Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Pozdrav ljudi!

 

Posle vise bezuspesnih pokusaja da kupim motor, resio sam da ovim putem pitam svakog zainteresovanog forumasa za predlog ili ponudu..

Interesuje me enduro (kle, tenere, transalp, africa twin :) i slicno) ili kruzer (npr gledao sam kavu en500 i hondu shadow i tako nesto). Poenta je da bi uzeo neki veci motor posto sam malko veci (190cm/96kg).

Godiste nije problem ako je motor u dobrom stanju, pogotovo od nekog aktivnijeg ili starijeg forumasa.

Para za sada nema mnogo, apsolutna gornja granica je 1500e, ali nadam se da ce i to porasti ako ne uspem uskoro da nadjem odgovarajucu masinu.

Ja sam na Novom Beogradu tako da bi bila pozeljnija neka okolina Bg-a ali sam otvoren za sve predloge.

 

Hvala unapred i srecno i vama i meni! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

za te pare,od nabrojanog,mozes kupiti samo kle i teneru,potrudi se da skupis jos malko pa da kupis pravi motor za tebe, afriku za 1700 evra 91..god 750ccm registrovana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Vozio sam KLE, mislim da bi bio mali za tebe. Takođe i transalp je prilično nizak motor. Ova ostala dva endura bi bila OK za tvoju visinu al kao što reče tindirbp afrika je malo skuplja od tenere (mislin naravno na 750ccm).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

U potpunosti se slazem da ce ti kle biti "mali" zapravo noge su na njemu prilicno povijenije nego na transalpu npr. a o suvozacu da ne pricam. Naravno pricam o odnosu sediste-fuzasteri. Daleko od toga da kle ne moze da se vozi u tvom slucaju ali bolje odmah uzmi malo "komotniji" motor. Srecna kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

rd 04 i nema greske za tvoje gabarite skoro iste smo visine a vozao sam i trandzu i africu rd07. rd04 je mera poz i srecna kupovina 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ja sam 191 i 120 kg i vozim Transalp.

 

I nije lose tj. meni je udobno jedino kad neko gleda sa strane cini se da mi je mali motor.

 

Afriku sam vozio i kad sam seo na nju nije mi izgledala veca ali kad sam se vratio na Transalp sam tek primetio da je osetno manji.

 

Za te pare bi mogao mozda uz malo srece da nadjes dobar Transalp ali  Afriku tesko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Ljudi hvala na sugestijama, idejama i ponudama, svaka cast!

 

KLEa sam probao, sto se tice velicine mi je skroz ok ali je tacno to za polozaj nogu. Pored toga planiram i zenku da navucem na motore pa da putujemo zajedno..

 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7688666/honda-transalp-650-01 

 

ima ovaj u Rumi, uvežen ide na ime, a transalpo je kud i kamo bolji od KLE-a, vozio sam oba.

@zlacjani:

Ovaj transalp izgleda fantasticno samo mi je malo preko mogucnosti trenutno. Nisam ni skapirao da li je jos u delovima ili sta?

 

Za sad mi stvarno najvise paznje privlace tenere, super tenere i transalp mada sam otvoren za sve sugestije. Afika mi je sad malo skupa tako da ako ne nadjem nista i skupim parice, ulazi i ona u pricu..

 

Pratim sve pomno, nadam se da ce ova tema uskoro biti zakljucana :)

 

Pozdrav jos jednom, zivi bili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

ja sam 190/93 i vozim nakeda... cbf600 i samo na preko 130 bije vetar... sve je stvar zelje, imam ortaka koji ima 40 neku godinu i malo je veci od mene... tera gsxr1000 i nece da cuje za drugo

 

Da, kapiram sta hoces da kazes samo sto mene generalno interesuje enduro ili kruzer :) U principu sad i vise enduro od kruzera.. Burazer je vozio prvo kle-a pa fazer-a 600 i sad je na tdm-u 900 2004. tako da sam probao razlicite varijante..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Jos jednom da se zahvalim svima koji su mi pomogli sa savetima i predlozima oko kupovine svoje prve masine!

 

U pitanju je mala tenera od nadasve postovanog gospodina vlajka i posle par dana utisci su fantasticni!

 

Pozdrav svima i vidimo se na voznji uskoro!

 

Moze lock na temu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja