Jump to content

Moto Zajednica

ALPI 2016 pripreme i poziv

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Pozdrav za drugove bajkere sa zeljom za putem :D

Novi sam na forumu, ali ne i na motoru :D

Zivim pomalo u dva grada, Kotor-Beograd, zavisnosti od sezone :)

 

Pripremamo se za put preko cuvenih Alpa, Jul/Avgust 2016., pa smo izradili plan puta. Za sada je trajanje putovanja 15dana/14noci ali mozda ga i skratimo za 3 dana, sve kako se dogovorimo prije puta. Obuhvata sve najpoznatije, najvisocije i sportski najzahtjevnije prolaze. Sve najvece atrakcije, rekreacije po zelji, kada odmaramo, to radimo sa gustom, a kada vozimo to radimo sportski! :D Ja imam nekih sedam dana iskustva preko Alpa, i preko dva mjeseca dosadasnjeg putovanja kroz evropu sa motorom, pa sam imao predstavu kako da napravim plan.

 

Za sada nas je zainteresovano 4 snazna motora :) ( uglavnom sa suvozacima ) i kako se dogovorimo prije puta, tako krecemo. Ali uvjek smo fleksibilni za promjene :)

Minimum nas treba biti tri motora za putovanje.

 

Uglavnom :) otvaram ovu temu da bih skupio savjete i preporuke od drugova bajkera, i da bih pozvao ljude zeljne avanture i sportske voznje kroz alpske pasove, da nam se pridruze :)

 

Iz svog iskustva, ukupan budzet po danu, motor vozac i suvozac, iznose 170-200eura, a opet sve to zavisi koliko se zeli potrositi na atraktivne destinacije na ruti...

 

Dolje vam saljem predstavu putovanja:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Zermatt.

Rezerviraj prenočišče u selu Tasch, podno Zermatta, jer u Zermatt možeš samo vozom. 

 

uh veoma dobar savjet, hvala. zaposano ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ljeto 2015, nas cetvoro sa Hondama VFR1200F i Crosstourer, 33dana, 8600km i cisto uzivanje..:)

 

Kotor, Split, Zrce, Milan, Monaco, Cannes, Nice, St Tropez, Barcelona, Mallorca, Valencia, Granada, Malaga, Tarifa i Bolonia playa, Sevilla, Madrid, Barcelona, Carcassonne, Vers Pont du Gard, Chamonix Mont Blanc, Austrian Alps, Plitvicka jezera, Tara rafting, Kotor.

 

 

http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=7688

 

 

nadam se da ce i Alpi biti potpun uzitak :) 

 

pa se pridruzite!

post-38952-0-31190900-1455647625.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ruta

Izgleda da nije učitao rutu.. Ako možeš ponovo da postaviš mapu.. Zanimljivo putovanje..ali ima još dosta do jula. Ali svaka pohvala za detaljno planiranje.. Puno pozdrava iz NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

jos jedan kandidat :) za prangijanje asfalta prema Alpima,

 

sa R1200GS full elektronika i racing akrapovic ( inace na prodaju ili u zamjenu za novi supersport:) )

post-38952-0-17159700-1455648408.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Ruta

Izgleda da nije učitao rutu.. Ako možeš ponovo da postaviš mapu.. Zanimljivo putovanje..ali ima još dosta do jula. Ali svaka pohvala za detaljno planiranje.. Puno pozdrava iz NS.

 

 

Evo proslijedio sam rutu, kao slike. Planiramo unaprijed, da bi se skupili par motora, svako ima neke obaveze..:) 

 

Bio sam u septembar u NS bas sa ovim drugom sto vozi GS. Druzili se sa momcima iz GregorPub i Gregorom naravno :) super provedeno vrijeme u NS.

Sve pohvale za grad i bajkere!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Svaka cast brate,ja takodje imam u planu ako sve stignem do ljeta da sredim motor pa i malo para da prikupim da opalim na Alpe,ja bih bio zainteresovan al ja sam makanja za vama,moj Lifanko od 200kubika bi vam usporavao jedino ako bi isli ne preko 100km/h haha malo sale,ja cu se usuditi sam da obidjem Alpe sa Salcanom pa cemo vidjeti dokle cu gurati...volio bih da sa vama odem da vas ispratim,svejedno zelim srecan put da se lijepo provedete i da nam posaljete fotografija i novih tema...:)d :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

Sve pohvae Srdjane na postu. Planiram Alpe ove godine, ali je veliko pitanje termina putovanja, ako uspemo uskladiti ovo, imate jos jedan crew :-). post-38530-14556716182983.jpg

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Svaka cast brate,ja takodje imam u planu ako sve stignem do ljeta da sredim motor pa i malo para da prikupim da opalim na Alpe,ja bih bio zainteresovan al ja sam makanja za vama,moj Lifanko od 200kubika bi vam usporavao jedino ako bi isli ne preko 100km/h haha malo sale,ja cu se usuditi sam da obidjem Alpe sa Salcanom pa cemo vidjeti dokle cu gurati...volio bih da sa vama odem da vas ispratim,svejedno zelim srecan put da se lijepo provedete i da nam posaljete fotografija i novih tema...:)d :D

 

Bilo bi nam veliko zadovoljstvo da se jedan entuzijast i ljubitelj prirode, putovanja, fotograf, pridruzi ekipi. Samo naprijed sa planovima i nadamo se da si sa nama u julu.

P.s. Ne mari za to sto neces moci da nas pratis sa brzinom. Mi cemo se zaustavljati na lijepa mjesta, tako da bi nas lako dostigao i da opalimo par tvojih fotografskih umjeca ;)

Opet, mislim da ti je lijepse putovati u opustenom drustvu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Sve pohvae Srdjane na postu. Planiram Alpe ove godine, ali je veliko pitanje termina putovanja, ako uspemo uskladiti ovo, imate jos jedan crew :-). attachicon.gif20160206_165158.jpg

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Wow wow wow, ZZR1400 :) kada sam birao motor za malo, ali nijansu bio sam izmedju ZZR1400 i VFR1200!

Obozavam taj motor :) kao i Hayabusu

 

Sto se tice termina, hvatali bi Jul, a sada koji, to cemo znati vise krajem maja, pocetkom juna. Vecinom smo pomorci, pa cekamo da se vratimo sa brodova :)

 

U svakom slucaju, zapisite moj kontakt za VIBER +38269540625 Srdjan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1400, BMW R1250 GSA

 

Sve pohvae Srdjane na postu. Planiram Alpe ove godine, ali je veliko pitanje termina putovanja, ako uspemo uskladiti ovo, imate jos jedan crew :-). attachicon.gif20160206_165158.jpg

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Wow wow wow, ZZR1400 :) kada sam birao motor za malo, ali nijansu bio sam izmedju ZZR1400 i VFR1200!

Obozavam taj motor :) kao i Hayabusu

 

Sto se tice termina, hvatali bi Jul, a sada koji, to cemo znati vise krajem maja, pocetkom juna. Vecinom smo pomorci, pa cekamo da se vratimo sa brodova :)

 

U svakom slucaju, zapisite moj kontakt za VIBER +38269540625 Srdjan

Hvala, u kontaktu smo!

 

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

 

Svaka cast brate,ja takodje imam u planu ako sve stignem do ljeta da sredim motor pa i malo para da prikupim da opalim na Alpe,ja bih bio zainteresovan al ja sam makanja za vama,moj Lifanko od 200kubika bi vam usporavao jedino ako bi isli ne preko 100km/h haha malo sale,ja cu se usuditi sam da obidjem Alpe sa Salcanom pa cemo vidjeti dokle cu gurati...volio bih da sa vama odem da vas ispratim,svejedno zelim srecan put da se lijepo provedete i da nam posaljete fotografija i novih tema...:)d :D

Bilo bi nam veliko zadovoljstvo da se jedan entuzijast i ljubitelj prirode, putovanja, fotograf, pridruzi ekipi. Samo naprijed sa planovima i nadamo se da si sa nama u julu.

P.s. Ne mari za to sto neces moci da nas pratis sa brzinom. Mi cemo se zaustavljati na lijepa mjesta, tako da bi nas lako dostigao i da opalimo par tvojih fotografskih umjeca ;)

Opet, mislim da ti je lijepse putovati u opustenom drustvu

 

Hvala brate,ako bog da samo zdravlja sve cemo postici...slazem se to bi se propratilo fotografijom cjelokupan put,i slazem se iako vas ne poznajem al mislim da ste ekipa broj jedan! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Hmmm, jedinu zackoljicu koju nisam rijesio, ako se nadje jos neko ko je imao iskustva sa Alpa, postoji li mogucnost jeftinijeg smjestaja na ovim destinacijama???

Nalazio sam u prosjeku soba sa dva kreveta, 80e, sto znaci 40e po osobi u prosjeku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Za Bormio preporučujem hotel Daniela (25 - 30€/osobi). Nalazi se na kraju grada u pravcu passo Gavia.

Ako ideš na drugu stranu Stelvia, prvo selo ti je Prato dello Stelvio, gasthof Stern.

Prošle godine sam boravio u oba dva, nekako su bili medu jeftinima, ali za spavanje noč ili dve....više nego dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Za Bormio preporučujem hotel Daniela (25 - 30€/osobi). Nalazi se na kraju grada u pravcu passo Gavia.

Ako ideš na drugu stranu Stelvia, prvo selo ti je Prato dello Stelvio, gasthof Stern.

Prošle godine sam boravio u oba dva, nekako su bili medu jeftinima, ali za spavanje noč ili dve....više nego dobro.

Super, hvala na uputstvima, biljezimo. Posto cemo boraviti u Bormio, ovo ce nam trebati.

 

Sto god da se sjetis sa puta da je interesatno, ne ustrucavaj se da podjelis sa nama :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja