Jump to content

Moto Zajednica

V- Strom 650 potrosnja?

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Jedno pitanje oko potrosnje da proverim u kojim sam granicama jer sam nov sa stromom. Ovo vreme mesana voznja otvoreno grad sasvim normalna voznja okruglo 7 litara.

 

Citao sam dosta o mnogo manjoj potrosnji e sad jel ovo u granicama ili ne?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Mislim da je potrosnja u redu za mesanu voznju.

Sve zavisi naravno kako ga vozis, kojom brzinom, kako ubrzavas itd.....

Meni SV 650 trosi i ispod 5L na 100km kada normalnom brzinom putujem.

Siguran sam da moze i vise da potrosi ako ga cepam i manjacim sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Jedno pitanje oko potrosnje da proverim u kojim sam granicama jer sam nov sa stromom. Ovo vreme mesana voznja otvoreno grad sasvim normalna voznja okruglo 7 litara.

 

Citao sam dosta o mnogo manjoj potrosnji e sad jel ovo u granicama ili ne?

 

Hvala

 

Ta potrošnja od 7 litara nije normalna za stroma 650 za taj režim vožnje koji pominješ...Nešto tu nije u redu...proveri filter vazduha....kako si izračunao tu potrošnju?

Piši tamo u temi šta te zanima,ne moraš otvarati nove teme  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Pa ovo sve posle zamene svih filtera ulja i dr. i meni malo cudno pa ajd da priupitam. sipao pun, presao 150km, nasuo do vrha 10.5 litara stalo.

 

OK za sugestiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Proveri opet,mislim da nisi ti to dobro izračunao....kad pištolj izbaci možeš da sipaš još 3-4 litra sigurno...natankaj ga polako dok ne napunis pa onda meri ponovo...

Sipaj na nekoj proverenoj pumpi,sa tim režimom vožnje ne bi smeo da predje 5,5 litara...osim ako nije vožnja auto putem 150+ km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Poslusacu savet al ne lezi vraze okrenem ti upravo majstora sto mi sredjivao motor tokom ovih losijih dana i pitam jesi ti zamenio filter za vaduh, kaze nije ga bilo, porucen je i kad stigne zovem da jos to zamenimo! Pa videcemo i ovo sa tankanjem i ovo sa filterom. Ja reko moze jos jedno 0.5 l da se dosipa a ti me sad nacistno zbuni sa ovih 3-4 litara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

U pravu je Milanezi, nešto tu ne stima,potrošnja oko 7l odgovara vožnji na auto putu preko 130km/h. Kod mene kombinovanom vožnjom sigurno ne prelazi 4,5-5l!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Najbolje da stalno pišeš i računaš. Tako stalno umanjuješ grešku.

Inače, meni se sviđa otvaranje novih tema. Jedino je trebalo pod Suzuki, kad već V-Strom nema svoj podforum. Ono trpanje svega i svačega što se Stroma tiče u jedan podforum je nepraktično za pretragu i praćenje započete priče.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Normalna voznja je vrlo subjektivan pojam, bolje da napise kada je u gradu do koje brzine salta i na koliko obrtaja krstari po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Ajd malo oko ove potrosnje, da se vi malo nasmejete a ja da odahnem :)

 

Krenem prekjuce iz Nisa ka Valjevu, natankam ga da kap ne moze da stane vise... nuliram kilometrazu i krenem. Prodjem Aleksinac koji je na 30tom kilometru od Nisa, dodjem do Raznja koj ije na oko 50km od NIsa i tu bacim oko na pokazivac za predjenu kilometrazu i vidm 29km???!!!??? Uf reko ovde nesto stvarno ne valja. U sebi se mislim jos od kada sam ja ovo prosao a on sada pokazuje. I ukljuci se lampica! Moj Strom je za eng trziste i sat je sa spoljne strane u miljama na sat a sa unutrasnje km/h tako da je sva ona distanca koja mi je sluzila da preracunavam potrosnju bila u miljamaaaaaaaa, tragedija. Smorih Vas, smorih majstora a i sebe sa time sta sve moze da bude oko te potrosnje :)

 

Sta sada kaze matematika, ona moja lagana voznja do 100km/h maksimum i kombinovano je 4.3litra na 100km. Sa ovoga puta ka Valjevu autoputem jedno 170km 140-150km/h i ostatak oko 120 60-80km/h okruglo 5 litara po predjenih 100km u proseku.

 

Sta reci, Ebale ih milje i moze li se to kompjuterski prebaciti ili samo drugi sat?

 

BTW hvala svima na prethodnim savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Postoji neki način sigurno da to prebaciš. Meni je tabla u miljama svaki put kada skidam kleme sa akumulatora, ali očas posla prebaci u km/h i posle sve meri tako. Proguglaj malo, nađi neki User manual za storma. Za Yamahu piše to u manualu kako se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Au padobranac baš me nasmeja  :D  :D  :D

Ta potrošnja koju si sada izmerio je ok za te režime vožnje koje pominješ  :takoje:

Ovo oko prebacivanja milja u kilometre mislim da nije moguće kod starog stroma,ja to nisam našao kod mog bivšeg stroma,jedino podešavanje časovnika preko onih dugmića i brojanje kilometraže...Ostaje ti mogućnost da menjaš sat ali ne znam koliko ti se to isplati...navići ćeš se i ovako  ;)

Kod novog ima ta mogućnost merenja kilometraže (mph i kmh) i potrošnje goriva (mpg i lkm)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Milanezi u principu mi i ne smeta toliko, brzo ce to u naviku - koliko ti je jos ostalo da predjes sa nekom kolicinom goriva na pokazivacu za rezervu :)

 

Da vidis samo kako sam ocas prebacujem sada iz milje u km :) ahahaha, nisam samo tebe nasmejao vec svakoga kome sam ispricao, sada vec ovu anegdotu :) 

 

Sat sigurno necu da menjam samo zbog toga. Mislim da bas nije toliko vredno toga brkati u novcanik radi te stvari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

Postoji neki način sigurno da to prebaciš. Meni je tabla u miljama svaki put kada skidam kleme sa akumulatora, ali očas posla prebaci u km/h i posle sve meri tako. Proguglaj malo, nađi neki User manual za storma. Za Yamahu piše to u manualu kako se radi.

 

 

Iscitah sve ali to ne nadjoh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: suzuki v strom DL 650
On 26.2.2016. at 14:35, milx je napisao:

U pravu je Milanezi, nešto tu ne stima,potrošnja oko 7l odgovara vožnji na auto putu preko 130km/h. Kod mene kombinovanom vožnjom sigurno ne prelazi 4,5-5l!

...i ja mislim da je do 4.5 normalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja