Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

scorpion exo 500 

za malo jace od 100e mazes da je porucis. 

ima naocare, air pump i odlicno lezi na glavu

najbolji odnos kvaliteta i cijene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Dodas u korpu za placanje, uneses tvoju adresu i platis...i oni ce poslati..kad dodje, ako je faktura ispod 150e, onda se narudzba oslobadja carine (u Crnoj Gori je limit 150 EUR, za SRB ne znam) a ako ne onda ide spediter +pdv + carina..tad ti se vec ni ne isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

@pejamachine bas tako i zato sam i pitao. I ja merkam ove scorpion ali vidim da su u louisu ostale samo male.. Nemam iskustva sa porucivanjem iz inostranstva ali imam osecaj da bi to previse izaslo sa pdv-om itd.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kod nas je carina do 50evra, ali carina i nije toliki problem vec PDV koji se obavezno obracunava i to na iznos artikla+postarina sto bi znacilo kaciga 130e+30e postarina, pa na sve to carina i na ukupnu sumu jos 20% na PDV sto maltene duplira iznos. >:(  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Dzoni, pa raspitaj se koji je limit za SRB...ako je 150eur kao kod nas onda ti se isplati..jer kaciga kosta 114 eura + ~30eura shipping uklopices se..tu postoji jos jedna olaksica - kad placas kacigu, placas cijenu kacige bez PDV-a jer ti je shipping u SRB tj zemlju van EU, tako da je to odlicno...

 

Daki, ne znam limit za BiH nazalost..

Ko god ne zna limit u svojoj zemlji, neka pozove carinu i pita...nije to drzavna tajna :) mada ko se potrudi, vjerujem da ce naci i na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Kod nas je carina do 50evra, ali carina i nije toliki problem vec PDV koji se obavezno obracunava i to na iznos artikla+postarina sto bi znacilo kaciga 130e+30e postarina, pa na sve to carina i na ukupnu sumu jos 20% na PDV sto maltene duplira iznos. >:(

Tuzno ako je samo 50 eur..to je bas bzvz, kod nas kazu da ce popeti granicu na 450Eur. Zeljno iscekujem.

 

Tvoj obracun je skroz ok ali mislim (nisam siguran) da se prvo placa PDV na fakturu pa na to carina...a ne obrnuto kao sto si ti napisao...

 

Jos jedna stvar - carina se moze osloboditi od placanja ako na fakturi pise i ako roba jeste proizvedena u EU...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Maram da te upozorim da ta cena od 114 nije u evrima vec u funtama, kad se prebaci u evre izadje 150e, odnosno 130e za najjeftiniji model u solid boji.

 

U Srbiji provereno ide prvo carina na ukupan iznos roba+transport, a zatim tek PDV na sve to zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drugari, jedan savet.

Kacigu morate probati,evo kako sam ja zimus kupio svoju exo 500 kad je bila u Louisu na popustu.

Iz Bg-a idu soping ture za Bec uglavnom vikendom nocu (autobus pun ljudi koji idu u kupovinu) uglavnom voze do onih giga mega soping centara, za oko 30€ sam kupio povratnu kartu, poneo ranac i seo u bus. Celu noc ae vozis do tamo, ujutru stignes, ja sam isao sa turom za soping centar Wien-Sud, tamo uhvatio metro za centar grada, stigao u Louis i probavao kacige za koje sam odradio istrazivanje po modelima i cenama. Neke su mi odgovarale a neke nisu, natenane probao, setao, gledao po radnji, video da mi exo 500 odgovara, kupio jos par stvari, stavio u ranac i vratio se metroom do busa, pa kuci. Nema carine, nema pdv-a, nema nicega. Probao si kacigu, znas da ti broj odgovara i sve ok.

Da nisam to uradio, sigurno bi se zeznuo, posto inace nosim xl, a exo 500 sam uzeo xxl posto u xl nisam mogao da upadnem, da znate, manji im je kalup za broj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace sve sto narucite on line, za Srb, carina se ne placa do 50€,sve preko se placa carina. Carina vam je najmanji problem, Pdv je veci i njega placate na svaki iznos, ne zavisno od vrednosti. A imate i postarinu i sve kad saberete, ne isplati se.

Dacu van primer od pre nedelju dana.

Kupio neka strob svetla 11€, free shipping. Nasa carina procenila da je vrednost 25$ i obracunali mi Pdv za tu cifru, iako je na paketu bio racun prodavca na 11€,oni to ne moraju prihvatiti kao vrednost, jer su tako u mogucnosti. Platio sam pdv 700din pri preuzimanju paketa. Isto vam se moze desiti i kad pazarite kacigu il bilo sta drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mozes, vraca se prodavcu. Ali gubis svoj novac koj si platio, tako da je to glupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

U principu mozes da ides da se zalis na obracun carine i pdv-a sa sve ostampanom stranicom otpremnice ili soping stranice proizvoda i izvodom iz banke gde se jasno vidi isplacen iznos za porudzbinu ali odmah budite spremni na tesko maltretiranje sa upitnim uspehom.

 

P.S. Ja sam se zeznuo za EXO500, uzeo L koji inace nosim a ispostavilo se da mi je trebao XL, tako da sto je Astral vec spomenuo uzimajte broj vecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hyosung gt250r, Cf moto e charm

Najbolje je da probas i vidis koja ti odgovara, pa cak i tada nisi siguran, nego tek posle nekih km voznje. Kod prve se kacige se uglavnom zeznes, zato bolje kupi jeftiniju pa posle ces znati sta da trazis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Gdje su najpovoljnije i jel ima ko da donosi kacige iz Louisa ja bih otisao ovde da probam i odlucim koju cu i naruciti da mu neko donese

Sekula iz Sabca, vec par godina narucujem preko njega , svaki put je ispostovao covek sve pre roka. Svaka preporuka.  Placas cenu koju vidis za odredjeni artikal, platis samo postarinu iz Sabca do ...(nekom kurirskom sluzbom)! Ako ti treba kontakt javi se. Mozes i da menjas preko njega ako ti je mali broj itd... nije nikakakv problem.  POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

 

 

Iz Bg-a idu soping ture za Bec uglavnom vikendom nocu (autobus pun ljudi koji idu u kupovinu) uglavnom voze do onih giga mega soping centara, za oko 30€ sam kupio povratnu kartu, poneo ranac i seo u bus.

Koja je šema da se ne plaća merverštrojer (porez na promet jer je izvoz)? Beše se popune neki papiri tamo u prodavnici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sema je stavis u ranac i sednes u bus i kad stignes , odes kuci. Nikom nista,niko te ne dira,carinici znaju da je autobus pun ljudi i robe ali ih z...le i tako. Samo ne bi valjalo da ti sam izadjes i odes kod carinika i pravis se pametan,prijavis se za carinjenje i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

Drugari, jedan savet.

Kacigu morate probati,evo kako sam ja zimus kupio svoju exo 500 kad je bila u Louisu na popustu.

Iz Bg-a idu soping ture za Bec uglavnom vikendom nocu (autobus pun ljudi koji idu u kupovinu) uglavnom voze do onih giga mega soping centara, za oko 30€ sam kupio povratnu kartu, poneo ranac i seo u bus. Celu noc ae vozis do tamo, ujutru stignes, ja sam isao sa turom za soping centar Wien-Sud, tamo uhvatio metro za centar grada, stigao u Louis i probavao kacige za koje sam odradio istrazivanje po modelima i cenama. Neke su mi odgovarale a neke nisu, natenane probao, setao, gledao po radnji, video da mi exo 500 odgovara, kupio jos par stvari, stavio u ranac i vratio se metroom do busa, pa kuci. Nema carine, nema pdv-a, nema nicega. Probao si kacigu, znas da ti broj odgovara i sve ok.

Da nisam to uradio, sigurno bi se zeznuo, posto inace nosim xl, a exo 500 sam uzeo xxl posto u xl nisam mogao da upadnem, da znate, manji im je kalup za broj.

mogao si jos da vratis njihov pdv pa da te jeftinije izadje :) 

meni i pejamachine-u je ok velicina nije za kalup veci... meni je xl a njemu l 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne mozes da se prijavis za povrat pdv-a zato sto onda rizikujes da te ocarine. Verovatno nece, ali neki put Madjarski i nasi carinici komuniciraju i dojave da je neko trazio povrat i onda te nasi ocarine i sve po spisku. Pri ovoj akciji NE traziti i ne overavati povrat pdv-a na Madjarskoj granici pri ulasku u Srbiju.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja