Jump to content

Moto Zajednica

Super Sport Touring Motori

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Погледај и Delkevic ауспихе, мени лично прелепи и пре пребрутално се чују :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Погледај и Delkevic ауспихе, мени лично прелепи и пре пребрутално се чују :)

Obraticu paznju, hdje imaju kod nas da se kupe? Mada ja izbjegavam preglasno, unistice mi simfoniju V4 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

[quote name="srdjan1987" post="1824100" timestamp="

 

 

Očekujem da negdje nabasam na VFR sa kormanom a ne heblama pa da probam... Mislim da će mi se daleko više svidjeti taj ugao sjedenja nego taj napadački, sa heblama...

 

 

 

Kada bi uklonio VFR-u clip-on, izgubio ni i cari motora :) ali ima za 300-400e da se kupe aftermarket dodaci za stelovanje dubine i visine clip-on rucica za svaki motor ppsebno, i to je mnogo bolja varijanta ako je nekome motor preagresivno postavljen.

 

P.s. Pozicija na VFR1200 je manje napadna nego na VFR800 ;)sto je cudno ali je tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Hayabusa i ZZR1400 su kraljevi sport touring zabave, gdje su ti vlasnici malo da nam opisu puteve na ovim hyper motorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

Hayabusa i ZZR1400 su kraljevi sport touring zabave, gdje su ti vlasnici malo da nam opisu puteve na ovim hyper motorima

..pa Srdjane radi se ☺.. šalu na stranu, evo da se pohvalim da sam uspeo da uhvatim lepo vreme za vikend i napravio malu turu iz Bg do Fruske Gore, pa jos malo i popodne izvozio 350km..i napunio se energijom % ..btw. MOJE licno vidjenje je da su sport-touring i zzr1400 dva odvojena sveta..motor je potrebno pripremiti, i to je ulaganje, vreme. Ali...osmeh se ne skida sa lica...i tako se ulazi u zacarani krug...sta ugraditi jos..Motor jeste konstruisan da ide stabilno, sa svim prednostima koje nosi, Ali kada pocinjes shopping od centralnog stand-a, za motor sa lancanim prenosom...tu prestaje moje vidjenje da je ZZR touring mashina...GTR je napravljen za ovo i tu nema dileme. A ZZR ce raditi sve za sta se jos neko odluci da uloži...da se vozi na trci ubrzanja, ili da ga koristiš kao long-tourera: da ugradiš heated grips, scottoiler, punjac za phone, gps, travel vizir, nosace torbi, sedište...i jos mnoogo toga..I za kraj..ovih 160NM na jednom tocku se ne moze zameniti ni sa cim

Znaci DAM da gadjam, vazi

 

Evo par nacina kako doci do novog a jeftinijeg motora. Ja sam ovako usparao 2800eura

 

http://m.mobile.de/motorrad/search.html?dam=0&fr=2013%3A&mk=26000&ml=%3A500&pw=103%3A&s=Motorbike&t=fazer&vc=Motorbike&fe!=EXPORT

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

To je i draz :) uz malo dodataka dobijes adrenalinski motor koji cijepa asfalt, jede kilometre, nosi suvozaca, ima smeka i agilan je u svemu. Mozes sa njim preci 500km dnevno a da se ne umoris, vec debelo zabavis :)

 

GTR, FJR, RT, djelim misljenje sa pojedincima da su to veoma dobre krstarice, to im je i namjena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

 

Meni je definitvno lepsi prvi auspuh a obicno lepse je skuplje ;)

Tako ide sve u zivotu..:D
Svakako gledaj auspuh koji je EU homologizovan "Road use...itd." od 2013. zbog ovog se moze imati problema..verujem da bajkeri koji zive u Switz i EU, mogu dati svoj komentar...Btw. Gledam i ja neki upgrade...pa proveri http://www.barracudaexhaust.com Barracuda/nemci ili http://www.scorpion-exhausts.com Scorpion/englezi...Akra je blago receno preterao sa cenom za ZZR...slip on je ~2300€ sa katalizatorom..

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

 

Meni je definitvno lepsi prvi auspuh a obicno lepse je skuplje ;)

Tako ide sve u zivotu..:D
Svakako gledaj auspuh koji je EU homologizovan "Road use...itd." od 2013. zbog ovog se moze imati problema..verujem da bajkeri koji zive u Switz i EU, mogu dati svoj komentar...Btw. Gledam i ja neki upgrade...pa proveri http://www.barracudaexhaust.com Barracuda/nemci ili http://www.scorpion-exhausts.com Scorpion/englezi...Akra je blago receno preterao sa cenom za ZZR...slip on je ~2300€ sa katalizatorom..

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

A majka mu stara, pa za te pare covjek taman da se istrosi 15 dana na Alpe, naspram jedne konzerve koju bi stavio na motor :)

 

Mislim da cu sacekati da vidim hoce li biti putovanja ove godine. Jesi li gledao Yoshimuru? Mada i oni su papreni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

 

 

 

Meni je definitvno lepsi prvi auspuh a obicno lepse je skuplje ;)

Tako ide sve u zivotu..:D
Svakako gledaj auspuh koji je EU homologizovan "Road use...itd." od 2013. zbog ovog se moze imati problema..verujem da bajkeri koji zive u Switz i EU, mogu dati svoj komentar...Btw. Gledam i ja neki upgrade...pa proveri http://www.barracudaexhaust.com Barracuda/nemci ili http://www.scorpion-exhausts.com Scorpion/englezi...Akra je blago receno preterao sa cenom za ZZR...slip on je ~2300€ sa katalizatorom..

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

A majka mu stara, pa za te pare covjek taman da se istrosi 15 dana na Alpe, naspram jedne konzerve koju bi stavio na motor :)

 

Mislim da cu sacekati da vidim hoce li biti putovanja ove godine. Jesi li gledao Yoshimuru? Mada i oni su papreni...

Yoshi nema homologizaciju...pa i ne ulazi u moj izbor...gledao sam boga pitaj koje ne moguce varijante i ove preko velike vode.. Two Brothers itd. Nista od toga...razmisljam jos o LeoVince, zvuk je taman za moj ukus

post-38530-14576470227817.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Iz ovog profila lezi mu bas bas dobro. Ali brine me onaj profil sa repa :) koliko ga siri i kako mu stoji?

 

Ucinjelo mi se da ti vec imas instalirane nosace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Inace, nisam saznao zasto je kawasaki poskupio sa zzr performance sport varijantom.

U 2015. kostao je cca 16000e a u 2016. Cca 20000e...

Ako nije sto zbog akrapa i euro 4 normi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

Iz ovog profila lezi mu bas bas dobro. Ali brine me onaj profil sa repa :) koliko ga siri i kako mu stoji?

 

Ucinjelo mi se da ti vec imas instalirane nosace?

Imam Givi 3D600 koju i prodajem...obzirom da sam ih uzeo kao privremeno resenje...btw. ako je neko zainterovan bice bolja cena...https://www.kupujemprodajem.com/Prodajem-GIVI-3D600-Easylock-Bocne-torbe-31205389-oglas.htm?filter_id=#photoBig.

Sto se tice Top case..ne znam koja su tvoja iskustva, ali sa jakim bocnim vetrom, na autoputu nije bas uzivancija...super je sto tice pakovanja, narocito ovaj Maxi3 od 55L, ali da nije za voznju po kosavi , smori coveka....

Nije meni problem da je siri sa bocnim torbama, samo da je stabilan i da dobijem jos mesta.. ocu na Autobahn

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

Inace, nisam saznao zasto je kawasaki poskupio sa zzr performance sport varijantom.

U 2015. kostao je cca 16000e a u 2016. Cca 20000e...

Ako nije sto zbog akrapa i euro 4 normi...

2016: pored pomenutog ima Brembo+Ohlinshttp://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/2015/october/updated-kawasaki-zzr1400/ i jos manju kozmetiku...i to placas...

Jedno sam i ja naucio..bilo kakav naknadni upgrade ti izlazi visestruko...tako da je odmah bolje ici sa vecim paketom.

Btw. Kod Culeta (jeftinije u Srbiji nego u EU ) ovo i dalje kosta oko 16k..

Prosle godine sam gledao i Multistradu...tank torba (inace Givi brendirana, koja kosta 70EU) se prodaje za 500.

Sreca da tog jutra nisam pio kafu...samo sam..produzio dalje...

 

 

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Sto se tice top case i bocnih kofera, meni wu fabricki, koji su duplo skuplji od Givi, ali zato i stabilniji. Vozio sam i po par minuta konstatno autoputem, ful natovaren sa suvozacem, 200-250 km/h,

I mogu ti reci da je sve pruzalo bas veliko samopouzdanje. Doduse nije preporucljivo sav taj teret da pati pri tolikim udarima vjetra, ali ponekad jednostavno zelis za gasom :)

 

Vazi, preporucicu kada vidim da neko trazi kofere;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja