Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem psa - "Nemackog ovcara"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Na slatkim si mukama :) čestitam ti što si odlučio da uzmeš NO, videćeš da je to najbolji pas za porodicu. Pa i sam karakter ovčara, koji su psi čoporativnog karaktera je takav da porodicu shvata kao svoj čopor (za razliku recimo od šarplaninca koji su pastirska pasmina, on voli jednu osobu, pastira i za njega će život dati, tako i druge pasmine imaju svoje karakteristike...) NO su najpametniji izbor za porodicu! Čitaj, prati forume o psima i polako biraj  :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kud videh ovu temu,sećanja naviru,a ja shvatam koliko je vremena od tada prošlo i koliko sam omatorio  :(

Za one koji su ranije pratili NO,sećate li se legendarnog Urana Bačkomonoštoskog,najboljeg psa sa ovih prostora...mislim ko ga se ne seća...pas koji se takmičio na Sigeru i bio medju 10 najboljih na svetu  :takoje: samo čini mi se u priplodu nije ništa dao...Pa onda Kimbo Aureus Mons,Kimba,Jeck od Beronje,ostale sam i pozaboravljao....

Alexanto pomenu onu knjigu od Obrada Djokića,imam je negde ,pročitah je ko zna koliko puta...ostala sva raščupana Tada je izlazio i časopis Nemački Ovčar,mislim da ga je Gordan iz Smedereva izdavao...bila eksta kvalitetna štampa,ja naravno pretplaćen i čini mi se da je cena bila u markama..,a zov izlazio mislim sredom pa ujutru kad krenem u školu prvo na trafiku da vidim rezultate sa izložbi,oglase i ostalo....joj lepog li detinjstva...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Cinjenica je da ces u Srbiji lako biti prevaren prilikom kupovine psa jer je kinologija na jako niskom nivou nazalost tu najvise ispastaju iskreni ljubitelji pasa kojih itekako ima ali nazalost takvi nisu u mogucnosti da se bore sa prevarantima.Vidim da ovde ima mnogo iskusnijih ljubitelja koji to mogu da potvrde.Samo nekoga u koga imas poverenja i sa njim pod ruku trazi sebi psa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

...  cena psa ne zavisi od rase, za 100 evra ne moze da se kupi dobar pas ni u jednoj rasi... Ta prica ne treba mi za izlozbe je budalastina realno jer kakve veze ima da li ces da ides na izlozbe, poenta je da kupis zdravog psa sa dobrim poreklom ... 

 

SLOBOLEO --- tako je !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

- odavno nisam pročitao veće gluposti

- za 100 eu ne može da se kupi dobar pas- šta to znači-

-prijatelju izdvoj para koliko misliš da treba a psa da pokušaš da odneguješ najbolje što možeš , da mu pružiš dom i da se oseća voljenim , da ga ne zlostavljaš a on će da ti vrati to višestruko. Ja trenutno imam škotskog ovčara od 5 godina mužjaka i ženku oštodlakog nemca ptičara oni su kod mene u kući kao članovi porodice voljeni. A ovi stručnjaci što te savetuju šta da kupiš neka ti pokažu fotke svojih ljubimaca-čast izuzetcima

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Cinjenica je da ces u Srbiji lako biti prevaren prilikom kupovine psa jer je kinologija na jako niskom nivou nazalost tu najvise ispastaju iskreni ljubitelji pasa kojih itekako ima ali nazalost takvi nisu u mogucnosti da se bore sa prevarantima.Vidim da ovde ima mnogo iskusnijih ljubitelja koji to mogu da potvrde.Samo nekoga u koga imas poverenja i sa njim pod ruku trazi sebi psa.

Prijatelju, to što pišeš jednostavno nije istina i nemoj da plašite čoveka sa babaroga pričama kako je ovde šit. Ovisno o rasama Srbija je jedan od lidera u Evropi pa i šire. Eto što se tiče pasmine koju ja uzgajam mojih pasa ima od Španije preko Rusije do Rodosa u Grčkoj, dolazili su mi ljudi iz cele evrope jer kod njih iako su bogati nemaju dobre pse ove pasmine. Što se tiče Amstaffova vrh smo evrope i drugih delova sveta a vrlo blizu Amerikanaca koji su ih i standardizovali, nekada smo bili neprikosnoveni a danas smo u vrhu, zahvaljujući tome što je dosta kvalitetnih pasa otišlo iz Srbije u tu evropu. Pa višestruki šampion sveta Don King of the Rings je naš, u Beogradu i samo za parenje sa njim dolaze ljudi iz citavog sveta ili kupuju zamrznuto seme ako su iz USA, da iz USA!!! Imali smo šampione sveta a i imamo i danas vrhunske Epanjel bretone i mnoge druge rase. Nemoj pisati opšteno o kinologiji u Srbiji na ovaj način jer to nije istina. Postoje kao i u svakoj drugoj zemlji štanceri preprodavci i druga bagra al da plašite čoveka kako će biti prevaren jer eto u Srbiji svi to rade nema smisla niti istine. Za ove pare neće kupiti vrhunskog psa ali mu takav i ne treba, neka momak kontaktira nekog preporučenog odgajivača rase i ovaj će mu garant sve objasniti i na neki način izaći u susret. Znači neka ne lista kupujem-prodajem i halo oglase nego sajtove većih odgajivača, zamoli za savet i pomoć, nema toga ozbiljnog čoveka koji neće posavetovati, izneti predlog. Ozbiljan izlagač će ozbiljnom ljubitelju predložiti i nekakav aranžman, sve je stvar lične procene  i dogovora. Pa i sam sam poklonio pse koji nisu izložbeni a zdravi su i pravi, izložbene pse dao u aranžman ili dao u mnogo manjoj ceni više pasa ako sam tako procenio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pa nisam ja ni rekao da su svi preprodavci vec da najvise ispastaju posteni i iskreni ljubitelji. Isto tako pre ce dobiti dobrog psa na poklon nego sto ce ga kupiti.iskreno se nadam i zelim mu od sveg srca da nadje sebi dobrog psa znam da ima jako dobrih pasa u Srbiji a isto tako znam da se na oglasima svasta kupuje i prodaje lepo sam napisao nekog za ruku pa u potraznju, naravno ne u bukvalnom smislu.svim oskrenim ljubiteljima zivotinja uopste pozdrav i drage volje cu obrisati svoje postove ako ih smatrate suvisnim bez ikakve uvrede i ljutnje.;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Jos samo da dodam da sam i sam uzeo neke pse kao skart i zaista sam bio presretan sa njima kao ljubimcima, jedno kuce mi je skoro ukradeno nazalost nije bilo cipovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Hvala ljudi na savetima, svi mi znace i iz svakog posta se da izvuci nesto korisno. Posebno sam zahvalan ljudima koji su mi se javili na PP i pokusali da pomognu.

Ponavljam, nije mi problem dati i dvostruko vecu sumu za psa, samo je pitanje da sta bi meni to donelo. Malo tamnija ili svetlina boja dlake, tufna tamo ili vamo, malo svetlije jedno oko - mogu da budu veliki hendikep na izlozbi, meni to nista ne znaci, cak moze da mi bude simpaticno. Meni treba lepo stene, zdravo, stene koje nije iz incesta, a ja bi od steneta kroz rad sa njim i uz ljubav koju bi dobio napravio coveka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pa po mom skromnom misljenju takvog psa ces negde dobiti na poklon bas zbog tih mana koje si naveo koje su eksterijernog tipa i uopste nemoraju da uticu na radnu sposobnost psa. Neko je vec rekao da ima na ubu dobrih pasa i u crvenki ima dobrih pasa ma ima ih svuda samo je pitanje da li ima dovoljno dobrih vlasnika za te iste pse.Ja licno kada bih uzimao ovcara gledao bih da su mu preci sto stabilnije naravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

@Sloboleo

 

To je činjenica i apsolutno se slažem u tome s tobom. I psi nasledjuju sve svoje osobine od roditelja, isto kao i ljudi.. a ne samo izgled. Veoma je važno videti i roditelje i njihovo ponašanje,...

Kolega Pauče, pročitaj malo na netu i o tome 'Kako odabrati štene u leglu'.... i to su korisne stvari. Svi će oni tebi biti slatki na jednoj gomili, al treba uočiti i male znakove, ponesi lopticu, kanapčić il nešto slično... da ih animiraš malo,.. vidi koji je od štenaca najorniji za igru. Obrati pažnju na šape, pravilan oblik, da nisu ukrivo tj rahitične usled manjka kalcijuma, vitam.D itd.,itd.,..

 

A ostatak ekipe koji komentariše ove postove, nema razloga za oštrim postovima, ljudi bre? Čovek je pitao nešto, dakle nije upućen.. DAKLE,.... nije sramota ne znati, sramota je osuđivati! Ako nemate koristan savet, poštedite nas dalje priče... Lepo je čovek rekao da cena do koje će ići nije definisana i tu je kraj diskusije više o tome. Dajte konstruktivne savete i to je to!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Ajde i ja malo...

 

Pre godinu dana sam bio u istoj situaciji kao i ti. Preselio se u kuću, troje dece kuka - nekada davno sam rekao da ako budemo imali kuću imaćemo i psa,  a deca ne zaboravljaju!!!

 

Posle silnih konsultacija, promene rasa pasa, ubeđivanja sa decom da nije u redu da ja sa 120 kg šetam maltezera ili belu pudlicu po gradu i uz savet našeg druga i kolege Mise-pei, smo došli do toga da je idealan pas NEMAČKI OVČAR.

 

Isto kao i ti nisam bio zahtevan, imao sam potpuno iste zahteve - ljubimac, čuva dvorište, dobar sa decom i eventualno pojede ćerkinog dečka.

 

Cena koju ćeš da platiš moze da bude od 0 din pa do nekoliko hiljada evra.... Ali ono što treba da gledaš je da je onaj koji prodaje štence, čovek od poverenja i koji će da ti na osnovu svog dugogodišnjeg iskustva odabrati štene koje ima karakter i osobine koje si ti tražio!!!!

Trenutne cene su takve da za 200-300 eura možeš dobiti pouzdanog psa koji je STABILAN i naravno sa papirima

 

ono što sam ja dobio je stvarno extra i izgleda ovako

sa 2 meseca

joe_zpsbn0tsoel.jpg

 

a sa 10 ovako

 

joe10_zpsdyjxfpm2.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ja sam držao vučjaka u stanu 3 meseca, dok nije dorastao da bude u selu i čuva kuću roditeljima. U to vreme (pre15-tak godina) vučjak je imao pseće proporcije.

 

Zašto se sada insistira na spuštanju zadnjeg trapa kod ovih pasa? Izgledaju skaradno, kao mutanti - kombinacija dva psa, jednog krupnog i jednog zakržljalog :( Na izložbama sam video da se psi jako boje da podignu zadnji deo leđa: 

 

5518029.jpg?601

 

Kome je ovakav pas lep i zašto? Dokumentarac BBC-a o ekstremnom odgoju Pedigree dogs exposed je interesantan, pominju se i vučjaci:

 

http://topdocumentaryfilms.com/pedigree-dogs-exposed/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prvo, Vučjak je pogrdan naziv za Nemačkog ovčara, to bi neko ko se silno zauzima za prava životinja trebalo da zna. Nemački ovčar sa vukom ima veze isto kao i Maltezer ili pudlica. Drugo, uglovanost ili ti "spušten" zadnji deo... Nemački ovčar je kasač, pas koji može da ide u patrolu 20 km i da posle toga goni begunca u galopu ako treba i kilometrima i savlada ga. Kvadratični psi tipa Doberman ili Rotvajler nemaju te mogućnosti.  Zbog svoje uglovanosti i kasačkih sposobnosti su prvi izbor raznih vojski sveta a dobrim delom i policija jer imaju masu za napad i proboj. O karakteru i kvalitetu njuha nema potrebe da pišem.

 

 

"Na izložbama sam video da se psi jako boje da podignu zadnji deo leđa. Kome je to lepo i zašto?" - Miloš lupio i ostao živ :) Psa ne možeš naterati da "spušta" zadnji deo. U kasu i štandu se gledaju uglovi zadnjih nogu, položaj sapi i prednja nadlaktica. Pas koji " hrabro drži podignut" zadnji deo nije dobro uglovan i ne odgovara standardima rase Nemački ovčar. Inače, Nemački ovčar je nastao kao rasa decenijskim ukrštanjem autohtonih ovčarskih pasa krajem 19. veka i ispočetka je bio kvadratičan pas. Pogledajte slike psa Horand Von Grafat - To je Nemački ovčar sa brojem SZ1. Tendencija ka uglovanosti je usvojena između dva svetska rata i naravno da je tome kumovala ekspanzija nemačke vojne moći tj potreba za što upotrebljivijim vojnim psom.

 

O tome koliko je zakržljan zadnji deo, uverio bi se svako na utakmici Školovanih službenih pasa prilikom segmenta Napad i odbrana gde se najbolje vidi razlika u "ulasku" psa u markera (čoveka koji nosi zaštitni rukav - plen za psa) između uglovanog i kvadratičnog psa.

 

Ozbiljnost i kvalitet rase Nemački ovčar se najbolje ogleda u izboru za svetskog prvaka gde "Auslesse" ili Izabrani psi -  obično njih 10-tak, izvode svoje grupe potomaka. Za svetskog prvaka se bira onaj pas koji ima najjaču - najkvalitetniju grupu potomaka a ne najlepši pas (svi su oni lepi da se razumemo). Zašto je to tako? Zato jer Svetski prvak MORA da doprinese razvoju rase Nemački ovčar da bi ta rasa bila još kvalitetnija! Jbg, Nemci je pravili ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Uglovanost i markeri i ulazak psa u čoveka i sav taj kinološoko-ratnički mambo-džambo zvuči dobro ali te "uglovane" osobine su razvijene kroz ekstremni inbreeding (incest). Nemački ovčari koji liče na žabe pate od raznih anatomskih problema kao što je displazija kukova i genetskih problema koji im obaraju imunitet, te ih čine podložnim iinfekcijama i svakakvim boleštinama zaključno sa kancerom. Za uglovanog ovčara starost od 10-11 godina je naučna fantastika. Jedini način da se spase ta rasa je out-crossing - parenje sa rasama normalnih karakteristika.

 

Rin%20tin%20tin.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

O tome već ima ko da vodi računa ;) Neko decenijama - više od veka stvara namenskog, upotrebnog, službenog psa i taj razvoj i dalje traje. Silna nauka i iskustvo je uključena u taj proces. To nije "beba iz epruvete" i gotovo za čas.   U svetskim okvirima ljubitelja i odgajivača Nemačkog ovčara vlada geslo da rasa još nije dostigla svoje savršenstvo i tome se stremi kroz strogo kontrolisane smernice daljnjeg uzgoja. Onaj kome se to ne sviđa (poštujem svačije mišljenje) može da pribavi ili odgaja gomilu pasa drugih rasa ili da se bavi psima koji nemaju rodovnike tj mešancima. Ima i takvih pasa koji su odlični za kuću, decu, kao čuvari, verni vlasniku do groba  :neznam:

 

Ovde je reč o Nemačkom ovčaru - službenom psu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

- odavno nisam pročitao veće gluposti

- za 100 eu ne može da se kupi dobar pas- šta to znači-

-prijatelju izdvoj para koliko misliš da treba a psa da pokušaš da odneguješ najbolje što možeš , da mu pružiš dom i da se oseća voljenim , da ga ne zlostavljaš a on će da ti vrati to višestruko. Ja trenutno imam škotskog ovčara od 5 godina mužjaka i ženku oštodlakog nemca ptičara oni su kod mene u kući kao članovi porodice voljeni. A ovi stručnjaci što te savetuju šta da kupiš neka ti pokažu fotke svojih ljubimaca-čast izuzetcima

 

... bravo za to sto imas pse i sto su ti kao clanovi porodice... ne znam samo, posto si to tako ponosno istakao, da li ocekujes neki pehar za to ili se ipak podrazumeva da  ako si svesno nabavio psa onda se i ophodis kako treba prema njemu ?! 

 

... poenta je da ako uzme psa od boljih i proverenih odgajivaca bice sigurniji u poreklo - a to nosi sa sobom mnogo bitnih  stavki,  ali ce takav pas i kostati malo vise a opet to nije neka razlika u odnosu na prvog psa kog je video u oglasu za 100 eura. Koliko god podjednako gajio dva psa, kada odrastu videce se koji je od njih sa boljim poreklom jer genetika ne moze da slaze i samim tim ce i vlasnik biti zadovoljniji jer ima prelepog psa, pravog predstavnika rase koji je zdrav i koji ce poziveti dugo ... takodje, nikada ne bih savetovao nekoga da uzme psa bez papira. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

 

- odavno nisam pročitao veće gluposti

- za 100 eu ne može da se kupi dobar pas- šta to znači-

-prijatelju izdvoj para koliko misliš da treba a psa da pokušaš da odneguješ najbolje što možeš , da mu pružiš dom i da se oseća voljenim , da ga ne zlostavljaš a on će da ti vrati to višestruko. Ja trenutno imam škotskog ovčara od 5 godina mužjaka i ženku oštodlakog nemca ptičara oni su kod mene u kući kao članovi porodice voljeni. A ovi stručnjaci što te savetuju šta da kupiš neka ti pokažu fotke svojih ljubimaca-čast izuzetcima

 

... bravo za to sto imas pse i sto su ti kao clanovi porodice... ne znam samo, posto si to tako ponosno istakao, da li ocekujes neki pehar za to ili se ipak podrazumeva da  ako si svesno nabavio psa onda se i ophodis kako treba prema njemu ?! 

 

... poenta je da ako uzme psa od boljih i proverenih odgajivaca bice sigurniji u poreklo - a to nosi sa sobom mnogo bitnih  stavki,  ali ce takav pas i kostati malo vise a opet to nije neka razlika u odnosu na prvog psa kog je video u oglasu za 100 eura. Koliko god podjednako gajio dva psa, kada odrastu videce se koji je od njih sa boljim poreklom jer genetika ne moze da slaze i samim tim ce i vlasnik biti zadovoljniji jer ima prelepog psa, pravog predstavnika rase koji je zdrav i koji ce poziveti dugo ... takodje, nikada ne bih savetovao nekoga da uzme psa bez papira. 

 

- što se tiče genetike sve si u pravu , genetika može da mu donese čistu krv , možda i o naravi može da se diskutuje kad je genetika u pitanju ja samo oću da kažem da je najlakše kupiti ili nabaviti psa  popsle toga slede obaveze i veliki trud 

- znam ja mnogo ljudi koji su dali debele pare za čistokrvne štence plaćali  dresure i kojekakve gluposti za svoje ljubimce a onda te iste pse ostavljali na ulicama 

-mora dobro da se razmisli pre uzimanja psa , bolje ga ne kupovati ako nemate vremena da mu posvetite pažnju

 

-a što se tiče pehara za moje pse veruj da mi treba i orden i pehar  moji ljubimci samo ne znaju da pričaju a za to treba mnogo vremena i mnogo truda što meni nije nikad predsavljalo neku teškoću

 

ZNAČI TREBA DOBRO RAZMISLITI PRE KUPOVINE PSA ŠTA OD NJEGA OČEKUJEŠ I ŠTA MOŽEŠ DA MU PRUŽIŠ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Imam Belog ovcara. Mnogo ga volim, i za mene je najbolji pas na svetu, takodje mnogo voli nas sve u porodici, vrlo privrzen, clan porodice. Medjutim... Neverovatno jak karakter, od malih nogu do danas (ima 5 godina) ima nesto sto nismo uspeli, a ni zeleli da slomimo, a to je da radi ono sto on hoce i tacka, takodje postoji par ljudi koje je on odredio kao neprijatelje i ne menja taj stav, napada... A ka ostalima je kao maca, voli decu... Mislim da ti je standardni NO bolji, i zenka obavezno!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ma ako ti nije biznis uzmi kuce da je zdravo i ne razmisljaj,ljubav nema cenu.Ja moje kuce ne bi menjao ni za psa koji vredi 5000 evra jebiga veze se covek,nije sve stvar novaca.

p.s.to ti je nesto kao kawazoki i suzana,dzabe bmw od 20000 evra (on moze da ga priusti) kad je on sa svojom suzi obisao svet i placa za nju transport 5 puta vise nego sto ona vredi ali da ponovim nije sve u novcima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

...ja imam i muzjaka i zenku i mislim da nikada vise necu drzati zenku... nikakva "prednost" tu ne postoji u smislu odnosa prema vlasniku a glavobolja ima malo vise nego kod muzjaka zbog teranja npr. hormoni, ciste, bla, bla ... posebno je kod mene problem jer su to izlozbeni psi pa sam stalno u maleru, ili se olinjala ili je u teranju, nisam izasao na mnoge izlozbe koje sam planirao :)

 

... e sad, ti vidi sta ces izabrati, svakako te ne zanimaju izlozbe ali samo bih ponovio jos jednom da ja licno nisam video nikakvu prednost zenke, oboje su vezani za mene, poslusni i sve podjednako dobro u smislu onoga sto ta rasa jeste u odnosu sa svojim vlasnikom.... srecno u izboru !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

U svetskim okvirima ljubitelja i odgajivača Nemačkog ovčara vlada geslo da rasa još nije dostigla svoje savršenstvo i tome se stremi kroz strogo kontrolisane smernice daljnjeg uzgoja. Onaj kome se to ne sviđa (poštujem svačije mišljenje) može da pribavi ili odgaja gomilu pasa drugih rasa ili da se bavi psima koji nemaju rodovnike tj mešancima.

 

Ovde je reč o Nemačkom ovčaru - službenom psu.

 

Nakon skandala na ovogišnjem Kruftsu gde je pobedio nemački ovčar invalid, nadam se da će "uglovanje ovčara" ekspresno otići u istoriju kao tužni primer ekstremno neodgovornog odgoja i ruiniranja jedne veličanstvene rase:

 

http://www.b92.net/ljubimac/psi.php?yyyy=2016&mm=03&nav_id=1108361

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja