Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Pretrazivao sam forum i informacija o kocionim diskovima ima veoma malo, uglavnom se prica vodi oko plocica. Posto uskoro planiram da menjam iste ima dosta nedoumica. Da li je drasticna razlika u ceni pokazatelj i razlike u kvalitetu ili je ime u pitanju. 

Mene interesuje, da li je neko imao iskustva sa Newfren diskovima i kakva, posto vidim da se kod nas mogu naci prilicno povoljno. Takodje, ako neko ima iskustva sa NG diskovima ili neku preporuku za neke druge proizvodjace koji se mogu kod nas kupiti. 

Poenta mog pitanja je, mozemo li naci nesto povoljnije, ali koliko toliko kvalitetno. Da imam para kupio bih Galfer i ne bih razmisljao, ali ovako trazim neke alternative koje me nece zacepiti dobrano u kvalitetu...

Da, trenutno sam na Srad-u, ali naravno bilo bi dobro da dobijemo sto vise informacija o diskovima na jednom mestu tako da bi bilo super da podelite svoja iskustva, bez obzira koji motor vozite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam skoro morao da menjam diskove na TDM-u i kod mene idu plivajući diskovi i ultra su skupi kada se priča o novim primercima. Ima preko AliExpress-a da se uzmu ali, kao što već svi znamo; koliko para toliko i muzike... Ja sam bio primoran da nađem druge polovne diskove u odličnom stanju za upola para novih... 

Za Newfren diskove sam čuo i mislim da su oni ok kvaliteta, ali to bolje neka potvrdi neko ko ih je koristio. Znam samo da sa TRW diskovima nema greške jer sam njih koristio do sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iz prve ruke mogu da kazem da je NG odlican zamenski disk za program skutera i kao varijanta za zadnji tocak motocikla. Za napred ne znam, licno ih nikada nisam ugradjivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pretrazivao sam forum i informacija o kocionim diskovima ima veoma malo, uglavnom se prica vodi oko plocica. Posto uskoro planiram da menjam iste ima dosta nedoumica. Da li je drasticna razlika u ceni pokazatelj i razlike u kvalitetu ili je ime u pitanju. 

Mene interesuje, da li je neko imao iskustva sa Newfren diskovima i kakva, posto vidim da se kod nas mogu naci prilicno povoljno. Takodje, ako neko ima iskustva sa NG diskovima ili neku preporuku za neke druge proizvodjace koji se mogu kod nas kupiti. 

Poenta mog pitanja je, mozemo li naci nesto povoljnije, ali koliko toliko kvalitetno. Da imam para kupio bih Galfer i ne bih razmisljao, ali ovako trazim neke alternative koje me nece zacepiti dobrano u kvalitetu...

Da, trenutno sam na Srad-u, ali naravno bilo bi dobro da dobijemo sto vise informacija o diskovima na jednom mestu tako da bi bilo super da podelite svoja iskustva, bez obzira koji motor vozite...

 

EBC, imas na ebay pa pogledaj. Jeftinije je na ebay nego kod nasih gulikoza.

 

Za one iz Hong Konga sto imaju na ebay-u, nisam cuo nista lose tako da ili cu uzeti te za gpz-a ili EBC zavisi kakav budem sa kesom. Razlika u ceni je ogromna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Jedino sto me brine kod tih narudzbina od preko jeste da me ovi na nasoj carini ne oderu pa da me ne izadje skuplje nego ovde...

A i ne znam koju bi marku uzeo, sve nesto pretrazujem strane forume, al svi se loze oko galfera i brembo... Mislim kapiram kvalitet i to, medjutim i ove manje poznate diskove proizvode evropske firme, nije valjda da su toliko u zaostatku sto se tice kvaliteta za ovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam skoro morao da menjam diskove na TDM-u i kod mene idu plivajući diskovi i ultra su skupi kada se priča o novim primercima. Ima preko AliExpress-a da se uzmu ali, kao što već svi znamo; koliko para toliko i muzike... Ja sam bio primoran da nađem druge polovne diskove u odličnom stanju za upola para novih... 

Za Newfren diskove sam čuo i mislim da su oni ok kvaliteta, ali to bolje neka potvrdi neko ko ih je koristio. Znam samo da sa TRW diskovima nema greške jer sam njih koristio do sada...

 

Ne znam nikog da je kupovao odande, a bas me zanima sta bi moglo da fali ovakvom disku?

 

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Front-Brake-Disc-Rotor-For-YMAMAHA-FZR-400-RR-YZF600R-APRILIA-RST1000-DUCATI-900-907/32281460002.html?spm=2114.01010208.3.18.rc0R4A&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_4_505_506_503_504_10020_502_10001_10002_10017_10005_10006_10021_10003_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_2,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=45754b97-d6fb-47dd-8be3-a52625952005

 

Kratko traje, izvitoperen ili nesto trece? 77e sa transportom u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

valjda i oni moraju ispuniti neki standard do bi zavrsili u prodaji?

naravno da ispunjavaju standard. Samo jim reci koji standard treba da ispunjavaju i odmah ti odštampaju papir......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma kolega je sa bas na Tdm ako se ne varam metno ove sa Alija, ne mogu da se setim nick-a.. Ja se razmisljam da stavim zadnji taj i da ga maltretiram pa da vidim dal ce se iskriviti, nije mi jos hitno, al kad bude, mislim da cu staviti taj zadnji te proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

valjda i oni moraju ispuniti neki standard do bi zavrsili u prodaji?

naravno da ispunjavaju standard. Samo jim reci koji standard treba da ispunjavaju i odmah ti odštampaju papir......

 

 

Nisam nasao niti jedno lose iskustvo tipa pucanje i sl. u vezi ta 2 proizvodjaca sa ebay-a. A nek traje i 3 godine disk, isplati se za 3 puta manju cenu.  Inace vidjao sam ih kod nas na motorima. 

Galfer-preskupi, pre bih uzeo EBC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Prosle godine sam bio u dilemi kakve diskove uzeti. Ozbiljno sam razmisljao da li uzeti kineske diskove, pre svega zbog cene. Ipak, umesa se zena i jednostavno rece da su kocnice najvaznija stvar na motoru. I tako kupim zadnji NG a prednje polovne od R6. Za moju Diverziju pase. E sad, posle vidim da Amerikanci hvale neke kineske Arashi diskove. Posle sam ih dosta vidjao na motorima i cak pitao nekog ko ih je ugradio. Kaze da su ok. Ponasaju se normalno. Koliko ce to trajati, pitanje je. Ali taj tip je bio zadovoljan. Ti moras odluciti sam sta ces da ugradis. Tvoj zivot, tvoja sigurnost. Ali, licno mislim da ovi Arashi nisu toliko losi. Ne bi ih stranci ugradjivali toliko na motorima. Videcu kako se ovi polovnjaci dokazu i, mozda sledeci budu Arashi. Ja cu im dati kredita.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

O kinezima nisam ni razmisljao, niti bi ih uzimao u obzir bas. Ovi NG i Newfere su mi zapali za oko, koliko videh jedni se rade u spaniji, a drugi italija, cena im je pristupacna u odnosu na ostale. Mada dobio sam ponudu i za nove brembo 200 po disku, dok za galfer i original traze oko 300.

Vidim da dosta ljudi uzima i polovne, to mi nije bila opcija, sta znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Pre sada već 8 godina sam na jednog GSXF750 stavio EBC i dan danas lepo radi... tako da iskrena preporuka od mene za EBC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Mislim da NG pravi za neke marke OEM diskove. U Guevari sam video NG. A mislim da neces uopste pogresiti ako uzmes EBC. Samo, malo su skupi. Ali to zavisi i od ponude u datom momentu.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jel ima njih negde kod nas pronaci ili samo porucivanje od preko...

Poruci preko ebay-a. 

 

Kad vec dajete pare bolje uzmite novi nego neki polovan disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ma kolega je sa bas na Tdm ako se ne varam metno ove sa Alija, ne mogu da se setim nick-a.. Ja se razmisljam da stavim zadnji taj i da ga maltretiram pa da vidim dal ce se iskriviti, nije mi jos hitno, al kad bude, mislim da cu staviti taj zadnji te proizvodnje.

Moguće da je kolega Astral mislio na mene. A ako je tako evo nekog komentara :)

Diskove koje sam nabavio još nisam ugradio (to će se desiti u narednih 10-tak dana na prolećnom servisu), tako da ne mogu da procenjujem neke razlike. Napominjem da mi stari diskovi još nisu ušli u crvenu zonu istanjenosti, ova zamena je isključivo preventivna.

Nabavljeni su u Grčkoj u Yamahinoj prodavnici kao jeftinija alternativa http://www.x-gear.gr/index.php?id=306&parentid=304〈=en.

Da li su kineski odista ne znam ali to nisu oni diskovi sa aliexpresa (prilično se razlikuju).

Fotografije:

yqqY2tI.jpg

 

JjokNRD.jpg

 

Cifra je bila 260 eur za 2 prednja plivajuća + zadnji. Mnogo/malo ne bih znao, ali mi je bilo prihvatljivo jer nisam želeo polovne diskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma nisam,ovi Vasi nisu ovi sa Alija,bar ne izgledaju,a i vaseg nick-a bi se setio... Kolega na kog ja mislim je porucio sa Alija i bio zadovoljan,al ne mogu da se setim gde sam to procitao,u kojoj temi.. Trazim al, ne moze,kad ti nesto tako treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja