Jump to content

Moto Zajednica

Kako postavljati fotografije na forum?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Hvala na pomoći,al ja sam mislio da je moguće raditi direkt iz pikase,al sad vidim da može samo iz albuma.Doduše i to je od pomoći,kad treba na brzinu fotka a nisi kod kuće samo ako je tražena u albumu! Za rad na matičnom računaru mislim da je fodi najprostiji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zanima me kako sada stoje stvari sa odabirom nekog od servisa za hostovanje fotografija.

Photobucket i imageshack su ispalili...tj. moze ali za pare...mislim moze i bez ali sa ogranicenjima.

Picasa deluje OK, ali nisam probao.

Jel ima neko predlog, ali bih voleo da cujem i obrazlozenje, zbog cega, sta je prednost, da li postoje ogranicenja i sl....da ne bude kao sa imageshack-om.

Jel moze kod Fodi-ja da se ne vidi ona crna traka sa velicinom fotke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

http://postimage.cc/ Ово је сајт за upload слика. Региструјеш се на Register а затим на Browse нађеш и означиш слику коју желиш да поделиш са нама или је пронађеш и једноставно „превучеш“ у празно поље. Затим Do not resize my image кликнеш и изабереш 800 x 600, па затим означиш FAMILY safe и кликнеш upload it. Сачекаш да се заврши а затим кликнеш на copy to clipboard поред Hotlink for Forums (1).

 

Ако имаш више слика све их означиш тако што држиш ctrl и држећи кликаш на све слике које хоћеш да нам покажеш. Затим upload it (или их све „превучеш“ као што сам већ рекао). Кад се заврши добијеш мале сличице а испод њих линкове. Урадиш следеће: Codes for all images оставиш тако а кликнеш на Tumbnail for forums (1) и измениш у Hotlink for forums (1) И онда copy to clipboards

 

Предност овог сајта за слике је та што се не мора (треба) користити екстра програм за смањивање слика већ је та опција интегрисана.Такође, прилично је брз... Не желим да користим било шта друго докле овај ради овако.

 

Одкад сам га нашао рад са сликама је уживање...

 

Заборавих, регистрација није неопходна јер се може поставити слика и без исте. Међутим, ако мало озбиљније користите аплоад слика без регистрације не можете правити посебне албуме за одређене категорие слика ( нпр. мотори, породица, слободно време, разне слике итд.)

 

тај сајт има и опцију српског језика ако ти је лакше само се региструјеш и подесиш на српски.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 931 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

molio bih clanove da smanjuju slike. ako ne znaju kako neka pitaju nekog od forumasa ili administratora oni znaju,evo iskreno meni zena to odradi kad treba,ne znam dali je sramota ali ja i računari nismo baš......,pa ja trazim pomoć gdje stignem! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel moze na fodi frubar da se ukloni traka sa velicinom fotke?

 

Do sada ovo nisam uspeo...

 

Ali...ovaj program, jedini od svih koje poznajem, omogucava da se postavi na forum vise slika odjednom...bukvalno samo jednim c/p. Neopisivo olaksanje.

Ono sto sam video kao nedostatak, uspravne fotografije ne kapira i dodeljuje im neku suludu rezoluciju (malu) a postavlja ih uspravno u punoj sirini pa fotke uglavnom izgledaju mutno, iako to u sustini nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ali...ovaj program, jedini od svih koje poznajem, omogucava da se postavi na forum vise slika odjednom...bukvalno samo jednim c/p. Neopisivo olaksanje.

 

Прочитај поново мало пажљивије пост бр. 32.

 

Ако имаш више слика све их означиш тако што држиш ctrl и држећи кликаш на све слике које хоћеш да нам покажеш. Затим upload it (или их све „превучеш“ као што сам већ рекао)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Srecko, nisam siguran da smo se razumeli, a mozda si u pravu...

Nisam mislio da se vise slika odjednom upload-uje (na host), to uglavnom rade svi servisi, vec ti program generise kodove sa sve onih zagradica za forume, sve odjednom, tako da mozes sve kodove da prekopiras na forum odjednom, ukljucujuci one kockaste zagrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Proba:

 

519C2432-0D16-F742-892B-12D8B1756370_thumb.jpg

 

 

Sa kog hosta moze da se postavi vise slika odjednom kao sa "fodi"-ja?

U oglasu su mi nestale slike koje sam hostovao, pa bih probao neki novi host ako ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Sa kog hosta moze da se postavi vise slika odjednom kao sa "fodi"-ja?

U oglasu su mi nestale slike koje sam hostovao, pa bih probao neki novi host ako ima.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11244-kako-postavljati-fotografije-na-forum/page__st__20__p__1459562#entry1459562

 

Codes for all images

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2617 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

http://postimage.cc/ Ово је сајт за upload слика. Региструјеш се на Register а затим на Browse нађеш и означиш слику коју желиш да поделиш са нама или је пронађеш и једноставно „превучеш“ у празно поље. Затим Do not resize my image кликнеш и изабереш 800 x 600, па затим означиш FAMILY safe и кликнеш upload it. Сачекаш да се заврши а затим кликнеш на copy to clipboard поред Hotlink for Forums (1).

 

Ако имаш више слика све их означиш тако што држиш ctrl и држећи кликаш на све слике које хоћеш да нам покажеш. Затим upload it (или их све „превучеш“ као што сам већ рекао). Кад се заврши добијеш мале сличице а испод њих линкове. Урадиш следеће: Codes for all images оставиш тако а кликнеш на Tumbnail for forums (1) и измениш у Hotlink for forums (1) И онда copy to clipboards

 

Предност овог сајта за слике је та што се не мора (треба) користити екстра програм за смањивање слика већ је та опција интегрисана.Такође, прилично је брз... Не желим да користим било шта друго докле овај ради овако.

 

Одкад сам га нашао рад са сликама је уживање...

 

Заборавих, регистрација није неопходна јер се може поставити слика и без исте. Међутим, ако мало озбиљније користите аплоад слика без регистрације не можете правити посебне албуме за одређене категорие слика ( нпр. мотори, породица, слободно време, разне слике итд.)

 

тај сајт има и опцију српског језика ако ти је лакше само се региструјеш и подесиш на српски.

Stalno mi izbacuje FULL SIZE LIMIT EXCEEDED>

Nije valjda da moram prvo smanjivati ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja