Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem psa - "Nemackog ovcara"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

U potrazi sam za stenetom Nemackog ovcara. Pas mi je iskljuvivo potreban kao kucni ljubimac, prijatelj, neko uz koga ce i moja deca jos vise zavoleti zivotinje, kao pas cuvar.

Voleo bih zenku(do sada sam imao muzijake drugih rasa i kako koja kuja u komsiluku ima teranje oni polude i preko ograde), i da bude kratkodlaki. Svaka preporuka odgajivacnice je dobro dosla, svako misljenje i sugestija, ako znate nekoga da ima zdravu liniju reci te.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ima 15-20 godina kako sam se bavio nemačkim ovčarima,otprilike kao tinejdžer.Tada sam znao bukvalno svakog kvalitetnijeg psa u Srbiji,a i šire.....U to vreme najbolje pse su imali odgajivačnice ''Aureus Mons'', ''Od Beronje" , ''Haus Mileševac'' itd....Sada koje su aktuelne nemam pojma,prošlo je baš dosta vremena,možda ove što nabrojah i nisu aktuelne...

Ovo ti pominjem jer Nemački ovčari su skloni oboljenju displazije kukova,a većina ''pravih odgajivača'' koji svoje pse vode i po nemačkim Siegerima vode računa o tome i obavezno rade snimak kukova svim psima i štencima....Nemački ovčar je kasač,traži dosta istrčavanja i kretanja,pa imaj i to na umu,da možeš to da mu obezbediš...

Ženke su privrženije vlasniku,mada ćeš oko nje imati i više obaveza (teranje,parenje,odgoj štenadi itd)...

Još malo kreće sezona izložbi i specijalki,pa možda najbolje da posetiš neku i upoznaš se i popričaš sa ljubiteljima i odgajivačima,pokupiš neki savet i preporuku....

Ja se nadam da ću u skorijoj budućnosti čim se stvore uslovi opet nabaviti ovčara ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Imao do sada 3 N.ovčara i dva mužijaka i sada ženkicu, ali svi su bili radni psi... tzv zeleni ovčari,sem ove male sada, ona je potpuno crna i definitivno je ženkica najbolji izbor! Uzeo sam je iz Čačka od momka Tadeja, roditelji su joj iz Češke i Nemačke .. m,ogu te spojiti sa njim, ali to su radni psi, ''zeleni'' ili crni skroz!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Na zalost u srbiji papir nije i garancija kvaliteta.cesto vlasnici upare kuju sa dobrim psom pa poprave malo sa nekim muzijakom iz komsiluka i eto kvaliteta da slucajno ne omane.u svakom slucaju izlozbe i sto vise price sa vlasnicima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bavio sam se Nemačkim ovčarima pre 15-tak godina, mahom u radu po IPO programu (pobednik CACT u Loznici, bio na pragu reprezentacije...) a imao sam uspeha i u odgoju (ženkica, unuka od VA4 psa Lasso Nuen Berga - mladi Ch YU). Ima jedna lepa izreka koju mi, ljubitelji Nemačkih ovčara rado spominjemo a izrekao ju je čuveni dr Novak: "San svakog psa je da postane Nemački ovčar"  :care:  Ona se nalazi na početnoj stranici knjige Nemački ovčar koju je napisao Obrad Đokić, takođe čuven u tim krugovima.

 

Mali osvrt na deo tvog posta: "i da bude kratkodlaki"... Kod Nemačkog ovčara se duga dlaka smatra manom i povlači nižu ocenu, dakle nije diskvalifikaciona kao nedostatak P1 zuba ili displazija kukova. Aleksandar NS je pomenuo a Jasminko predstavio tkzv "zelenog" N.ovčara. Ako se odlučiš za tu podvrstu (koja je pre 20-tak godina na neki način priznata na svetskim izložbama tj  "omogućeno" im je da se plasiraju visoko - duga priča) imaj na umu da su to psi izraženijih karaktera nego "crno - žuti" ovčari, da ne kažem listom zajebaniji za kontrolu i držanje, pogotovo što imaš decu. Ako mu se postaviš na pravi način - imaš neverovatnog psa kojeg ćeš pamtiti ceo život po čuvenju ali traži stručniji pristup.

 

Smatram da je za kućnog ljubimca i čuvara ženka bolji izbor. Nije loše da navedeš koju sumu si spreman da izdvojiš za kuče. Nisam eć neko vreme u tim vodama ali mislim da kod nas danas već ima vrlo kvalitetnih odgajivača koji reputacijom stoje iza štenaca koje prodaju mada znaš da je kupovina šteneta uvek mačka u džaku. Raspitaću se kod par drugara za preporuku odgajivača iz tvoje okoline pa ako bude nešto interesantno - javljam  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Na zalost u srbiji papir nije i garancija kvaliteta.cesto vlasnici upare kuju sa dobrim psom pa poprave malo sa nekim muzijakom iz komsiluka i eto kvaliteta da slucajno ne omane.u svakom slucaju izlozbe i sto vise price sa vlasnicima.

Vlasnici mozda, ogajivaci tesko da je slucaj. Ko normalan ostavlja kuju u teranju samu van boksa, mozda neki egzibicionista koji je drzi na lancu. Cak i da se desi da nekako pobegne i upari se, postoji injekcija koja prolongira ovulaciju i izbacuje seme pa posle par dana kuja ponovo bude u plodnim danima. Gledaj pse kod ozbiljnih odgajivaca ili ljubitelja i ne beri brigu.

 

Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Odgajivacnica Fixfruta sa Uba,topla preporuka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Nisam mislio da ostavi psa nego ima puno ljudi koji na psima zaradjuju pare i onda upare kuju sa nekim psom pa posto cesto parenje treba ponoviti recimo za dva dana njima je skupo da ponovo vode psa negde dalje pa to ponavljanje obave sa nkim daleko loijim psom. Naravno da proslavljeni odgajivaci to nece sebi dozvoliti isto tsko njihovi psi su obicno jako skupi i od odgaivaca se dobija vec probrano.Vrhunski nemacki ovcari su uglavnom u bazi podataka u nemackoj i moze se putem krvi utvrditi koji pas odakle potice ali to sve nema veze sa kucnim ljubimcima.Izvinjavam se ako sam napisao nesto sto je suvisno ali imao sam neka losa iskustva sa kupovinom pasa od nasih samoprohvaljenih odgaivaca pa sam kivan i razocaran nasom kinologijom doduse nije se radilo o nemackim ovcarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Mužjak ili ženka, što se tiče privrženosti kod NO, nema veće razlike. Ima razlike u temperamentu i nežnosti. Trideset godina sam čuvao NO, pa mogu reći da ih dosta dobro poznajem. Jedan od mužjaka, koji je bio izuzetno "oštar" npr, nije dozvoljavao nikome, osim supruge i mene da priđemo bebi dok spava. Ali je znao da bude malo grublji u igri, da decu slučajno gurne, obori i slično. Ali, nikada nisam bio siguran kada će neki gest gostiju protumačiti kao opasnost, tako da sam ga prilikom poseta prijatelja uvek zatvarao u boks. Ženke su bile mnogo nežnije, izuzetno odmerene, agresiju nikada nisu pokazivale prema drugima, osim kada je to zaista i trebalo. Sa decom u igri kao prave mačke. Mirne, nežne, strpljive. Ako su ti mala deca, moja preporuka je ženka. 

Pre četiri godine sam prešao na čuvanje dobermana, koji su vrhunska klasa i nenormalno privrženi, mnogo više nego NO. On jednostavno ni sekundu ne želi da bude bez nas. Ko nije imao dobermana ne može ni shvatiti o čemu pričam i o njegovoj nežnosti i ljubavi prema članovima porodice. Nenormalno je posesivan.

Ranije je bilo mnogo kvalitetnijih odgajivačnica NO, sada se većina preorjentisala na rotove, jer je veća kinta i za velike novce ih prodaju u inostranstvu. Problem kod NO je što ima dosta namernog incesta i muvanja papirima i parenjima. Znam pouzdano npr da je jedan odgajivač koristio mog psa za parenje, dok je bio kod njega na obuci, jer je eksterijerno bio vrhunski, ali je koristio papire od drugog psa, baš zbog incesta. 

Znam da si temu otvorio radi dobijanja podataka odgajivača radi nabavke psa, ali mislim da ti ovo nije na odmet. Raspitaću se kod mene u Kragujevcu, imalo je ranije par vrhunskih odgajivača, jedan od njih je imao eksterijerno vrhunske pse, ali su bili malo plašljivi, Ne znam kakva je sada situacija, raspitaću se i javiću ti. Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Hvala svima puno na odgovorima i sugestijama, zaista mi puno znaci. 

Dvoriste je veliko, boks je spreman, kucica takodje, i ne zurim preterano, tj imam dosta vremena da dobro izaberem, uz vasu pomoc. Malo sam gledao po oglasima vezano za cenu, znam da to nije bas merodovno, ali od prilike sam mislio da dam 100-150 evra?

Kod mene u blizini Paracina ima belih vucijaka, znate nesto o njima? Video sami jednog crnog vucijaka, prelep je, prvi put cujem za zelene, tj radne, klasicni zuto crni su mi oduvek bili prelepi, na sta se posebno fokusirati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Vidjao sam da postoji neka odgajivacnica na putu od Jagodine prema Batocini kad krenes, ne znam da li jos uvek postoji i kakvi su psi ali znam da postoji reklama tu negde blize Jagodini, smatram nije daleko pa mozes da je obidjes...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

od prilike sam mislio da dam 100-150 evra

 

Za te pare dobićeš psa koji samo liči na ovčara. Papire ili nećeš dobiti ili će biti neko muvanje. Ako čuješ "može papiri ali uz doplatu", "šta će ti papiri ako nećeš da ga izlažeš" naleteo si na prevaranta, doviđenja prijatno. 

 

Izračunaj koliko košta negovanje, veterinar, kvalitetna hrana i udoban smeštaj za štene pa će ti biti jasno da za 100-150 evra ne možeš da kupiš ni rasnu mačku a kamoli velikog psa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Moja preporuka za taj novac od 100 eura je da kada nadješ nekog dobrog  i proverenog odgajivača, da pitaš da li ima neko štene koje nije izložbenog tipa pa i bez rodovnika. Ti to kao laik nećeš ni prepoznati a bolje je za dvorište i porodicu uzeti takvo štene nego neko "izložbeno" sa "rodovnikom" a da je loših ili nikakvih krvnih linija i slabog eksterijera. Cilj dobrog rodovnika nije u samom papiru već u što približnijem standardu psa koji je predstavnik svoje rase. Na kraju krajeva i za to koje nije izložbenog tipa možeš uzeti naknadno rodovnik ako želiš da pratiš njegove krvne linije. Psa od izložbenog do ne izložbenog dele nijanse ovisno o samom tipu rase, a to može biti nešto svetlija boja oka, svetlija boja dlake, neka šara, fale mu neki zubi, nešto otvoreniji uglovi itd itd, sve ono što tebe kao budućeg ljubitelja i vlasnika ne zainteresovanog za izlaganja ne treba da mnogo brine.   :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

 

od prilike sam mislio da dam 100-150 evra

 

Za te pare dobićeš psa koji samo liči na ovčara. Papire ili nećeš dobiti ili će biti neko muvanje. Ako čuješ "može papiri ali uz doplatu", "šta će ti papiri ako nećeš da ga izlažeš" naleteo si na prevaranta, doviđenja prijatno. 

 

Izračunaj koliko košta negovanje, veterinar, kvalitetna hrana i udoban smeštaj za štene pa će ti biti jasno da za 100-150 evra ne možeš da kupiš ni rasnu mačku a kamoli velikog psa.

 

Ja sam do te cene dosao na osnovu cena u oglasima. Napomenuo sam da mi papiri nisu neophodni. Takodje sam procenio da NO ovcari nisu na ceni kao neke druge pasmine. 

Takodje bih bio zahvalan ako neko moze da me uputi i kaze koliko bi kostalo to sta ja trazim.

Rasne macke me ne zanimaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Beli ili-ti Švajcarski ovcari... zaista su jako lepi u S.Karlovcima imas jednu porodicu koja već godinama odgaja tu pasminu. No, kako ih često vidjam.. ne bih ti savetovao Švajcarca, pomalo su oštri psi na temperamentu.

JA zelene ili gvozdene ovčare imam već godinama, ... (sad imam crnu ženkicu, čija je mama od zelenih) i već puni godinu dana, krenuo sam na obuku sa njom, poslušnost, rukav itd.,... Najiskrenije, ja sam oduševljen sa njenom privrženošću i time kako ona VOLI da radi!! Hrana je ne zanima toliko puno (kao vrsta nagrade za obavljen zadatak, koliko LOPTICA... čitaj: nagon za plenom i akcijom). Ako imaš iole volje da radiš malo sa tim psom, onda ti definitivno preporučujem gvozdene ovčare!

U mom slučaju, mala je crna kao ugalj :jee:  i ne prodje dan jedan da me neko ne pita za nju u šetnji,... (da ne bude subjektivno s moje strane,...) kako je prelepa i kako je neobična!

Priložiću ti sliku pa ti uzmi u razmatranje ako ti je volja :takoje:

 

PS. Pregledaj malo po netu, istoriju NO unazad, još od prvog i drugog sv.rata? Stare crno bele slike...  Pogledaj konstituciju te rase tada a pogledaj je sada! NO tada su imali ravna ledja, izduženiju, pljosnatiju njušku, krupnije grudi... donekle ćeš možda steći utisak da više današnji gvozdeni NO liče na tu vrstu pasa nego klasični Crno Žuti ili eksterijerci. Alexanto je u pravu ta rasa je podrasa i priznata je ''nedavno'' , ali u njoj ima nešto posebno ;)  Ne uzimaju ih za vojsku, policiju, pograničnu stražu i za spasilačke službe bezveze! Ti psi su konstitucijski izdržljiviji i više orniji za rad,..

Evo slike moje male... A ti nas obaveštavaj u svakom slučaju šta si odlučio i kako napreduje ''zadatak'' :sampion: nemoj žuriti sa kupovinom, sve dobro proveri, cela nauka je oko kinologije :) .

 

post-30255-0-85067500-1457262249.jpg

post-30255-0-41735600-1457262283.jpg

post-30255-0-35733400-1457262360.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Sa 100-150 evra si dobrodošao u svet kinološke mafije, štancera, displazija kukova, HCM-a, PKD-a i drugih genetskih bolesti. Srećno :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@Aleksandar NS - prelep je pas ;)

@Milos A - hvala na savetima i zamolio bih te da ne ucestvujes u ovoj temi vise. Hvala.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pogledah u kalendar i vidim da je 30 aprila specijalka u Kruševcu.To ti je blizu tebe i prava prilika da vidiš kako sve izgleda i pronadješ možda buduće štene za sebe.Tu imaš pse raznih uzrasta od najmladjih do zrelih,obično budu strane sudije i jača konkurencija i ocenjivanje nego na saveznim izložbama.

 

Što se tiče cene ako hoćeš kvalitetnog izložbenog primerka cene su 300+ eura...ovde su uglavnom primerci-potomci višestruko nagradjivanih roditelja sa dobrim genetskim predispozicijama i osobinama...po oglasima ih imaš i za  50-150 eura za one bez jačeg rodoslova...tvoja volja šta želiš i možeš da kupiš....

Kako god da odlučiš savetujem da uzmeš rodoslov i bar oceniš psa na smotri ako već ne želiš da ga vodiš po izložbama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Ako ćemo pričati na tom nivou kinološke mafije? Što spominje Miloš A, složio bih se zaista da kod nas... u Srbiji ima jaako puno ljudi koji se bave ovim 'poslom' zbog novca. Vrlo, ali vrlo retko ćeš nabasati kod nas da neko to radi iz ljubavi prema psima. Ja sam živeo 20god u Češkoj Rep. koji imaju kvalitet NO u svetu na zavidnom nivou i svog prvog psa sam tamo kupio.. i dan danas se oni cene kao pravi iskonski ljubitelji životinja. Ali....

 

Sve zavisi koliko novaca si spreman da daš i da se posvetiš tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

p.s. priča je identična kao onaj leš od Audija od 7000 evra. Platiš jeftino - skupo se kaješ. Zdrav nemački ovčar u tipu košta 500 evra +. Za manje para je bolje udomiti domaću kucu - to su genetski i psihofizički jači i stabilniji psi. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Svakako cu gledati da psoetim specijalku u Krusevcu. Mogao bih da izdvojim i  vise novca za psa, samo je pitanje sta dobijam time? Ponavljam, ne zelim izlozbeni primerak psa i nije mi bitno da li su mu roditelji sampioni ovoga ili onoga...Mada, to je verovatno biti kako bi bio zdrav pas?!

Sve u svemu, zapoceo sam potragu uz vasu pomoc tako da... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja