Jump to content

Moto Zajednica

Peticija da prvi termin na Navaku bude u martu 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5764 postova

Znaci osim novog motora si nasao i novi posao pa dobio i novu platu i hoćeš da kupis nove gume i sad još novu periku da nabaviš i neku novu starletu i mozes da se preselis kod mene u Novi Sad

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Ja radim u subotu 19-og,tako da nista od toga,moraces da ih sarmiras sam,:D meni odgovara radni dan,ako budes isao neki drugi dan zovi,sajam traje do 23 marta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Informacije koje sam dobio od ljudi iz NAVAK-a je da je u Martu suviše nestabilno vreme, što se i pokazalo do sad, a pritom su fokusirani na sajam ove i sledeće nedelje. Krajem sledeće nedelje ću znati više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobili smo datum prvog TD-a ove godine - 17. April. :)

 

Počinjemo sa prijavama od Ponedeljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Pitanje vezano za prvi put na Navaku... Skoro sam uzeo prvi veliki motor i prešao tek par stotina km sa njim. Još uvek se upoznajemo, vozim pažljivo u saobraćaju, nisam prešao 130km/h sa njim, tražim još uvek svoje mesto na njemu. Odem često i na poligon da vežbam kočenje, osmice, izbegavanje prepreka i sl.

 

E sad, kontam da bi vožnja na stazi bila idealna za upoznavanje motora, popravljanje skilla u vožnji i krivinama i sl, i iako ja nemam kompleks da ću biti najsporiji, ne bih želeo da budem nekakvo smetalo na stazi...

 

Pročitao sam dosta tema i postova sa "prvi put na navaku dilema" i odgovore iskusnijih u fazonu "dođi i ne sekiraj se", ali su sve te kolege koje su prvi put išle na navak ipak imale mnogo više iskustva sa svojim motorima...

 

Drugim rečima, šta savetujete...? :)

 

Da li voziti bar jednu sezonu pre navaka ili na vežbanje na navak bez obzira...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Svako od ljudi koji amaterski dolaze na bilo koju stazu je imao dilemu kao i ti. Šta ako se ispostavi da si talenat i budeš odmah bolji od mnogih (sto nije bitno) odnosno prevazidjes svoja ocekivanja? Moras samo nekoliko stvari da znaš a to je tamo recimo bude nas oko 60 podeljeni smo u tri grupe od kojih je jedna sastavljena od najboljih i tamo se sigurno nećeš trpati. Ostale dve grupe su ljudi koji malo bolje ili malo losije voze ali i recimo najviše napreduju. Moras biti svestan da se to vezbanje ne može porediti sa poligonom jer ne mozes da ponavljas jednu radnju u nedogled nego vozas krugove (ali to si već i znao). Nemoj da na stazi pokusavas da budeš "uljudan" pa da se sklanjaš bržima tako sto ćeš kociti i sklanjati se u stranu, brzi će naći mesto da te obidju tako da nećeš nikoga "smarati".

Staza je dugacka oko 3 km i već nakon drugog kruga grupa se razbije i razvuče po stazi tako da mozes i 70% vremena prakticno da voziš sam. Svakako ćeš motorom doći do stze pa ćeš se malo "uvoziti" za taj dan.

 

Ako mozes uplati ceo dan jer iako izgleda da je 20 min za voznju kratko a 40 za pauzu do sledeće voznje dugo upravo je obratno. Ako uplatis ceo dan moci ćeš i da propustiš neki stint ako ti se u tom momentu ne vozi.

 

Ako te još nešto zanima pitaj a zaključak mozes sam da izveses (dodji slobodno)

 

Ispasce da radim za Navak :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Znači, Navak no matter what, samo bez retrovizora. :)

 

Skini ili zaklopi retrovizore, tebi će biti lakše, jer ćeš gledati svoju vožnju a ne stalno osmatrati da li je neko iza.

 

Jako je važno da zbog realnog neiskustva, ne napinješ po svaku cenu već da voziš u granicama svojih mogućnosti koje će se sigurno dosta pomeriti na Navaku. 

 

Čitaj o tehnikama vožnje, edukuj se, i na stazi pametno i bez žurbe usavršavaj svoju vožnju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja