Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje blokade

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Explorer Generic

Pozdrav, imam kineski 2T skuter, pa me zanima kako ide proces skidanja blokade kod variomata, auspuha, ako to mogu da uradim sam? Da li se time dobija malo na brzini? Unapred hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Slider

Ja znam za auspuh, pogledaj na cevi od aupuha da li ima jedna mala kao cev koja stoji na toj cevi i na kraju je samo zatvorena. Ako ima onda samo to odseces i nekim parcetom metala zatvoris rupu tako sto zavaris. Trebalo bi da motor mnogo lepse i brze ide posle toga, ja sam na mom skuteru dobio 5 km/h krajnje brzine a i bio je startniji. blokadaslepekoleno.jpg
To bi trebalo da izgleda kao na ovoj slici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na auspuhu odseces to slepo crevo, a na varijatoru ako ima onda se skine prednja ploca varijatora i ukloni podloska koja stoji izmedju ploca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

postoje i elektronske blokade obrtaja na CDI-ju... mozes da otvoris tvoj cdi i secnes jednu zicicu.. meni na kymcou je to zelena zicica ali mora vrlo pazljivo da se odradi taj zahvat :D ima na youtube tutorijale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Explorer Generic

Skidao sam variomat, skinuta je prva ploca, na variomatu su skinute obe blokade. Ali na mom auspuhu ne mogu naci to crevo gde je :OhWKMftj.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ma jok....uzmi bulet rezonator i peglaj.Po tragovima ulja na izlazu izduva se odaje da je auspuh sa dvotaktne mašine inače reko bi da je sa 4T.Piše i na njemu da je po eu normama i sa katalizatorom znači ubijen u pojam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

koja je poenta seci odusak sa cevi kad moze da se zapusi gumeno crevo,doduse ja to uradio na 4t kinroad coperu i nema nikakve razlike,cd mi crkao  kupio novi i motor ide 65 i sve brzine su duze i mnogo je jaci,Majstor u skaju u temerinu prihvata ocuvanje garancijeak oni skinu blokadu na variomatu za 2000 dinaar NA 2T  tvrdi da je bolje skinuti blokadu na variomatu jer se motor muci i dere i tegli kkais i vise trosi nego da se ne skine blokada-kolko je to pouzdano sto on kaze.Jedino nisam siguran da li je mislio na davanje gasa samo do max brzine dokle ide ili zavrtanje rucice do kraja.E sad me zanima da li je moguce da skuter manje trosi ako ide brze  ili se to misli na to zavrtanje rucice do kraja a tako predjes manje km jer skuter neide-po toj logici i treba da vise trosi na 100 km ali opet ne ako drzis rucicu  na onom mestu gde on razvija max brzinu bez skidanja blokade.Moram da napomenem da  imam i kawasaki versis  i da mi nije potrebna jurnjava sa skuterom  jer nemogu nista drugo da vozim,ali opet i da se ne vucee po putu ali da trosi minimalno sto  moze.Na longija trevis 50cm 2.9 kw prvih  100 km je trosio 3,6 litara pri voznji od 25-30 na sat malo grejanja u mestu i radu na semforima.Da li je realno da kad skroz razradm masinu i vozim45-50 na sat jjos  smanjim potrosnju

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

sad sam skntao da moj 2t auspuh nema to slepo crevo nego neki mehanizam  koji die sa cevi auspuha preko gumenog creva verovatno u kuciste filtera vazduha a kod mog  4t kinroada isao je u ram gde je duvao u pazno i kad sam ga zacepio n isam nista uradio osim sto mi vise nije ponekad pljuckao ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja