Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

@ King_julien

 

Imate dve opcije, jedna je da idete svojim putem i nađemo se u Jerisosu  u podne 05. VI 2017. Gde se organizujemo za sledeči dan i tu i prespavamo. Druga je da odete  dan ranije pa prespavajte noć i vidimo se ujutru kad ostali stignemo. U svakom slučaju cela grupa će morati da prespava i nakon povratka sa Hilandara. ne znam u ovom trenutku kako će domaćin naplatiti čuvanje soba jedne noći. Kad pozovem i saznam obavestiću vas.

Dakle, hoćete da vam rezervišem i noć 4-i na 5-i ili ćete sa nama prespavati samo 5-og?

 

 

@ AdrenalinSpeed

 

Gde biste da prespavate, u kom gradu? Što se mog rodnog grada tiče tu nema nikakvih problema. Ako ćete neki drugi, recite pa ću otom potom da vam nađem negde smeštaj.

__________________

Hvala vam što ste se većinski složili.

Prvo što ću uraditi je naći smeštaj u  Jerisosu. Već imam kontakt i nadam se da će to uspeti.
Rezervisaću karte za brod.

 

Rezervacija mesta u nekom Bugarskom mestu što bliže granici sa Grčkom ostaviću za neki mesec.

 

 

Zevzečenje nakon Hilandara nekoliko dana je dobrodošlo. Nek neko ko ima volje napravi neki plan.  Menij je totalno nebitno. Insistiraću samo da prođemo kroz Solun sa nekolio sati zadražavanja jer moram da pazarim neke delove za motor. Sve ostalo mi totalno nebitno. Slažem se unapred sa bilo čim što se predloži.


Inače, imam sve vaše telefone i napraviću Viber grupu. Nadam se da svi koriste Viber :)



 

Saša -Srbija   ..................................... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

Srdjan_Zr ..........................................  Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

AdrenalinSpeed i drug njegov ........... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

cipotm ............................................... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

velvetwolf .......................................... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

krmco plus suvozač .......................... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

Nikos ................................................ Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

dusko011 .......................................... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

dankan .............................................

king_julien plus još jedan član ......... Preko Bugarske, ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

@Saša-Srbija, evo ovako kolega:

Otac i ja planiramo da 05.VI budemo popodne u Jerisosu. Naš plan putovanja je da rano izjutra tog dana krenemo i izvozimo celu rutu od 620km(koliko Google mape pokazuju). To je naš neki plan, jer mi ne bi smo spavali u Bugarskoj(noć 04. na 05.), već bi izvozili celu rutu.

Što se tiče spavanja u Jerisosu to kao i svi, od toga ne odstupamo ništa. Spavanje tog dana i onog dana kada se vratimo sa hilandara.

Što se tiče dalje ekskurzije, to ćemo videti kroz par meseca još i mislim da to stavljamo u drugi plan kada se dogovorimo sa našim prvim planom za hilandar.

Rezime za saleta: rezervacija smeštaja u Jerisosu i karta za trajekt.

Još jedno pitanje za sve kolege, jer treba da uzimamo zeleni karton ili ćemo povratak isto preko Bugarske?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ljudi čestitam na dobijanju blagolova. :)

 

 

Već sam bio na Svetoj Gori, i u martu idem ponovo. Moj savet je da probate da dobijete blagoslov za posetu još nekom manastiru, kada ste već tamo.

Cela sveta gora je ogromna svetinja i šteta je ne ostati još koji dan ako ste u mogućnosti.

Vi dobijanjem diamontiriona (vize) za bilo koji manastir imate pravo da budete na svetoj gori do 4 dana. Samo vam treba blagoslov za posetu još nekom manastiru.

 

Bolje je naravno otići i na jedan dan nego ne otići uopšte, ali mislim da je jedan dan malo da se oseti Sveta Gora.

 

Realno ćete za posetu imati jedno popodne.

 

Dok stignete do Hilandara, odete u gostoprimnicu da se poslužite i upoznate sa osnovnim informacijama i smestite u konake, debelo će proći podne.

Večernja služba je u 17h, nakon nje večera, pa povratak u crkvu radi čitanja akatista Presvetoj Bogorodici.

 

Jutarnja služba počinje u 4h ujutru i traje do ručka (oko 8-9h). Doručka nema jer se u Hilandaru jede dva puta u jednom danu.

Nakon ručka se pakujete na mini bus koji vas vozi nazad do luke, odakle napuštate Svetu Goru.

 

Osećaj na Svetoj Gori je poseban, kao i liturgija u Hilandaru.

Pokušajte da kada stignete tamo, umirite u sebi energiju ekskurzije i grupne zajebancije, kako bi što više poneli sa Svete Gore.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Hvala Marko na ovom savetu.

Inače obaveštenje za ljude koji idu na ovaj put, formirana je Viber grupa. Ne znam da li su svi tu ako je neko propušten, molim da mi pošalje u poruci broj telefona na kom mu radi Viber kako bih ga dodao. Možda smo svi u grupi a možda i nismo. Nisam 100% siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ajde ja da dam sugestiju... mada verovatno znate. Rekose mi da je smestaj znatno jeftiniji u Jerisosu u odnosu na Uranopolis. A i iz Jerisosa postoji trajekt koji vozi do Esfigmenasa. A od Esfigmenasa do Hilandara ima par km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Kada sam se sa vracao sa mora proslo leto svratili smo na meteore ulaz u manastire se naplacuje mislim nesto oko 3 evra ume da bude bas vruce kada upece u kamen klasicno turisticko mesto po meni.Da naglasim nisam isao motorom,ali put je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Tura koju je predlozio Milan mi se sve vise dopada. Posle posete Hilandaru i nocenja u Jerisosu;

- Stagira [rodno mesto Aristotela] 20km od Jerisosa

- Solun

- Vergina [na putu prema Meteorima

- Meteori

- Bitolj

- Galicica Nac.park

- Ohrid

- Vranjska banja [maserka Violeta!!]

 

Forumasi, sta mislite o ovome ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

У Стагири ништа посебно нећете видети. Успут вам је па можете да испуните ту жељу ако већ постоји али ако вам узима времена и скраћује евентуални боравак у Солуну, заобиђите слободно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Da, treba da je obidjemo obavezno. Predlozicu da veci deo dana provedemo u Solunu. Imamo tu i Zejtinlik i Belu kulu,

a i valja malo narod videti ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Што се Беле Куле тиче, ОК је. Улаз је око 4€. Можете да узмете на улазу гласовни водич па чујете достано историји Солуна и одређених грађевина(Галеријевог лука, Ротонде, Једи куле....). Јер је Бела Кула и својеврсни музеј па и прилика да се сем лепог погледа са врха и чује нешто али и види јер унутра постоји и поставка фотографија старог Солуна...па кога интересује...

А најлепши поглед на Солун је из кафеа Кастра(castra) који се налази близу Тригоно торња у Ано Полису(Горњи град). Али верујем да је то за једнодневну посету превише. У сваком случају ако се затекнете тамо, за пиће је ОК али клопа није нека.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800

Meni Soluna nesto i nije interesantan, podseca me na Beograd,... ludnica. Obavimo to za Saleta i ne bih se tamo zadržavao nesto posebno. Više sam za obilazak obale i vožnju uz more ali kako vecina odluci tako cu i ja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Poz!Ja dolazim u srbiju 2.ili 3. juna , jos nisam odlucio , gde cu biti dva dana , opcija je beograd ili odmah krecem u nis , meni odgovaraju sve opcije do hilandra , jedino se ne mogu puno zadrzavati posle hilandra u grckoj jer vec 17.06.krecem preko belorusije , rusije u kazakhstan 3 sedmice oko 11000km , posetiti zelim sve sto ima na putu prema meteorima , bitola, nac.park galicica ,ohrid i preko srbije , madzarske u sloveniju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Па ако ћемо искрено, Солун и није место у ком ће група моториста да се проведе нешто много добро. Није лудница толика када га познајеш али ако га не познајеш, онда је хаос. Друга је ствар да оставите моторе па проведете тамо два-три дана. Али отићи тамо у току једног дана...мислим да би био лош избор.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja