Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem psa - "Nemackog ovcara"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Jos uvek u fazi potrage, tj. zavrsnoj fazi. Nisam bas nesto imao vremena da se mnogo raspitujem ali zavrsna faza jer mi je kcerka dala jos malo vremena pa da nadjem psa :P

Tako da, ako neko cuje nekoga ko ima zdrave mladunce nemackih ovcara - JAVITE :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

@ Pauk,

 

Ne offujem druze i unapred se izvinjavam ako me shvatis pogresno jel mi to nije namera.

 

Zar je rasa toliko bitna? Vidim da si cuvara stavio na poslednje mesto, a pre toga da je ljubimac. Nasao sam prelepo stene zlatnog retrivera na putu, imala je vezanu pertlu oko vrata koja joj se usekla, bila je kod veterinara i sve je ok, sad je mazemo sa kremom da joj to lepo zaraste, ima oko 2-3 meseca.

 

 

evo i njena slika da vidis o kojoj lepotici se radi, inace je odlicna sa decom, imam dvojicu 2 i 4 godine. 

 

 

post-13497-0-61138600-1460900154.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@BorisSimurina - nema frke druze, nije off. Mnogo vise smo u porodici cuvali pse nalik tvom, koje smo udomili i spasili, nego sto smo imali rasnih pasa. A i rasnih smo imali ihahaj, cuvali smo i gajili dalmatince, minimum 101 dalmatinac je izasaoiz naseg dvorista :)  

Ali, nemacki ovcar mi je san, oduvek sam zeleo da ga imam!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ima li neko nekih vesti, prelog? Zacrtao sam sebi da u narednih mesec dana nabavim ljubimca za porodicu i sebe tako da javljajte ako znate gde, kako i sta. 

A ja cu svakako uzeti sve predloge u razmatranje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kuca je kupljena, jos uvek je sa mamom, bracom i sestrom. Ima oko 5 nedelja, uzecu je oko 15-og jula.

Hvala svima na pomoci, slika postavljam obavezno :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kao sto sam i obecao, evo slike naseg ljubimca Tine. Danas je treci dan kako je kod nas, vec je tretiramo kao clana porodice, a ona to koristi uveliko,xexe

Hvala svima jos jednom svima koji su imali zelju da pomognu, javite se kada ste u Paracinu :takoje:

post-944-0-45834100-1469956196.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ja iskreno nisam odusevljen lepotom :)  Nekako su mi svi stenci slatki, a nasa Tinka je nesrazmerna, ogromne usi, samo sto ne poleti, njuska mi je cudna...

Mozda je to i sve normalno u ovoj fazi tako da je to sada manje bitno, vec se odomacila a i mi se lepo navikavamo na nju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma sve ce to doci na svoje mesto dok malo poraste. Nemoj da se razocaras ako usi krenu u istu stranu ( i levo i desno na primer u levu stranu ) - sve je to prolazna faza, na kraju sve bude kako treba .  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ja iskreno nisam odusevljen lepotom :)  Nekako su mi svi stenci slatki, a nasa Tinka je nesrazmerna, ogromne usi, samo sto ne poleti, njuska mi je cudna...

Mozda je to i sve normalno u ovoj fazi tako da je to sada manje bitno, vec se odomacila a i mi se lepo navikavamo na nju :takoje:

Stvarno je sva nesrazmerna - uši ogromne, isto i šape... :)

Svako štene nemačkog ovčara je takvo, jer se delovi tela u početku nesrazmerno razvijaju. Doći će na red i krive, pa štrkljave noge, dugačko telo, ali je to priroda tako uredila.

Štene je lepo, pravi predstavnik svoje rase, ima i lepu boju. Ako želiš da dobije narandžastu, daj joj u obrocima i rendanu šargarepu za početak, kasnije možeš i celu. Rano je podigla uši i pravilno joj stoje, mada što kaže Drumska lisica, moguće je da joj na kratko i padnu, da se spoje, da odu u stranu, ali sve to dođe na svoje mesto. Sada je najbitnija (do oko 6-tog meseca) da joj daješ kvalitetnu hranu i potrebne vitamine (bez obzira što kvalitetne hrane sadrže sve vitamine, ja sam štencima uvek davao AD3 kapi i tablete (kafortan ili kalcijum). Posle 6, 7 meseca, (ja dajem do 10,12), kada se lepo razvije, možeš da joj daješ šta hoćeš.

Ne preteruj sa istrčavanjima, koliko joj je potrebno ona će sama kroz igru, a kasnije kada se razvije, lako ćeš joj razviti grudi i mišiće. To su predivni i prepametni psi,koji dosta toga nauče sami, kroz vaše druženje, odlično primaju dresuru i komande, deca će imati odličnog prijatelja i čuvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja