Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Crkvu Sveti Dimitrije dobar povod svratiti u Solun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Crkvu Sveti Dimitrije dobar povod svratiti u Solun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Tura koju je predlozio Milan mi se sve vise dopada. Posle posete Hilandaru i nocenja u Jerisosu;

- Stagira [rodno mesto Aristotela] 20km od Jerisosa

- Solun

- Vergina [na putu prema Meteorima

- Meteori

- Bitolj

- Galicica Nac.park

- Ohrid

- Vranjska banja [maserka Violeta!!]

 

Forumasi, sta mislite o ovome ?

izvini sto ti citiram post, ali adrenalin speed mi je reko da moj predlog dam ovde a tvoj post mi najvise odgovara :)

u vezi vracanje dajes odlican predlog, Bitolj, pa Galicica i Ohrid. Ako idete tako onda ulaz u MKD preko granicnog prelaza Madjitlija .... juzno od BT jedno 30ak km ......

e sada ako moze i moj predlog and to je da nakon Ohrida produzite put preko Debar do Mavrovo i tamo prenocite da bi sledeceg dana isli do Galichnik. u ovom trenutku put Oh-De je los, i nije za voznju zbor zimsih odrona, ali ce se to srediti. put je pun krivina i neopisivo dobara priroda. Uz put ima da se vidi i jedan, mozda i najlespi manastir Sv Jovan Bigorski, u De nista bitno sam oonako se prolazi i ide do Mavrovo. tu bi mogao da vam pomognem u vezi smestaja. jedna je opcija da vam rezervisem kucu u kojoj ima 4 sobe i total od 12 mesta ........ a druga je da znam da se moze iznajmiti neka vila za 20 evra po noc (cela vila, ne po coveku) ali trebam potraziti detalje od toga ........... i da sledeceg dana do Galichnik. Jako neobican predeo pocinje sa shumom i krivine da bi se nakon 20km dobio sasvim drugaciji vidik .... ko u letu u riskim stepama ..... i kada se stigne da se ide da se jasu konje ... ima i kafana tako da i rucak tamo .... i nakon toga povratak i ..... valjda svako kuci :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Dobar ti je predlog. Mavrovo je vrlo interesantna oblast u svakom pogledu. U ovom momentu mi imamo plan za prvu polovinu naseg putesestvija, a drugu jos nismo precizirali.

U svakom slucaju, svaki predlog nam je dobrodosao. Hvala ti na ponudjenoj ponudi :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Dobar ti je predlog. Mavrovo je vrlo interesantna oblast u svakom pogledu. U ovom momentu mi imamo plan za prvu polovinu naseg putesestvija, a drugu jos nismo precizirali.

U svakom slucaju, svaki predlog nam je dobrodosao. Hvala ti na ponudjenoj ponudi :takoje:

Ja dao predolg i juce gledao opcije oko smestaja, jer ako NE mogu da obezbedim ono sto ocu (jeftino do bola) da moze na drugo mesto. 

E to "drugo" mesto izgleda nece biti jer su ovde sve neki kreteni koji ne znaju kako da vode biznis  >:(  .... javljam se u oba dva hostela koja postoje i majke mi nisu normalni. ides van sezone i cena je opet sky-high, 11 eura od coveka. ALOOOO budale, jel znate sta znaci hostel i van sezone? aj to jahanje e ionako skupa stvar (50e) i kontam da je tako ali smestaj bre? moracete mi dati jos koji dan da probam da nadjem nesto pristojno. 

Samo jedno pitanje i medjuvremenu, jel vam je po volji da spavate u Ohridu? ili direkt do Mavrovo? nije to lako ako resite direkt. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Od Hilandra pa do Mavrova je tesko doci za jedan dan , to je oko 800km(jedino voznja  po autoputu) , ako hocemo posjetiti Solun , Vergina i  Meteore ( 3 sata mozda i vise ), ja predlazem za spavanje okolino Bitolja oko 650km , meni osobno je svejedno , kako odluci organizator ili vecina se prilagođavam, ja planiram voznju preko Bitola - Oteshevo - Nacionalni park Galicica -Trpejca - Ohrid - Struga - Debar - Mavrovo i prema Srbiji .Lp milan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Spavajte u Strugi, to je 10km od Ohrida a duplo jeftinije i Struga je mlooogo lepa.Dotle naravno preko Galičice odakle se pruža predivan pogled na jezero i tačno se vidi tok Drima kroz jezero čije se vode ne mešaju, a uz put je "Zaliv na koskite"-ili ti rekonstruisano naselje od sojenica. Kada ste već tu, i ako idete prema Debru, na 10-ak km obavezno svratite na Vevčanske izvore-nešto prelepo  i sigurno će vam se svideti (ulaz je kroz kapiju sa leve strane na kojoj piše "REPUBLIKA VEVČANI"), kao i dolina reke Radeke pored koje od Debra prolazite. Mavrovo obavezno svratiti, kako neko reče.Predložio bih još što-šta na toj maršruti ali ste već poprilično zgusnuti.

Pozdrav i srećan put.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

Dobar ti je predlog. Mavrovo je vrlo interesantna oblast u svakom pogledu. U ovom momentu mi imamo plan za prvu polovinu naseg putesestvija, a drugu jos nismo precizirali.

U svakom slucaju, svaki predlog nam je dobrodosao. Hvala ti na ponudjenoj ponudi :takoje:

Ja dao predolg i juce gledao opcije oko smestaja, jer ako NE mogu da obezbedim ono sto ocu (jeftino do bola) da moze na drugo mesto. 

E to "drugo" mesto izgleda nece biti jer su ovde sve neki kreteni koji ne znaju kako da vode biznis  >:(  .... javljam se u oba dva hostela koja postoje i majke mi nisu normalni. ides van sezone i cena je opet sky-high, 11 eura od coveka. ALOOOO budale, jel znate sta znaci hostel i van sezone? aj to jahanje e ionako skupa stvar (50e) i kontam da je tako ali smestaj bre? moracete mi dati jos koji dan da probam da nadjem nesto pristojno.

Samo jedno pitanje i medjuvremenu, jel vam je po volji da spavate u Ohridu? ili direkt do Mavrovo? nije to lako ako resite direkt. 

 

jesi li ti siguran da si makedonac iz Skoplja, po ovom cjepidlacenju koje pratim po temama gdje sudleuješ izgleda da si iz Pirota rodom a dušom sigurno. samo teraj dalje. sumljam da ceš naci neki pristojan smještaj za tri eura koji su tvoj plafon.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ја не знам какве се цене очекују али мени је и Охрид баш јефтин. И то на лицу места.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

 

Dobar ti je predlog. Mavrovo je vrlo interesantna oblast u svakom pogledu. U ovom momentu mi imamo plan za prvu polovinu naseg putesestvija, a drugu jos nismo precizirali.

U svakom slucaju, svaki predlog nam je dobrodosao. Hvala ti na ponudjenoj ponudi :takoje:

Ja dao predolg i juce gledao opcije oko smestaja, jer ako NE mogu da obezbedim ono sto ocu (jeftino do bola) da moze na drugo mesto. 

E to "drugo" mesto izgleda nece biti jer su ovde sve neki kreteni koji ne znaju kako da vode biznis  >:(  .... javljam se u oba dva hostela koja postoje i majke mi nisu normalni. ides van sezone i cena je opet sky-high, 11 eura od coveka. ALOOOO budale, jel znate sta znaci hostel i van sezone? aj to jahanje e ionako skupa stvar (50e) i kontam da je tako ali smestaj bre? moracete mi dati jos koji dan da probam da nadjem nesto pristojno.

Samo jedno pitanje i medjuvremenu, jel vam je po volji da spavate u Ohridu? ili direkt do Mavrovo? nije to lako ako resite direkt. 

 

jesi li ti siguran da si makedonac iz Skoplja, po ovom cjepidlacenju koje pratim po temama gdje sudleuješ izgleda da si iz Pirota rodom a dušom sigurno. samo teraj dalje. sumljam da ceš naci neki pristojan smještaj za tri eura koji su tvoj plafon.

 

LOL, majke mi nemam veze sa Pirotom, ali imam sa Ivanjice pored Uzice ......

Znam da ce biti tesko da se nadje, ali probacu, ipak treba da ugostim ljude :) jer nije fora ko da su sami i plate hotelske cene.

Mada u SK mogu kod mene u stanu, ..... je da su mnogo ali snacicemo se ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Spavajte u Strugi, to je 10km od Ohrida a duplo jeftinije i Struga je mlooogo lepa.Dotle naravno preko Galičice odakle se pruža predivan pogled na jezero i tačno se vidi tok Drima kroz jezero čije se vode ne mešaju, a uz put je "Zaliv na koskite"-ili ti rekonstruisano naselje od sojenica. Kada ste već tu, i ako idete prema Debru, na 10-ak km obavezno svratite na Vevčanske izvore-nešto prelepo  i sigurno će vam se svideti (ulaz je kroz kapiju sa leve strane na kojoj piše "REPUBLIKA VEVČANI"), kao i dolina reke Radeke pored koje od Debra prolazite. Mavrovo obavezno svratiti, kako neko reče.Predložio bih još što-šta na toj maršruti ali ste već poprilično zgusnuti.

Pozdrav i srećan put.

sto si me zeznuo ...... ja planirao da im te "kosti" dam ko iznenadjenje ..... ali kada si ih vec pomenuo DA, jako dobra stvar, zanimljiva i neobicna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Mnogo predloga a niko da lupi šakom o sto i kaže, ljudi ovako ćemo.  :) :)  :)   Šala naravno. 
Do Hiandara, uz vašu saglasnost, preuzeo sam da organizujem put. Za sada smo super. Što se tiče nakon Hilandara, postoje destinacije koje ne treba posebno tražiti i opisivati da bi nekog avanturistu zaitrigirale. Mesta tipa Meteori, Ohrid... Predlozi za posete manje poznatih destinacija a atraktivnih za videti su veoma poželjne. Kolege u predhodih nekoliko posta su predlagale neke meni nepoznata mesta. Ja sam rad da vidim sve. Verujem i drugi u manjoj ili većoj meri. Ali... Da bi znali tačno gde otići odnosno kako naj lakše stići i gde se ta mesta nalaze, ljudi, svi danas imamo pametne telefone. Gugl radi prilično dobro. Okačite linkove ka takvim tačkama da bi bolje isplanirali rutu.

 

Primer samo:

 

https://goo.gl/maps/8gEKPPivNfy              Jerisos             

 

https://goo.gl/maps/GJjyCMFioNC2          Meteori

 

https://goo.gl/maps/GJjyCMFioNC2           Olimp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Predlog: 

o4.o6.  1.dan: 10h Pirot,Dimitrovgrad,Pernik,Blagoevgrad,Simitlija, Bansko (interesantno turist.podrucje), Goce Delcev (nocenje) .... 300 km.

            2.dan         Goce D., Drama, Stagira, Ierisos...   obilazak i smestaj a mozda se malo i pokvasimo...  200 km.

            3.dan         odlazak na Hilandar (u tisini)

            4.dan         povratak sa Hilandara, odmor i talozenje utisaka (u tisini) i nocenje u Ierisosu

            5.dan         Ierisos-Solun 121km. par sati u Solunu pa do Nei pori (plaza i pozdrav sa morem i morskim sirenama) i do mraka stizemo oko Larise.  305 km

            6.dan         Larisa, Kalabaka, Meteori, Bitolj... 310 km

            7.dan         Bitolj, Galicica, Ohrid, Struga(mozda nocenje), Vevcani, Debar,Mavrovo....  205km.

            8.dan         Mavrovo, Skoplje, Vranjska banja ili Vlasinsko jezero ... 210 ili 260 km.

            9.dan         Kuci ili mozda jos negde...  ?km.

 

Verovatno ce vecina, da pred put, prespava u Pirotu ili Nisu sto cu i ja uciniti

Licno bih voleo da ostanemo u Grckoj na kupanju bar jos jedan dan.

Kilometraza koju sam naveo mozda i nije bas precizna ali tu je negde.(a nije ni bitno toliko)

 

Eto predloga da se malo prodiskutuje, doda i oduzme, pa cemo videti sta je najbolje, 

 

To ti je tako, pa ti vidi!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Ljudovi (znam da je ljudi, ali draze mi je ovako) ne znam koliko KM cete preci pre granice, ali sugestija je da prespavate u Ohridu. Jer ako ocete da vidite sve sto se ma videti, treba vam bar jos jedan dan. Ovako cu malo da skratim nesto da bi mogli opet da dodjete :), znaci preskacem Sv. Naum, Plaoshnik, Kaneo i tvrdjavi Samoila.

Pre Ohrida prodjete Bitolj, i Herakleju na kratko i produzite za Galicicu. Na vrh je prelepo i nema puno saobracaja, i nakon toga put do Ohrida ali uz put da se vidi i Bay of the bones (ko sto ke komsa reko), i ostatak dana da se ide do Vevcheni i vodopada. Vracanje u Ohridu na spavanje, da bi sledeceg dana produzili do Mavrovo preko Debar. Da bi mogao da vam nadjem smestaj u Ohridu treba da potegnem sve moguce veze, jer grupa od 13 motora je velika cifra i nikada nije realizovana do sada. Svi na istom mestu je cak nemoguce, tako da mozda je najpouzdanije da se iskoristi internet i pogledate ovaj link:

http://www.hostelworld.com/groupsearch?country=Macedonia&city=Ohrid&age_ranges=35-50&group_type=Holiday+with+Friends&number_of_guests=13&date_from=2017-06-10&date_to=2017-06-11

Put do Debar je prelep, priroda, zeleno, krivina i lagana voznja, nema jurnjave, i tih 60-tak KM je prava uzivancija. Mavrovo mala pauza za kafu i sl .... mozda i jelo, OKO jezera i put za Skoplje, jos nekoih 100KM. Put do Sk je vecinom autoput i tu se moze juriti ko oce i za nekih 45min ste u Skoplju. Znaci i tu kratim od posete Galichnik i jahanje konja, drugi put.

A kome volja, moze da ostane u Sk kod mene, imam mesto za 5ro na krevetima (bracni LOL i obicni) a ostatak na podu u vrecama. Naravno, bice malo tesno za sve 13, ali sancicemo se. Pa da vam pokazem i malo okolicu Sk i kako izgleda karikatura od grada LOL, duga prica koju ostavljam za u zivo.

Da sumiram, put od Bitolj do Ohrid je nekih 100KM ..... i 170KM od Ohrid do Skoplje.

Ovo je samo sugestija i nemojte je nikako drugacije shavtiti. Sve je na vama i ja sam tu da vam olaksam sto mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800

Ja sam rezervisao Pirot za spavanje! Generalno i ja bih voleo koji put vise da se okupam u Grčkoj! I jos nesto moram da se zahvalim Vortex-u na pomoći, predlozima i trudu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Meni se svidja predlog kolege Vortex-a jer ce nam biti laganica sve to lijepo obici i vidjeti.A takoodje bi svakako lijepo bilo ostati bar jedan dan duze u Grckoj i malo se brckati,mozda je dobro ostati u Ierisosu u tom smjestaju pa onda ici nedje na neko blize mjesto ili ne,mozda ce nam se svidjeti plaza tamo a vjerujem da ima dosta lijepih u blizoj okolini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Cuo sam da je manastir na Rili u Bugarskoj nesto sto treba obavezno posetiti.

Bio li je neko?

I kad ce bre vise taj jun...

 

Slazem se sa tobom , bio sam tamo , isao bi ponovo, vrlo lepa priroda a jos lepsi manastir .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja