Jump to content

Moto Zajednica

MT 07 - Iskustva vlasnika

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova

Ako si ma prosloj turi do Varvarina bio preko Katuna (u Drenovac desno), onda ti zavidim na voznji, ja sam sinoc bio, ali nazalost kolima, ali se razmisljam i motorom u skorije vreme da obidjem tu cestu.. Pozdrav

Ne ja idem iz Jagodine, to je u smeru Nisa , sa desne strane autoputa paralelno

Lepsi je put JA-BATOCINA-MARKOVAC-TOPOLA-KG-JA, juce sam bas prosao, savrseno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Jao, znam taj put, bio sam i ja, samo sam kod Race skrenuo levo pored Krcmare i Resnika, bio kod druga i Cerovac i prvo sto me pitao, "Jesi li uzivao u voznji", a ja kez od uva do uva.. Svaka ti cast, znas da odredis putanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Jao, znam taj put, bio sam i ja, samo sam kod Race skrenuo levo pored Krcmare i Resnika, bio kod druga i Cerovac i prvo sto me pitao, "Jesi li uzivao u voznji", a ja kez od uva do uva.. Svaka ti cast, znas da odredis putanju

Pa ne znam, meni se svidja.Kada ne znam kuda cu je tuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

 

Pozz druze danas sam u Jagodini video kad sam krenuo u skolu yamahicu crnu sa zeleno drecavim tockovima javio mi se covek i ode...a deluje kao nov 

Djole jes' ti ponavljac?  :P  ;)  :yamaha:

 

Ubagovao mi browser i nisam video slike koje je izbacio....

 

Inace sve cestitke i puno predjenih kilometara :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Kendzo, kako si se popeo na nju, ne silaziš ko dete s trešnje ;)

Koliko ima već na cageru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Kendzo, kako si se popeo na nju, ne silaziš ko dete s trešnje ;)

Koliko ima već na cageru?

pa stigo sam do 850km

cekam od nedelje lepo vreme, pa idem u NIS na prvi servis

Munja mu nije ravna

Salim se, vozam polako 6. do 4500 obrta i potrosnja mi  4.2 l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Cao Kendzo (i ostalo cenjeno društvo)

 

Evo, našao nešto pa ako ne budeš negde na slavi, iskoristi priliku ;)

 

http://www.yamaha-motor.eu/rs/products/motorcycles/mt/tour/calendar.aspx

 

https://www.eventbrite.com/e/mt-tour-srbija-tickets-23172382219

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Jbg. sada je vec kasno, ja preso 2000km.

Inace sam vuk samotnjak, ja planiram solo voznje mojim drumovima.

Po gradu skoro i ne vozam, jedino kad polazim na "dnevnu dozu".

Pozz.

Kako je kod tebe vreme, da li vozas. Ovde 25C, samo "piče" motorini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Sto kasno? Odeš na probu Tracer-a :D

 

Vreme ovde fenomenalno. Ima nas pun K. po drumu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Pozdrav Jakendža, pročitao sam celu temu pošto sam ljubitelj naked motocikala jer mi samo oni odgovaraju zbog položaja nogu. Tebi poštovanje, jer vidim da si preduzimljiv i ekspeditivan, kad nešto isplaniraš to i uradiš. Ja sam se pomalo bojao u onoj temi kad si najavio prodaju cbr 125 i kupovinu mt07 da to nećeš ispuniti, jer onako psihološki gledano, kad čovek nešto unapred priča i obaveštava druge to je izraz nesigurnosti i često prelazi u maštu, a mašta se retko kad ostvaruje. Zato mi je jako drago da si kupio ono što si želeo i da ga već voziš u punom zamahu.

Reci mi, pošto imam problem s tim, kako si se prilagodio na visinu polugice menjača, pošto je ona kod sportskih motora spuštena niže u odnosu na nogostup, a kod nakeda je na nešto većoj visini. Da li su ti sada noge u kolenu manje savijene nego kod cbr?

Pozdrav, i da lepo voziš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Prvo hvala na lepim recima (sad moram da pazim sta pisem).

Pa ima raznih teorija oko toga ko sta ko misli, prica, radi, ...

Sto se tice "... kad čovek nešto unapred priča i obaveštava druge to je izraz nesigurnosti i često prelazi u maštu ... "

kod mene ide obrnuto. Prvo malo mastam, pa se konsultujem sa kucnim savetom, pa kad "zatvorim konstukciju" onda idem u realizaciju.

Salim se, skoro cele zime sam mastao i cekao 20C  da sednem na "nesto" makar i MT 07.

Posteno govoreci ja se prilagodjavam motoru, pa kakav god da je.Stvarno se vise i ne secam vise kakav je polozaj menjaca bio na cbr125r, tako da ti ne mogu pomoci sto se tice toga. Ono sto je cinjenica jeste da sam ja 170cm, a kada gurnem d..e  nazad do kraja izgleda mi kao da je pravljen za one od 180cm.

Meni se cini (mada se vise i ne secam) da mi je polozaj nogu sada prirodniji. Inace noge i treba da budu savijene, jer telo za motor drzis nogama a ne rukama. Ruke su tu ne za oslanjanje nego isklucivo za upravljanje i komande.

Nisam obracao paznju, ali zapamtio sam sta me pitas pa cu ti vec odgovoriti kad ponovo sednem.

Ustvari ja sam nereprezentativan uzorak 170cm, tako da ti moji saveti i nisu od koristi, ipak videcu i odgovoriti.

 

Jedna od bitnijih stvari zbog koje sam preso bas na najked je savijanje u kicmi. Sada sam mnogo uspravniji na "ler" voznji (mislim na pavce) a za krivine i cbr i najked moras da zalezes, i tu i nije neka velika razlika.

 

Kakav god motor da kupim, nemam gde nego da se prilagodim. Sta da ti kazem, ja nijedan motor nisam probao pre kupovine. Kupim pa se navikavam, nema mi druge a ako mi bas izadje iz volje, e onda pozoves MAŠTU ......

Jednostavno probaj kod nekog, koliko si ti visok, pa da zakljucis i sam kakav je polozaj menjaca, ja sam kepec i kao da mi je motor za pola broja veci ( znas ono kad kupijes cipele), zato sam vise napred na sedistu, a opet kazem noge moraju biti savijene jer se njima drzis za motor.

Pitaj malo preciznije, mozda i ukapiram kako da odgovorim.

Pozz Zoran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Zorane, aj odlepi onu "warning" nalepnicu sa rezervoara. Sta ce ti? Nije bas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Zorane, aj odlepi onu "warning" nalepnicu sa rezervoara. Sta ce ti? Nije bas

 

Al samo da ti kazem da ce te izivcirati, ne ide lako. Al sta se mora, mora se.

Gde si more, nema te nigde. Ma J. nalepnicu i onako ce se sama odlepiti, ja je i ne primecujem vise.

Tipe izgleda da se nisam zezno. Fluo samo pici. Vec sam 2000km. proso sam skoro sve omiljene ture.

Kad jos malo prolepsa ostaje mi ona nakduza (460km) duz Dunava, os Kladova do Srebrnog jezera.

Naviko sam se, skoro je sve isto kao na cbr125 samo sto se vise ne krivim kicmu ( polozaj volana je kao da sam ga sam postavlao).

Stavio sam napred Baracuda cep ili kako se vec zove, a ima li nesto za onu rupu na zadnjem tocku gde se zateze tocak.

Sta ima kod tebe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

 

Važi! Hvala!

Evo bas jutros slikano

 

 

Hvala na slikama. Čini mi se da bi mi odgovarao položaj. A vidim i da može da se šteluje visina polugice menjača. Za mene je 75KS još uvek mnogo, mnogo jako, jer sam sad na 10ks, a i to nisam pošteno izvozao. Svaka čast za prelaz sa A1 na punu A !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

 

 

Važi! Hvala!

Evo bas jutros slikanosnagu

 

Hvala na slikama. Čini mi se da bi mi odgovarao položaj. A vidim i da može da se šteluje visina polugice menjača. Za mene je 75KS još uvek mnogo, mnogo jako, jer sam sad na 10ks, a i to nisam pošteno izvozao. Svaka čast za prelaz sa A1 na punu A !

 

Ako vozis malo brze ili istom brzinom kao i 125 kubika, skoro i da nema razlike. Ali ako zelis da vidis sta sve 700 kubika moze, onda je to druga prica.

Dakle, meni konkretno je 125 i 700 isto do 130-140km/h, za vise i ne znam, niti me interesuje, ali mt 07 je na tim brzinama duplo laksi za upravljanje i voznju od laganog 125. Imas vecu snagu za isiti posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Ćale, gde si covece, da ti nije riknuo racunar ?

Evo me na 3000km, skinuo sam na 4.1 potrosnju na par dana , onda sam malo "ludovao" pa sam sad ponovo na 4.2

izgleda da mi je 4.2 sudbina , za moj stil ,godine i tako to.

Sta radis , pisi nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

:D

 

Evo mrdam. Vidim, ti ne silaziš sa nje. Tako i treba. Svaka čast! 

 

Kod nas isto vreme na bolje pa se koristi svaka prilika, što se može. Zajednom sam negde preko 2000 al popravlja se ;) Za Đurđevo verovatno malo motorom u Vojvodinu al već sad ozbilno cvikam kako ću da izdržim toliki put u jednom danu na toj tvrdoj klupici. Ima dupe da utrne. Al, pečenje će da olakša stvari :)

 

Kad ćeš na ovu stranu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

:D

 

Evo mrdam. Vidim, ti ne silaziš sa nje. Tako i treba. Svaka čast! 

 

Kod nas isto vreme na bolje pa se koristi svaka prilika, što se može. Zajednom sam negde preko 2000 al popravlja se ;) Za Đurđevo verovatno malo motorom u Vojvodinu al već sad ozbilno cvikam kako ću da izdržim toliki put u jednom danu na toj tvrdoj klupici. Ima dupe da utrne. Al, pečenje će da olakša stvari :)

 

Kad ćeš na ovu stranu? 

Ćale a kakve ti veze imas sa Vojvodinom ? Ja sam rodom iz Panceva ( keva mi je bila iz Panceva)

Da nisi i ti neki lala ?

Ma sta cvikas, sedi i piči.

Sto se mene tice ( ne bih da politizujem, nisam taj tip) ja ne tu stranu slabo ( skoro nikako) ne idem.

Zena ide svako leto kod moje seste ( od strica) u Pulu, a ja od rata vise nemam volje. Sto se Slovenije tice, nekako mi daleko a i nemam nikog tamo.

Sve ovo ne znaci da mozda jednog dana ....

P.S. Nisam bio ucesnik nikakvog rata ili slicno, Nisam na poternicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Blago vama!

Moja igracka spava pod ceradom oprana i namazana a ja sanjam te kilometre koje vas dvojica spominjete. Jbg posao i obaveze me rijetko puste kuci tako da ove godine 1000 km je samo pusta masta. Ali jednog dana  i ja cu da porastem valjda dovoljno da si mogu priustiti slobodno vrijeme za vjetar u kosi, koju naravno odavno nemam.

Sretno i Uzivajte dok mozete.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Blago vama!

Moja igracka spava pod ceradom oprana i namazana a ja sanjam te kilometre koje vas dvojica spominjete. Jbg posao i obaveze me rijetko puste kuci tako da ove godine 1000 km je samo pusta masta. Ali jednog dana  i ja cu da porastem valjda dovoljno da si mogu priustiti slobodno vrijeme za vjetar u kosi, koju naravno odavno nemam.

Sretno i Uzivajte dok mozete.

 

Pozdrav

Hvala čoveče u odrastanju. Ma ne žuri meni je 57 i jos nisam porastao, a izgleda da uopšte i neću.

Doduše, ostalo mi je malo kose, a vetar i ne osećam.

A što svoje igračke ne nosiš sa sobom, ko ti brani ? Pa kad dodjš kući napraviš promaju sedneš na makinu i pičiš.

Ja ponekad zimi, tako u garaži, samo što imam jedna vrata ne mogu da pravim promaju a i hladno je ovde zimi.

Bez uvrede , namera mi je bila da te malo razveselim, ako ti je stvarno do toga imačeš vremena.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja