Jump to content

Moto Zajednica

Motor za osvajanje Afrike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Znaci tu varijantu licno ja da izbrisem iz opcija :D

 

Ok, primjetio sam da su sve ove pomenute kozice (dual sport) izdrzljive i nesalomljive.

 

Licno misljenje, koji je vas najbolji, da ce preci 150000km+ jednom rijecju najpouzdaniji i orijentisan terenskom voznjom 50%?

A moze se naci nov u salonima u evropi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Sto kazete jedan cilindar definitivno

 

Nista nije definitivno, ali recimo da je neka "sestotka" najbolji kompromis. Dovoljno veliki rezervoar, ne preterano tezak, dovoljno konforan za dug put, dovoljno dobar za bilo koji off road, dovoljno veliki da ponese prtljag, dovoljno mali da mozes da ga podignes sam kad ti ispadne u nekom pesku ili blatu 10 puta dnevno, dovoljno prost i jeftin da mozes sam da ga popravis, a delove nadjes u svakom selu, itd. Ima tu jos dosta stvari, ali shvatas otprilike moju poentu ...   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Sto kazete jedan cilindar definitivno

Nista nije definitivno, ali recimo da je neka "sestotka" najbolji kompromis. Dovoljno veliki rezervoar, ne preterano tezak, dovoljno konforan za dug put, dovoljno dobar za bilo koji off road, dovoljno veliki da ponese prtljag, dovoljno mali da mozes da ga podignes sam kad ti ispadne u nekom pesku ili blatu 10 puta dnevno, dovoljno prost i jeftin da mozes sam da ga popravis, a delove nadjes u svakom selu, itd. Ima tu jos dosta stvari, ali shvatas otprilike moju poentu ... :takoje:

Totalno si u pravu ;) moze se tako dobro opremiti da postaje pravi offroad avanturista. Ja licno kada budem sjutra putovao svijetom, trazicu bespuca i u najboljem slucaju los asfalt :D

 

Meni srce igra za enduro motorima od 450ccm (mogu misliti kakva je to offroad zabava) :D ali sto kazes, razum trazi veci agregat zbog izdrzljivosti, servisa i ostalog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: crna gora,podgorica
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 IE

U afriku da sadimo papriku :D

 

Kad ti je vec enduro crv proradio,pridruzi se off road ekipi na vikend voznje.Kod iva (DR.Mracni) mozes iznajmit freeride-a,a mozes i probat dr-ove,xt-ove,xr-ove,ttr-ove,tenere,ktm...i jos mnogo toga :D Probas sve,pa vidis kako ti sto lezi,a i prvo upoznas nase krajeve ;)

 

 

P.S Ni prica po africi,mongoliji...ne fali  :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

U afriku da sadimo papriku :D

 

Kad ti je vec enduro crv proradio,pridruzi se off road ekipi na vikend voznje.Kod iva (DR.Mracni) mozes iznajmit freeride-a,a mozes i probat dr-ove,xt-ove,xr-ove,ttr-ove,tenere,ktm...i jos mnogo toga :D Probas sve,pa vidis kako ti sto lezi,a i prvo upoznas nase krajeve ;)

 

 

P.S Ni prica po africi,mongoliji...ne fali :D

Hahaha, tu si totalno u pravu :D eto me onda kod nas prvo da se izbirikam sa off road.

Nase nepristupacne krajeve obilazim prevozom kao sto su hiking i montbike :D ali ne bi bilo ni lose malo zaslajfovati i krosericom :) eto me brzo ljetos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

 

 

Sto kazete jedan cilindar definitivno

Nista nije definitivno, ali recimo da je neka "sestotka" najbolji kompromis. Dovoljno veliki rezervoar, ne preterano tezak, dovoljno konforan za dug put, dovoljno dobar za bilo koji off road, dovoljno veliki da ponese prtljag, dovoljno mali da mozes da ga podignes sam kad ti ispadne u nekom pesku ili blatu 10 puta dnevno, dovoljno prost i jeftin da mozes sam da ga popravis, a delove nadjes u svakom selu, itd. Ima tu jos dosta stvari, ali shvatas otprilike moju poentu ... :takoje:

Totalno si u pravu ;) moze se tako dobro opremiti da postaje pravi offroad avanturista. Ja licno kada budem sjutra putovao svijetom, trazicu bespuca i u najboljem slucaju los asfalt :D

 

Meni srce igra za enduro motorima od 450ccm (mogu misliti kakva je to offroad zabava) :D ali sto kazes, razum trazi veci agregat zbog izdrzljivosti, servisa i ostalog...

 

Ovaj CCM što sam ti preporučio ima mašinu od BMW-a G450X,samo mu je snaga malo smanjena (sa 50 na 40 konja),ali servisni interval je na 8000km.

 

Težak je 130kg "suv",rezervoar od 20L,fabrički vizir,itd...

 

Yamaha XT 660Z ima 8 konja više,ali je i teža 55kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Au jbt, ovaj CCM GP450 mi izgleda fenomenalno! Samo mala ispravka, ima 125kg suv!

Nasao sam par utisaka sa neta gde su ga ljudi vozili po bespucima Afrike, prezadovoljni su.

 

Cena mu je malo jaca, 8000 funti (oko 10400e).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Au jbt, ovaj CCM GP450 mi izgleda fenomenalno! Samo mala ispravka, ima 125kg suv!

Nasao sam par utisaka sa neta gde su ga ljudi vozili po bespucima Afrike, prezadovoljni su.

 

Cena mu je malo jaca, 8000 funti (oko 10400e).

 

da, nisam znao za ovaj motor, djeluje neunistivo, jos uz to, agregat koji je kod njega, Bmw ga porucuje iz Kymco fabrike, a iz ove fabrike je izaslo desetine malih agregata za Hondu. Pokazali su se neunistivi...

Jedino mu je cijena pod znakom pitanja...nadam se da je tu ful oprema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Negde su podatci da je 125kg,a negde 130.

 

BMW G450X sa tom mašinom je osvojio "Red Bull Romaniacs" pre par godia.

 

Vidim da su ugrađivane kvalitetne komponente,pa verujem da je i cena malo veća iz tog razloga.Sam ram motora je jedinstven u moto svetu (Bond-Lite),a i Aston Martin  kotisti tu "tehnologiju" za šasiju na svojim automobilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imate svi pozdrav od Slobe. Evo šta mi je napisao:

 

Motor je samo alat sa kojim mozes dostici zivotni san ... treba malo vise svega ostalog .....
 
freeWind je najjeftiniji I najbolji motor pod uslovom da nije izakan.. DR650 masina vazdusno hladjenje . Karburatori I dobar ram ...za Afriku najbolji ...iz iskustva kazem
Za male pare spremis motor .. I tutavela karavela....sto dalje od Afrike twin ...trosi ko luda .a ram njesra plus amortizer

 

Kraj citata. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

E ovako se sređuje motor za takav put, ako hoćeš pravi off da voziš...

http://therollinghobo.com/adventurizing-the-ktm-690-enduro-r

 

Ima na ovom sajtu i lepih putopisa

 

Preko ovoga ne postoji nista. Ali ima jedna kvacica, koliko kosta sve ovo?! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Freewind i DR su super, ali nije mi jasno sto ih ne proizvode vise...?

Sada im je mala Tenere uzela mjesto..

 

Vjerovatno ste vidjeli ovo, ali ko nije, evo prvih 12min snimka: 

 

 

Neso! ovo sto je transformisao KTM je bruka! Ali se bojim do koje cifre to ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

 

 

[quote name="srdjan1987"

 

Neso! ovo sto je transformisao KTM je bruka! Ali se bojim do koje cifre to ide?

 

Može kroz tu Afriku i veliki i mali motor. Zavisi sta čovek hoće. Ima gomila putopisa sa kojih se može ukrasti po neka ideja.

 

Evo kako to izgleda na velikom motoru.

1200gs

 

https://youtu.be/iOQJ5qp4-Nk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Proizvodi se i DR jos uvek, neizmenjen vec punih 20 godina, samo se ne prodaje u Evropi, zbog usr@nih ekoloskih normi :) Prodaje se u Americi, Australiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Nazalost, sto kaze kolega, ne moze se registrovati kod nas :/

 

I ona Husqvarna 701 enduro se izgleda kao legendarni motor, ali mi se nesto ne cini kao da ce dostici sto hiljada km :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kateemove i Huskvarne zaboravite, suviše su nabrijani za tolike pute. Od 'malih' samo Suzuki DR/Z ili Yamaha XT :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Svako ima svoje vidjenje, sad je moderno biti (bar na forumu) minimalista. Na ovakav put bih isao samo sa velikim enduro motociklom - Yamaha ST1200 ili GS1150GS Adv. Komotan, udoban motocikl, ne vidim sto bih se zuljao 20000km (ili koliko vec ima takav put) zato sto postoji mogucnost malo off-road-a. Tri alu kofera omogucuju mesta za dosta opreme (sator, vreca, alat, zamenske gume, garderoba, kisno odelo, kompresor, foto oprema i milion drugih stvari bez kojih se ne ide na ovakav put). Pri tom veliki rezervoar (>30 lit) omogucuje veliku autonomiju, za deonice gde nema pumpi na svakom koraku. Naravno, neke gume kao Haidenau Scout ili Michelin Anakee Wild.

 

Nikad me niko nece ubediti da ce jednocilindras sa 50ks podneti lakse toliki put od dvocilindrasa od >1000ccm i 100ks. O gabaritima motocikla i voznji da ne govorim. Ali svako ima svoje misljenje :)

Niti ti mozes da putujes sa Kawazokijevim motorom, niti Kawazoki sa tvojim. Totalno ste ralicite gradje, i samim tim komfor je totalno drugaciji.

Hocu reci da Zoki ima sve sto i ti na motoru, i udobno mu je do 00.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

ovakva  tema  za  nas  balkance  vodi samo u svadju i prepirku :D ja  bi ti mog prodo ktm 990 adv, za koju godinu ce  biti i jeftini , salu na  stranu . prije  svega ovdje prvo sve zavisi od tebe, na sta si spreman, do kojih granica  mozes  otici i sa  cim. ako ti neko predlozi motor, taj motor  nije  isti tebi i meni , jer  svakom je  nesto drugacije, kao sto rece  neko od  kolega. e sad  zavisi koliko je taj put  tezak, dal je vecina neki lagani off kojeg mozes  savladati sa nekim vecim motorom a  pri tome da  imas  udobnu voznju , ili ipak da uzmes  neki lagan motor  sa  kojim ces  moci kao koza  sve  to lagano da  preskocis , al ipak taj manji ima  i svoje  mane , nije  udoban i jos  par  sitnica, koje aj da  kazem mozes  i donekle da sredis  preradjivanjem. sa  moje  tacke  gledanja ja  bi uzeo neki stariji motor  koji nema  mnogo elektronike, koji je skroz  jednostavan kad  je  u pitanju mehanika. kojeg  mozes sam da popravis  ako se  nesto desi. svaki stariji motor  koji je u dobrom stanju ce  ovaj put  da  savlada, uz male  prepravke  prije  kretanja. ponovo se  vracam na  isto, sve  je stvar  utebi. ima  lljudi koji su obisli svijet i sa sportacima, i ako bi sad  mi ovdje  pravili polemiku o tome moze  li ili ne. isto tako zavisi koliko si dobar  vozac i koliko dobro znas  da taj motor vozis, nije samo problem motor, ne  mozes  samo kupiti dobar  motor  sjesti na  njega i raditi sa  njim sta  god  oces, nego treba  ipak vremena  dok se naviknes  na  njega da  bi mogao da  postizes  ono sto on nudi.

 

po meni ovdje  bi dao prednost  dr, kle i tako ti motori koji su ipak laksi i jednostavni za  popravku od vecih motora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Ima tu istinu u svemu :) licno ja trenutno param evropski asfalt sa veliki, udobnim i brzim motorom. Vec osjecam da cu u bliskoj buducnosti biti zedan neceg drugog, a to je luda i duga voznja po svijetskim makadamima, prasumama, jednom rijecju avantura :)

 

Sto se mene tice, skoro pa svaki motor se moze prepraviti u ono sto zelis, samo malo maste i zelje za tim. Mislim da cu gadjati na nov motor, pouzdan i zabavan na vecinu offroad puteva.

Za sada se slazem, DR, KLE, XR, XT, Tenere, ..... Sto manje elektronike i kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 Sto manje elektronike i kg

Razumem to što manje kg.....ali ne razumem zašto što manje elektronike?Lično nikad ne bih uzeo motor sa karburatorima na takav put.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Sto manje elektronike i kg

Razumem to što manje kg.....ali ne razumem zašto što manje elektronike?Lično nikad ne bih uzeo motor sa karburatorima na takav put.....

I jedno i drugo su ok, a zasto ne karburator?

Doduse u Evropi se ni ne proizvode vise u ovom segmentu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja