Jump to content

Moto Zajednica

Dr pomoc oko struje...

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Problem je sledeci: Pre neki dan sam promenio svecice jer sam mislio da je problem do njih al sve je isto. Motor tesko pali i hladan i vruc. Karburator je dobar i nastelovan. Kad ga upalim posle nekoliko kurblanja moram da budem dosta nezan na gasu jer se ugasi ako malo naglije dam gasu. U voznji trza u startu, cim dam jaci gas gusi se vratim gas pukne iz auspuha al ne uvek. Ako polako dodajem gas nema gusenja ali nema rad kakav je imao. Malopre u mraku sam gledao da li negde kablovi probijaju ali nisam mogao da primetim. Kod novih kao i kod starih svecica sam primetio plavu svetlost na mestu gde pocinje deo od keramike, znaci kao neko probijanje. Ne znam bas puno oko struje. Kad skinem kabal sa prve i kapu prislonim na masu tj deo na glavi kod dekomp. motor pali iz prve, druge. A kad su povezane obe svecice bas tesko pali. Nadam se da sam lepo objasnio. Da li neko moze dam mi pomogne da resim problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Nisam ih pomesao sigurno, jer sam ih obelezio ranije. Jutros mi upalio iz prve sa jednom svecicom dok sam drugi kabal prislonio na masu. Cim prikljucim drugi gasi se i bas tesko pali. A kablovi nalezu sto se toga tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Da li to moze sa nekim instrumentom da se proveri ili samo da trazim drugu? Najgore je sto ne znam nikog u mom kraju da ima ovakav motor pa da skinem i da probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

posudi od nekoga bobinu sa dva kabla (sa bilo kojeg motora) i probaj . ;) 

 

drugo, skini lulicu sa kabla i odreži 1cm kabla i vrati lulivu nazad, pa probaj . ;) 

 

treće... stavi novo friško gorivo u rezervar .. ;) 

 

pogledaj da ti se nije negdje presavilo crijevo od goriva, pa ne dobiva gorivo kako treba .. 

 

provjeri jel žice koje dolaze na bobinu imaju dobar spoj (jedna bi trebala biti na šaraf, jedna na klemu (ako se dobro sjećam)

 

provjeri kill switch ... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Meni to mirise na los dovod goriva,kao sto rece ,das mu veci gas a on se ugasi jer nema sta da povuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Ma ovaj light show oko svecica me brine, znaci pali sa jednom, sa obe nece. Al eto prekontrolisacu i gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Ma ovaj light show oko svecica me brine, znaci pali sa jednom, sa obe nece. Al eto prekontrolisacu i gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Nije do goriva sigurno. Da li neko ima na prodaju bobinu za DR 600s po razumoj ceni? Ne znam sta drugo da radim sve sam proverio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Sad sam proverio baca na oba. Problem je sto u mom kraju ne znam nikog od koga bih mogao da posudim bobinu pa mi nista drugo ne preostaje od kupovine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

može bobina i sa starijeg 4 cilindraša... ;)  ... stari gixxer ima dvije bobine i paše ti i lijeva i desna ..  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako baca na oba kabla,znaci nije bombina..kakve su ti lulice..proveri dali imaju otpora ,od 5 do 10 10 kilo oma..ako nemaju tu je problem..ili zameni svecice...znaci odvijes lulice sa kablova i izmeris unimerom...ako nemaju otpor objasnicu ti sta ces uraditi...ili na kraj krajeva stavi kablove direkt na svecice bez lulica pa vidi kako ce se ponasati,mada meni to sve lici na gorivo .to sto si odradio karb nemora da znaci da je odradjen...

p.s. kod mene u servisu su dva motora iz prijepolja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Isprobacu sve opet. Ako mozete da mi kazete sta znaci ovo plavo svetlucanje oko rubova na svecicama, isto i na novim i na starim, onde gde je hvatanje za stezanje svecica. Na koji problem vuce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa na crknute svecice,,ako nisu nove to nemoj da te cudi..ako su nove...e onda i mene cudi..ali ...stavi ti svecicu na masu..nova svecica ili ti ispravna nesme to da radi,stara i neispravna da..bas to se desava...ali lepo stavi svecicu na masu...

mada to trzanje itd na naglo dodavanje gas lici na karbove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

I sa novim ista pojava hm. Nadam se da cu ga srediti pre pocetka sezone. Javicu sta sam uradio ovih dana, hvala za dosadasnje savete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Stigla mi bobina od ispravnog dr-a. Namontirao, obradovao se, kao sad ce on da sastavi iz prve. @Bokilic: nisam skidao kapice i merio otpor jer racunam da je deo ispravan. Medjutim sve isto. Baca varnicu na obe svecice. Ali NECE da upali. Probam isti sistem kao i sa mojom bobinom tj jednu raskacim, skinem kapicu i kabal prislonim na masu on upali... Radi tako minut, dva onda uzmem klesta i odmaknem kabal od mase odnosno glave. U onom trenutku kad prestane varnicenje slobodnog kabla tj. odvajanje od mase gasi se... Isto vazi i za drugu svecicu samo obrnuto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

probaj prvo sa banalnim glupostima .. kao recimo da itkopčaš kill svitch na ručici i da premostič prekidač na nogari (čopavoj kako vi kažete.. :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Kolega sa foruma @icatenej mi je objasnio kako da premerim otpore pikapa, namotaja, to je ok. Znaci vrednosti su dobre. Opet zamenio svecice. Isto svetlucanje. Motor upalio na staru foru znaci drugi kabal na masu. I direkt i sa kapicom na drugu svecicu ne pali. Tako se vozio na jednoj 15ak km, znaci vruc, hladan pali super. Isto zamenim svecicu(drugu normalno povezem, prvi kabal na masu) takodje sve super. Nema trzanja, lepo vuce, ide u obrtaje lepo. Ne bi onda trebalo da je do cdia jel da? Zasto nece da radi na jednoj svecici kad je drugi kabal neutralan, nego samo na masi?? Zaboravio sam da kazem da je boja elektroda ok, smesa podesena sve ok. Nema prekidac na nogari. Kill switch raskacio motor pali isto kada je povezan tj. na ,,run". Da li je to normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja