Jump to content

Moto Zajednica

MT kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Zdravo,

 

Planiram ovih dana da kupim novu kacigu. Do sada samkoristio flipup a sada planiram adventure kacigu.

 

Izbor se sveo na Caberg tourmax (all in one) I Airoh s5, obe su oko 28.000din.

 

Medjutim naletim na netu na kacige MT. To su neke spanske. Rade kacige I za GP. Cena smesna, na popustu 11.000 din (imaju i suncane naocare sto je obavezan deo).

 

Prodaje ih Yamaha barel, pa cenim da nije neki krs ili kopija.

 

Jel cuo neko sta o ovim kacigama ? Na netu ima vrlo malo informacija.

 

 

 

link ka proizvodjacu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja sam probao cross varijantu pre nego sto je izasla dual sport, probao sam i dual sport i uzecu dual sport definitivno, stvarno je kvalitetno uradjena. Pre sam probao caberg tanami i rekao bih da je MT sigurno tu negde, mozda cak i bolja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Svaka cast za brzinu. Par minuta i 2 odgovora a na netu skoro nista. Moram zvati barel da vidim da li je imaju na stanju. Svakako ovih dana planiram i za BG i za Nis pa mogu da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Kupio takodje u Barelu,po kisi i hladnoci se pokazala odlicno,sa pinlockom ne magli uopste..tiha,udobna,ne duva...za sada zadovoljan,videcemo kakva ce biti za godinu dve posto se LS2 za to vreme raspala unutrasnjost...

post-27463-0-14870900-1457026019.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Znajući tvoje afinitete u vožnji nekako imam osećaj da si se nameračio na MT Synchrony Duo Sport.

Ako je to slučaj, baš bi voleo da čujem kako ti se čini jer i ja sam nešto razmišljao o tom modelu.

Na Yamaha Barel FB stranici videh da je promo cena 10800, što mi se čini kao povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kupio takodje u Barelu,po kisi i hladnoci se pokazala odlicno,sa pinlockom ne magli uopste..tiha,udobna,ne duva...za sada zadovoljan,videcemo kakva ce biti za godinu dve posto se LS2 za to vreme raspala unutrasnjost...

Da li kaciga dolazi sa preipremom za pinlock ili si naknadno budzio?

Ako dolazi sa pripremom da li moze i pinlock da se kupi u Barelu i koliko kosta.

Nesto se ne secam da su MT kacige koje sam video imale pripremu za pinlock a to im je u mojim ocima bila jedina mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Imala je pripremu za pinlock,odmah mi je prodavac namestio,mslm da je bio oko 1700 din,sve zajedno 110 eur...kazem jos jednom,mnogo kvalitetnija od LS2..dizajn im je jedan od lepsih i zbog toga sam se i odlucio za nju mada nije bio problem da kupim i mnogo skuplju kacigu u tom trenutku...razmisljam ako ima tolike zvezdice onda je isti djavo samo sto ne pise neki poznati brend..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Juce sam ih zvao. Nije stigla kaciga u bg koju bicu ali bice na sajmu. Moram se strpiti, taman da isprobam sve na jednom mestu. Nadam se da Gevara i Komppco dolaze ma sajam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: TDR 125

Bio na sajmu, pripremio lovu za MT blade i naoruzao se vremenom.

Odma krupnim koracim udjem u Barelov stand a tamo guzvao kao da se nesto deli.

Obradujem se pri prvom pogledu na Blade model. Pored stoje i dva modela LS2 a jedan je bas onaj sto je bio konkurent za kupovinu. Probam prvo LS2, velicina L, nosim ja na glavudzi tu kacigu desetak minuta i budem zadovoljan.

Posto konacno dodje na red da probam i MT, u L velicini imaju izmedju ostalog i zeljeni model. Probam ti ja, ne lezi vraze, kaciga mi blago velika i klamce! U momentu sam se s.ebo. Ne verujem pa uzimam drugi model u L velicini, nosim je dva minuta i pomirim se da mi je potrebna manja.

Trazim broj M, prodavac se izvinjava i kaze da je Blade R black prodat u M velicini i da mi samo moze ponuditi u beloj boji! Sizim od svega, uzimam da probam M , trudeci se da ne mislim na boju. Ma odma sam se osecao lepo a i posle 15-20 minuta nosenja sam shvatio da je to to.

Naravno, nisam kupio u beloj boji vec cu poruciti zeljeni model iz Nisa ALI U "M" velicini!

Naravucenije: Ne kupuj kacigu dok ne probas!

Mozda nekom pomogne, u svakom slucaju ne moze da skodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Juce sam narucio novu fullface kacigu, tacnije MT Mugello Jerome 2016 model. Kaciga je veoma laka, udobna, ima pinlock i 100% max vision omogucava dosta veci ugao vidljivosti. Mehanizam vizira je mekan i vrlo lako se menja. Pored toga unutrasnja postava se moze kompletno izvaditi i po potrebi prati. Napravio sam snimak da vidite kako izgleda kaciga koja kosta samo 7950dinara. Po meni je odlicna za svakodnevno koriscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200

Evo ovako.....ja iznosim moje misljenje....par godina sam nosio arai kacigu sa njom sam bio i vise nego zadovoljan 

ventilacija za obrve 

vizir na kada je spusten skroz ima klik(zub)zabravi vizir nema nista da susne pri velikim brzinama i tako slicno

lagana udobna 

posto je nosena duzi niz godina dosta se pohabala spoljasnost....iscukana ogrebana kamencici joj napravili rupice...a unutrasnjost je je bila bas u dobrom stanju...

i tu kacigu sam poklonio...resio da kupim drugu kacigu (nisam zurio) u Kraljevu slucajno svratim u prodavnicu moto opreme da uzmem filter za ulje  i vidim izlozene mt kacige....jedna mi se svidela odmah  mt revenge limited evo//bela plava crvena kombinacija....ja pitam za cenu 10800 dinara.....razmisljam u sebi dzabe ali da li vredi nesto...uzeo sam je u ruke generalno okretao zagledao stavljao na glavu....razmisljao i na kraju sam je uzeo jer mnogo mi se svidela a ima nekih 5 zvezdica na sharp testu...prvenstveno sam se odlucio za nju zbog bezbednosti (ako moze da im se veruje) i zbog cene...mislim da odnos cene i kvaliteta je da vredi svaki dinar ali zakljucak je da posle 500 km voznje  ne moze ni u kojem slucaju da se meri sa arai kacigama ali za te pare je i vise nego povoljna i ko trazi kacigu do 15000 dinara toplo mu savetujem da uzme mt kacigu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja