Jump to content

Moto Zajednica

S02 E16 - Novih 5 Moto Dilema

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U novoj epizodi smo se nadovezali na epizodu #26 i ponovo se dotakli moto dilema. Nećemo unapred otkrivati o kojim smo temama pričali, da biste nas ipak poslušali. :)

 

Šta je vaš stav o tim dilemama?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Zadnja voznja do Lisine-ja narucio Pastrmku...:)Vas dvojica teskih kraljeva uvek mi ulepsate dan.Ovo bi mozda trebalo uzdici na nivo videa... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kao vozač sport turing motora moram da iznesem jednu zamerku.Kreatori ove rasšrave verovatno zbog nemanja ličnog iskustva nisu sagledali jedan meni i još nekima bitan razlog zašto ne putni enduro. :moto2:

Ja sa mojih 176 cm visine imam ogromno ograničenje u izboru tog tipa motora i iz tog razloga ih ne preferiram. ;)

Uglavnom svi ispod 180 cm imaju taj problem pogotovo kada pri malim brzinama imamo prednji točak na  ;) ivičnjaku ili nekoj višljoj tačci.Tu je pad izvestan. :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Fali  direktan link do fajla...

 

Ispravljeno! Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kao vozač sport turing motora moram da iznesem jednu zamerku.Kreatori ove rasšrave verovatno zbog nemanja ličnog iskustva nisu sagledali jedan meni i još nekima bitan razlog zašto ne putni enduro. :moto2:

Ja sa mojih 176 cm visine imam ogromno ograničenje u izboru tog tipa motora i iz tog razloga ih ne preferiram. ;)

Uglavnom svi ispod 180 cm imaju taj problem pogotovo kada pri malim brzinama imamo prednji točak na  ;) ivičnjaku ili nekoj višljoj tačci.Tu je pad izvestan. :na_glavi:

 

Da, vidiš ima smisla. Obojica smo preko 180cm, pa zato nismo primetili taj problem... 

 

Zbog problema sa visinom sedišta postoje obično ili zamenska low ride sedišta (npr BMW ima takve verzije) ili se modifikuje zadnje ogibljenje tako da se smanji visina sedišta. Jedna od tih opcija uglavnom na većini motora može da upali, ali objektivno to jeste prepreka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

 

Ja sa mojih 176 cm visine imam ogromno ograničenje u izboru tog tipa motora i iz tog razloga ih ne preferiram. ;)

Uglavnom svi ispod 180 cm imaju taj problem pogotovo kada pri malim brzinama imamo prednji točak na  ;) ivičnjaku ili nekoj višljoj tačci.Tu je pad izvestan. :na_glavi:

 

 

U pravu si... ovo je bitan argument u izboru, dovoljan da sam za sebe pretegne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo ja kao relativno pocetnik da kazem koju...

 

Za pocetnika bolje polovno i ne preskupo,da ako je covek potpuno promasio ili se prosto predomislio moze da se lakse ''otarasi'' motora. Kada pocetnik ili neko ko ima nameru da ga vozi ali i u dogledno vreme promeni bolje kupiti neki ''bestseler'' koji ce ipak biti trazen i posle njegove eksploatacije.

 

Azijat ili Evropljanin e tu vec nije lako. Ako gledas BMW onda u aziji i nema veliku konkurenciju (sada ja pricam kao da sam iskusan) :)  ako gledas apriliju,dukatija,trijumfa, (KTM vec i ne...) onda mozes da merkas dugo a i nije previse razlicito sem sto su evropljani lepsi,imaju vise detalja.

Ako gledas skuter ja bih azijata uvek. nekako su trajniji a kvarovi su nekakako vise mehanicki ,cini mi se da je i servs azijskih skutera jeftiniji. bilo da je honda ili keeway.

Svinjetina ce da me narani ,ali meni se posle tako dobrog jela ne vozi nego spava :) .Pastrmka ce da me zasiti za krace vreme,ali mogu da ustanem posle jela i da nastavim put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

1. Polovan motor.

2. Kao sto je receno u emisiji... motor jeste luxuz osim onim ljudima koji od njega zive.

3. I maxi enduro i sport turer... mada mozda jezicak na tasu ipak malo prelazi na stranu sport turera ali samo zato sto je ovde u pitanju maxi enduro (koliko je bilo kome od nas realno potreban maxi enduro?!?!? Meni je moj TA sasvim dovoljan enduro).

4. Mislim da jako mali broj ljudi razmislja o tome sa kog je kontinenta motor. Iskreno ja o ovome do sad nisam ni razmisljao tako da sto se mene tice ovo i nije dilema. :P

5. Prase, svinja, jagnje, riba...sve dolazi u obzir. Zavisi samo od raspolozenja i trenutne inspiracije da ne kazem ponude ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Prvi motor sam kupio polovan, ovaj koji trenutno vozim nov, i podjednako sam uživao sa oba. Mislim da je najveći luksuz vreme koje imamo da izdvojimo, a za novac se uvek nekako snadjemo...

Trenutno vozim Yamahu MT-09 Tracer koji je sport turer, odnosno zlatna sredina, i zadovoljava sve moje potrebe.

Dakle Japan

Teletina ispod sača ako može da se bira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

1) Ja sam za novo, ako finansije to mogu da isprate. Ovo pričam iz iskustva kupovine novog automobila i novog skutera kao i kupovine nekoliko polovnih motora. Polovno vozilo, kakvo god da kupite, istog momenta ulećete u ciklus dodatnog ulaganja i to minimum u elementarne stvari (gume, redovni servis, kočnice, ovo-ono). A na kraju balade, nikada ne znate šta stvarno vozite... Priče o motorima "ključ u bravu i vozi" služe da prodavac proda motor... Znam da postoji urebna legenda o nekome ko je nekada sredio motor/auto cakum-pakum i onda ga prodao... :D

 

2) Da li je motor luksuz? Teško pitanje... Mislim da je to pitanje daleko kompleksnije ako ga stavimo u kontekst našeg poimanja prevoza. Evo ja svaki dan putujem na relaciji Miljakovac-NBG... Kada bih koristio gradski prevoz, morao bih minimalno da promenim 2 autobusa. Pošto koristim uglavnom automobil (odvezem mlađe dete u vrtić, ženu na njen posao i onda ja produžim na svoj posao), onda se javlja drugi problem a to je beskonačni gubitak vremena i živaca u prelasku preko mostova i gužve po gradu... Pogledajte oko sebe i videćete da u 90% automobila ovde u Beogradu, sedi jedna osoba. Ta jedna osoba se mogla možda daleko jednostavnije, sa manje stresa, brže i jeftinije prevesti motorom/skuterom, ali mi nemamo apsolutno nikakvu svest o tome. S druge strane, pogledajte Francusku, Italiju, Englesku... Nemerljivo više dvotočkaša na ulicama, posebno u gradskim jezgrima većih gradova... Ja sam po Italiji vidjao X mama i tata  koji na skuterima opušteno voze decu u školu/vrtić... Kad dođe leto i kad deca odu na raspust kod mojih onda supruga i ja uglavnom koristimo motor ili skuter za sve potrebe prevoza po gradu i moram reći da se za tih dva meseca psihički odmorimo. Samo zbog toga, smatram da motor nije luksuz. Da nam je svest drugačija, motor/skuter bio bi idealno prevozno sredstvo za Beograd...

 

3) Turing motor ili maksi enduro?... Teško pitanje... Ja bih isto Multistradu :D :D :D :D

 

4) Istok ili zapad - svejedno... Uvek sam gledao konkretan model, a ne marku motocikla.

 

5) Jedem sve :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

1.Polovan,jer mi tako finansije dozvoljavaju.

 

2.Jeste luksuz.

 

3.Enduro! Ovo je možda malo "rasistički",ali da nema ove kategorije motora,iste ne bih ni vozio.

 

4.Uvek prvo gledam konkretan model,pa tek onda marku.Iako trenutno vozim Evropski motor,imam taj stereotip da su Japanci pouzdaniji.

 

5.Ne jedem meso.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

1. Полован. Наравно - финансије. Ал' има и онога - разрађено, тестирано, проверено :)

 

2. Ку... луксуз. Луксуз је за државу кад треба да се региструје, а кад треба да се да жута трака, прво место на семафору, дозволи провлачење кроз колоне на семафору - онда није.

 

3. Тренутно сам на ТДМ-у, наредни кроз коју годину ће највероватније бити неки Хондин sport tourer.

 

4. ^ Значи Јапан.

 

5. Поврће и салате баш и не готивим, ал' зато од меса не бирам :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Najblizi Laktasi
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Za svalerom:

1.Izreka kaze nisam toliko bogat da kupujem polovne stvari, al praksa kaze jedva kupio i polovno.

2.ako je motor luksuz sta je onda auto, luksuz je imati dva i vise motora ili automobila jer mozes da vozis samo jedan. Mozda je nekome luksuz meni je prevozno sredstvo, na posao, s posla, za posao sve sto mogu, samo da ne pljusti kisa. Znaci NIJE luksuz.

3.sport turing, zivim na selu makadama mi na vrh glave, s asfalta ne silazim.

4.jos nisam dovoljno kompetentan, al zena iz europe a motor iz japana, neka bude tako

5.prasetina samo ako se ne nudi nista ukusnije. Radije pita, rostilj, al na dilemu bi odgovorio jagnje. Gdje ces prase ljeti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja