Jump to content

Moto Zajednica

KTM Duke 390

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

ne vozim se po ovakvom vremenu ali sam ga i ja vidjao kod hrama prosle godine :) Nazalost nemam 1200€ za kompletan akrapov izduv, mnogo je a nije neka drasticna razlika u zvuku na visokim obrtajima, jeste malkice bolji zvuk ali ne vredi tih novaca :D hvala i ja tebi zelim isto takodje :)

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Da, gledao sam Akrap je za njega posebno radjen i jako cudan posto mu je valjda jedan deo auspuha iza zadnjeg tocka pa nesto cev ide na dole i savija se ka izduvu... bolesno svakako izgleda i daje na zvuku, posebno ako nema DB killer :D

Mada vidim da ti imas tablicu nazad ovaj sto je prosao danas nije imao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

Ne ide ispod zadnjeg ali se savija iza prednjeg i kao i svaki drugi izduv za njega ima uvalu na jednom mestu na ramu jer nisu mogli bolje resenje da nadju. Pre bi stavio LeoVince Cobru ali napravili su ga za sad samo za duke 200 i 125. I GPR je odlican samo ne znam cenu. Mada i sa seriskim ozbiljno grmi tako da ne verujem da cu da ga castim izduvom,makar za sad :D ali ako budem dizao konje sa commander-om onda ce ici svakako i drugi izduv

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

 

 

Ne ide ispod zadnjeg ali se savija iza prednjeg i kao i svaki drugi izduv za njega. Ima uvalu na jednom mestu preko kojeg ide ram jer nisu mogli bolje resenje da nadju. Pre bi stavio LeoVince Cobru ali napravili su ga za sad samo za duke 200 i 125. I GPR je odlican samo ne znam cenu. Mada i sa seriskim ozbiljno grmi tako da ne verujem da cu da ga castim izduvom,makar za sad :D ali ako budem dizao konje sa commander-om onda ce ici svakako i drugi izduv

 

 

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Izvini na off-u, jel možeš da mi objasniš šta je to "među gas"? Više puta sam to čuo, čak i od instruktora dok sam bio u autoškoli, ali i dalje ne znam šta se pod tim smatra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

Medju gas se koristi kad saltas iz vece u nizu brzinu sa razlogom da se izjednaci broj obrtaja. Naprimer, vozilo je u 5 brzini, pritiskas kvacilo odma nakon toga secnes gas ne kraja vec odprilike jednu četvrtinu ili jednu trecinu gasa, sve zavisi, ubacujes u 4 brzinu i pustas kvacilo. Praktikuje se najvise kod starijih dizel motora jer im obrtaji znatno brze padaju pri pritisku kvacila a da ne bi doslo do toga koristi se medju gas. Kod motocikla sa jacom kompresijom se koristi da bi se izbeglo cimanje koje nastaje tokom saltanja u nizu ili za "blaze usporavanje". ako sam se lose izjasnio mogao bi neko od iskusnijih vozaca sa foruma da me ispravi.

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Rev matching downshifting- na eng.

Kolega ti je objasnio vecinu, fora je uskladiti broj obrtaja agregata sa brojem obrtaja menjaca (tocka) u trenutku saltanja u nizu. Saltanjem u nizu, ti mozes motorno kociti, ali nekada ne zelis to, kad stignes pred krivinu koju znas da moras proci 3. stepenom prenosa, a ti si trenutno u 4. stepenu prenosa, ti ces "rev matching-om" presaltati u nizu bez da izgubis na brzini motornim kocenjem i spreman si odmah da krenes dalje da uvrzavas sto u 4. reimo ne bi mogao jer nisi u opsegu obrtaja koji ti pruza povoljan obrtni moment..

Jbg zvuci komplikovanije nego sto jeste. Zato sam ti i dao eng naziv da mozes da nadjes na youtube video koji ce ti to slikovitije objasniti..

Zaista je jednostavno, veoma zgodno kada se savlada, voznju cini tecnijom... Ja recimo i kola tako vozim.. Vrlo je fino i lako se savlada. Neki vozaci to nikada ne koriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Probaj nadji nedje neku ficu I probaj u toku voznje da je saltas iz 2 u prvu a da ne stanes

Onda probaj da je saltas iz 2 u prvu sa medju gasom I sve ce ti biti jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja