Jump to content

Moto Zajednica

Continental Conti Escape

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Dragi Cope,

JOS UVEK MI NISI NAPISAO KOJU SI TACNO DIMENZIJU GUMA MONTIRAO NA SVOJ MOTOR ! Ja te molim da mi posaljes te gume koje si skinuo sa motora i ja ih  saljem u Continental fabriku u nemacku na reklamaciju. Ukoliko se ispostavi da je greska do gume, ti ces dobiti nove , tako rade sve prave firme.

A ukoliko se ispostavi da si kupio pogresne gume za tvoj motor, to onda nije greska do gume nego do neznanja i stednje na pogresnom mestu.

Te gume se ugradjuju fabricki na neke modele BMW-a, kao 1150 adventure (koji se vise ne proizvodi), 1200 adventure, HP2.

ti motori imaju vecu kilazu od tvog motora i oko 50 ks vise. Kostaju more novaca i sigurno u fabrici ne bi ugradjivali gume koje su kako ti kazes za 125 ccm motore,

to je smesno.

Osnovno je pitanje koje si gume stavio na tvoj motor (dimenzija!), i na koliko su bara bile naduvane.

Ovo je stvarno prvi put da cujem da se uporedjuju cipele i gume za motor. Cipele se krecu totalno drugom brzinom, drugacije je opterecenje na njih itd.

Ovo bi trebali da prosledimo u fabrike za proizvodnju guma, mozda ce na osnovu tvog predloga nastati revolucija u proizvodnji guma za motore.

Ali salu na stranu, posalji mi te gume jednostavno.

 

Adresa na koju mozes poslati gume o mom trosku je:

 

MOTOBOX

Jovana Popovica 61 f

21000 Novi Sad

tel: 021/ 679 1016

mob. 063/515 308

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

cope,

cekam jos uvek da mi posaljes gume. voleo bih da resimo taj problem na obostrano zadovoljstvo. ;D

kad nesto kazem ili napisem stojim iza toga,  to ocekujem i od tebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

cope,

cekam jos uvek da mi posaljes gume. voleo bih da resimo taj problem na obostrano zadovoljstvo. ;D

kad nesto kazem ili napisem stojim iza toga,  to ocekujem i od tebe ;)

 

Pozdrav, guma mi je u dnu garaže zatrpana svim i svacim, čim stignem da je iskopam javljam ti...

 

PS: Svaka čast na profesionalnosti  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Grandpas' got a brand new teeths

 

ContiEscape.jpg

 

Deka je dobio novo zubalo  ;D  ;D  ;D

Kad ih metemo, iznecemo utiske sa druma.

 

Hvala gazda Stevi na "late night shoping" strpljenju.

10-ka za uslugu, profesionalnost i prijateljski odnos  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

ja ih stavio na XTa juce i mogu da kazem da sam odusevljen, na mom motoru mislim da se ne mogu iskoristiti skroz, jer ma koliko ja obarao motor, one traze jos...sveo sam visokog endura na 6-7mm do ivice gume, a da nisam ni osetio...ja sam odusevljen...pre njih sam imao pirelli mt90 koja je isto dobra guma, ali nisam smeo ovoliko da obaram motor....jos ako se ne bude trosila puno...pff...bice to moj izbor zauvek :)

 

pozdravljam vlasnika motobox-a od koga sam narucio gume, veoma prijatan covek, zvao sam da narucim gume, a ostali smo sat vremena gde mi je objasnjavao o gumama i sl., vidi se da nije klasican trgovac vec lik koji voli motore, a i svoje "kolege"  ;)

 

jeftinije, a bolje nisam mogao da prodjem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

cope,

cekam jos uvek da mi posaljes gume. voleo bih da resimo taj problem na obostrano zadovoljstvo. ;D

kad nesto kazem ili napisem stojim iza toga,  to ocekujem i od tebe ;)

 

Pozdrav, guma mi je u dnu garaže zatrpana svim i svacim, čim stignem da je iskopam javljam ti...

 

PS: Svaka čast na profesionalnosti  :)

 

Nadje li ih Cope .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

cope,

cekam jos uvek da mi posaljes gume. voleo bih da resimo taj problem na obostrano zadovoljstvo. ;D

kad nesto kazem ili napisem stojim iza toga,  to ocekujem i od tebe ;)

 

Pozdrav, guma mi je u dnu garaže zatrpana svim i svacim, čim stignem da je iskopam javljam ti...

 

PS: Svaka čast na profesionalnosti  :)

 

Nadje li ih Cope .....

 

Jesam, jel ti treba? :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Trebace mi u maju za logorsku vatru, ako se ne snadjem do tada.

 

Cekaj nije sve za vatru, kamen, i vodu, elastična je, može i praćka za lov od nje da se napravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ja zadnjih 16000km vozim sa conti escape,i nisam primetio nikakvih problema,a terena je bilo svakakvih.Pogledajte po putopisima temu Wild Hogs...Dva bocna kofera,topcase,na topcase-u jos jedna velika torba plus sator,a nas dvoje na motoru,i to po terenu gde smo gurali jedan drugog.Tezak offroad nekih 70km.Ako su to izdrzale sa takvim teretom,svaka im cast.To je samo jedan od primera.

I sledece sezone kupujem ovaj brand,u to sam siguran :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Drustvo, a jel imao neko ContiTrailAttack. Posto nemam bas nameru da silazim sa puta, ovo je neka vise za asfalt guma. Hteo bih da cujem iskustva ako je neko imao ovu gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jedno zapažanje. Na ContiTrailAttack-u je pisalo pisalo Made in Germany, dok je na ContiEscape-u pisalo Made in Hungary ili nešto slično kada sam ja gledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Drustvo, a jel imao neko ContiTrailAttack. Posto nemam bas nameru da silazim sa puta, ovo je neka vise za asfalt guma. Hteo bih da cujem iskustva ako je neko imao ovu gumu.

 

Obzirom da sam ja imao pogrešnu gumu na svom motoru - odnosno sa neodgovarajućim koeficijentom rezistencije pri opterećenju, a pritom se vozio u zdravlju i veselju leto - zimu, zaključak izvedi sam :)

Mislim da je attack idealna za malo rapaviji asfalt, sumnjam da je za beogradske  masne i mokre puteve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Drustvo, a jel imao neko ContiTrailAttack. Posto nemam bas nameru da silazim sa puta, ovo je neka vise za asfalt guma. Hteo bih da cujem iskustva ako je neko imao ovu gumu.

 

Obzirom da sam ja imao pogrešnu gumu na svom motoru - odnosno sa neodgovarajućim koeficijentom rezistencije pri opterećenju, a pritom se vozio u zdravlju i veselju leto - zimu, zaključak izvedi sam :)

Mislim da je attack idealna za malo rapaviji asfalt, sumnjam da je za beogradske  masne i mokre puteve...

 

Silno gresis ;) Imam Attack i prezadovoljan sam. Drzi fenomenalno, ali zbog iskustva sa mitas gumama, ne smem bas do kraja da testiram po kisi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Jel probao neko ovu gumu van asfalta? Ja bih cesto isao off pa me zanima moze li po blatu?

Ili da uzmem tkc 80?

Majstor Kvarisa je bas isprobao ,u svim uslovima i po kilometrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

i kakvo je konacno iskustvo sa continental escape gumama? zadovljni ili ne posto sam video prednju u mojoj dimenziji na sajmu za 5000din sto je malo veca cena od dobre polovne gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

ima li jos neko iskustva sa ovom gumom?

 

Misirac i ja . ;)

 

blago se vama  ;D

 

 

 

blago nama decama  :D

 

Yupiiii...ili Contiiii.... :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

ima li jos neko iskustva sa ovom gumom?

 

Pa sto ne uze neki dan da probas do Bratunca ove moje taze stavljene ako su ti interesantne ;D? Mada su one tvoje sigurno bolje za ono sto se sprema u maju! ;D

 

Nego pitanje za ove sto su vec srgali jedan komplet... kol'ko ste presli sa njima od zamene do zamene? Da znam cemu da se nadam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja