Jump to content

Moto Zajednica

U leto 2016, Tura: Srbija - CG - Albanija - Makedonija - Grčka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

SharkY, slažem se sa tvojim pisanjem. Što se motela tiče, i ja sam pre da se uzme soba nego da se kampuje. Kamp opremu bih poneo samo za slučaj ako se ne nađe soba. Što se brzine tiče, bila ona prosečna ili puta ili kako god da je drugari nazovu, niti se trkam i niti kilavim da bih štedeo gorivo. Vozim maksimalnom prijatnom brzinom koja odgovara uslovima na putu. Uostalom siguran sam da si to shvatio iz mog prvog posta. :)
Ne obožavam kretanje u grupi ali grupa je korisna stvar jer tako pazimo jedni na druge. Inače koja bi bila svrha pokretanja ove teme. Imam par zainteresovanih drugara koji bi pošli na ovako neko putovanje ali mislim da biće sprečeni zbog finansija.
 

Nemam neki određeni termin kada bih išao. Svakako bih gledao da to ne bude u kišnim danima. Računam da bi svima najviše odgovarao Jun ili Jul mesec Ja sam totalno fleksibilan. Što se mests gde bih išao tiče, namera mi je da sigurno odem do Ostroga i Hilandara. Takođe stanem, vidim, posetim, pogledam, uslikam i sve ono što je na tom putu. Bilo bi dobro da ti kao i Puniša kažete svoje želje kako bi uklapali to u maršutu. Da li ćemo voziti celu ovu rutu zajedno ili samo deo, sve je to stvar kasnijeg usaglašavanja. Stoji i to da ja nakon prelaska u Makedoniju-Skopje, vratim se za Srbiju sa vama pa onda kasnije odem kolima sa rodbinom do Hilandara.

 

Da ponovim ovo moje sa prve strane a ti prepravi ili dodaj kako ti i Puniša mislite.

 

 

Prvo bih do manastira Ostrog. Nikada nisam bio tamo i želja mi je da odem

Kažu ljudi da ako motorom se nisi popeo na Durmitor onda bolje i ne idi u Crnu Goru

Eventualno do Herceg Novog ili negde neki drugi grad na moru, recimo Kotor.

Albanija. Nisam definisao gde tačno stati. Znam gde ću proći a staću svuda gde vidim nešto zanimljivo ali pogledaću i predloge onih koji su je prošli. Na umu mi je za sada samo Skadar.

Makedonija i Ohrid prva tačka u toj zemlji. Svakako stati na još neko mesto.

Grčka: Solun, malo da pazarimo delove za motor. Zatim možemo na Olimp. Ja sam prošle godine stigao do pola puta Sticajem okolnosti morali smo da se vratimo sa pola puta. Inače vam ne treba nikakva oprema, pešači se stazom a možete i sandale da nosite. Namera mi je da ove godine budem i na vrhu te planine. Zatim put do Hilandara i na tom putu sve što vidimo od značaja. Postoji jedno mesto koje se zove Neos Marmaras. Lepo je tamo i možemo otići na par dana. Ili bilo koje drugo slično mesto. Atina ako je po volji vozača, naravno i tamo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Meni su ove lokacije koje si naveo OK. :)

 

Naravno, još ima dosta vremena da se sve utanači i da vidimo uopšte ko će moći i hteti, a ko ne, na put. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Ne bih da pametujem ali slaba ti je kalkulacija. Prosecna putna brzina od 95km/h je nemoguca misija. Mozda sa nekim r-om, ali sa xt tesko. A gde je onda poenta puta ako cete juriti brzinu. Ja licno nikad nebih vozio u grupi koja juri neku brzinu, za mene je motor opustanje.

Za kalkulisanje brzine zbog itinera sve preko 70km/h je po meni za enduro nerealno

Postovane kolege,sto se tice brzine u ljetnjem periodu pozeljno je  postovati ogranicenja, radari su vrlo cesti skoro na svakih par kilometara, a ima i hilihopter sto nadlece magistralne puteve i kontrolise preticanje na punoj liniji. Ovo je samo upozorenje zbog vas.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

 

Ne bih da pametujem ali slaba ti je kalkulacija. Prosecna putna brzina od 95km/h je nemoguca misija. Mozda sa nekim r-om, ali sa xt tesko. A gde je onda poenta puta ako cete juriti brzinu. Ja licno nikad nebih vozio u grupi koja juri neku brzinu, za mene je motor opustanje.

Za kalkulisanje brzine zbog itinera sve preko 70km/h je po meni za enduro nerealno

Postovane kolege,sto se tice brzine u ljetnjem periodu pozeljno je  postovati ogranicenja, radari su vrlo cesti skoro na svakih par kilometara, a ima i hilihopter sto nadlece magistralne puteve i kontrolise preticanje na punoj liniji. Ovo je samo upozorenje zbog vas.

 

Narvno ovo se odnosi na Crnu Goru i za Crnogorsko primorje i kazne su jako visoke ja sam jelicno za prkoracenje brzine paltio 150e , a isti slucaj vam je i kroz Albaniju na dionici Skadar, Drac , Tirana,Valona ,Saranda do Igumenice, tamo ima isto dosta radara ali svaki prekrsaj zavrsavate sa 10e 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

prosle godine nijedna patrola u Albaniji nije obracala paznju na nas a bilo ih je prilicno i nisu imali radare. Stekao sam utisak da ih vise zanima uterivanje u red lokalaca. Sto se tice Albanije savetujem postavljacu teme da se ne plasi mi smo je prosli celom duzinom i prenocili u Sarandeu bez ijednog incidenta. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Primljeno k znanju ovo u vezi Albanije. Inače već sam se malo informisao oko te zemlje. Kažu držati se grupacije i "većih" mesta. Izbegavati neke zavučene delove jer te gledaju popreko pa zato ne čačkati mečku. Generalno, nije problem proći,  i to se vidi i iz tvog iskustva.

 

Ono oko brzine, nije mi namera da plaćam kazne da bih punio ni naš a kamoli tuđi budžet hoštaplerima. ;)

 

Hvala i ima vremena do leta da utanačimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Prosle godine sam vozio sa suprugom kroz Albaniju. Ne mogu da kazem da nisam razmisljao kako ce biti, ali sad vidim, bez razloga. Druze, usao sam u Albaniju iz CG, preko prelaza Tuzi, zatim preko Skudera, Tirane, Elbasana u Korc, gde smo nocili. Moj utisak je da su ljudi sasvim korektni, spremni da pomvognu i nisu prevaranti kako su meni pricali. Vozio sam starim putevima, slabi su vozaci i neretko prave prekrsaje ali moras biti pazljiv. U vreme igranja utakmice Albanija Portugalija smo putovali, na svakih sto metara prodaju bele kapice, zastavice itd a mi se pitamo o cemu se radi. Narod kao narod...kulturan i raspolozen da pomogne. Sedeo sam na pumpi, njih deset cirkaju, ja pitam mogu li da dopunim telefon jer mi je punjac pukao, veruj mi, svi su ustali kao po komandi da sednemo supruga i ja. Prosto mi je bilo neprijatno. I takvih situacija barem pet...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Svi mi gradimo tarabe oko sebe.. Najveću uslugu činiš kada ne uvlačiš druge unutar svojih i ne dozvoljavaš da drugi prave iste oko tebe..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Tura je interesantna I dve sedmice su dosta vremena I za voznju i da se vidi sto sta. Naravno to treba precizirati. Dogovor kucu gradi.

Sto se tice brzine kretanja, neka se na dan predje 300 km I to je puna kappa. Treba uzivati.

Samo opusteno I sa uzivanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Tako vec da...oko 300 pa ponekad i vise je sasvim pristojan tempo. Nisam bas zaljubljenik u kampovanje ali kad se mora, moze biti i zanimljivo. Secam se da nas je na tom putovanju presrela takva provala oblaka da nismo mogli da trazimo smestaj nego pravac najblizi kamp. U satoru smo proveli ravno 40 sati dok je ona padala nesmanjenim intenzitetom....i to se desi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

I moja računica oko dnevne kilometraže je slična. 300 do 400 kilometara je sasvim OK. Ako je potrebno može se preći i malo više ali ne treba forsirati. Treba ostaviti pola dana za zevzečenje.

Inače vidim da se tema rasplamsava što mi je drago i hvala vam na tome. Voleo bih da potencijalni vozači ove rute iznesu sugestije oko lokacija koje treba obići, stati, proći. Ja sam svoj predlog izneo već i vidim da se u načelu to ljudima dopada.
Sugestije: Što se tiče CG verujem da su svi OK sa tim da se prođe onako po mom predlogu. Treba utanačiti gde stati i proći tačno kroz Albaniju. Koliko sam shvatio iz pisanja poštovanih kolega bajkera treba obići Skadar. Bar još jedna ili dve tačke u Albaniji bi bile interesantne obići i po potrebi možda i prespavati. To je već stvar dogovora.
Takođe utanačiti plan oko tačaka u Makedoniji. Moj predlog je proći kroz Ohrid a posle možda Skopje ili po povratku iz Grčke proći kroz Skopje.
Što se tiče pomenutih dve nedelje putovanja. S obzirom na dužinu puta, računam da bi plus-minus, tih 14 dana bilo dovoljno da se sa uživanjem preveze.

I svakako naj bitnije pitanje je, u koje vreme vam ljudi odgovara da se ide. Da li bi to bio kraj Maja, Jun ili Jul? Siguran sam da većina treba da isplanira odmor, uzme slobodne dane... Mislim da je ovo pitanje čak i bitnije od toga gde ćemo tačno proći. Molim da se potencijalni vozači izjasne po ovom pitanju. Što se mene tiče ja sam totalno fleksibilan i mogu ići bilo kada. Preferiram Jun mesec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pozdrav.
Izneću ti neka zapažanja oko dela koji sam provozao prošle godine, a poklapa se sa tvojom rutom. Ja sam stigao do Istanbula od NS i nazad preko Sofije za 11 dana i oko 3200 km.

Albanija: Ljudi su dobronamerni, spremni da ti pomognu čim im se učini da nisi siguran šta i kako. To je turski mentalitet, koji smo i mi pokupili. Vozio sam od Ulcinja preko Elbasana do Tirane pa produžio na Ohrid.

Auto puta ima jedno parče i na dosta mesta lubeničari pretrčavaju, tako da oprez. Generalno sam se dosta namučio sa klizavim asfaltom i rupama, tako da mi sam put nije baš lep, ali postoje prelepe deonice i za voziti i za videti. Samo oprezno i sve OK. Vozači paze na motocikle ali prave ogromne prekršaje. Preticanje u makazice je kao dobardan, a žmigavac na postoji. Za policiju je tačno da je ima na sve strane i po mom mišljenju ne rade apsolutno ništa... Kafa u Tirani beše baš lepa!

MK: Prvo, da sam znao kako Ohrid izgleda, mnogo bih manje para do sad ostavio u CG. Bez uvrede. Brutalan stan sa sve parkingom za motore za 10€ na dan. Preporuka da se ostane koji dan. Put mi nije ostao u nekom sećanju, kao i kod nas, ima dobrih deonica ali često je loš i krpljen.

Grčka: Računajte na povećanu potrošnju, auto put je lep i traži malo bržu vožnju, ali vetar ubija kad je put blizu mora, a najčešće jeste. U solunu sam se kuvao i predveče od gužvi. :D

Što se tiče smeštaja, kolega i ja smo ovako radili: Isplaniramo put, tačke gde planiramo da spavamo i onda nam je to smernica za bookiranje smeštaja. Kad smo stigli na tačku A saberemo utiske, konsultacije koliko ćemo da ostanemo, kad se dogovorimo, bookiramo smeštaj u tački B. Pokazalo se do sad kao praktično rešenje. Na Ohridu nismo bukirali, saleću ljudi i odmah se i cenkaš.

Pošto sam obišao za 2 god ceo Balkan i malo više od toga, sad planiram uzbrdo, tako da vam mogu samo poželeti sreću, dobar put i lep provod.
Uzdravlje! ;)
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Da dodam i ja jednu informaciju...što se tiče Ohrida, nema mnogo razloga za brigu i smeštaj itd. Veliku familiju imam u Ohridu i bio sam sigurno 10ak puta do sada. A da je prelep, jeste. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

abarth_maniac

 

Koliko sam shvatio, samo si prošao kroz Albaniju? Uz malo stajanje u pomenuta dva grada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

@abarth maniac

Druze moj, nesto si mi ti tu debelo pobrkao...od Ulcinja nikako nisi mogao do Tirane preko Elbasana...mozes samo preko Tirane do Elbasana. U stvari mozes ali kao od Subotice do Beograda...preko Vranja. A drugo...od Tirane do Elbasana ne postoji auto put, ne znam kud si vozio ali si malo pomesao sigurno. Postoji samo mesto koje oznacava pocetak auto puta i to je to...ni kilometar auto puta. Doduse ja sam i vozio starim regionalnim putevima ali iz razgovora sa mestanima sam cuo da auto put tek treba da pocne da se gradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

2014. Ljeto, bio sam na putovanju, nas 8, motori i auto, Kotor-Ada Ciganlija-Krf-Lefkada-Zakintos-Ohrid-Kotor.

18 prelijepih dana, ljeto i more, nije moglo bolje. Ako budete tuda prolazili, mogu vas uputiti sta vas lijepo ceka.

18 dana, 3000km, motor vozac i suvozac, svi troskovi 2400eur i nismo stedjeli ni dan, a moze se spustiti jos dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

2014. Ljeto, bio sam na putovanju, nas 8, motori i auto, Kotor-Ada Ciganlija-Krf-Lefkada-Zakintos-Ohrid-Kotor.

18 prelijepih dana, ljeto i more, nije moglo bolje. Ako budete tuda prolazili, mogu vas uputiti sta vas lijepo ceka.

18 dana, 3000km, motor vozac i suvozac, svi troskovi 2400eur i nismo stedjeli ni dan, a moze se spustiti jos dosta.

 

Hahahahahaha, ispravka je "Ada Bojana" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

A drugo...od Tirane do Elbasana ne postoji auto put, ne znam kud si vozio ali si malo pomesao sigurno. Postoji samo mesto koje oznacava pocetak auto puta i to je to...ni kilometar auto puta. 

Ima ga i grade, na izlasku Tirane. Doduse, na parcice i neka mesta sa dvosmernim saobrakajem sto umalo da me kosta glave na izlasku iz tunela.  

A sto se tice policije, u principu ne diraju strance. Jednom me uhvatili na radaru i samo mahnuli da usporim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Srđane, ta cifra koju pominješ. To bilo bahaćenje po čoveku ili total za sve vas? :)

 

 

 

 

 

 

Inače...

 

Putanja od Manastira Ostrog pa do Ohrida u Makedonji bi trebalo da izgleda ovako kao na slici.

 

post-36779-0-58895400-1457044715.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

To je bio trosak za mene, djevojku, ukljucujuci gorivo, smjestaj, trosenja, sav budzet :) u dzepu

 

A sto se tice putanje prema Ohridu, prolazi sam tuda par puta, moje misljenje je da ides preko Dracha (durres) pa onda Elbasan pa Ohrid.

 

Pazite se auto puteva koji treba da spajaju Tiranu, vozis 130+ a onda odjednom bez ikakvog znaka, kao u filmove apokalipse, provalije i prekid puta :) tako je bili do 2014. a mozda su ga i zavrsili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

2014. Ljeto, bio sam na putovanju, nas 8, motori i auto, Kotor-Ada Ciganlija-Krf-Lefkada-Zakintos-Ohrid-Kotor.

18 prelijepih dana, ljeto i more, nije moglo bolje. Ako budete tuda prolazili, mogu vas uputiti sta vas lijepo ceka.

18 dana, 3000km, motor vozac i suvozac, svi troskovi 2400eur i nismo stedjeli ni dan, a moze se spustiti jos dosta.

 

2014 ljeto sam bio sa zenom u Norveski - NORDKAPP , 14 dana , provozali preko 9000km , spavali u hostelima , hotelima , nismo kampirali , mi smo potrosili 2400 eura , lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Sa suvozacem dan ne moze da buce ispod 100 e.Ja uvek tako racunam i jos pride poneses.Ako su zapadne zemlje u pitanju naravno da se podize trosak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Slazem se. Grcka je jeftinija od zapadnih zemalja. Ja sam bio 2015. na egzoticni djir po Evropi, 33dana 8600km i to me sa djevojkom izaslo 6500eura, kad se bas uziva, ali obratite paznju na destinacije:

 

http://nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=7688

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

post-17356-0-77407300-1457092875.jpg

Ovako mi je izgledala tura. Možda i jesam nešto pobrkao oko gradova, ali znam da sam deo koji postaje auto put u albaniji vozio. Još sam stao na prvu pumpu da pitam postoji li vinjeta, pumpadžija samo odmahnuo...

EDIT:
Ulcinj, Shkoder, Tirana, Elbasan. Između Shkodera i Tirane je bio deo autoputa. Sad gledam, ucrtan je i na mapi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja