Jump to content

Moto Zajednica

MT 07 - Iskustva vlasnika

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

 

:D

 

Evo mrdam. Vidim, ti ne silaziš sa nje. Tako i treba. Svaka čast! 

 

Kod nas isto vreme na bolje pa se koristi svaka prilika, što se može. Zajednom sam negde preko 2000 al popravlja se ;) Za Đurđevo verovatno malo motorom u Vojvodinu al već sad ozbilno cvikam kako ću da izdržim toliki put u jednom danu na toj tvrdoj klupici. Ima dupe da utrne. Al, pečenje će da olakša stvari :)

 

Kad ćeš na ovu stranu? 

Ćale a kakve ti veze imas sa Vojvodinom ? Ja sam rodom iz Panceva ( keva mi je bila iz Panceva)

Da nisi i ti neki lala ?

Ma sta cvikas, sedi i piči.

Sto se mene tice ( ne bih da politizujem, nisam taj tip) ja ne tu stranu slabo ( skoro nikako) ne idem.

Zena ide svako leto kod moje seste ( od strica) u Pulu, a ja od rata vise nemam volje. Sto se Slovenije tice, nekako mi daleko a i nemam nikog tamo.

Sve ovo ne znaci da mozda jednog dana ....

P.S. Nisam bio ucesnik nikakvog rata ili slicno, Nisam na poternicama

 

 

Nisam lala al imam nešto drage familije u Somboru i Apatinu pa s velikim veseljem dolazim u te krajeve. Evo, ako Bog da, ove godine i motorićem.

 

Naćemo se na nekom skupu valjda, pa makar u ničijoj zemlji :D

 

 

A što se tiče kolege Pirotehničara iz Prijedora ... Druže, ako neš sad, kad ćeš? Jebo motor u sedamdesetosmoj. Ustvari, ne znam koliko ti godina, al ako možeš, ti zajaši, pa pola sata pa pola sata. Za dušu. Makar po lebac do radnje. Tako ja ženi kažem da ću da skoknem nešto do grada po nešto bezveze pa onda puknem rutu od 150km ... Jebiga, ne da mi se čekati po semaforima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

 

Blago vama!

Moja igracka spava pod ceradom oprana i namazana a ja sanjam te kilometre koje vas dvojica spominjete. Jbg posao i obaveze me rijetko puste kuci tako da ove godine 1000 km je samo pusta masta. Ali jednog dana  i ja cu da porastem valjda dovoljno da si mogu priustiti slobodno vrijeme za vjetar u kosi, koju naravno odavno nemam.

Sretno i Uzivajte dok mozete.

 

Pozdrav

Hvala čoveče u odrastanju. Ma ne žuri meni je 57 i jos nisam porastao, a izgleda da uopšte i neću.

Doduše, ostalo mi je malo kose, a vetar i ne osećam.

A što svoje igračke ne nosiš sa sobom, ko ti brani ? Pa kad dodjš kući napraviš promaju sedneš na makinu i pičiš.

Ja ponekad zimi, tako u garaži, samo što imam jedna vrata ne mogu da pravim promaju a i hladno je ovde zimi.

Bez uvrede , namera mi je bila da te malo razveselim, ako ti je stvarno do toga imačeš vremena.

Pozz

 

Ma ne zurim bas toliko a i nisam bas toliko  ni mlad. Guram i ja 44-tu ali ove do sad su bile bas za benificiju mada to niko ne prizna-ukljucujuci i moju zenu. Zajebava me sto sam kuci samo tri puta godisnje po 20ak dana 

i to veci dio u zimskom periodu. JBG takav mi posao. Hvala u svako slucaju.

Posebno mi je drago da nisam najstariji na MT-07 jer sam vec dosta puta cuo komentar da je on entry level a samo mi koji ga vozimo znamo koliko je zabavan a i  mocan. Eto toliko i jos puno vjetra u vasim sjedim kosama.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Ćale , gse si more ?

Kako je bilo po Vojvodini ravnoj?

Ovde je vec duze vreme kisno. Ali dogurasmo do 4500km.

Uzivancija domacim stazama. Gledao sam nesto po Net-u kako padaju i resio da nosim jaknu sa protektorima i rukavice.Dosad sam vozao "go ko pistolj", samo obicna jakna, ostalo ne mogu da trpim, ali rasio sam da naviknem na moto-drangulije.

Oprali mi jaknu ( samo sam je 5 puta i nosio) od onih dosadnih komaraca i pronaso rukavice i sad cekam da prolepsa "ko zapeta puska".

Posto mrzim kombinezone, kupicu jos samo protektore za kolena, one sto se spolja "kace" cicak- trakom i to je to.

Kad stanem na pauzu za kavu , samo pobacam protektore i slobodan sam .

Sta ima kod tebe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Evo, uzeo minut da se odmaknem od astala i vidim šta ima novo na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

O covece pa ti si stigo.Batali malo taj astal, kako je isla masina, kako si vozao, kakva je bila potrosnja,

Aj, odmakni se jos jednom od astala, pa pisi

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Imaš sve u mini putopisu . Potrošnja 4,3. Moglo bi i manje al to nije bio prioritet. Jbga, kad te čekaju sarma i pečenje ne gleda se na potrošnju.

Ćale, pisi ovde ja nemam face, twiter i ostala sr..., tako da nista nisam video osim slika i to ne sve.

Kod mene najnovije bilo da sam penzioneski skinu potrsonju ( koliko je verovati onom display-u ) na 3.8 i imao je jedno 2-3 dana, a onda me ova mlada grupa R-ova od po 1000 kubika povukla i da me ne cekaju dugo ja potegnem do 150km i nabijem potrosnu na 4.2 . Jbg. sad cu sam da se vozam , kako sam i navikao, pa da se opet vratim ispod 4.0.

Inace , momci voze ko zmajevi, a ja nemam ni muda, ni znanja  ni vestine za te brzine.

Pisi nesto , nema te

 

P.S.  Ćale, evo me i ovde, valjda ces videti

 

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,21104.new.html#new

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Što se tiče potrošnje, sećam se prve hiljadarke pred prvim servisom, bila je 3,7 l/100km. Obrtaji na 4 hiljade, maksimalno ponekad na 5. I onda posle servisa narasla na aj nekih 4,5 litre. I onda si mislim, šta je to napravio sa motorom na servisu majku mu, ... al jednostavno, stvar je u načinu vožnje, koji je posle pomenute hiljadarke naravno dosta drugačiji. Verovatno bi i sad mogao da je smanjim na ispod 4 litre al nije prirodno, I ne opterećujem se tim pa mi je nebitnih tih pola litra na stotku. Na godišnjem nivou to je zanemariv trošak. Pusti sekiranje oko potrošnje nego ga vozi, kako se na njemu najbolje osećaš, pa makar malo "skuplje". Preko 5 ćeš teško :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Što se tiče potrošnje, sećam se prve hiljadarke pred prvim servisom, bila je 3,7 l/100km. Obrtaji na 4 hiljade, maksimalno ponekad na 5. I onda posle servisa narasla na aj nekih 4,5 litre. I onda si mislim, šta je to napravio sa motorom na servisu majku mu, ... al jednostavno, stvar je u načinu vožnje, koji je posle pomenute hiljadarke naravno dosta drugačiji. Verovatno bi i sad mogao da je smanjim na ispod 4 litre al nije prirodno, I ne opterećujem se tim pa mi je nebitnih tih pola litra na stotku. Na godišnjem nivou to je zanemariv trošak. Pusti sekiranje oko potrošnje nego ga vozi, kako se na njemu najbolje osećaš, pa makar malo "skuplje". Preko 5 ćeš teško :)

Da,da do sitog sam doso i sam. Kako vozis tako i trosis.Misim a cu se uskoro pomitiri sa 4.0 ili 4.2 max. Ispod 4.0 ne mogu jer dok na pravcu drzim 3.8 kada dodju krivinice ja odem na 4.5 i nikom nista. Ovde nas kisa ubi. Valda ce od serede da prestane, ali sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

"Mini" off: Na MT Touru u Ljubljani lik mazno MT-125 al su je putem facebooka pronašli.

Inteligentan neki lopov. 

 

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/tatu-so-izsledili-prek-facebooka

 

https://sl-si.facebook.com/YamahaMotorSlovenija/posts/10153668535343481

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

"Mini" off: Na MT Touru u Ljubljani lik mazno MT-125 al su je putem facebooka pronašli.

Inteligentan neki lopov. 

 

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/tatu-so-izsledili-prek-facebooka

 

https://sl-si.facebook.com/YamahaMotorSlovenija/posts/10153668535343481

U jbt., dobro si nam reko, ako dodjem u LJU ne silazim sa motorina, sto je sigurno, sigurno je.

Ovde nista novo, kada kisa dozvoli vozam se. Bila i jedna jaca tura 450km duz Dunava a ostale u okolini ( Zajecar, Kraljevo, Raska )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Ћале, gde si more, palis li racuanr. Evo nesto skorasnje, u Kraljevu bile neke lokalne trke i mi isli da se provozamo i gledamo

Ja sam ovde ovaj crni najmanji. Put Kragujevac - Kraljevo

Pozz. 

P.S. Javi se bre !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Neka samo neko kaze da MT-07 nije lijep motor!!! >:(  >:(  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Zaista je lepa, pogotovo bocno slikana.. Video sam je uzivo u Jagodinu na moto skupu,, nisam ocekivao da onako mocno izgleda uzivo, mislim da mi je u tom trenutku srce preskocilo jedan udarac.. :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ћале, gde si more, palis li racuanr. Evo nesto skorasnje, u Kraljevu bile neke lokalne trke i mi isli da se provozamo i gledamo

Ja sam ovde ovaj crni najmanji. Put Kragujevac - Kraljevo

Pozz. 

P.S. Javi se bre !

 

Boli vas uvo. Što nisi dao čoveku dinar na 19:10 ;)

 

Evo, patim. Ono kao leto a svaki dan neka glupa kiša. Dokle više

 

Koliko si nabumbo kilometara do sad? Kakvi su utisci posle par meseci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Jbg. nisam mogo da skidam rukavice

Sad sam na 7500 . Inace vidis i sam , ide nekako. Malo sam se "oslobodio". Dosad sam po krivinama 6. da ne proklizam ako dodam gas kako sam naviko na malom motorinu, jer u vecem prenosu pri istoj brzini najmanje ubrzava. Plasio sam se ali sad sam kao malo napredovao pa ono sto sam radio 6. ( mislim iste kriveine i iste brzine) sada radim 5. Poceo sam da osecam kako prima gas. Inace tek treba da stignem do 4. jer je ustvari to pravi stepen prenosa za ovo sto ja sad radim 5.

Polako, ja kao ne zurim a ustvari prpa bato. Sto se tice pravaca tu "krstarim" do 100 km/h. Na pravcu mi dodje da se skinem sa motora i da ga guram. Mislim da bi mi bilo zanimljivije ( mrzim pravce, ali bez njih se ne moze, nema sta da spoji dve krivine, jbg. ). Naravno da je tip ispred mene vozio 60% svojih mogucnosti da bih uso u kadar, a da ne odletim u livadu. Mozda bih izdrzao jas jedno 10% jace od ovog na snimku, ali bolje polako, mic po mic.

Sve u svemu sto se tice motorina i on se valjda navikao kako ga "davim", pa se i ne buni mnogo. Sta da ti pricam o masini koju i sam vozas , a ja se i ne razumem mnogo u te stvari. Bitno je da sve funkcionise kako treba. ABS sam "drmnuo" tri - cetiri puta, sto svojom greskom sto mi drugi izleteli / zakocili i da ga nije bilo sigurno bih vec zveknuo. Jedino taj ABS sto mogu da izdvojim, za mene vredi svaki dinar, ma kakvi i vise od toga.

Sa jednim bivsim djakom planiramo negde u julu do Crnr Gore jedan vikend. Petak - Nedelja sa dve nocenja. Petak tamo, nedelja vamo a subota cela Crna Gora pored mora, uz usputno kupanje. A ako mi "finansijska glista" ( koja samo sto s enije prekinula ) dozvoli mozda opalim i do Larise kod ortaka (drugar sa faksa u BGD-u) Jagodina Larisa 670 km ali to mi nekako klimavo, a Crna Gora skoro izvesno.

Do tada "picim" ovde po Srbiji, verovatno zapadni deo, tamo dosad nisam bio.

Eto to ti je ukratko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

:D 

 

Kad si pominjao šestu i petu, ... Ja sam pre nedavno skonto da sam sa svojom, ponekad previše turističkom vožnjom, kako ne bi forsirao agregata i glumio "huligana", u krivinu ulazio doduše sa normalnom brzinom al je izlazak iz krivine i sam osećaj mnogo lošiji nego kao sada, kad sam počeo da pred krivinom puštam u nižu ili čak po dve. Time sam mnogo eliminisao kočenje kočnicom i mnogo al baš mnogo je bolji osećaj u krivini, kad imaš dosta gasa kojim sve to regulišeš. I do toga sam došao posle komentara kolege, koji je vozio iza mene i predložio mi da malo promenim stil i evo, sve je skroz bolje.

Jeste da su viši obrtaji, ali Bože moj, nije motor beba. Znači probaj i ti možda malo agresivnije sa šaltovanjem u nižu brzinu ili dve, umesto kočenja. Npr trećom ili čak drugom. Naravno, ovisi od krivine al videćeš.

 

Probaj pa javi ;)

 

Aj živ bio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

:D

 

Kad si pominjao šestu i petu, ... Ja sam pre nedavno skonto da sam sa svojom, ponekad previše turističkom vožnjom, kako ne bi forsirao agregata i glumio "huligana", u krivinu ulazio doduše sa normalnom brzinom al je izlazak iz krivine i sam osećaj mnogo lošiji nego kao sada, kad sam počeo da pred krivinom puštam u nižu ili čak po dve. Time sam mnogo eliminisao kočenje kočnicom i mnogo al baš mnogo je bolji osećaj u krivini, kad imaš dosta gasa kojim sve to regulišeš. I do toga sam došao posle komentara kolege, koji je vozio iza mene i predložio mi da malo promenim stil i evo, sve je skroz bolje.

Jeste da su viši obrtaji, ali Bože moj, nije motor beba. Znači probaj i ti možda malo agresivnije sa šaltovanjem u nižu brzinu ili dve, umesto kočenja. Npr trećom ili čak drugom. Naravno, ovisi od krivine al videćeš.

 

Probaj pa javi ;)

 

Aj živ bio!

 

Da,da sve si u pravu. Ova tvoja praksa koju si izneo skroz se poklapa sa "debelom" teorijom.Vise verujem fizici kada objasni nego kad me majstori teraju da nesto uradim. Ono sto mi predlazu prvo proverim da li teoretski ima smisla ili nema, pa onda ako je Ok, pocinjem prakticno da vezbam

A sad cu malo da ga "tupim", pa ako hoces citaj ako neces preskoci a u vezi je tvog iskustva i saveta tvog kolege.

Sve sto si napisao je potpuno tacno. Ja jednostavno jos uvek ne idem u "onu 4." brzinu jer se navikavam na to kako masina poteжe kada dodajem gas.Pocinjem vec danas da ga spustam u 4.ispred krivine i navikavam ruku na gas kada dostignem vrh krivine.

Tvoj ortak je u pravu sto te savetuje, teorija isto kaze, kada je masina u nizem stepenu ( vecim obrtajima ) sasvim je drugacije prijanjanje pri istoj brzini, nego u visem stepenu (manjim obrtajima), tj, jace se "lepi" za tlo plus kada od vrha krivine treba da dodas gas ima vise snage, ali ne da izadjes iz krivine kao "brzi voz" nego da boljim prijanjanjem, bolje drzi putanju motora ( koji je vec oboren). 

Ovo je otprilika sustina teoriske zasovanosti saveta tvog kolege. Meni ovo tek dolazi na red da vezbam. Sve sam ja ovo imitirao ali samo jednu stepenicu vise, zbog straha od gasa ( cbr125 i Mt07 - su nebo i zemlja pri davanju gasa , bilo laganog ili snaznog dodavanja). Dakle shvatio si me, dosad sam pre krivinu isao iz 6. u 5. a treba , recimo u 4., zato sto manje ubrzava iz 5. nego iz 4. pri istom dodavanju gasa.

 

Ja masinom skoro i da ne kocim. Ustvari po meni tu ima dva nacina kocenja masinom.

 

-1- ides nekom brzinom i hoces da smanjis brzinu - oduzmes gas i cekas da brzina padne

-2- ides nekom brzinom i hoces da smanjis brzinu - prebacis u nizu i kvacilo lagano opustas

i jedno i drugo je kocenje motorom, a ja ovo drugo slabo koristim

 

Sto se tice kocnice, slobodno je koristi, plocice nisu skupe

 

Daj jos neki detalj da "razglabamo", a i daj tog ortaka da nam da "domaci" po ostalim "malim tajnama valikh majstora kuhinje"

Ziv bio i ti meni, junaче

 

 

Ovo drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Zato sto je Cale ignorisao njegov poslednji post :)

 

HAHAHA, dobra :D

 

 

 

 

Nije valjda da Jagodinac prodaje prinovu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

 

Zato sto je Cale ignorisao njegov poslednji post :)

HAHAHA, dobra :D

 

 

 

 

Nije valjda da Jagodinac prodaje prinovu?

Garant je narucio R1 :D

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja