Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600 projekat

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ma de da zameram, svaka cast. da ja znam to sto ti znas, pa da se igram sa farbama na kompu,laksi bi mi bio zivot. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Samo nemoj previše farbi gore na nabacaš na motor.

 

Ova varianta bi možda znala biti isto interesantna ali već je na granici sa kičem. Onako malo za zajebanciju:

 

2TgjMMKP.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Izaberi jednu fotku i izrazi želju oko farbe :) pa kad budem imao koji minut, nešto ćemo da sastavimo.

 

Mogu da mislim koje su ti dileme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nazvao malo pre drugara koji se razume u PS, ojasnio mi ukratko kako da pravim Layere i kako da se igram sa farbom, pa sam se bacio sad na to....tako da kolega, ako se ne snadjem, veruj da cu ti se javiti za pomoc ;) hvala u svakom slucaju na zelji da pomognes

post-253-0-33307900-1486226514.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

posle malo igrarije....nije to to, ne znam kako da dobijem metalik efekat ili mat, no po malo pomaze u odluci...

post-253-0-09888000-1486407683.jpg

post-253-0-56823100-1486407690.jpg

post-253-0-06034100-1486407696.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

1. Izaberi layer

2. Stisni zajedno CTRL +  U

3. Onda izaberi opciju "Colorize"

4. igraj se sa farbama. Prvi ti je za farbu, sa drugim pojačavaš saturaciju a sa trećim svetlost.

 

 

Evo ti još grafički, ako bude od pomoći:

 

pbIBXuMl.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

posle malo igrarije....nije to to, ne znam kako da dobijem metalik efekat ili mat, no po malo pomaze u odluci...

Ja sam za sliku br. 2, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Odlluka je pala, ide ta kombinacija sa crvenom...bio danas do drugara farbara, poslao me da odem popodne u farbaru da izaberem tacne nijanse, i da mu dam te oznake boja, da on moze da kupi boje koliko je dovoljno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

konacno nam se juce poklopile kockice da se nas troje zabodemo u garazu i dodjemo glave mom banditu...plastike su uveliko kod farbara, tako da je red bio da rasturimo i ostatak kako bi metalne delove nosio na peskiranje i plastifikaciju u Temerin...zakazao skup u 11, i poceli...

 

56.thumb.jpg.49ad19408fee831ab3e7055cf649ffe6.jpg

 

ja kao najmladji sam dobio posao da donosim pivo, seckam meze, upisujem delove i srafove...

 

57.thumb.jpg.7861e78c01cf6dc8764f3186145912d4.jpg

 

posle 7 sati opustenog posla, bez i jedne jedine problematicne situacije u vidu srafa koji odbija poslusnost ili je nedaj boze odlucio da se zalomi, bandit bese razbomban, i spakovan u kutije...

 

58.thumb.jpg.39c8bfd4ea0b8d832ad8eb86adc09ffc.jpg

 

sad imam motor u rinfuzi :)

 

Bio sam upozoren, da racunam da cemo sigurno kad sve rasturimo naci jos neke delove koji su za zamenu. ne znam kako se ovo zove, guma preko koje klizi lanac je pojedena i napred se drzi na par mm...takodje me ubedjuju da pare koje sam sklonio za robertov auspuh iskoristim sad za kupovinu seta lancanika i lanca....

 

59.thumb.jpg.a802ca01c6005d56046e949c1ace4329.jpg

60.thumb.jpg.b71d6c85b3ff51a2737d18b85d04c990.jpg

 

Danas cu da trknem do garaze da razvrstam delove za peskiranje, popisem sve lezajeve i vidim sta mogu da kupim ovde kod nas a sta da narucujem i da operem i obrisem sve delove....

Promenio član zlig0r
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

konacno danas izbili sve lezajeve, pa sutra nosim delove na peskiranje...popisali 15 komada lezajeva, da budem iskren, nisam se tome nadao, no sad sta je tu je...nista ne ostavljam polovicno, tako da sutra odo i u Optimu pod uslovom da rade, da vidim sta od toga imaj...nadam se da nista necu morati da kupujem preko...

kupljena i ova guma preko koje klize lanac, a i u potrazi sam za lancem i lancanicima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pratim projekat od početka, sa uživanjem... Svaka čast na pedanteriji i posvećenosti svakom detalju, i što ništa na motoru ne radiš ofrlje i polovično. Što se estetike tiče - svi smo subjektivni, meni se npr. dopada ona siva/crvena kombinacija, s' tim da bih vile ostavio u sivoj boju, da ne bude prešareno. Možda si mogao i da, umesto sivih, naručiš crvene ručice kočnice i kvačila jer mi se čini da će ram biti slične nijanse, pa bi se slagalo.

Kako god bude, ne sumnjam da će motor na kraju izgledati odlično - samo napred! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Hvala, mislio sam da vise niko ne prati ove moje pisanije :)

 

Jutros sam u garazi odvojio delove za peskirenje, popisao i slikao... deo se samo peskira i nosi dalje na farbanje, a deo se plastificira u mat crno....

odneo felne u Agrohim (sva seca pa su radili danas) da mi skinu gume sa felni, i odneo sve majstoru u Temerin.

 

61.thumb.jpg.fd59e862d8cd02883f068761974eaaca.jpg

 

Majstor je motoras, pogodili posao, i lepo se izdivanili se na temu motora...sutra javlja kad je gotovo...u najboljem slucaju, postoje sanse da agregat u nedelju vec bude u ramu.

Optima danas ne radi, bar se niko ne javlja na telefon, tako da pohod u kupovinu ovih silnih lezajeva prebacujem za sutra :/

Promenio član zlig0r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Пратимо, без бриге :)

 

А Синиша је легенда, од њега се не можете отићи без квалитетног и дуготрајног разговора :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Odradi Sinisa danas svo peskiranje, tako da sam preuzeo deo koji ne plastificira i prebacio kod drugara farbara...
 

62.thumb.jpg.a19f367de577ba1dc946e94464d1c4c3.jpg

 

Naravno, obistinili se moji strahovi u vezi sa lezajevima. svi sa kuglicama su dobavljivi, kao i konusno valjkasti, ali ostalih 6 valjkastih nema kod nas...

U Astridu su mi rekli da ce za njih pokusati da vide da li iz uvoza mogu da ih rese, a Optima mi jos nije nista odgovorila...imam semu za soping u nemackoj, ali su kud i kamo jeftiniji u britaniji pa gledam kako to da realizujem...a to povlaci i vreme koje treba da prodje dok to ne dodje do mene :/

 

problematicni lezajevi su:
TA172425UE03    X2

BHKM2535JU    X2

BKM2026JUU    X1

BHKM1726JUU    X1
 

Promenio član zlig0r
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

dobio odgovor zvanicnog dilera za suzuki u srbiji...tih 6 lezajeva koje ne mogu da nadjem - mogu da mi dostave u roku od 5 do 7 dana, cena prava sitnica... 186,5e...za te pare promenim lanac i lancanike i robert mi napravi nov auspuh... maltene... :D

No lezajevi su izbijeni, i kako god da okrenem, moram da ih menjam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

sve firme koje sam zvao za lezajeve su rekle da ce mi se javiti...nikako da neko javi... :/

 

nego..stigose delovi sa plastificiranja! apsolutno sve pohvale za majstora Sinisu...toliko sam zadovoljan da sam mu rekao da cu ga preporuciti gde god budem imao priliku! tako da ako budete imali potrebu za peskiranjem, plastificiranjem, poliranjem: SB Peskiranje Temerin!
 

63.thumb.jpg.126c3c85138e9fa2a42a6e9b0af4a5e9.jpg

64.thumb.jpg.0496f162ff573dc167e797f642f88de1.jpg

 

Spominjao sam negde na prethodnim stranama kad sam kupio vizir, kako ne mogu da mu bolje podesim nagib jer udara u satove...ti hromirani satovi su definitivno jedan od najlepsih detalja N verzije Bandita, no kako meni em smetaju za vizir, em je vizir dole ofarban u crno pa se satovi ni ne vide, odlucio sam da skinem satove i stavim KOSO RX1N. Sat je stigao pre par dana i drzan u tajnosti, jer nisam znao kako kumu da saopstim tu vest da mora da razbomba struju da bi turili ovu spravu :D no, juce sam mu poslao shemu vezivanja, kaze da nije nikakva drama povezati ga, tako da sam jeftino prosao ;) kontaktirao sam i KosoEurope za savet, fin neki svet :) Kazu da ne moram da postavljam senzor za brzinomer i magnetice u tocak, i da mi je laksa varijanta da kupim samo konverter koji ide na originalnu sajlu...tako da ni tu nema budzenja...

 

65.thumb.jpg.482cfaf7d2e75f61fef58d2e80b918e2.jpg

 

Priceo sam i sa drugarom farbarom juce, sutra mi ce biti gotovo sve sto je metalik bordo, pa u subotu  ubacujemo agregat u ram i koliko stignemo ostalo...

 

Inace, sve originalne delove koje skinem da bih stavio nesto drugo sam resio da cuvam. kako bi u nekoj buducnosti ako ga budem prodavao, buduci vlasnik mogao sve da vrati u originalno stanje...shodno tome sam odneo i S maske na farbanje, koje ja ne koristim, jer mi je bilo glupo da ih ostavljam u originalnoj boji pa da u buducnosti ja ili neko drugi mora da ih naknadno farba u boju ostatka...

Promenio član zlig0r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja