Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva kupovine kaciga sa interneta

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova

Pozdrav ljudi. Zanima me,da li ima neko istkustva sa kupovinom preko e-bay-a,amazon-a ili slicnih sajtova. Naime,kacigu koju zelim da kupim (scorpion VX-15 Evo Air Gamma) nema kod nas a ni u okolnim zemljama po mom saznanju.

Pa me zanima koliko se otprilike placa carina,i ostali troskovi. Nasao sam oglase sa free shippingom iz Nemacke,pa me zanimaju ostali troskovi,da li vredu narucivati ili ne.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Bilo je vec u drugoj temi sa kacigama.

U Srbiji se ne carini roba do 50 evra.

Carina se obracunava na iznos koji je zbir cene kacige i transportnih troskova. Ne mogu da se setim kolika je carina, nacices verovatno na netu, ali nije sigurno veca od 10%.

Nakon toga se na zbir cene kacige i transportnih troskova dodaje i carina pa se na sve to zajedno obracunava PDV od 20%.

Pored svih tih troskova moze da ti se pojavi i trosak nase poste u iznosu od 100-250rsd otprilike.

 

Za neke posiljke male vrednosti zbog obima posla ne obracunaju carinu&PDV ali racunaj da je kaciga kabasta, te da ce sigurno otvarati paket i naplatiti sve dazbine.

Prilikom obracuna carine i pdv-a carinik moze da posumlja da cena artikla nije prava te da sam proceni vrednost na uglavnom vecu cifru.

Na tu procenu mozes da se zalis sa dokazima: izvod iz banke gde se vidi transakcija za kacigu i otpremnica ili stranica sajta sa kog si je kupio. Ne znam kolki je procenat uspesnosti ovih zalbi.

 

Druga solucija ti je da kacigu kupis preko likova koji donose stvari sa ebay-a i slicnih sajtova, gde ce ti oni za tu uslugu uzeti 20% od cene artikla bez obzira na velicinu, sto je po meni mnogo(dve kacige koje im zauzmu indenticno mesta u kombiju za jednu od 100e uzmu 20e provizije a za drugu od 500e uzmu 100e :tras2: ), ali u tom slucaju ti kacigu svercuju preko granice i ne ide na carinjenje i oporezivanje. Burazera su odrali za navigaciju koja zauzima smesno mesta u kobiju i jos je morao da im nosi kes u Banovce.

 

Ako ides negde u EU u skorije vreme(Madjarska, Hrvatska, Bugarska...) mozes da se dogovoris sa hotelom gde odsedas pa narucis na njegovu adresu. U tom slucaju nemas nikakvih troskova.

Na taj nacin sam dosao do Garmin sata za trcanje za duplo manje pare nego u Srbiji.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

Ako ides negde u EU u skorije vreme(Madjarska, Hrvatska, Bugarska...) mozes da se dogovoris sa hotelom gde odsedas pa narucis na njegovu adresu. U tom slucaju nemas nikakvih troskova.

Na taj nacin sam dosao do Garmin sata za trcanje za duplo manje pare nego u Srbiji.

Uuu ovo je vrhunska fora. Zlata vredna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Fazer,Transalp...

Malo je i nezgodno narucivati kacigu preko neta zbog velicine,obicno ljudi omase.Supruga je imala srecu pa je narucila jednu iz Luisa i ubola velicinu iz prve,mada se dosta ljudi zali da nije bilo te srece :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Imam mogucnost da narucim za madjarsku,posto imam tamo par prijatelja koji studiraju tamo. Znaci ako narucim tamo,ne placam nista i samo prenesem kacigu preko granice i to je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nije to to. Rolle je stavio sat na ruku i presao nasu carinu i granicu. Nista nije vidjeno,prijavljeno niti placena carina. E ti sad mozes da odes u Madjarsku,preuzmes kacigu,vratis se kolima i nosis kacigu na glavi. Nasima kazi da je uvek nosis i da ti to zbog bezbednosti uvek nosis i na motoru i u kolima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Salim se . Uvek ti ostaje nasa grana i eventualno carina. Odes u Madjarsku i kupis navigaciju,nakacis je u kolima,sat stavis na ruku,fotoaparat u rancu..sve to prolazi. Moze i kaciga . Ne verujem da bi oko toga neko zakerao na carini. Da je prepozna kao skupu pa da ti trazi racun i pise carinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Provozas se na motoru do Madjarske, a to prijavis kao kacigu za suvozaca koju stalno nosis.  :takoje:

Mada su sve sanse da te nista nece ni pitati...nije kao da setas tv od 50 inca.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Provozas se na motoru do Madjarske, a to prijavis kao kacigu za suvozaca koju stalno nosis.  :takoje:

Mada su sve sanse da te nista nece ni pitati...nije kao da setas tv od 50 inca.  :)

Bas tako. Odlican savet. Novu kacigu na glavu a staru sa kojom si dosao u kofer/za suvozaca/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ma samo raspakuj kacigu kad budeš prelazio granicu, možeš i da je držiš samo u vreći odvojeno od kutije i dodataka.. Kao kad prenosiš ličnu polovnu stvar, laptop npr. 99% ćeš proći bez problema, a onaj 1% jbg, uvek možeš da naletiš na nekog drkadžiju u životu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Inače ja sam probao kacigu koja me interesovala u bg-u u prodavnici da bih utvrdio veličinu i da li mi odgovara, pa sam je onda naručio sa amazona po dosta povoljnijoj ceni u austriju kod drugara, on je doneo kombijem bez ikakvih problema na granici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Najverovatnije da ce biti ta varijanta sa narucivanjem u madjarsku,pa preskocim samo da je pokupim u Segedin,stavim kacigu i vratim se,a staru ostavim kod kolege pa sledeci put pokupim ;P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Pozdrav ljudi. Zanima me,da li ima neko istkustva sa kupovinom preko e-bay-a,amazon-a ili slicnih sajtova. Naime,kacigu koju zelim da kupim (scorpion VX-15 Evo Air Gamma) nema kod nas a ni u okolnim zemljama po mom saznanju.

Pa me zanima koliko se otprilike placa carina,i ostali troskovi. Nasao sam oglase sa free shippingom iz Nemacke,pa me zanimaju ostali troskovi,da li vredu narucivati ili ne.

Hvala

moje iskustvo je lose, kupio sam kacigu preko neta i na zalost nije mi odgovarala, verujem da za kupovinu kacige je najbolje da je probas pre nego sto je kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја сам убо величину кад сам поручивао из Луиса.

 

Што се тиче преноса преко гране, распакујеш је из кутије и ставиш на задње седиште или полицу кацигу и неку јакну, неће те нико ништа питати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Nema srece kod izbora velicine kacige. Svaka kaciga ima oznaku velicine i za koji je to obim glave...samo izmeri obim glave na celu sa snajderskim metrom..i znaces koju velicinu treba da uzmes...svaki brend ima svoj "size chart" gde vidis za koji obim glave je koja velicina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nema srece kod izbora velicine kacige. Svaka kaciga ima oznaku velicine i za koji je to obim glave...samo izmeri obim glave na celu sa snajderskim metrom..i znaces koju velicinu treba da uzmes...svaki brend ima svoj "size chart" gde vidis za koji obim glave je koja velicina.

 

Ovo apsolutno nije tacno. Iako bi tako trebalo da bude u teoriji u praksi ovo cesto ne pije vodu i sve zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca i kalupa konkretnog modela.

Veoma lako moze da se potrefi da cak kod istog proizvodjaca nosite 2 razlicite velicine kacige za 2 razlicita modela kacige.

Meni je konkretno kod Scorpiona po obimu glave velicina L, koja je velicina koju inace nosim kod vecine proizvodjaca, pa mi je opet Exo500 bio mali u L velicini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Ne znam kod tebe..ali ja nosio 3 modela...narucio preko ebay i sve perfektno...Naravno da razliciti modeli su i razlicit osecaj,,i naravno da je najbolje da se proba..ali kako da se probaju neki modeli kada ih je tesko naci kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ja sam porucio Shark rsi kacigu bez probanja i super mi je ali tek kad sam skoro isao da biram drugu kacigu skontao sam koliko sam imao srece. Svaki prizvodjac kao i model drugacije legne na glavu,nosim L a neke ni XL nisam mogao da stavim,neke su mi na prvi pogled extra a kad ih stavim na glavu jedva cekam da je skinem. Sustina je da je najbolje probati ali posto pomenuta kaciga nema kod nas budi spreman da pored svih cimanja istu prodas ako ti ne bude odgovarala pa opet da juris drugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Stalno narucujem preko stranih sajtova a najvise sa Amazona. Roba kod nas se NE carini do 100 eura a ne do 50. Meni cesto stizu paketi pa znam. Desi se da carinik posumlja u vrednost paketa pa te pozove u glavnu postu kod zeleznicke stanice u BG i odete na sajt odakle si je kupio. Ako je zaista do 100e nemas problema, a ako je preko toga mozes uvek da kazes da si je kupio na drugom profilu koji je ugasen pa ti moze izaci u susret. Zavisi koji ti se carinik zalomi ali uglavnom ne bi trebalo da imas problem sa kacigom. Porucio sam bio neku cross prosle godine i stigla je na kucnu adresu bez problema. 59$ placena.

Citam komentare ovo za madjarsku i EU, nisam znao to do sada i ekstra je fora.

Ako treba nesto dodano od informacija javljaj

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Evo da se pohvalim,narucio sam zeljenu kacigu na madjarsku adresu,sve je proslo bez ikakvih problema,za nedelju je kaciga bila na kucnoj adresi koji sam dao. Preko granice prosao bez problema,izvadio sam kacigu iz kutije,kutiju sakrio,kacigu stavio na zadnje sediste i to je to. Velicina je savrsena,uzeo sam M velicinu,perfektno lezi. Sve u svemu,mnogo sam zadovoljan,i hvala svima na odgovorima.

Evo slicia:QYHDh6H.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja