Jump to content

Moto Zajednica

U leto 2016, Tura: Srbija - CG - Albanija - Makedonija - Grčka

Recommended Posts

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ako bi se vozilo samo kroz severnu Grcku (mislim naj juznije do Soluna Halkidiki mozda Tasos) zasto ne bi isla tura gore na Bugarsku pa preko Blagojevgrada do Pernika. Odatle u istocnu Srbiju koja je inace prelepa za voznju. Voziti dvaput kroz Makedoniju :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Treba prvo ljudi koji će ići da potvrde da će ići. Zatim ti ljudi treba da definišu rutu sistemom nekog glasanja. Ja lično ne bih išao kroz Bugarsku jer sam je prošao. S druge strane nemam ništa protiv ako se ide preko nje. Moj put bi se inače završio u istočnoj Srbiji odakle i jesam. Stvar dogovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Kakav je put ako se ide iz Albanije u Grčku: Đirokster-Janjina-Patras? Ima li iskustava? Da li je neko skoro prolazio tuda?

Jel asfalt, jel dvije trake, jel planina?! Ima li nekih rizika?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ne tako skoro, mozda pre 4-5 godina. Preporucio bih ti da odjases Vlora-Saranda-Kakavia kroz Albaniju. Tada je bilo skroz ok, nov asfalt. Brdovito, prepuno krivina i lep pogled na more. Oprez obavezan. Pogledaj slike na Google Maps po ruti. Kakavija-Janina... nista posebno, stari grub asfalt, neke parcice obnovljene, ne secam se da je bilo rupa. Brdovito al opet nije za pasti u komu. Nekako taj deo nije mi napunio oci. Cuvaj se albanskih vozaca, sto dalje od njih i jedno oko na retrovizor, uostalom kao i svugde na Balkanu. Isplaniraj i daj sebi dovoljno vremena, bez jurnjave i pritiska. Janina-Patras nisam prosao taj deo  :) .   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Janina - Patra nista narocito za videti a za voziti ok.Put je dobar  a prolazi se kroz dosta mesta.Ima dole i jedan deo autoputa zavrsava se u Mesologgiu a posle toga dolazi poznati most Antirio - Rio.Lep most ali ja se nesto ne odusevljavam sa tim a pri tom se i placa.Mada mozes preci i trajektom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

i ja bi rado vozi ovu turu ali ne mogu nista da planiram toliko u napred zbog posla, u svakom slucaju isplanirajte rutu a ja se mozda i prikljucim (nikad se ne zna)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ako plaaniramo Hilandar u tom slucaju moramo da apliciramo za datum posete. Kako stvari stoje  prijava za Hilandar dva meseca unapred. Stim sto se mora precizirati datum. To bi bila centralna tacka putovanja posto se nemoze pomerati. Sve ostalo bi se planiralo.

Sto bi  Zemunci rekli  "Znaci" prijava danas a dozvola druga polovina Maja.

 

Ako se dogovorimo da neidemo na Hilandar, onda mozemo I fleksibilnije da planiramo.

Hilandar, da ili ne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Bruno, vidim da su se ovde javila par drugara koji su zainteresovani i hvala im na tome, ali ništa konkretno još uvek. Ako si za, ja ne bih da čekamo više. Ajde da definišemo tačan plan a ostali ako se odluče neka se prilagode. Naravno i mi možemo da budemo malo fleksibilni ali sve u zavisnosti od Hilandara s obzirom da se tamo mora ići u odobreno vreme.

 

P.S Hilandar je veoma poželjan što se mene tiče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

2014. Ljeto, bio sam na putovanju, nas 8, motori i auto, Kotor-Ada Ciganlija-Krf-Lefkada-Zakintos-Ohrid-Kotor.

18 prelijepih dana, ljeto i more, nije moglo bolje. Ako budete tuda prolazili, mogu vas uputiti sta vas lijepo ceka.

18 dana, 3000km, motor vozac i suvozac, svi troskovi 2400eur i nismo stedjeli ni dan, a moze se spustiti jos dosta.

Srdjane, da li si od Lefkade na Zakintos isao direktno trajektom?  Da li uopste postoji ta linija, u kom mjesecu ste bili i sjecas li se cena trajekta..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Neko je napisao da ides od Vlore ka Sarandi.Potvrdjujem da je put fenomenalan.Posle Vlora se penjes u brdo i posle se spustas direktno na more.Nailazis na Llgoru i tu ima predivna divlja plaza.Imas moj putopis negde na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Evo I ja da ser javnem nakon teske sedmice.

Mozes li malo preciznije, jos bolje ako mozes da ucrtas rutu na mapi koju si imao kao ideju.

Ako imas ideju gde bi se nocilo (ako postoji sansa za nekim Booking-om).

Ja sam te shvatio da si zamislio nesto kao ovako:

1 dan_Kako ko do Zabljaka, Nocenje u nekom apartmanu za cetri osobe oko 10 eur po osobi. Ja iz Bgd imam dobru voznju do Zabljaka. (na primer Bgd-Zabljak 365 km)

2 dan_Voznja do i obilazak Ostroga. Popodne se spustiti negde  u primorje I prenociti. (na primer Zabljak-Ulcinj 200 km) Nocenje u nekom apartmanu za 4 osobe 10-15 eura po osobi.

3 dan_Voznja preko Albanije (Shkoder, Tirane, Elbasan) na prelaz Rrajce do Ohrida gde bi se nocilo. Shkoder - Ohrid oko 230 km solidna voznja. ( Ulcinj - Ohrid 265 km) Nocenje u nekom apartmanu za cetri osobe oko 10 eur po osobi.

4 dan_Preko Bitole na prelaz Niki. E ovde nisi bio precizan. Ali evo predloga:

 a) Ohrid - Kalampaka (poseta Meteorima) oko 280 km Za 4 osobe apartman do 20 eur po osobi.

  5 dan_Kalampaka- Solun 230 km pa na Halkidiki (Solun- Uranopolis 125 km) ukupno oko 635 km + jos jedno nocenje u Kalampaki jer nismo na trci.

 b) Preko Edesse za Solun (do 280 km) pa na Halkidiki (Solun- Uranopolis 125 km) ukupno oko 405 km

Uranopolis ako imamo srece ne vise od 15 eur po noci.

 

Cene nocenja sam uzeo iz Booking.com za datum 25-26 Maj apartmanski smestaj bez dorucka i kafe.

 

To je ne vise od 1150 km varijanta "b" ili varijanta "a" ne vise od 1400 km do Uranopolisa. 

 

5 dan (ako varijanta "b") dobijane dozvole i odlazak na Hilandar

6 dan_povratak sa Hilandara

 

Plan povratka?

 

Ja ne planiram vise od 8 (+1) dan na putu.To je moje vidjenje onog sto si ti predlozio.

Inace i kolega sa foruma Velvetwolf je zainteresovan za put najde sad ti Hilandar samo bi prepustio mladjima da organizuju.

 

Ajd sad ti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Mene pitaš ili...?

 

Ako mene pitaš, ono što si ti napisao sada, to se otprilike poklapa sa mojom idejom. Ne vidim neka velika odstupanja. Sa cenama koje si ispisao, ja takve i očekujem. Ne želim da se luksuziram ali sigurno nemam nameru da spavam u šatoru (mada ga nosim za svaki slučaj). Ja sam sa tim tvojim OK. Što se tačaka koje želim da prođem tiče, to su zasigurno : Ostrog i Hilandar. Druga linija predloga su (po redosledu): Ostrog, Kotor, Ohrid, Solun, planina Olimp, Hilandar. I na kraju po dogovoru bi možda ostao par dana negde dole na moru ili bi u povratku stao na par dana negde na obali Grčke. Ne više od 2-3 dana. Ti se sa tim ostajanjem verovatno ne uklapaš. Ali Bože moj, krenemo pa kako bude. Dug je put i mnogo mesta, desiće se da dođe do odstupanja od prvobitnog plana. Kao što rekoh, ja sam prilično fleksibilan.
Kada sam u mom uvodnom postu napisao da bi mesto okupljanja manje više bilo Novi Pazar to je s razlogom što svi mi imamo manje više da vozimo do tog mesta. Ja isto imam 250 kilometara do tamo.

Hilandar.
Kao što si i napisao, pre Hilandara zadnja tačka je Uranopolis gde bi morali da prespavamo i ostavimo motore. Sutradan izjutra hvatamo brod za Hilandar koji ne bi smeli da propustimo. Ajde ovako ako se slažeš, da do 10 Aprila potvrde svi koji bi išli na Hilandar kako bi smo mogli da pošaljemo molbu za blagoslov i dobili datum kada možemo gore. Nakon toga nema više izmene što se datuma posete Hilandaru tiče.


ZA SVE ONE KOJI ŽELE DA IDU NA HILANDAR Molim da se jave ovde na ovoj temi kako bismo imali brojno stanje. DO 10 APRILA.

(ovo je bilo da ljudi bolje vide :) )

 

 

Što se datuma tiče, ako se slažeš, ajde da ciljani datum posete Hilandaru bude oko 5-og Juna. To je termin koji bi tražili  a videćemo šta ćemo dobiti. To odgovara i drugaru velvetwolf. Inače koliko sam upućen čitajući po forumima, obično daju jedno noćenje. Ponekad dva. Koja je tvoja ideja? Što se mene tiče bolje je dve noći ako bi dali.
Već znam kako i gde se traži blagoslov tako da mogu da preuzmem na sebe da ovo odradim. Tako da sačekamo do 10 Aprila. Nakon toga svi ostali zainteresovanu mogu sa nama ali na žalost neće moći i na Hilandar.

 

 

Za sada potvrđeni učesnici:

 

1.) Bruno 68

2.) velvetwolf

3.) Saša-Srbija

 

 

https://www.google.rs/maps/dir/Ouranoupoli,+Greece/Solun,+Thessaloniki,+Greece/Ohrid+6000,+Macedonia+(FYROM)/Kotor,+Montenegro/Manastir+Ostrog,+Montenegro/Novi+Pazar/@41.7289791,20.1201372,7.75z/data=!4m38!4m37!1m5!1m1!1s0x14a8c8fbbefb5a17:0x3949424c546c20d3!2m2!1d23.9813901!2d40.3258678!1m5!1m1!1s0x14a838f41428e0ed:0x9bae715b8d574a9!2m2!1d22.9444191!2d40.6400629!1m5!1m1!1s0x1350db6587ea6657:0xc46cfc65390bc9d3!2m2!1d20.8016481!2d41.1230977!1m5!1m1!1s0x134c33063d70c91b:0x7a73f15e212e9306!2m2!1d18.771234!2d42.424662!1m5!1m1!1s0x134da5091dcfd6bd:0x63f13af00c8848e7!2m2!1d19.030539!2d42.674781!1m5!1m1!1s0x4756283de66eab45:0x2ea7623f36196cd8!2m2!1d20.5213617!2d43.1406976!3e0

 

Kako bi to izgledalo na mapi, manje-više.

 

 

Ili zbirna tačka Žabljak u CG misliš?

 

P.S.

Naravno Meteori i  sve što bi dadao na listu ja se slažem na neviđeno.

post-36779-0-67923400-1459718966.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Izvini sto nisam naslovio na tebe.

No da nastavim. Vidim da kolega Velvetwolf prepusta "mladima" (ja sam '68) ko rosa u podne ali pupaljak u dusi.

Datum 5. Jun (Hilandar) mi odgovara.

I ja imam sator I vrecu (I to novu :) )

Nas drugar Tatkonadzeja je pratio temu Hilandar ali mi je rekao da je zainteresovan za voznju iako je bio tri puta na Hilandaru. Moze I motore da nam cuva ako se neljuti.

Ali imam problem da nemogu da budem van posla duze od 10 dana. D :)  neverujes ali tko je. Kad se vidimo imacemo prilike da pricamo.

Ako planiras vise dana (2-3) u CG ja bih se prikljucio kad se krene preko Albanije. Ustedeo bih koji dan za Grcku. U CG sam svake cetvrte sedmice I takkod

Inace ja sam kako pise u opisu iz Borca (mesna zajednica od 200.000 zitelja) u Beogradu.

a ako sam shvatio ti si oko Nisa?

A Velvetwolf, Kopaonik?

Bilo bi dobro da odvojimo neki sat vremena, predlog: recimo u sledecu Nedelju 10. Aprila (Ja se u subotu se vracam iz Umaga, a od 18. do Djurdjevdana sam u Nemackoj).

Pa da se vidimo, (negde u centralnoj Srbiji) i pljunemo u sake u stisnemo ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Evo da se javim i ja konacno. Pratim temu od samog pocetka nego nisam hteo da se oglasavam zbog pocetnih postova vezano za brzinu pa kritikovanje pokretace tame vezano za marsutu... :)

Ali sada posto je konacno i ruta predlozena i datum i cene da se zapljunem i ja. Odgovara mi ruta potpuno, sto se datum tice vise bi mi odgovaralo kraj maja ali ako vama vise odgovara ovako ja cu nekako da se iskombinujem i ovo za pocetak juna.

Sto se samog Hilandara tice, oni broj nocenja odobravaju u zavinsoti od guzve i najavljenih ljudi tako da za jun-jul-avgust cak i ako se najavis 3 meseca unapred tesko da ces dobiti blagoslov za 2 ili vise dana jer ocekuju dosta ljudi tada i hoce svima da pruze priliku. Ako zelite da se vise dana provede na Svetoj Gori mozemo da odemo prvo do Dafne  (to je glavna luka na svetoj gori) i odatle se ide autobusom do Kareje (kao glavni grad Svete Gore gde je sva njihova administracija) i tu ima par manastira pa moze jedno vece da se prespava tamo negde, sutradana se ide za Hilandar i 3. dana nazad za Uranopolis. U uranopolisu ima jedna velika Vila za cetvorokrevetnim sobama za izdavanje, vrlo pristupacno (ne mogu bas cene da se setim) i uglavnom svi tamo spavaju. Ima ogromno dvoriste i cini mi se i neku supu/garazu gde bi mogli motori da se ostave na cuvanje jer bi ipak iso i ja na Hilandar kad vec idem do tamo :)

Za spavanje tokom putovanja sam vise za neke jeftinije varijante nekih visekrevetnih soba za izdavanje nego po satorima da spavamo. Ko sto je Bruno reko sigurno svuda mozemo da nadjemo cetvorokrevetnu sobu za 40ak evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Bruno,

Što se Kotora tiče ja tamo bih otišao ali samo na jedno prespavano veče. Sutradan izjutra put pod noge. Ako uopšte i odemo do Kotora. Dakle ja bih, ali neka se i većina složi ili ne složi sa time. Ko što rekoh, ja bih da prođem Ostrog a posle kako bude. Nakon Hilandara, opet bi se u hodu dogovorili. Ako ti moraš nazad, onda moraš. Rano je da sad odlučim hoću li i ja odmah nazad ili ne. To pre svega zavisi od broja učesnika i da li bi još neko ostao na 2-3 dana ili ne. Ako nas recimo ima 4 i sad svi trojica idete nazad, bilo bi glupo da i ja ne pođem sa vama nazad prema SR.
Ovo oko datuma 5 Jun, ja sam sa tim datumima totalno fleksibilan. Mada, radije bih početak Juna tempirao. To pre svega zavisi i koji bismo termin na Hilandaru dobili pa onda da se krene oko 5-7 dana ranije.
U vezi tvog predloga da se skupimo negde, nemam ništa protiv. Ja sam totalno fleksibilan, samo da ne pada kiša. ;)

 

Tatkonadzeja,

Iz tvog pisanja vidim da imamo pravog čoveka uz nas. :) Ja znam samo ono što su drugi pisali a ti znaš jer si prošao tamo. Super. Prema mojim saznanjima viza se traži u njihovom predstavništvu u Beogradu ili preko njihovog email-a. http://www.hilandar.org/kako-posetiti-hilandar/

 

 

 

Pitanje za člana Da-Ča

Kako se uklapaš da sa nama voziš maršutom koju smo naveli preko CG i Albanije pa da se zaustaviš  u Ohridu a mi produžimo dalje?

 

Za sada potvrđeni učesnici:

(tempirano vreme puta 25. Maj - 10. Jun, u zavisnosti kada dobijemo vizu za Hilandar, ciljamo na 5. Jun)

 

1.) Bruno 68

2.) velvetwolf

3.) Saša-Srbija

4.) Tatkonadzeja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Imam par pitanja;

Da li blagoslov za Hilandar, trazimo svako za sebe ili grupno?

Da li je potrebo da bude napisan na Grckom? Mada pretpostavljam da nemora.

Imamo li dobrovoljca koji bi ako moze u ime svih (kad mu damo licne podatke) da zavrsi sve oko posnosenja zahteva za blagoslov I dozvolu kao I da odma rezervise karte za brod?

 

Bilo bi dobro da se informisemo (Booking) I odlucimo za mesta prenocista na putu I koliko je moguce rezervisemo ih. O tome detaljnije kad se sastanemo.

Jel se predlozeni termin sastanka u Nedelju 10.Aprila prihvaca? Ako se prihvata, Sasa daj predlog mesta sastanka. :bacikosku:

 

Danas sam dobio potvrdu da nije problem da budem na putu do 10 dana. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Predpostavljam da se blagoslov dobija za celu grupu.  Ako si pročitao onaj tekst sa linka iz mog predhodnog posta, ja sam to tako shvatio. Ima tamo spisak šta treba da im dostavimo pa ćemo tako i učiniti. Ja grčki ne znam tako da kako god ja ću im pisati na Srpskom. :) Engleski mi je solidno dobar.

 

Što se dobrovoljaca tiče, ja se te obaveze mogu prihvatiti osim ako se ne javi neko ko je kroz sve već prošao te je samim tim iskusniji.

 

Oko mesta gde ćemo noćiti, moje mišljenje je "kako god". Možemo tako a možemo i samo da odemo pa gde stanemo. U turističkim mestima mislim da se uvek mogu naći sobe za izdavanje na licu mesta. Ako ne soba onda neki motel.

 

Sastanak u nedelju mi odgovara. Ako bude pljuštala kiša, mogu kolima. Mesto sastanka ti odredi, Meni više odgovara istočni deo Srbije. Niš, Paraćin, Zaječar ali nemam nikakav problem da to bude negde po centralnoj Srbiji. Evo nek se tu jave i ostala dva drugara pa neka daju predlog. Ja se unapred slažem. Osim da ne bude skroz zapadna Srbija ili Vojvodina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom
Телефонски број манастира је +30 23770 23797. Због посебног режима живота у манастиру, богослужења и великог броја обавеза, ретка је прилика да ће вам бити одговорено на телефонски позив. Евентуално вам се може неко јавити у периодима од 10:30 до 11:00, као и од 13:00 до 13:30 часова по локалном времену. Много поузданији начин је да се пошаље допис манастиру факсом. Факс у манастиру је аутоматски и укључен је нон-стоп. Број му је +30 23770 23494. Свакако најпоузданији начин је да се обратите на e-mail адресу pilgrims@hilandar.org која се користи искључиво за комуникацију са поклоницима ради посете манастира. У допису ћете, осим молбе за благослов ради посете Хиландара, навести и следеће:
Презиме и име
Број пасоша (НЕ ТРЕБА СЛАТИ ФОТОКОПИЈУ ПАСОША)
Занимање (није обавезно, али је пожељно јер ученици, студенти, свештенство и монаштво, плаћају јефтиније диамонитирион)
Датум доласка у Хиландар (уколико сте добили благослов за посету још неког светогорског манастира, пре манастира Хиландара, у том случају треба навести осим претходног и датум уласка на Свету Гору)
Телефон за контакт (због евентуалног договарања, у случају да брод због невремена или неког другог разлога тога дана не саобраћа, телефон треба да буде укључен по доласку у Урануполис)
Најава посете манастира је неопходна због ограничених смештајних капацитета. Пребивање и камповање ван манастира нису дозвољени. За појединце се одобрава углавном једно, а изузетно два ноћења, док се за посете већих група одобрава искључиво једно ноћење. За посету већих група манастиру потребно је јавити се у другој половини децембра, како би се могао направити план за наредну годину и извршити резервација места. За појединачне и посете мањих група потребно је извршити најаву најмање два месеца раније. По пријему молбе за благослов ради посете манастира Хиландара, гостопримац ће, уколико је у могућности, резервисати смештај и дати благослов за посету манастира. Уколико није у могућности да резервише смештај у термину који је тражен, понудиће неки од првих следећих слободних термина.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Evo kolega milx je vec sve napisao. U principu viza odnosno diamonitirion se dobija pojedinacno ali se podnosi zahtev za celu grupu tj. navode se imena svih za koje se trazi blagoslov i salje se na srpskom. U principu ja nikada nisam to sam zavrsavao nego preko njihovih nekih udruzenja koja inace organizuju cesto te posete manastiru tako da bih mogao opet da ih kontaktiram i da probam preko njih ili da posaljemo mail.. Mesto na brodu se ne rezervise vec dodjes u luku u vreme kretanja broda pa je po principu dok se ne popune mesta, bude malo guzvanjac ali uvek bude mesta.

Za vidjanje u nedelju ja jos ne smem da potvrdim jer mi zavisi od nekih obaveza koje imam ali imam svog predstavnika Bruna u kog ne sumnjam uopste tako da i ako ne stignem imacu informacije iz prve ruke  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nacelno i nemoro da se vidimo ako sve dogovorimo. Ja i Tatkonadjeja smo razmenili telefone. Stomozda ne bii bilo lose da i sa ostalima razmenimo pa da nastavimo dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin

Neko je napisao da ides od Vlore ka Sarandi.Potvrdjujem da je put fenomenalan.Posle Vlora se penjes u brdo i posle se spustas direktno na more.Nailazis na Llgoru i tu ima predivna divlja plaza.Imas moj putopis negde na forumu.

Pozdrav svima,ekipo. ;)

Da se i ja malo ukljucim.Dakle,u CG bih zaobisao dio od Budve ka Petrovcu jer su veliki radovi i bez nade da ce biti gotovo ovoga ljeta. Iz H.Novoga oko zaliva,Kotor pa preko Trojice ka Njegusima,Cetinje,Podgorica,Božaj(granica) ,Skadar(Shkoder) Drač(Durres)Fier,Valona(Vlora),Sarande itd. Kroz Albaniju nema problema,stio neko pomenu-veoma gostoljubiv narod,ali kao i svuda lopova ima pa treba paziti stvari i nikako ih ne ostavljati na izvolte.Nikako je ne ''pretrčati'' jer ima mjesta koja stvarno zavređuju paznju.

MikeliPg ima dosta dobrih putopisa u ovim krajevima  pa možete ih pogledati,i dosta toga vidjeti a i uvidjeti :) a takođe i kod mene na YT kanalu,jer je steta ne proci nesto sto je zaista za putovanja idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Citajuci putopis naseg Gige, a I jos nekih momaka, uveren sam da bi se po Albanije dalo sa uzivanjem istrazivati bara-bar 10-tak dana.

Jednom bi se skoncentrisao samo na krstarenje po Albaniji.

 

Pitanje za one koji su tabali preko Albanije, moze li se na pumpama gorivo placati karticama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin

Citajuci putopis naseg Gige, a I jos nekih momaka, uveren sam da bi se po Albanije dalo sa uzivanjem istrazivati bara-bar 10-tak dana.

Jednom bi se skoncentrisao samo na krstarenje po Albaniji.

 

Pitanje za one koji su tabali preko Albanije, moze li se na pumpama gorivo placati karticama?

Može,naravno.Svakako ,povoljnije nego keshom,jer kao i u Srbiji,svako ima svoj kurs... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Za sada potvrđeni učesnici:

(tempirano vreme puta 25. Maj - 10. Jun, u zavisnosti kada dobijemo vizu za Hilandar, ciljamo na 5. Jun)

 

1.) Bruno 68

2.) velvetwolf

3.) Saša-Srbija

4.) Tatkonadzeja

5.) Par ljudi je izrazilo želju da ide do Ohrida samo ali niko nije potvrdio da želi sa nama preko SG ui Albanije. Očekujemo njihovo izjašnjavanje. (overtake.1987, Da-Ča)

 

 

Mister Bruno i ja imamo plan da se vidimo u nedelju 10/04/2016 Negde u centralnoj Srbiji. Lokacija nije potvrđena ali namera je obostrana. Pozvao bih ostatak ekipe da ko je u mogućnosti bude prisutan. S tim u vezi bilo bi dobro da date predlog gde da se okupimo. Meni ne odgovara zapadna Srbija iili Vojvodina. Ali dajte predlog pa uklopićemo se. S obzirom da si ti Bruno dao ovaj predlog, evo ti predloži gde da se nađemo. Svi vi ostali koji se razmišljate da li, ili nebi išli, na ovakav put ili samo vi koji biste išli sa nama samo deo puta, pozivam vas da se pridružite sastanku.
Već na samom početku iduće nedelje, ponedeljak-utorak, poslaćemo molbu za blagoslov posete Hilandaru. Nakon toga ako neko bude želeo da se priključi, moći će ali ne i sa nama na Hilandar. Moraće da nas sačeka u podnožju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja