Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji motor u "klasi" 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

Mozda neki znaju da sam bio pitao za kazne i sve to, nebitno sada, i hteo uzeti neki jaci, ali sam popricao sa nekim ljudima i odlucio da sa 16 polozim i vozim legalno 2 godine dok ne polozim za preko 125ccm i uzmem neki jaci (gsxr600 najverovatnije :D ).
Koji je jak, kvalitetan i uz to da ima sportski izgled(90% njih mladjih od 2000 imaju sportski izgled ali da naponem) ?

Trolleri i ostali koji misle ispasti pametni neka se ne javljaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

nema tu puno sta da se gleda, to su sve slabe masine sto se tice "sport" voznje. na njima recimo mozes samo da naucis princip i tehniku voznje motora.

 

1. Aprilia RS125

2. Cagiva Mito 

3. Yamaha TZR

4. Honda NSR ili CBR125

 

to su samo neki koje mozes vijati, neki su dosta novi, neki su malo skuplji. Svi su tu oko 15KS tako da za pocetak dovoljno. Ima i novijih ali su i osetno skuplji.

 

Trebao si prvo reci koliki ti je budzet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

Jel je dovoljno 1500e za dobar motor od 125 ? Uzeo bih ja rado jaci, ali je bolje i za mene dok naucim sve to da pocnem od 125.

EDIT: Gledao sam sad po netu, cini mi se da je Aprilia RS125 best buy (najbolja kupovina)?
 

EDIT2: Gledam na KP, u dosta dobrom stanju, sve perfektno Aprilia RS125 cena ide od 500-1000e, planiram uzeti ovako ne bas najnoviju jer cu je ionako zameniti za 2godine(prodati), npr. za 500e uzmem motor i za 400-500e opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

nema tu puno sta da se gleda, to su sve slabe masine sto se tice "sport" voznje. na njima recimo mozes samo da naucis princip i tehniku voznje motora.

 

1. Aprilia RS125

2. Cagiva Mito 

3. Yamaha TZR

4. Honda NSR ili CBR125

 

to su samo neki koje mozes vijati, neki su dosta novi, neki su malo skuplji. Svi su tu oko 15KS tako da za pocetak dovoljno. Ima i novijih ali su i osetno skuplji.

 

Trebao si prvo reci koliki ti je budzet?

Nemoj CBRa da stavljas u taj kos, on je 4t dakle snaga 2-3x manja... mada to njemu kao totalnom pocetniku savrseno odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

 

nema tu puno sta da se gleda, to su sve slabe masine sto se tice "sport" voznje. na njima recimo mozes samo da naucis princip i tehniku voznje motora.

 

1. Aprilia RS125

2. Cagiva Mito 

3. Yamaha TZR

4. Honda NSR ili CBR125

 

to su samo neki koje mozes vijati, neki su dosta novi, neki su malo skuplji. Svi su tu oko 15KS tako da za pocetak dovoljno. Ima i novijih ali su i osetno skuplji.

 

Trebao si prvo reci koliki ti je budzet?

Nemoj CBRa da stavljas u taj kos, on je 4t dakle snaga 2-3x manja... mada to njemu kao totalnom pocetniku savrseno odgovara

 

 

Pa dobro, sta znam, ponudio sam coveku par masina koje se uklapaju u ciljnu kubikazu. A i sve se nekako vrte oko 15ks, tako da koju god da uzme, nece se puno pokajati :)

 

Jel je dovoljno 1500e za dobar motor od 125 ? Uzeo bih ja rado jaci, ali je bolje i za mene dok naucim sve to da pocnem od 125.

 

EDIT: Gledao sam sad po netu, cini mi se da je Aprilia RS125 best buy (najbolja kupovina)?

 

EDIT2: Gledam na KP, u dosta dobrom stanju, sve perfektno Aprilia RS125 cena ide od 500-1000e, planiram uzeti ovako ne bas najnoviju jer cu je ionako zameniti za 2godine(prodati), npr. za 500e uzmem motor i za 400-500e opremu.

 

Druze za 1500e mozes uzeti sta hoces, bitno je samo da biras motor koji je redovno odrzavan i nije divljano na njemu. Evo kolega sa foruma prodaje RS-a, mozes pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

@Slavisa
Ma necu sad uzimati, za godinu-dve, imam caletovog starog krosera od 50ccm(ili 49) kojeg je on vozio, skinucemo ga sa tavana da ga ocistimo i sve sredimo da se malo prvo izjurim na njemu i da malo steknem iskustvo pa tek onda na jace. 



@Milos96
Ma meni treba sto jace, ceo maksimum od 125 kubika da moze da izvuce motor jer ga planiram uzeti tek za godinu-dve, a do tada cu voziti kroser stariji neki od 50cc od caleta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Decak ima 13god. Brzi motor mu zaista ne treba dok ne stekne iskustvo i shvati zakone fizike na motociklu. To je sasvim adekvatno vozilo za njega, kros je pravi izbor, meka trava, par kilovata i sve ce ici svojim tokom. Samo polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

Тори

 

Imam ga vec :D , previse se kvari da bih ga mogao normalno voziti, i bio sam ga polomio na pola :D

 

50ccm, kros, brza?

 

Pa da je kroserica i da je najbrzi od svih krosera u toj klasi do 50 ccm

 

Decak ima 13god. Brzi motor mu zaista ne treba dok ne stekne iskustvo i shvati zakone fizike na motociklu. To je sasvim adekvatno vozilo za njega, kros je pravi izbor, meka trava, par kilovata i sve ce ici svojim tokom. Samo polako.

 
Znam vec zakone fizike na motoru, od 8-9. godine sam vozio Torija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako sa 40 godina i dalje budes vozio motore, imaces i tada jos svasta da naucis, samo polako, jer to je najteze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

ne znam, meni tu jedino pada na pamet Yamaha DT 50 R

 

A Aprila RX50 ?

 

Ako sa 40 godina i dalje budes vozio motore, imaces i tada jos svasta da naucis, samo polako, jer to je najteze.

 

Ma ne kazem to, kroz ceo zivot se uci, nego kazem vec znam fiziku motora, silovao sam 2-3 godina Torija pod max gasom bez prigusivaca onog na auspuhu :D Probudim pola grada :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pazi ako vec ganjas "sportake" u 125cc moja je preporuka Aprilia RS125, par puta sam imao priliku da vidim uzivo kako ide i bio sam odusevljen.. Ne kazem i Cagiva Mito pa cak i NSR su dobri ali mislim da RS dominira u klasi 125cc. Jedina mana je sto ce prilikom gazenja ili kako ti kazes pod max gasom taj RS da ti trosi skoro pa kao neki naked ili cak sportski motor 600cc. Pored toga masine su "kratkog veka" jer su upravo dosta nasvirane i voze se punim gasom.. Ne ubijam volju daleko od toga, ponavljam RS je odlican motor ali cisto da znas da s`obzirom da je 125cc nije bas jeftin za odrzavanje. Inace za 1500e mozes uzeti 125cc kakav zelis :P Samo moj savet ti je pri kupovini ako vec planiras za 2godine da predjes na jaci da ne kupujes nesto preskupo jer 125cc koji su ti 1200-1300e pa navise se mnogo teze prodaju od onih koji se krecu od 800-1000e upravo iz razloga sto ih vecina ljudi kupuje kao usputnu stanicu (da nauci i stekne osnove motora)..

Samo jedno pitanje, kako mislis sa 18 da legalno vozis GSX-R 600?

Srecno sa kupovinom pa javi ako uzmes nekog zmaja  :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

Pazi ako vec ganjas "sportake" u 125cc moja je preporuka Aprilia RS125, par puta sam imao priliku da vidim uzivo kako ide i bio sam odusevljen.. Ne kazem i Cagiva Mito pa cak i NSR su dobri ali mislim da RS dominira u klasi 125cc. Jedina mana je sto ce prilikom gazenja ili kako ti kazes pod max gasom taj RS da ti trosi skoro pa kao neki naked ili cak sportski motor 600cc. Pored toga masine su "kratkog veka" jer su upravo dosta nasvirane i voze se punim gasom.. Ne ubijam volju daleko od toga, ponavljam RS je odlican motor ali cisto da znas da s`obzirom da je 125cc nije bas jeftin za odrzavanje. Inace za 1500e mozes uzeti 125cc kakav zelis :P Samo moj savet ti je pri kupovini ako vec planiras za 2godine da predjes na jaci da ne kupujes nesto preskupo jer 125cc koji su ti 1200-1300e pa navise se mnogo teze prodaju od onih koji se krecu od 800-1000e upravo iz razloga sto ih vecina ljudi kupuje kao usputnu stanicu (da nauci i stekne osnove motora)..

Samo jedno pitanje, kako mislis sa 18 da legalno vozis GSX-R 600?

Srecno sa kupovinom pa javi ako uzmes nekog zmaja  :takoje:

Pitao sam druga, njegov drug je sa 16 polagao za do 125ccm ( sto po zakonu nije dozvoljeno, tek sa 18, ali skole to ne postuju ), sada je A1 do 125, A2 do valjda 600-700 i A preko toga. Nisam ni ja verovao u to ali proverili su jos jednom i tako je. Sacu proveriti na netu cisto da ne sirim dezinformacije pa javljam.

 

U junu uzimam krosericu neku od 50 kubika koju cu da przim po brdu :D , kad polozim za do 125, prodajem taj kroser, uzimam RS125 koji cu prziti dok ne polozim za do 600-700 a onda cu uzeti neki GSXR ( najverovatnije 600 ) ili ZZR (takodje 600 :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

 

AM kategorija obuhvata moped sa dva ili tri točka, laki četvorocikl čija masa vozila ne prelazi 350kg, čija projektovana maksimalna brzina ne prelazi 45km/h, čija zapremina ne prelazi 50 cm3 i čija maksimalna snaga ne prelazi 4 kw. Cena polaganja praktične obuke od minimalno 7 časova za ovu kategoriju iznosiće 6.174 RSD, a vozačku dozvolu AM kategorije moguće je dobiti sa navršenih 16 godina.

A1 kategorija
 obuhvata motocikle čija zapremina motora ne prelazi 125cm3, snaga motora ne prelazi 11 kw i čiji odnos snage motora i mase vozila ne prelazi 0,1 kw/kg, kao i motorni tricikl čija snaga ne prelazi 15kw. Cena polaganja praktične obuke od minimalno 20 časova za ovu kategoriju iznosiće 17.640 RSD, a vozačku dozvolu A1 kategorije moguće je dobiti sa navršenih 16 godina.

 
A2 kategorija obuhvata motocikle sa ili bez bočnog sedista čija snaga motora ne prelazi 35kw i čiji odnos snage motora i mase vozila ne prelazi 0.2 kw/kg. Cena polaganja praktične obuke od minimalno 30 časova za ovu kategoriju iznosiće 26.460 RSD, a vozačku dozvolu A2 kategorije moguće je dobiti sa navršenih 18 godina.
 
A kategorija obuhvata motocikle sa ili bez bočnog sedišta, kao i motorni tricikl čija snaga prelazi 15kw.  Cena polaganja praktične obuke od minimalno 40 časova za ovu kategoriju iznosiće 35.280 RSD, a vozačku dozvolu A kategorije moguće je dobiti sa navršenih 24 godine ili 20 ukoliko lice već ima vozačku dozvolu kategorije A2 duže od 2 godine.

Sve kompletno objasnjeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

A2 nema veze sa kubikazom vec sa odnosom kW/kg i ne sme biti jaci od 35 kW. Mozes ti ici na obuku, ali ne mozes polagati, sve dok ne napunis 18, nece ti MUP dozvoliti, nema to veze sa auto skolom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Trstenik

A2 nema veze sa kubikazom vec sa odnosom kW/kg i ne sme biti jaci od 35 kW. Mozes ti ici na obuku, ali ne mozes polagati, sve dok ne napunis 18, nece ti MUP dozvoliti, nema to veze sa auto skolom.

 

Da, moja greska, ali obicno ovi od maximum otprilike 600-700 kubika imaju 35kW

 

Inace sad sam pricao sa caletom, videce sa nekim covekom da iz Svajcarske uveze neku Apriliju, verovatno ce oko 80 kubika, mozda i 125 jer cu je voziti po selu gde nema policije po brdu i na ti mestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

super, taman da popijes 100.000 kaznu i zabranu polaganja 2 godine, taman do 16tog rodjusa... pametno

Lepo ti kaze covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja