Jump to content

Moto Zajednica

Stvari nase dece-za srecu druge dece

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Pokusavam da na najbolji nacin da podelim ideju za koju mislim da moze da pomogne odredjenim porodicama i deci koja imaju dosta manje nego verovatno svi mi,i ucini njihov zivot barem malo toplijim,urednijim,srecnijim...

E sad da ne bih duzio previse...Verujem da ima nas cija deca imaju sasvim dovoljno ako ne i vise nego sto im treba. Da ne kazem da pred svako godisnje doba neke stvari koje su prerasli odlazemo ili poklanjamo kome stignemo, nije to mnogo stvari ali su cele i ocuvane i konstantno ih ima.

Uostalom pretpostavljam da svi koji su roditelji znaju o cemu pricam.

IDEJA je da se na predlog svih nas nadju porodice cija deca oskudevaju da ne kazem nemaju, da im se pomogne koliko je svako od nas u mogucnosti.

Primera radi, mi imamo dva klinca od 10 i 8 godina, stvari poput jakni, dukseva, trenerki, ponekad i majica, patika i cizmi, na svakih godinu dve ostanu. Sve te stvari bih rado odneo deci kojoj je stvarno potrebna. Ako ima voljnih da napravimo bazu u kojoj bi sugerisali (za decake ili devojcice i za koje doba-velicina) bi mogli da sakupimo a da su ocuvane, i da ih potom grupno ili ne uz neko skromno druzenje prosledimo toj deci. Verujem da bi se svako dete vise nego odusevilo a ne sumnjam i da bi nama pruzilo zadovoljstvo.

Svaka sugestija i predlog su vise nego dobrodosli, u svakom slucaju ako ce da zazivi ovo mora biti grupni poduhvat.

Svako dobro vam svima zelim!

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Bravo i za stvari i za igracke samo vicite gde treba,kod nas u Mitrovici ima kontejner za tekstil i ostavljanje starih stvari jedno 2 kubika sam ostavio od zimus mada bi vise voleo da uzme neko kome treba jer se desavalo da dodju matori cigani i razbacaju stvari kad vide da nema nista za odrasle nesto i uzmu ali ono sto ostane bude isprevrtano,nesto i pobacano po zemlji tako da je sigurno bolje napraviti neku bazu,svaka cast za predlog :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Подржавам колега,и ја имам двоје и планирам још једно,али увек има ствари које се могу поклонити некоме коме су преко потребне.

НПР, ја сам преко једног свештеника дошао до породице која има шесторо деце разних узраста и скоро све ствари мојих клинаца завршавају код њих.

Али као што рекох радо се одазивам оваквом позиву,и наћи ће се понешто што може и дање неко да користи.

Пратим тему  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Odlicno, upravo to, eto potencijalno jedne porodice kojoj mozemo pomoci.

Mozda se veci i pomaze kao sto ti i tvoja porodica pomazete, mi ostali mozemo da dopunimo mozda nesto ako nedostaje.

A kazem opet,verovatno kao sto ti znas tu porodici i ostali znate kome je potrebna ovakva vrsta pomoci. Samo da podelite infarmacije za koji uzrast i da li je decak ili devojcica u pitanju, ili naravno oboje...ili vise dece itd.

 

Svaka cast bracabgd!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bravo i za stvari i za igracke samo vicite gde treba,kod nas u Mitrovici ima kontejner za tekstil i ostavljanje starih stvari jedno 2 kubika sam ostavio od zimus mada bi vise voleo da uzme neko kome treba jer se desavalo da dodju matori cigani i razbacaju stvari kad vide da nema nista za odrasle nesto i uzmu ali ono sto ostane bude isprevrtano,nesto i pobacano po zemlji tako da je sigurno bolje napraviti neku bazu,svaka cast za predlog :takoje: .

Igracke,odlicna ideja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze, moze sve moze....tu sam, prisutan i uvek za akciju  :takoje:

Ima krpica, visak igricki samo javi gde, sta, kako i eto me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

dobra tema.

Dodao bih jednu ideju: Možemo međusobno i da se ispozajmljujemo za neke skuplje stvari. (to sam ja radio sa rodbinom, prijateljima)

Npr: Imam krevetac, ono za presvlačenje. Možda će mi trebati, ali trenutno stoji u vikendici kao višak, a možda nekome baš to treba. Zašto davati nekoliko stotina eura za delove nameštaja, kolica, nosiljke, sintezis... Jednostavno: Hoćeš krevetac? Ok, dok dete ne pređe u svoj krevetić, krevetac je tvoj. Pa tako dalje u krug.

Ja sam oba puta pozajmljivao na par meseci kolica za novorođenče. A onda se odmah prelazilo na laka "kišobran" kolica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

:care:  i moja gospodja se bavi takvim akcijama,u nasoj okolini.nazalost,razocarenje nas je sacekalo kad smo u domu za decu dobili obavestenje da stvari koje smo doneli,moramo da odnesemo na hemijsko ciscenje i donesemo sa racunom da su sve stvari "tretirane".rekli smo da su stvari nosila nasa deca,da je sve oprano kod kuce,nije ispeglano,ali je cisto;zena koja nas je primila kaze samo uz racun iz hemijskog.ok,onda moja g-dja nazove jednu porodicu da li bi za vas bila uvreda ,ako bi vam doneli stvari za vasu decu,kaze kakva uvreda!?hvala puno i prijatno. kasnije,sam cuo da su iz tog doma,navodno,prodavali odecu u neke second hand-ove.da li je istina ili ne,nije ni bitno.podrzavam,i pomalo,ucestvujem,doduse u svom okruzenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Birokratiju preskacemo, nacicemo mi porodice kojima treba. Zato i prdlazem da svako od nas ko zna takvu porodicu ovde oglasi naravno u dogovoru sa istom, i da se mi organizujemo medjusobno da se pomogne. Siguran sam da nema malo takvih porodica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bracabgd, ajde da malo konkretizujemo stvari. Hoces li da pitas sta treba toj porodici, odnosno za koji uzrast pa da se pokrenemo?Nema razloga da cekamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ja kad skupim gomilu, odnesem u jednu crkvu u NS koji polse prosledju gde treba, ranije smo nosili u crveni krst. Ne samo decje stvari nego sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Moze bilo koja varijanta, nekako mi se cini da bi podigli to na neki drugi nivo, da im se uruci licno, provozamo se i lagano druzenje.

Ali kazem svaki predlog vazi tako da mozemo bilo koju varijantu od predlozenih, samo da ta deca dobiju te stvari-igracke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kada i kako se budemo organizovali, ovde cemo na vreme pisati da i ostali zainteresovani isprate, eventualno se pridruze li pomognu u potrebnim stvarima...ko kako moze.

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ova tema treba da bude na vrhu-pinned ili kako vec,imam 3 deteta uzrasta 4 godine,sve sto prerastu poklanjam ali rado cu se odazvati svakoj akciji,garderobu imam  za uzrast od 1 do 3 godine.ima tu i skoro nove obuce itd,to je to,kako ko cuje neka kaci gde da saljemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam pun krcat gepek odneo deci u dom u neposrednoj blizini FON-a.

Uvek se nakupi tih stvari, samo je potrebno malo truda da se to realizuje. Ne budite lenji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

ja sam pun krcat gepek odneo deci u dom u neposrednoj blizini FON-a.

Uvek se nakupi tih stvari, samo je potrebno malo truda da se to realizuje. Ne budite lenji.

Ja dosta stvari dajem prijateljima,u crveni krst ne nosim jer znam sta rade ovde kod mene i da je jedan od sefova drzao second hand u obliznjem gradu,jednom prilikom sam usao u kucu radnika centra za socijalni rad i covek ladno ima sobu u potkrovlju-50-ak kvadrata punu robe koja se ne kvari-ulosci,prasak za ves,toalet papir,pelene itd a podrum pun zejtina,brasna i konzervi,zbog takvih i ne odnosim u ustanove,radije cu da poklonim nekome kome treba,naravno sigurno da nije u svakom gradu ovako ali to sam svojim ocima video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Pa to, neki direktni kontakt mislim da bi bio najbolji. I na FB sa okacio status da se javi bilo ko ko zna neku porodicu ili decu kome bi ova pomc znacila. I dalje ne verujem da bas niko nikoga ne poznaje ili nije cuo za neku porodicu.

Ne iskljucujem mogucnos da se neko stidi, ili mu je glupo da ponudi nekom koga poznaje ovu mogucnost.

Nadam se da cemo naci nekogau u buducnosti ako ne sada, kome ce ovako nesto znaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja