Jump to content

Moto Zajednica

Motor za osvajanje Afrike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova

Mnogi predlažu motore koji se ne prodaju u Evropi...

 

Ako ćeš nov motor,za tu namenu bi CCM GP 450 Adventure bio pravi izbor.Ako bi polovnjak par godina star,po meni je BMW G650 Xchalenge best by.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Možda bi ovaj čovek http://www.zvoneseruga.com/

mogao biti reper koji motor  na tu temu....mislim da više od 20 godina putuje po celoj Africi sa nekim motorom , čak sa dva gore .....retko kad se još viđamo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ja bih se po tvojim kriterijumima koje si naveo odlucio za jedan cilindar od 600cc zbog jednostavnosti, prakticnosti, upotrebljivosti i komoditeta.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Možda bi ovaj čovek http://www.zvoneseruga.com/

mogao biti reper koji motor na tu temu....mislim da više od 20 godina putuje po celoj Africi sa nekim motorom , čak sa dva gore .....retko kad se još viđamo....

Kako je dobra stvar, ovo samo mami civjeka da sjedne na motor i baj baj bejbe :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Koliko sam ja pratio Slobodana njega je ceo put do Rta dobe nade kostao 2000e.!

Ako je ovo tacno, evo ja sebi dajem i 5000 eura i za tri godine krecem :D

Definitivno moram razgovarati sa tim covjekom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Sto kazete jedan cilindar definitivno, krampone, offroad kurs, kamping oprema za medju lavove :D i jos jesna luda glava da pravi drustvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Mnogi predlažu motore koji se ne prodaju u Evropi...

 

Ako ćeš nov motor,za tu namenu bi CCM GP 450 Adventure bio pravi izbor.Ako bi polovnjak par godina star,po meni je BMW G650 Xchalenge best by.

Ovaj CCM je zanimljiva stvarcica za koju jos nisam cuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne bi daleko stigao sa čepovima. 50/50 šara i samo piči blago čiči. Za čepove se snađeš uz put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svako ima svoje vidjenje, sad je moderno biti (bar na forumu) minimalista. Na ovakav put bih isao samo sa velikim enduro motociklom - Yamaha ST1200 ili GS1150GS Adv. Komotan, udoban motocikl, ne vidim sto bih se zuljao 20000km (ili koliko vec ima takav put) zato sto postoji mogucnost malo off-road-a. Tri alu kofera omogucuju mesta za dosta opreme (sator, vreca, alat, zamenske gume, garderoba, kisno odelo, kompresor, foto oprema i milion drugih stvari bez kojih se ne ide na ovakav put). Pri tom veliki rezervoar (>30 lit) omogucuje veliku autonomiju, za deonice gde nema pumpi na svakom koraku. Naravno, neke gume kao Haidenau Scout ili Michelin Anakee Wild.

 

Nikad me niko nece ubediti da ce jednocilindras sa 50ks podneti lakse toliki put od dvocilindrasa od >1000ccm i 100ks. O gabaritima motocikla i voznji da ne govorim. Ali svako ima svoje misljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Svako ima svoje vidjenje, sad je moderno biti (bar na forumu) minimalista. Na ovakav put bih isao samo sa velikim enduro motociklom - Yamaha ST1200 ili GS1150GS Adv. Komotan, udoban motocikl, ne vidim sto bih se zuljao 20000km (ili koliko vec ima takav put) zato sto postoji mogucnost malo off-road-a. Tri alu kofera omogucuju mesta za dosta opreme (sator, vreca, alat, zamenske gume, garderoba, kisno odelo, kompresor, foto oprema i milion drugih stvari bez kojih se ne ide na ovakav put). Pri tom veliki rezervoar (>30 lit) omogucuje veliku autonomiju, za deonice gde nema pumpi na svakom koraku. Naravno, neke gume kao Haidenau Scout ili Michelin Anakee Wild.

 

Nikad me niko nece ubediti da ce jednocilindras sa 50ks podneti lakse toliki put od dvocilindrasa od >1000ccm i 100ks. O gabaritima motocikla i voznji da ne govorim. Ali svako ima svoje misljenje :)

U pravu si za dvije stvari :) prva je da svako ima svoje misljenje a druga, veliki adventure motor je odlicna stvarcica za put po 90%asfalt/10%offroad. Ali ako neko hoce da okusi divljinu i off road voznju (kao sto je moja zelja) onda ovi slonovi od 300kg padaju u zaborav :)

Dual sport od cca 600 kubika se moze tako dobro opremiti da nosi skoro sve sto i veliki , samo treba malo maste i guglanja ;)

 

Ako pogledamo snimke ljudi koji su isli divljinama i tezim offroad terenima, koliko li su puta pozeljeli da imaju dual sport kozicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Kle je po internet informaciji najcesci dual sport motor na planeti, svugdje ga ima vec preko 20god.

Ali ipak tenere 660, moje misljenje ide ka njoj :) samo sto je teza od ostalih 30kg, pa i do 60kg (XR650L)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

African Motorcycle Diaries follows Spencer James Conway as he rides his Yamaha XT660Z Ténéré

 

 

http://www.africa-bike-adventure.com/home.htm

 

 

http://motorbikewriter.com/african-motorcycle-adventure-on-tv/

 

 

 

Africaroute_map.gif

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=26&v=zoSO_Dn_a3s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

Svako ima svoje vidjenje, sad je moderno biti (bar na forumu) minimalista. Na ovakav put bih isao samo sa velikim enduro motociklom - Yamaha ST1200 ili GS1150GS Adv. Komotan, udoban motocikl, ne vidim sto bih se zuljao 20000km (ili koliko vec ima takav put) zato sto postoji mogucnost malo off-road-a. Tri alu kofera omogucuju mesta za dosta opreme (sator, vreca, alat, zamenske gume, garderoba, kisno odelo, kompresor, foto oprema i milion drugih stvari bez kojih se ne ide na ovakav put). Pri tom veliki rezervoar (>30 lit) omogucuje veliku autonomiju, za deonice gde nema pumpi na svakom koraku. Naravno, neke gume kao Haidenau Scout ili Michelin Anakee Wild.

 

Nikad me niko nece ubediti da ce jednocilindras sa 50ks podneti lakse toliki put od dvocilindrasa od >1000ccm i 100ks. O gabaritima motocikla i voznji da ne govorim. Ali svako ima svoje misljenje :)

U pravu si za dvije stvari :) prva je da svako ima svoje misljenje a druga, veliki adventure motor je odlicna stvarcica za put po 90%asfalt/10%offroad. Ali ako neko hoce da okusi divljinu i off road voznju (kao sto je moja zelja) onda ovi slonovi od 300kg padaju u zaborav :)

Dual sport od cca 600 kubika se moze tako dobro opremiti da nosi skoro sve sto i veliki , samo treba malo maste i guglanja ;)

 

Ako pogledamo snimke ljudi koji su isli divljinama i tezim offroad terenima, koliko li su puta pozeljeli da imaju dual sport kozicu :)

 

 

Imam utisak da ti vec imas zacementirano misljenje o svemu pa se postavlja pitanje svrshishodnosti ovakve teme u kojima ces ljudima pricati gde grese kad ti daju savet :)

 

Nacitao sam se putopisa na ADVRideru o putovanjima GS-om i slicnim motorima po bespucima Afrike i Juzne Amerike, niko se nije pozalio, naprotiv. Uvek, pre diskusije treba usaglasiti stavove oko toga sta je uopste off-road. Taj motocikl od 600ccm potpuno spreman za voznju, sa prtljagom svakako ima vise od 200kg, pa me zanima kakav ces ti to teski off-road preci sa njim?

 

Pogledaj na ADVRideru putopis "From Estonia with love" u kom je covek prospartao Juznu Ameriku uzduz i popreko na motociklu kojeg ti smatras nepogodnim za taj put, i to sa svim prtljagom i zenom pride kao suvozacem.

 

Ili recimo http://www.globeriders.com/ koji uredjuje Helge Pedersen, covek koji je vise puta obisao svet. Mislis da niko od njih nigde nije "okusio divljinu"?

 

Moze neko da napise da je bolje ici na APN-u, svakako je sposobniji za tezi off-road od 600ccm, ali ja mislim da nema dileme kakav motocikl je potreban za ovakav put.

 

Ajd' srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Opusti se covjece :) sta si napet, ne radi se ovdje samo o meni niti i o kome drugom, vec na kraju krajeva diskutujemo i svemu kako ko ima misljenja. Imam osjecaj kao da sam ti uvrijedio clana porodice a ne GS-a :D relax it

Citao sam i ja dosta, gledao emisije, samo djelimo drugacija misljenja, malo ubacimo shale i slicnog, opet opusteno :)

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

#Lalajko

 

BTW, nisam nista spomenuo GS individualno ;) veoma dobar motor, isto kao i one koje sam vozio (Super Tenere i Crosstourer) a ti si izgleda malo osjetljiv na GS... :D

 

I jos jedna stvar, ja stvarno imam namjeru krenuti u avanture po svijetu za koju godinu :) ako Bog da.. Tako da mi dobro dodju misljenja svih, a ti nauci da prihvatis shalu, nasmij se ponekad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam vodio racuna da ne pomenem prvo GS-a vec Teneru 1200 koja je motocikl iste namene. Inace, ne mogu biti opusteniji, necu se ja patiti na bicikli 20000km :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Da li neko zna mogu li uvesti i registrovati novi motor sa drugog kontinenta, koji ne podlaze normi izduvnih gasova u EU..?

Tj moze li proci to u SRB ili CG? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ja sam vodio racuna da ne pomenem prvo GS-a vec Teneru 1200 koja je motocikl iste namene. Inace, ne mogu biti opusteniji, necu se ja patiti na bicikli 20000km :D

Hahahaha ok ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Da li neko zna mogu li uvesti i registrovati novi motor sa drugog kontinenta, koji ne podlaze normi izduvnih gasova u EU..?

Tj moze li proci to u SRB ili CG? :)

mozda gospoda iz AMSS znaju nesto o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja