Jump to content

Moto Zajednica

Skuter ne prima pun gas

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Explorer Generic

Pozdrav, imam kineski 2T skuter Generic Cracker, jos kad sam ga kupio nije primao pun gas, dam mu pun gas on pocne da se gusi... Onda smo mu skidali filter cistili ga i vratili nazad opet se gusi. Danas sam sa caletom skidao plastike sa strane, kupio sam nov karburator namontirao ga, probao opet isto samo malo bolje pali. Vadili opet filter, prirubnicu cistili sve, silikonskim kitom sa strane lepo ucvrstili da ne izlazi vazduh opet ne prima. Onda mu skinemo ono crevo sto povezuje karburator i filter ako je to prirubnica, nastelujemo lepo sa tatom ler gas i to, stavimo na nogare one podignemo tocak prima pun gas kao lud radi. Vratimo filter gusi se, skinemo opet filter onda prima pun gas. Uzmem da ga probam da ga vozim polako pojacavam gas, dam mu do kraja gusi se... Ima li neko resenje da probam da uradim to dok ne ode na otpad -_-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Ako bez filtera radi super,a sa filterom se gusi,onda to lici da ima mnogo goriva. Probaj iglu da spustis. Kakva je svecica,jel crna? Kreni od toga,ako sve ostalo deluje ok i ako je dobra kompresija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ako je neko nesto cackao oko skutera u smislu zamene nekih delova, tipa auspuh, veci cilindar i slicno nije ubo dobru glavnu diznu verovatno. Za pun gas je zaduzena glavna dizna, a za polovinu gasa iglica u karburatoru. Probaj nju, za pocetak, da setas gore-dole pa vidi kako se ponasa. 

 

I treba praviti razliku izmedju trokiranja i gusenja. Ovo sto ti kazes je verovatno trokiranje, jer kazes da bez filtera lepo radi. Ono sto jos mozes da probas na kraju je da kupis onaj zicani filter, on propusta vise vazduha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Explorer Generic

Gusenje je, nije trokiranje, kad skinem filter on dok je u mestu prima pun gas, a kad krenem da ga vozim pocne da se gusi kad mu dam pun... Vazi, hvala probacu pa cu javiti, drugi auspuh nemam probacu mozda da ocistim ovaj, hvala jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Sprinter

Pozdrav svima na forumu..

Takodje sam imao problema sa mojim skuterom,nije hteo da prima pun gas, kod mn je bio problem u karburatoru.

problem sam resio tako sto sam na pijaci kupio polovan karburator od Imt 506 i ubacio u skuter, evo sad ce tri godine a skuter ide ko metak,nema gusenja,pali na zub, takodje sam ubacio Kn filter.bing-18-slh-karburator-agria-imt-506-mot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kragujevac, Srbija
  • Motocikl: Keeway Focus 50

Imam isti problem. U pitanju je Keeway Focus 50, pre je isao 60km/h nista mu nisam dirao ni ti nadogradjivao. Znaci fabricki je isao tako. I pre neko vece je odjednom poceo da se gusi. Kada mu dam gas on ide do 45-50km/h i odjednom pocne da se gusi brzina padne na nekih 40km/h i onda pocne da prima gas. Filter za vazduh i filter za gorivo sam cistio, ali i dalje je isto ni ti se pogorsalo ni ti poboljsalo..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
On 6.3.2016. at 18:28, Miroslav91 je napisao:

Ako je neko nesto cackao oko skutera u smislu zamene nekih delova, tipa auspuh, veci cilindar i slicno nije ubo dobru glavnu diznu verovatno. Za pun gas je zaduzena glavna dizna, a za polovinu gasa iglica u karburatoru. Probaj nju, za pocetak, da setas gore-dole pa vidi kako se ponasa. 

 

I treba praviti razliku izmedju trokiranja i gusenja. Ovo sto ti kazes je verovatno trokiranje, jer kazes da bez filtera lepo radi. Ono sto jos mozes da probas na kraju je da kupis onaj zicani filter, on propusta vise vazduha. 

Da ne otvaram novu temu da li bi znao možda zašto skuter teško ide guši se kao da nema goriva od 20 do 40kmh,posle 40 ide kao da turbinu ima znaci ide kao lud 

Zamjenio sam klip cilindar i karike znaci stavio sam serijalu 50ccm i zamjenim variomat sutra će mi rolnice stići 

Stavio sam takodjer novi kaiš 

I da napomenem isključio sam uljnu pumpu

Skuter je Keeway Hurricane 2t 50ccm 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Vozim Piaggio Typhoon 50cm3 tec 1 1994.

Sličan problem. 

Stavio sam gljivu 35mm i išao je dobro ali u poslednje vrijeme se čudno ponaša, jedno vrijeme ide odlično zakuca ga do blokade, a onda poslije par minuta krene da se guši i stane. Sačekam par sekundi da se smiri masina i kad opet krenem on odnese.

U čemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Jasno je meni da skuter ne moze da izvuce veliki teret po nekim brdima, ali juce sam primetio da se skuter pri punim gasom gusi i to po normalnim putevima

Mislim na obicne puteve koje svi koristimo

Nije to neki veliki teret 80kg...

Kao kad mu nestane goriva u filteru koji je skoro menjan

Cuo sam da moze biti i do auspuha, da li to da proverim? 

Hvala

 

Promenio član Nemanja10281

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Dobar dan imam problem sa svojim skuterom u pitanju je benelix49 50cc 2t masina.Kada mu das pun gas pocinje da se gasi o to sam resio tako sto sam ocistio karburator i vratio sve nazad motor je iso kao lud sad isti problem,ocistio sam opet karburator i stavio novi filter vazduha ali nece opet da pirimi pun gas, dali nego zna u cemu je pronlem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja