Jump to content

Moto Zajednica

'All rounder' motori

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dakle, tema su motori koji mogu da posluze i za putovanje, ali i za voznju po gradu... Naravno da svaki motor to moze, ali to na svakom motoru ne moze svaki vozac, ako me razumete... Postavlja se pitanje udobnosti, kofera, ali opet i lakoce upravljanja i probijanja kroz grad.

 

Meni na pamet pada jedino TDM, mada je tu i grupa motora poput Fazera (600 i 1000), Z750s (mozda i Z1000), ali bi onda trebalo na njih nekako nabudziti neki veci vizir i nosac kofera...

 

Da cujem ostale...

 

A tu je isto interesantno i pitanje cega ste pre spremni da se odreknete: udobnosti pri putovanju zarad lakseg manevrisanja po gradu ILI biste bili spremni da se po gradu malo namucite sa vecim/tezim motorom da biste lepse i lakse putovali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Paaaa....ima nekoliko dilema.

1. Strom 1000 ili Strom 650?

2. Crni, crveni ili sivi Strom ?

3. Strom itd,itd... :lol: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

chopper bez obzira, samo ako se izostave varijante kao sto su najveci Harley ili Starovi (Yamahe). Meni nikad nije smetao ni za sta a udobnost je jedino cega se ne zlim odreci na motoru, sve ostalo je od minornog znacaja, makar sad u ovim godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

To ti je kao kad me neko pita koje su to gume dobre i za suvo i za mokro, ili i za zimu i za leto (ovde mislim na automobilizam, u koji se neuporedivo bolje razumem). Kada pravis kompromise, obicno dobijes nesto sto ne valja ni za jedno ni za drugo.

 

Motocikl koji je dobar i za grad i za put, pogotovo put sa saputnikom ne postoji.

Ja kada sam kupovao motor, trazio sam motor na kome cu moci brzo, udobno, lako (sam ili u drustvu) da putujem i kupio sam - Vstrom.

Ako bih bas bio u situaciji da mi motor bude JEDINO prevozno sredstvo (znaci, kisa/sunce/sneg/grad/put/sam/sa zenom...kupio bih ovo:

 

q1yLJ_burgman6502mc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Djuro, motori, ne skuteri :D :D

 

Slazem se da kod kompromisa ne dobijas najbolje ni iz jednog sveta, pa vidis da ja imam 2 motora :)

 

Ali opet, tema garantovano ima smisla, posto kod nas 95% motorista ima upravo samo JEDAN motor, tako da je u nasem motociklizmu sve stvar kompromisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Djuro' date=' motori, ne skuteri :D :D

[/quote']

Ako pricamo o prevozu na dva tocka, to je moj odgovor (mada, kao sto rekoh, ne volim kompromise i ne bih ga kupio)

 

 

 

Ali opet' date=' tema garantovano ima smisla, posto kod nas 95% motorista ima upravo samo JEDAN motor, tako da je u nasem motociklizmu sve stvar kompromisa...[/quote']

 

Ali 'ajde da ti dam odgovor. Ako bi to bio jedini izlaz, ne vidim drugo resenje:

 

wA9yB_full9xe.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Da Transalp je legenda, mada bi moj izbor prije bio CBR600F, citao sam putopise jednog Njemca koji je presao 15.000 km za godinu i ne zali se, e sad njihovi putevi nisu tako "dobri" kao nasi al opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

a sta mislite o varaderu hiljadarci?

ja sam ga vozikao malo proslo leto i mogu vam reci da se bez vecih problema vozi po gradu, nije sad da mozes da zujis izmedju kola ali radi posao a na otvorenom mocni dvocilindras jako lepo vuce, cak mislim da ima sistem za sinhrono kocenje prednjom i zadnjom odjednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
a sta mislite o varaderu hiljadarci?

 

pravi gradski motorcic...

 

:lol: ha ha ha pa jebiga pa jeste masivan i veliki ali stvarno je lagan za voznju cak i meni bez nekog velikog iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Ne znam da li je neko razmissljao o varijanti supermoto u 650 ili 1000 varijanti, za grad sigurno radi posao, a za put napakovani koferi full i to je to, stim ssto je put u odnosu na grad malo zapostavljen bez promjene sica i rezervara.

aysxx_640sm3eb.th.jpg

PJMWH_950smr4cn.th.jpg

A sigurno passe set i nosacci sa ovog na oba, mada ima i bolja i vecca varijanta.

PTzy7_640lc4vojni6dc.th.jpg

To je samo jedno od razmissljanja na temu. Naravno bitno je i koliku putnu brzinu hoccess!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

To sve opet zavisi od individualnih potreba svakog vozaca kao i uslova u kojima se motor koristi . Jer na primer pojam "gradska voznja" nema isto znacenje u Beogradu i u Krusevcu... ili recimo u Rimu i u Njujorku...

 

Ali kad smo vec kod "all-rounder" motora moj izbor bi bio Honda CBF 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Po meni takav motor mora da ima sediste udobno za 2 osobe i poluoklop zbog zastite od vetra, ne previsoko sediste, 2 ili 3 cilindra, mada je i 4 prihvatljivo, ali 1 ili 6 nikako. Minimalna zapremina 750cc. Da se razumemo, 600cc moze da radi posao, ali treba imati malo vise snage u donjem podrucju obrtaja.

 

Ja bih glasao za Triumph Sprint.

 

 

Triumph_SprintST_rhf_sm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Glupo je o tome raspravljati posto svako ima nesto svoje.

 

Npr. moj motor je odlican za po gradu, posto je veoma podvozan i lako upravljiv dok za dalji put i nije bas nesto (zbog brzine 100-110km/h).

Naravno, moze on brze da ide ali osecam da mu ta brzina najvise odgovara sto je sasvim dovoljno ako se ne ide autoputem.

Mada ako je neki stariji covek u pitanju i to je dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Glupo je o tome raspravljati posto svako ima nesto svoje.

 

Mada ako je neki stariji covek u pitanju i to je dosta.

 

Ja sam stariji covek, ali mi to nije dosta :)

Nije mi ni tema glupa, jer Pablo je i hteo da cuje ko sta ima da kaze. Znbam da supersportske motore treba izbaciti iz ove konkurencije. Tu ukljucujem i F4, koja je uzgred receno vrlo slican motor mome i po karakteru masine i po udobnosti. Ipak motor za tako nesto bi trebao da povuce lepo i od 2000rpm, a i da se ne vrti na 12-13 000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa dobro, malo je takvih matoraca poput tebe. :wink:

 

Moj cale kaze i ja sam u svoje vreme vozio i brzo, i zajebavao se i dizao i sve to stoji, ali sad imam 49 godina i vise mi to nije zanimljivo niti me privlaci posto je moje vreme proslo.

I dan danas voli to da vidi ali ga nista ne vuce da on to proba posto se iziveo tokom celog zivota.

Zato kad budem kupio drugi motor ovaj cu njemu da poklonim i bog da ga vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja bih najvise od svega zrtvovao udobnost :lol:

Motor koji mozda lici na takvo nesto sto vama treba a da bi ga ja eventualno posjedovao je HONDA VFR. Dobra za grad, dobra za otvoren put, ima sportsko srce i donekle sportski stav, a opet donekle i tu udobnost i neki komfor. Pored nje zadovoljio bih se naravno i legendama: CBR1100XX i ZZR1200. Nisam zaboravio CBR600F, ali bi mozda njena kubikaza bila premala...

Morao bih priznati da od maxi enduraca jedino volim vidjeti KTM 990 Adveture i poneki BMW (sa boxer motorom jedino, od ovih njihovih rednih mi se dize kosa na glavi!). Ali opet, ja to nikada ne bih imao kao jedini motor, mozda kao drugi, ustvari ipak treci motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Brko, moj matori ima 51, pa mu jos divljanja dosta nije. NO sto se tice teme, mislim da bi maxi-endurke radile za kombinacije udobnost, prtljag lako upravljanje, ali opet tu dodjemo do pitanja dimenzija ovih motora. Svakako smatram da je TransAlp genijalno resenje ali je ipak pomalo slabasan. Mislim da bi genijalno resenje ipak bila neka cetvorocilindricna sestotica, tipa cbf600 ili fazer600. Udobni su, brzi a i lepo im stoju koferi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako mene neko pita (a ne pita me! :( ) u uzi izbor bi usli CBR600f, CBF100, i Z750S, ali bi se na kraju ipak odlucio za ovo

404.jpg

Jak, brz, udoban, okretan, i mnooogo dobro izgleda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ja mislim da za EXPLOZIVNOST TDM900 POBEDJUJE!!!!! tj. za elasticnost,

ZA UDOBNOST TAKODJE!!!! sediste i korman perfekt.

Jedino sto i ne izgleda ko i ovi novi svemirski motori....... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

NQeqo_22020254sc.jpg

 

Koliko vidim, trazi se kompromis.

E pa ovo je jedini spoj razumne cene, udobnosti, snage motora i lepog izgleda.

Sve u svemu, makina i za zurku i za poselo... :lol: :partyman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja