Jump to content

Moto Zajednica

KTM Duke 390

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

Dobro vece svima pre svega. Od ove godine sam poceo da vozim motor tako da u sustini ne znam nista sto se tice mehanike i kvarova. I imam jedan problem pa se nadam da ce te mi pomocu u otklanjanju istog.
Problem je taj da kad upalim motor i ubacim ga u brzinu on se odma ugasi, zapravo ponasa se kao da nisam pritisnuo kvacilo. Pa bih vas zamolio da mi pomognete u odklanjanju kvara. Unapred hvala.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ako ti naravno nije pukla sajla za gas onda je to prilicno normalno, pogotovu za ovo hladno vreme. Samo pre nego sto ubacis motor u brzinu, zaturiraj malo, cisto da ne bude na leru kad ubacujes u brzinu. Na primer ako je ler 1000 obrtaja, ti ga dignes na 2000, pustis gas i istog trenutka dok je jos na 1500-2000 obrtaja ubacis u prvu. To se desava uglavnom kod prvoj, jutranjeg paljenja. Ako ti se desava ceo dan, da motor poskoci kad ubacujes u prvu na semaforu cak i kad je zagrejan, potrazi servisera da ti pregleda kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Jel "cupne" napred kad se ugasi? Ili se samo ugasi cim ubacis u brzinu ali ne cupne.poskoci napred. Ako ne poskoci onda sigurno nije ovo sto sam ja pisao nego vrv prekidac, njega sam skroz prevideo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ako se samo ugasi u mestu ne krene malo napred onda je do prekidaca ili kabla na copavoj....a ako krene malo napred onda nesto do kvacila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

Bio sam danas da se provozam, sve radi :D izgleda da nisam podigao nozicu do kraja jer sam primetio danas da se ne vraca do vrha kad je sutnem. Hvala svima na savetima

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Oce da zalepi zica na copavoj i da zajebava....otkini tu zicu pa probaj....100% je to

 

Dali tako popravljas i svoj motor???????????????????????????????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Inace, citam temu pa videh da vozis 390, reci mi kakvi su utisci? Znam da je to nova KTM masina, mozes i neke fotke da postavis ako ti nije tesko.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

Kao i svaki motor ima svoje prednosti i mane. Po meni iskreno najbolji motor u svojoj klasi ! Motor za svoju kubikazu i konjazu ujeda ! Veoma startan i zabavan za voznju i pre svega veoma upravljiv,kratak i za grad je kao stvoren. Mali je potrosac. Izuzetan na kocenju sa "Bybre" (brembo) kocionim sistemom sa ABS-om.  Preporucio bi ga svakom ko je visok do 180cm sto mu je inace jedna od mana, nije za visoke vozace. Jos jedna mana mu je ta sto se masina mnogo, mnogo greje sto i nije bas prijatno za noge po guzvi u gradu. Jos jedna stvar koja se meni licno ne svidja je sto zbog ogromne kompresije mnogo cima pri potezanju, sto vazi i za naglo pustanje gasa koje i nije toliko lose pri kocenju :D Ako te jos nesto zanemi ti reci :)
Slike sutra kad se vratim sa posla posto su mi na fonu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja sam bas pratio taj model od kada je izasao posto bi mi odgovarao jer imam ogranicenje na A2 kategoriju. Uklapa se sto se tice jacine i odnosa mase i snage pa sam ga pratio od kada je izasao citao razne review-e po internetu ali sad mi je prilika da saznam iz prve ruke kako to cudo ide i sve ostalo.

Reci mi da li je pogodan za voznju sa suvozacem? Kakva je ta nazad pozicija za sednje? Ja sam taman tu visok oko 180 pa kapiram da bi mi odgovarao sto se gabarita tice ali se cesto vozim sa devojkom pa me interesuje da li je uopste pogodan za voznju u dvoje :moto1:  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 390

Mozes na krace relacije, mada po meni nije namenjen za dvoje. Pogotovo zbog cimanja udaraces non stop kacigom o kacigu :D
Ako planiras da se vozikas sa nekim bolje uzmi kawasaki nindzu 300, jeste slabiji ali je bolji za dvoje svakako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pa, da pretpostavio sam da je manji motor (a i sam si rekao da je okretan po gradu) tako da kapiram da je ipak onda bolja varijanta nesto drugo sto je prakticnije za dve osobe. Inace sve ostalo mi se svidja na tom KTM-u. Pogotovo zvuk masine i jednog cilindra :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ako si danas prolazio pored Hrama Svetog Save msm da sam te video. Tj prosao je neki mali Duke sa Akrapovicem, bolesno se cuje :D

Inace motor je prelep, zelim ti puno sigurnih KM i da se lepo navozas s njim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja