi vozi nešto skromnije i manje upadljivo.

Što se tiče udobnosti, ne treba podcenjivati neka dvotočkala za koja niko nikad ne bi rekao da mogu da budu jednako udobna.

Dodao bih da je još jedna (možda i najveća) prednost lakog (samim tim i manje snažnog) motora to da se upravo iz navedenog razloga izbegavaju autobanovi, brze magistrale i slično, gde po pravilu nema ama baš ništa interesantno, već se biraju malo sporiji i sporedniji putevi gde opet po tom istom pravilu ima šta da se vidi jer se prolazi kroz realan deo te neke zemlje.

 

I naravno, samo na Balkanu se ne kreće nigde bez najmanje 5 hiljada kubika. Ostali se navozaše uzduž i popreko planete i okolo nje sa sitnim i neozbiljnim 90-750 kubikčićima.

Pošto vidim je ovaj komentar odgovor na moj prethodni komentar, moram da "repliciram":

Te kojima možda neće da se sviđa stranac u njihovoj blizini apsolutno nije briga šta on vozi niti im pare koje on možda ima nešto znače. Jednostavno iskustva naših ljudi koji su tamo živeli ili boravili (ili još uvek borave) je da ne treba ići tamo gde nema "civilizacije" i da nikako ne treba zanoćiti van većih naselja. Preduzeće Partizanski Put je izvodilo radove po centralnoj africi i mnogi njihovi radnici su tamo proveli i po par decenija (a neki su i ostali tamo da žive). Imam prijatelje među tim ljudima i prenosim njihova iskustva i preporuke.

Što se tiče tvoje tvrdnje da manji motor (uz to pod punim teretom) može da bude podjednako udoban za dužu vožnju kao i veći motor, teško da mogu da se složim sa tobom (iz ličnog iskustva).

To što neko vozi veći motor nikako ne znači da ovavezno koristi autoputeve (ili magistralne puteve) za vožnju. U prethodnih sedam godina prevezao sam devedesetak hiljada kilometara (po Srbiji i okolini) i pri tom teško da bi se skupilo više od tri hiljade po autoputevima. Izbor gde ću da vozim i šta ću da vidim ne određuje motor nego onaj ko vozi.

A što se kubikaže tiče, ja sam osamdesetih godina prošlog veka Tomosom (Electronic 90) za dve godine prešao preko šesdeset hiljada kilometara (uglavnom sa suvozačem) i obišao celu Jugoslaviju, bio u Austriji, Italiji, Rumuniji, ...... .

I nakon toga sam vozio neke motore sa slabijom kubikažom i snagom (prethodni motor mi bio Transalp 600 sa kojim sam isto tako prešao šesdesetak hiljada), tako da nisam neki zavisnik od "veličine" i snage motora, niti sam sklon da omalovažavam motore sa manjom kubikažom.

Ono što naglašavam i što tvrdim je da je na ovako dugom putu udobnije (i sigurnije) putovati većim motorom i da je teško izvodivo da se ovakva tura proveze vožnjom van puteva.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Zlatna sredina.... ipak ja ne bih izabrao neku kamilu od 200+ kg....nesto do Tenere 660 XTZ., ne kazem da Adventure od 750 do 1200 ne mogu...ali gledajuci putopise 50 kila manje, znaci na onim putevima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Žiko, ništa lično protiv tebe i tvojih stavova. Samo me već poprilično nervira konstantno generalno potenciranje mišljenja dela motorista da bez 1000+ kubika nema ništa od puta daljeg od granica srbije.

Verujem u prenesena iskustva tvojih poznanika i prijatelja ali isto tako verujem i napisanim putopisima po našim i stranim forumima. Volim duga i daleka putovanja i redovno pratim interesantne putopise. Takođe, lično znam nekoliko naših ljudi koji su sa srednje malim i srednjim kubikažama obišli sve i svašta, udobno, sigurno i efikasno. Neki su sa foruma, neki nisu.

Još jedan nesporazum stoji. Kad se napiše/kaže offroad svi odmah pomisle na Erzberg, Romaniacs i sl. način vožnje. U kontekstu, offroad u prevodu za ove mlađe po stažu i iskustvu znači van puta (asvaltnog puta) i tad se vozi umerenim brzinama ili sporije. Prvo, nigde ne žuriš i diviš se lepotama nepoznate zemlje, drugo čuvaš gorivo i vozilo, treće imaš više vremena za reakciju ako nešto naiđe iz suprotnog smera i slično čime čuvaš i sebe, četvrto pa i da se desi nekakav pad pri tim brzinama (pod uslovom da se isti ne nastavi u provaliju pored puta a slabe su šanse za to), najgore što može da se desi je da se iskrive nosači prtljaga i/ili guvernal, možda strada neka od četiri komande, vozaču obično ništa ne bude ili se malo istumba, otrese prašinu i nastavi.

I ako se već ide na put s kraja na kraj kontinenta, zdrav razum govori da će ruta biti na dohvat civilizacije ili cik-cak sa istom, ako ni zbog čega drugog, ono bar zbog obnavljanja goriva i hrane.

Ostaje još da se definiše koliki je taj 'pun teret' :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Bez ikakvih pretenzija da namećem bilo kakav stav, samo da podsetim na trenutno Kawazokijevo putešestvije i na fantastičan putopis (komentar i slika broj 10). http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/114708-a-%C5%A1to-ne-bi-na-alpe/page-5

Pri tome, smatram da određeni Žikini komentari imaju i te kakvog smisla!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ako pogledate adv ridr videcete gomilu xtz660, dr400 i yamahe 400-450 kako li vec. Znaci samo lagano.

XT660Z i DRZ 400 S su dual sport motori i velika je razlika između njih i 4T 450cc hard endura.

Na hard enduro motorima rezervoar je 8-10L,ulje im se menja na svakih 10 radnih sati i nemaju ni malo mesta za prtljag (niti su namenjeni za to).

Ni ja nisam ljubitelj velikih i teških motora,ali krenuti na takav dug put sa hard endurom bez pomoćnog vozila koji bi nosio benzin,ulje,gume i ostale delove je po meni nezrelo (da se ne izrazim drugačije).

Ne kažem da tako nešto ne bi bilo izvodljivo,ali onda to nije samo pitanje udobnosti sedišta,nego bi zahtevalo mnogo ozbiljnije pripreme i logistiku nego sa nekim dual-sport ili maxi endurom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Ja mislim, da ima odabira motora za takvu avanturu toliko koliko ima nas svih. Svatko gleda na te stvari svojim očim, znači iskustvima, željama, očekivanjima. Pa sad možemo sve to podijeliti na one koji smo malo u godinama, pa na one mlađe...one koji imaju vremena, i na one one koji imajo samo određeneo vreme da prođu tu Afriku....ukratko...toliko ima i odabira motora kojim to odraditi.

Ali generalno mislim, da se Afrika može odraditi u dve različite faze.

Faza No1.) od tačke A do B svaki dan...sa time da A ili B znači neki gradič, grad, selo a sve to povezuju dosta dobre ceste (asfalt) ili vrlo dobri i utvrđeni makadamski putevi.

Faza No2.) ili pak...random...sa više avanturizma što donosi i neke lijepše poglede i pristan doživljaj, ali uz to i više rizika pa i potpuni upitaj o stanju "staza" kojima prolazimo.

U svakom slučajo po mome mišljenju odabir je onako najlogičniji dual-sport. Nema smisla da se nabija o brandovima, jer svatko opet ima svoje mišljenje...ali opet...Za Fazu No1...može neki teži udobniji dual-sport...za Fazu No2...neki lakši od recimo CRF250L pa do recimo XTZ660 ili max GS800 (za one koji znaju odlično voziti).

U svakom slučaju osobno bi se najviše fokusirao na to da odaberem motor, koji je prije svega pouzdan...a to znači, da je jednostavan za večinu "uradi sam" stvari, da guta kojekekve benzine, prašinu, razna ulja sumljivog podrijetla itd. i na kraju krajeva, da i usred crne Afrike u nekoj garaži možeš nači neki polovni deo zlu ne trebalo.

Lično i vjerujem, da snaga motora i neke silne kubature tu baš i nisu relevantne, jer vjerujem, da nema baš mnogo dionica po kojima bi mogao terati više od 100km/sat sasvim bezbrižno...a to mogu i oni najmanji. A ako slučano "zaroniš" malo van trase pa ti makina legne na bok...pa ga podižeš u onoj vručini...i to par puta tako....večina bi poželjela običnu biciklu i hebi se Afrika....a sa nekim lakšim motorom....kako kome volja.

Eto to je samo moje lično mišljenje. A pošto sam odvozio neke dionice koje su na off a teku usporedno sa popularnim trasama....i dobro znam što se na popularnim trasama propušta a na off doživljava...lično bi svakako odabrao nešto oko 600ccm (vrh glave) i random trasu, jer kao i kod nas tako i u cijelom svetu....kartu čitaj-seljaka pitaj....i nema problema.

I samo riječ o G. Šerugi koji je bio negdje u toj temi spomenut i njegova putovanja po Afriki sa BMW-om....po tim putevima moglo bi se i avtobusom...tip ume da piše priče i odlično fotografiše pa tako onima (nama) koji pratimo stvari iza kompjutera stoji **rac ob baluna, koji je davno puknuo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Pozdravi iz Toga! :) ne nisam u avanturu sa motorom, vec poslovno po africi (pomorac).

Moram vam se pohvaliti da sam u Cape Town naisao na jednu veoma zanimljivu igrackicu. Covjek je preradio sjediste CRF450X, prosirio i nafilovao gelom. Morao sam ga nagovoriti da napravim koji kilometar. Sa tako mekanim vjesanjem i ekstra sicem, sasvim je konkurentan za avanture, uz jos neke dodatke naravno. Najveci problem, pa jbga mora mjenjati ulje na svakih 2500-3000km :) ali to je litrica.

Do sada sto sam izvukao od price mozda je najbolji ekonomija/offroad suzuki DRZ 400 (novi, kojeg nema u evropi)

 

ALI, nazalost moram se sloziti sa Zikom u vezi Afrike. Ko nije bio juzno od Sahare, nije ni svjestan za koliko ga mrak moze pojesti. Kada kazem da bih volio obici Afriku (vjerovatno i hocu jednog dana) mislim uvjek na pustolovine, prirodu,off road, safari i znate sve sta :) ali to ima cijenu...koja bi bila da se pola Afrike zavadilo. Ja se setam centrom Durbana, danju, pa ne dozivljavam prijatne poglede i dobacivanja. Nocu ne smijem ni pomisliti.

Dosta ljudi je, i trenutno krstare Afrikom, ali treba dobro utabati rotu. To je barem moje misljenje, ne volim izazivati sudbinu bez potrebe. Dobro planiranje i savjetovanje iskusnih ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Interesantno...na prvi pogled. Ali sam ipak malo dublje pogledao. Italijanska firma u (su)vlasništvu kineza...što po mojim izkustvima suszbija osiječaj pouzdanosti za 50%...barem kod mene. Doduše na stranicama piše, kako je izrada motora 100% Italijanska....ali su valjda zaboravili spomenuti "sa dijelovima iz Kine".

Ok...tehnički gledano ne nude ništa, što nemaju drugi brendovi koje več znamo i drže tradiciju i reputaciju. Upitna je i servisna mreža a posebno nabava rezervnih dijelova...zlu ne trebalo.

I na kraju...cijena za gornji model...6.700EUR-a :lud:

Za 7.000EUR-a kupio sam novu novcatu Yamahu XT660Z Tenere (oktobar 2016)...a u cijenu je uključena dostava kombijem pred vrata moje garaže i prvi servis besplatno+3 godine garancije u svim ovlaštenim servisima po cijelom svjetu, homologacija....i još neke sitnice....

Nije, da je ta moja Yamaha neki top model i posljedni krik tehnike...pa ipak...sa njome mogu oko svjeta...a sa tim SMW-om...bogami...ne bi se usudio na neki ozbilniji đir.

A možda se i varam... :neznam:

Da je tom SMW-u cijena oko 4.000EUR-a...pa onako za prvi motor...ono da polako počneš...ajde, ajde....ali za tu cijenu.... :stabre2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

A to je onda kao Piaggio :)talijanska marka a djelovi iz kine (noviji modeli).

Sto se tice male tenerice, neunistiv terenac, nema sumnje da je cijena/kvalitet najbolja za put oko svijeta. Ali uvjek ima ono ali :) kako ti se pokazala na offroad? Pitam samo zbog jedne stavke, suva tezina 185kg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja mislim, da ima odabira motora za takvu avanturu toliko koliko ima nas svih. Svatko gleda na te stvari svojim očim, znači iskustvima, željama, očekivanjima. Pa sad možemo sve to podijeliti na one koji smo malo u godinama, pa na one mlađe...one koji imaju vremena, i na one one koji imajo samo određeneo vreme da prođu tu Afriku....ukratko...toliko ima i odabira motora kojim to odraditi.

Ali generalno mislim, da se Afrika može odraditi u dve različite faze.

Faza No1.) od tačke A do B svaki dan...sa time da A ili B znači neki gradič, grad, selo a sve to povezuju dosta dobre ceste (asfalt) ili vrlo dobri i utvrđeni makadamski putevi.

Faza No2.) ili pak...random...sa više avanturizma što donosi i neke lijepše poglede i pristan doživljaj, ali uz to i više rizika pa i potpuni upitaj o stanju "staza" kojima prolazimo.

U svakom slučajo po mome mišljenju odabir je onako najlogičniji dual-sport. Nema smisla da se nabija o brandovima, jer svatko opet ima svoje mišljenje...ali opet...Za Fazu No1...može neki teži udobniji dual-sport...za Fazu No2...neki lakši od recimo CRF250L pa do recimo XTZ660 ili max GS800 (za one koji znaju odlično voziti).

U svakom slučaju osobno bi se najviše fokusirao na to da odaberem motor, koji je prije svega pouzdan...a to znači, da je jednostavan za večinu "uradi sam" stvari, da guta kojekekve benzine, prašinu, razna ulja sumljivog podrijetla itd. i na kraju krajeva, da i usred crne Afrike u nekoj garaži možeš nači neki polovni deo zlu ne trebalo.

Lično i vjerujem, da snaga motora i neke silne kubature tu baš i nisu relevantne, jer vjerujem, da nema baš mnogo dionica po kojima bi mogao terati više od 100km/sat sasvim bezbrižno...a to mogu i oni najmanji. A ako slučano "zaroniš" malo van trase pa ti makina legne na bok...pa ga podižeš u onoj vručini...i to par puta tako....večina bi poželjela običnu biciklu i hebi se Afrika....a sa nekim lakšim motorom....kako kome volja.

Eto to je samo moje lično mišljenje. A pošto sam odvozio neke dionice koje su na off a teku usporedno sa popularnim trasama....i dobro znam što se na popularnim trasama propušta a na off doživljava...lično bi svakako odabrao nešto oko 600ccm (vrh glave) i random trasu, jer kao i kod nas tako i u cijelom svetu....kartu čitaj-seljaka pitaj....i nema problema.

I samo riječ o G. Šerugi koji je bio negdje u toj temi spomenut i njegova putovanja po Afriki sa BMW-om....po tim putevima moglo bi se i avtobusom...tip ume da piše priče i odlično fotografiše pa tako onima (nama) koji pratimo stvari iza kompjutera stoji **rac ob baluna, koji je davno puknuo.

 

 

Pozdravi iz Toga! :) ne nisam u avanturu sa motorom, vec poslovno po africi (pomorac).

Moram vam se pohvaliti da sam u Cape Town naisao na jednu veoma zanimljivu igrackicu. Covjek je preradio sjediste CRF450X, prosirio i nafilovao gelom. Morao sam ga nagovoriti da napravim koji kilometar. Sa tako mekanim vjesanjem i ekstra sicem, sasvim je konkurentan za avanture, uz jos neke dodatke naravno. Najveci problem, pa jbga mora mjenjati ulje na svakih 2500-3000km :) ali to je litrica.

Do sada sto sam izvukao od price mozda je najbolji ekonomija/offroad suzuki DRZ 400 (novi, kojeg nema u evropi)

 

ALI, nazalost moram se sloziti sa Zikom u vezi Afrike. Ko nije bio juzno od Sahare, nije ni svjestan za koliko ga mrak moze pojesti. Kada kazem da bih volio obici Afriku (vjerovatno i hocu jednog dana) mislim uvjek na pustolovine, prirodu,off road, safari i znate sve sta :) ali to ima cijenu...koja bi bila da se pola Afrike zavadilo. Ja se setam centrom Durbana, danju, pa ne dozivljavam prijatne poglede i dobacivanja. Nocu ne smijem ni pomisliti.

Dosta ljudi je, i trenutno krstare Afrikom, ali treba dobro utabati rotu. To je barem moje misljenje, ne volim izazivati sudbinu bez potrebe. Dobro planiranje i savjetovanje iskusnih ;)

 

Samo jedan nasumični primer:

 

 

http://www.thiswayupafrica.co.za/

 

DR 650S (+ aftermarket rezervoar, šuspleh i sedište), natenane, laganica i opušteno, kako samo englezi umeju ;)

Statistika na kraju videa - 14000 km za 52 dana.

 

Jedino što su, po mom mišljenju, izabrali pogrešne gume.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

A to je onda kao Piaggio :)talijanska marka a djelovi iz kine (noviji modeli).

Sto se tice male tenerice, neunistiv terenac, nema sumnje da je cijena/kvalitet najbolja za put oko svijeta. Ali uvjek ima ono ali :) kako ti se pokazala na offroad? Pitam samo zbog jedne stavke, suva tezina 185kg...

Hmmm....pošto sam je kupio u Oktobru prošle godine...iskustva sa offroad-om...čista nula. Kao prvo trebao sam napraviti onih prvih friških 1000km do tzv. nultog servisa....a ostalo prije pogoršanja vremena...onako više upoznavanje motorom generalno gledano. Ok...bilo je 2-3 minornih "izleta" na off...ali stvarno samo za pipanje. Tako, da pošteno rečeno...nemam pojma.

Ali Tenerejka u principu i nije pravljena za neki strašni off-road...ipak je to kategorija dual-sport...možda taj model sa više nekih blagih enduro karakteristika. Naravno ima njih koji taj motor voze po dosta tvrdim terenima...ali onaj tko umije može i kozom orati... ;) .A malo tvrđi dual-sport je bilo i to što sam tražio. U mojim 50-im godinama ne zanima me više brzina, polaganje motora u zavojima niti nikakav hard off-road. Želim jednostavno dosta jednostavan, robustni multi-purpose stroj, kojim mogu relativno normalno putovati cestama i sa kojim ne trebam mučit muku kad vidim makedam ili šumske puteve....znači ne želim  se ograničiti radi podloga po kojim vozim. Niti sam otkrio, niti želim otkrivati toplu vodu, pa je odabir Tenerejke dosta onako racionalan i razumski odabir.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Jos jedna prelijepa avantura u nizu :) mada 270km prosjecno dnevno nije ni malo ako zelis malo da uzivas u kulturama, safari, i sve lijepo sto donosi afrika. Ja volim da sam pravi turista :)

 

A za Tenericu, za tvoje potrebe kako kazes, ne postoji bolji za taj novac! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
Cini mi se da bi najljepse uspomene covjek ostvario da skupi malo love i kupi nov motor, i koristi ga za sva osvajanja narednih godina i godina, a onda jednog dana uokviri na zid
Ove magarice sto ste spomenuli, Suzuki, Honda, Yamaha, i ja mislim da nema sta dalje da se trazi, vec jos eventualno jedna luda glava pa da se puruje u duetu





Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja