Jump to content

Moto Zajednica

Petrovaradinska tvrđava-obilazak podzemnih tunela

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Može,nije problem.Inače to mesto  zovemo tri prozora ili tri topa.To je  toparnica koja je okrenuta ka Dunavu.Lako se dolazi do nje.Inače gore na video klipu na 1:20 se vidi kako je pre bilo i posle tj. kako je sad.

Upravo u nedelju imamo šetnjicu,kolega Darko iz Subotice dolazi.Takođe u nedelju imamo akciju čišćenja ide 32 ljudi.Tako da smo u nedelju u 11h kod sata pa idemo u šetnju.

 

Evo ti moj broj 069/588-9800 ako ti šta treba,pozz.

 

Ko hoće još,slobodno može da nam se pridruži,pišite,javite se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Zelim da se zahvalim u svoje ime a i u ime moje dece kolegi i ostalim aktivistima koji se zalazu da ociste i sacuvaju kontraminske tunele i tvrdjavu. Danas smo proveli tamo skoro 4 sata i uzivali u svakom minutu. Ko god moze da iskombinuje da ode i vidi ovo podzemno cude nek to i uradi, nece se pokajati. Hvala vodicima jos jednom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Hvala Darko,još jednom da ti se zahvalim što si bio i što ti se svidela jedna mala avantura.Bio si svedok još jednoj radnoj akciji UGRIP-a.Klinci su legende i baš mi je drago što su izdržali celu turu koja je ukupno oko 6 km i što im se svidelo.

Evo jedna fotka pred zaorn,kako mi kažemo.

 

post-14677-0-45382800-1487519918.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Ok,slobodno ko hoće do subote nek se upisuje ovde ili nek mi šalje poruke u inbox,da znam koliko ljudi ide.

1.Perkele ti si upisan,slobodno ako imaš još nekog ko je zainteresaovan ti mi javi da ga upišem.

 

I ako može ime i prezime i odakle ste u inbox,jer na kraju godine pravimo presek koliko je ljudi išlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Prošlja nedelja,fina tura,dobra ekipa,pozitivna energija. Takođe je bio predprošle nedelje i naš kolega Perkele koji je napravio par lepih fotografija,a posebno dobra je jedna sa slepim mišem,pa ako možeš okači je.

1755.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kako bih ja mogao zaroniti tamo u onaj bunar gdje su fotke sa roniocima ?  (Imam opremu i kvalifikacije .. ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Slobodno skupite ekipu,bajkere,rodbinu prijatelje, i napravite jedan vikend izlet u NS,obilazak Tvrđave i podzemlja.

Moj je telefon tu,ili pišite na forumu,inbox itd.

Što se tiče ronjenja u bunaru,drugi put kad se bude čistio,pošto i dalje ima debila koji bacaju flaše itd. zovem te,da malo istražiš i taj deo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja ne bih da ronim, ali možemo se prošetati po podzemlju

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Pisao sam već,500 din je po čoveku,što nema nigde za te pare, ali da bi bilo 500 din mora biti minimum 10 ljudi i naravno može biti max do 30-40 ljudi u jednoj turi.

Može i manje,1,2, 5 ljudi onda je 5000 din,jer tura traje 3 sata,oko 6 km se prepešači,i čuje se dosta toga što niste znali o Tvrđavi.

Vidio sam par kolega sa foruma i svi su zadovoljni i pitaju kada je ponovo tura.

Morate mi zakazati minimum 1 do 2 dana ranije da organizujem ekipu,vreme okupljanja kao i mesto.

Ako ima više zainteresovanih ovde sa foruma,napravićemo spisak i organizovati datum. Gore na Tvrđavi ima mesta za parkiranje motora a i znam par likova koji bi ih pričuvali dok traje šetnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Ako hoćete da se rashladite po ovim vrelim letnjim danima,javite se pa da zaronimo u podzemlje gde je temperatura od 12 do 16 stepeni. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Juče sam bio u NS i obišao ove tunele. Kolega  Đomla199 nije mogao biti zbog posla ali su tu bil tri vodiča: Leon, Kiš i Miloš.

Bili smo nas četvoro odraslih i šestoro djece od 6 do 16 godina. Ja sam planirao da uđemo i budemo dole onoliko koliko djeci bude interesantno a kad počnu da gunđaju da zamolim ljude da prekinu turu.

Epilog je bio da smo sa njima proveli tri predivna sata, od toga 2 i 15min dole u tunelima i obišli sve što su momci imali u planu. Svi smo uživali u tome.

Sve te podzemne građevine su stvarno fascinantne, momci iz organizacije (UGRIP) su veliki entuzijasti i veoma posvećeni ovoj priči.

Od upoznavanja, odlaska do tunela, boravka u tunelima pa do kraja ove avanture imali smo jako lijepu komunikaciju sa njima, oni su znali da animiraju klince kao i da naprave neke sitne forice za njih. Dosta pitke i interesantne priče o tvrđavi i odbrani tvrđave na ovaj način kao o dešavanjima u vezi tunela u skorijoj prošlosti, nekim starim i novijim - urbanim legendama je učinilo da nam vrijeme proleti jako brzo.

Temperatura unutra je takva da vam je prijatno u duksu dugih rukava, u majici zna da bude baš svježe. Obuća može da bude sportska i posle tunela nije ni kaljava ni prašnjava, možete u njoj u restoran na ručak. Dobro je što smo ponijeli čeone i neke druge baterijske lampe a par lampi su nam posudili vodiči. Preporuka je da ih ponesete.

Na kraju, svi smo puni  lijepih utisaka i uvjereni da u Novom Sadu na ovim vrućinama nema kvalitetnije provedenog vremena a da nije u pitanju neko kupanje.

PREPORUČUJEM!!!

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

E super,baš mi je drago da vam se svidelo,krivo mi je što nisam mogao sa vama pa da se upoznamo.Hvala još jednom na lepim rečima i još jedna preporuka svima ko hoće i želi da obiđe Petrovaradinsku tvrđavu kakvu još nije video. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja