Jump to content

Moto Zajednica

Honda Crosstourer 1200 X ili ti ga VFR 1200 X

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda Crosstourer 1200 x

Kao novopečeni vlasnik gore navedenog motora, čačkajući po forumu tražeći iskustva drugih vlasnika ove hondice, vidim da nema nikakve teme i komentara, osim u rubrici motocikli/motocikli gdje se postavilo samo par komentara još davne 2012./2013. godine.... Pa ako ima ponosnih vlasnika gore navedenog motocikla, nek napišu svoje dojmove, pluseve, minuse, troškove održavanja i šta se već sve piše u ovakvim temama! :)

 

Pa evo da krenem od sebe.... Nakon 3 godine vožnje Africe Twin 650, potpuno odusevljenje.....Da me ne shvatite pogrešno...Afrika je super motor, al je počelo jednostavno nedostajat snage, pa eto ja ni manje ni više pređoh na 130 ks! Uglavnom motorom sam oduševljen! Snage ima u izobilju, nema vibracija, nakon 6000 obrtaja ispaljuje se kao raketa, točno je problem ostat na njemu.. udoban, velik, kardanski pogon (nema vise sekanja sa podmazivanjem lanca), sve u svemu čudo tehnike.

 

Kao mane mu mogu navesti samo težinu, koja se osjeti pri bržim promjenama pravca i vožnjom u nazad, al u ostalim slučajevima ne....te potrošnju goriva, koja se teško može spustiti ispod 6,5 litara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

brate svi usli u kintu,ovo je hit...:)Aj neka je sa srecom,super motorin.Ja jos u potrazi za nekom tetkom da mi ostavi neko nasledstvo... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ima ga drugar vec dve godine, i on kaze da je sve super, samo je mogao biti malo laksi. Strava masina u svakom pogledu, a i cena od 14000e za nov. Mada mislim da je sada negde oko 8-9000 za polovne u nemackoj bez opreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Jesi zadovoljan dosadašnjim vfr-ovkama?

Naravno,prva je bila 1988god,imala je preko 120000km,zatim duga 1986,pa sam onda presao na rc36,mono viljuska,jedna je bila 1990,druga 1993,

Sada vozim 800,1999god,Jedna zajednicka stvar za sve motore,na zameni od 5000km,gram ulja ne potrose

Probao i vfr800 v-tec,i zamalo je kupio

Voleo bi da probam ovu noviju 800,i 1200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda Crosstourer 1200 x

S obzirom da je Afrika otišla put Banja luke u ruke našeg Sveštenika sa BJB foruma, sad ne preostaje ništa drugo, nego uživati u ovom magičnom stroju.

 

Pozdrav iz Mostara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Neka ti je sa srećom kupovina. Očekujemo tvoja prva iskustva, a reci da li si samo crossturer hteo ili je bilo i drugih motora u kombunaciji. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda Crosstourer 1200 x

Hvala.... Za sada sam jako zadovoljan, ali s dolaskom proljeća bit će više kilometara, pa samim time i više zapažanja koja ću ovdje objavljivati. 

 

Al nažalost već imam jedno, možemo reći, negativno iskustvo.... Naime, vrši se opoziv svih Crosstourera do 2015.godine! Valjda se kod nekih modela pojavio kvar kardana na način da motor ili gubi mogućnost kretanja ili dolazi do blokade zadnjeg točka.... Pa su u Hondi zaključili da je jeftinije promijeniti svima kardan, nego plaćati astronomske odštete. Pa sam tako i ja kontaktiran od strane Hondinog predstavnika u BiH iz Tuzle, da imam mogućnost promjene kardana, te da ću biti obaviješten čim stignu dijelovi iz Japana.... Nije mi drago, al hajd, bar nemam nekog troška, a imat ću nov kardan! :)

 

Što se tiče drugih motora.... Moj primarni plan je bio kupiti novu Africu Twin! Išao sam u Milano na moto sajam u 11./2015.g. i ostao oduševljen novom Afrikom. Međutim kad su izašle njene cijene i cijene dodatne opreme, malo mi je postala skupa..... Tako da bi me nova Africa sa svom opremom koju imam sad na Crosstoureru izašla cca 16000 EUR, a to mi je baš baš puno... Crosstourer je izletio slučajno.... Prodavao ga moj komšija, koji ga je kupio novog 2014.godine i na njega stavio svu moguću opremu koja se može staviti. Tako da sam dobio skoro nov motor (10 000 km na satu) za puno, puno manje para!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prelipo izgleda, nek te sa srecom sluzi.

Fabricka dod. oprema je papreno skupa, daj jos koju egzoticnu sliku  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda Crosstourer 1200 x

Prva slika je s prošlogodišnje zamjene kardana. Ekipa iz Tuzle je sve perfektno odradila u vrlo kratkom roku.

post-31011-0-08392100-1489484644.jpg

post-31011-0-47487500-1489484652.jpg

post-31011-0-63723300-1489484670.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja