Jump to content

Moto Zajednica

U leto 2016, Tura: Srbija - CG - Albanija - Makedonija - Grčka

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

 

Citajuci putopis naseg Gige, a I jos nekih momaka, uveren sam da bi se po Albanije dalo sa uzivanjem istrazivati bara-bar 10-tak dana.

Jednom bi se skoncentrisao samo na krstarenje po Albaniji.

 

Pitanje za one koji su tabali preko Albanije, moze li se na pumpama gorivo placati karticama?

 

Može,naravno.Svakako ,povoljnije nego keshom,jer kao i u Srbiji,svako ima svoj kurs... :D

Najpovoljnije je sKeshom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Momci izvinjavam se ali ja koji sam potencirao vidjenje necu moci u nedelju da budem u Srbiji.

E jesam OFF.

Moram da sacekam neke delove I ugradim iste.

 

Nadam se da bi se do ponedejka znalo ko je odlucan da ide na Hilandar?

Koliko vec sledece sedmice, ja se prijavljujem da odem do agencije koja se bavi organizacijom pomoci da se dobije blagoslov za posetu Hilandaru I zatrazim isti.

Ako je moguce to bi uradio za sve koji su odlucni za put. Trebace mi podaci koji se gore navedeno traze.

Imamo li konacan predlog za datum? predlozi su bili 25 Maj I 5 Jun. Ili nesto izmedju. Ja licno bi trebao da znam jer moram da bokiram vreme koje cu biti van posla kojim se bavim.

O ostalim detaljima kad dobijemo blagoslov.

Ima li neko ideju koliko se ceka na odgovor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ja sam mislio da se krene krajem maja a da završnica bude 5-i ili ogo petog na Hilandaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Za sada potvrđeni učesnici:

(tempirano vreme puta 25. Maj - 10. Jun, u zavisnosti kada dobijemo vizu za Hilandar, ciljamo na 5. Jun) Peti jun je dan kada moramo na Hilandar. Dakle krenuli bi nekih nedelju dana pre odobrenog termina.

 

1.) Bruno 68

2.) velvetwolf

3.) Saša-Srbija

4.) Tatkonadzeja

5.) Par ljudi je izrazilo želju da ide do Ohrida samo ali niko nije potvrdio da želi sa nama preko SG i Albanije. Očekujemo njihovo izjašnjavanje. (overtake.1987, Da-Ča, 'esi mi dobar 1987)

 

Molim sve ostale koji prate ovu temu da se do sutra uveče (ponedeljak 11/04/16) jave Brunu ili meni ako žele da idu na Hilandar Moramo poslati molbu za blagoslkov u naredna par dana.

 

Svi ostali koji bi samo do Ohrida sa nama, itekako su dobrodošli. Samo molim vas ljudi izjasnite se da li bi sa nama taj deo puta preko rute koju mi vozimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ko zna zašto je to dobro ali nismo dobili blagoslov za posetu Hilandaru u željenom terminu oko 5 Juna. Ponudili su nam Avgust mesec. Trenutno čekam poštovane kolege sa kojima sam trebao krenuti na ovaj put da se izjasne šta dalje.
Moj lični stav je da od puta ne odustanem ali da izuzmem posetu Hilandaru u ovoj turi. Ako drugari odluče da prihavatimo tu ponudu za posetu u Avgustu, onda bih možda (verovatno) išao i u Avgust. Odnosno preferirao bih skraćenu varijantu puta. Izbacio bih CG i Albaniju iz priče.

Moja zamišljena ideja je da se sad kraj Maja, Jun ili početak Jula preveze preko CG, Albanije, Makedonije pa dole negde do Grčke i onda nazad. Trajanje puta 8 do 14 dana, stvar dogovora.

 

Ponude da mi se neko pridruži na ovom putu i dalje stoje. Drugari sa kojima sam trebao krenuti sada ako budu želeli poći će ili ako žele da odemo do Hilandara u Avgustu, naj verovatnije bih išao sa njima i u Avgustu, Dakle dva puta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja krecem za CG iz BG na veliki petak,ako neko ima zelju moze da mi se pridruzi. idem sa drugom(suvozacem) spavacemo na zabljaku noc ili dvije spustamo se u boku idemo u Pg 2 noci spavamo,sici cemo do mora svakako. Ako neko ima jos neki predlog moze slobodno(recimo povratak preko Albanije)

Izvini sto ti remetim temu nego videh da su se stvari drugacije razvile od planiranog.ja moram natrag u sredu 4-og maja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Sad, ispašću glup ali kad je Veliki Petak? Kog dana tačno polazite i kada vam je plan da se vratite? Ako bih pošao sa vama jedino bi mi bila ideja da odem do Otroga i eventualno se popnemo na Durmitor. Povratak preko Albanije možemo da odradimo ako želite. Ja bih preferirao da to uradim kada pođemo za Hilandar. Biće i lepše vreme tada nadam se.

 

Dakle zainteresovan sam. Verovatnoća da odustanem je ako prognoza bude bila da će kiša padati sve vreme. To ne želim nikome pa ni sebi, ha ha....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

pozdrav drugari

iskren da budem , nisam imao zivaca da citam ceo post i prepisku ali mi se ova tura vrti po mogu ovih dana i iskreno ne drzi me mesto vec bi da vozim......  moze sve na tu stranu, bg-cg-al-gr polazak isto moze sledece nedelje bilo koji dan i koliko god dana da se ostane, meni je ok.. ne idem na trke nego da uzivam i da se zezam... spavanje po nekim usputnim motelima i slicno, kako god da se dogovorimo, voznja normalna onako kako nam dozvoljavaju uslovi, nisam u fazonu samo gas gas bez stajanja vec ako vidim kafanu interesantnu naravno da stajem.... vozim yamahu fz6r

otvoren za sve predloge.  javljajte ako ima nesto ili odoh sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Pa  s obzirom da nam nisu uslišili molbu za posetu Hilandaru, tu na samom početku Juna, ja sam predložio da izvezemo tu rutu u to vreme ali da promenimoo finalnu tačku i zamenimo Hilandar nečim drugim. Poštovane kolege se nisu izjasnile po ovom mom novom predlogu još uvek. U suštini oni su prevashodno želeli da krenu ovom rutom upravo zato što se završava na Hilandaru što je i meni savršeno odgovaralo a i bio je moj predlog. Sad čekam njihov neki dogovor a vidim da se radi na tome. Može da se desi da na Hilandar odemo u Avgustu, ja bih sa njima naj verovatniije.

E sad...

 

punisa 16 je predložio da na Veliki Petak a ja se informisah to je naredni petak 29 April, krene prema Crnoj Gori. Ja sam zainteresovan za to. Nadam se da ćete se saglasiti samnom da ako idemo kroz CG posetimo Ostrog i popnemo se na Durmitor. To mi je neki plan koji sam zacrtao te bih zamolio da ove dve destinacije ubacimo na tu rutu koju bismo kreirali. Vi recite svoje predloge. Što se povratka tiče, možemo da se vratimo preko Albanije i Makedonije. Ili možemo da se vratimo i direktno za Srbiju. Vi odlučite. Lično, izbegao bih GR jer bih u Avgusti išao opet zbog Hilandara. Ali... Recite i vi svoje. Što se CG primorja tiče, možemo recimo do  Kotora. To je samo predlog. Totalno sam fleksibilan i prilagodljiv.

 

SHeLLe apsolutno se slažem sa tobomo oko "daj da se vozi negde". Mnogo priče a malo kilometara pređenih.

 

Inače vozim Yamahu XT660X i ne volim da mrljavim po putu ali i ne mogu da se jurim sa nekim ko bi vozio preko 130. Idem na put da bih: vozio, stao, video, seo, jeo, slikao, upoznao... Nisam kafanski tip tako da ako neko od vas jeste, mene neće imati s druge strane stola :) osim u vreme ručka naravno.

Živi bili i aj da krenemo negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Odmah da kazem da nemam nameru da off-ujem Sasinu temu.

Posto sam u ovoj temi bio (prebacio se iz druge Hilandar) otpocetka sa krajnjim ciljem poseta Hilandaru, fer je da se izjasnim.

Kako sam ranije javio poseta Hilandaru nije nam moguca pre druge polovine Avgusta, tad sam u Spaniji, moracu istu da planiram za Septembar ili Oktobar.

 

Sto se tice Sasinog potencijalnog predloga da se pocne zajednicka voznja kroz Crnu goru, ja sam odmah rekao da nisam preterano zainteresovan jer se kroz istu vozim po nekoliko puta godisnje (posao + zadovoljstvo). I kolegama iz mojkovca I Niksica sam prilicno zahvalan na uputstvima kud I gde po CG.

Voznja kroz Albaniju I prolazak kroz gradove primorja I moguce nocenje u Vlore, mi je jedan od ciljeva. Nisam se vozio kroz Albaniju pa bi to uradio.

Voznja kroz Grcku mi je takodje cilj. E sad Grcka je malko veca teritorija pa sam u svojoj glavi I mapi rezirao par marsuta.

1) Ohrid - Kastoria, Kalabaka (Meteori)  I na istok do Atosa (Hilandar). Ova je ispala iz konkurencije, nismo dobili blagoslov za Jun mesec.

2) Sarande - Igumenica (mozda I voznja po Krfu), Pa uz obalu do preveze I Lefkade I nazad preko Kalabake, Grevena I Kastorije na Niki pa onda do Ohrida. Ova mi je marsuta trenutno najbliskija, mada nije pomenjljiva. Istocna Grcka mi nije nesto zanjimljiva a I pretabao sam je nekoliko puta odlazeci na Thassos I Halkidiki.

Povratak preko Makedonije je rutinska stvar I nebih tu mnogo pricao osim da od Strumice do ispred Stipa ima skoro napravljen nov put. Rutu preko zapadne Makedonije bi obisao. narocito sad kad je prilicno zakuvano. 

Povratak (u Beograd) kroz Srbiju bi takodje skratio sto je to moguce vise.

Termin za voznju ne pre 28 maja, razlog udaje mi se sestra.

Sve sam ovo naveo kako bi bijo jasniji u svojim namerama prema Sasi a ne kako bi mu remetio namere.

ako nista drugo a bilo bi lepo da barem deo ture odvezemo zajedno.

Ja sam anti talenat za fotkanje a koliko sam upoznao on je profi, tako da bi uspomene bile extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Najavljuju izuzetno loše vreme tako da od ove ture sad idućeg vikenda očigledno da nema ništa. Nisam baš toliki sado-mazo. :)

Bruno, ja sam potpuno fleksibilan sa putem. Kao što sam i u uvodnim postovima pričao, bitno mi je da posetim Ostrog i Hilandar. Od ovog drugog nema ništa tako da od ovog prvog ne bih odustao. Takođe bih da se popnem-o na Durmitor. Sve ostalo, s obzirom da je Hilandar ispao iz igre, slobodno možeš da isplaniraš i ja te na neviđeno podržavam na tom putu i bilo bi mi drago da provezemo taj put zajedno. Skupa sa ostalima koji žele da se priključe.

Što se termina tiče, dovoljno je da mi se kaže 48 sati ranije. Video si čime se bavim i ja sam sa vremenom sasvim fleksibilan. A fotke moraju ispasti dobre inače menjam zanat.

Ja moram na neki duži put ove godine inače "overiću". :)
Mislio sam da se priključim i nekoj grupi koja ide prema Sloveniji (ili naokolo nekud) ali ne vidim ništa što bi bilo prihvatljivo za mene. Ono što videh je uglavnom kreirano od strane ljudi koji voze grbavce koji jure a ja baš i nisam za tako nešto sa svojom mašinom.

I dalje mislim da je ova moja zamisao sa ovom rutom naj ostvarivija i ja sam puno zahvalan tebi i još par njima koji učestviuju ovde i naj verovatnije će i voziti sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Naj izglednije je da cu u 30.(ponedeljak) Maja na odmor tj na voznju. Pravilo firme mora 30 dana unapred na se trazi odobrenje. mogao

To prakticno znaci da bi na put mogao da krenem vec u nedelju 29. Maja.

Nadam se da cu imati saputnike.

Putanja kroz Srbiju I Crnu Goru: Beograd_ibarskom do Cacka_preko Zlatibora do Prijepolja_prelaz u CG Jabika_Plevlja_preko mosta Djurdjevica Tara Na Zbljak_Savnik_Niksic (Ostrog). Odatle planiram preko Podgorice za Skadar. Nocenje na Zabljaku ili Niksicu

Ukoliko neko zeli da se vozi po CG nekoliko dana (znam da Sale ima tu zelju I nameru) mozemo zajedno da nastavimo kroz Albaniju, Grcku, Makedoniju.

Generalno ne planiram vise od 10 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Kakva je mogucnost da se prelazi toliko granica ako motor nije registrovan na moje ime ?

Ako napravim kupo-prodajni ugovor sa vlasniokom,moze li tako ?

znam da sam prije par godina tako redovno prelazio bosansku i srpsku granicu...sad ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Koliko ja znam, a mozda se i varam, imas 14 dana nakon overe ugovora da platis porez na prenos vlasnistva a nakon placenja poreza ti ide i prebacivanje saobracajne i onda si ti vlasnik. Neoveren kupoprodajni ugovor mislim da nema nikakvu pravnu vrednost. A mislim da granicu mozes da predjes bez problem ako ti vlasnik da ovlascenje u kom stoji da mozes da ga vozis i van zemlje, naravno overeno u sudu ili opstini. E sad, mislim da je ovako za Srbiju, za Crnu Goru vec nemam pojma.

Inace, Bruno, odlicna marsuta. Rado bih se pridruzio da nemam obaveze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dule, sta dati kazem osim kad se vratim mozemo u Julu za Rumuniju.

E sad, kako jutros napomenuh tako bi trebalo da bude. Odmah da kazem da nikog ne pritiskam, definitivno krecem na voznju 30. Maja (nedelja) iz Beograda i dobio sam luft do 12. Juna (nedelja). Tako da pitanje je ko ide jos?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

U julu mozemo gde god, celog jula sam slobodan i mogu da uzmem ceo taj mesec odmor. A sto se ove voznje tice mozda krenem sa tobom pa do Crne Gore i Ostroga i onda da se vratim. 10. jula moram da sam na Zlatiboru na nekoj konferenciji ali je problem sto ne mogu bas taj dan da dodjem tamo jer i ja prezentujem nesto pa moram par dana da se pripremim za to tako da videcu kako se organizujem. Najbolje bi mi bilo kad bi krenuo sa tobom do Crne Gore i da onda odatle odem za Zlatibor kada ti krenes za Albaniju ali sta pa da radim na Zlatiboru 7-8 dana. Videcu jos da smislim nesto pa ti se javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ja sam za. Jedina stvar s kojojm treba da se uklopimo je gde da se nađemo. S obzirom da sam u istočnoj Srbiji (vi uglavom BG) išao bih pravo prema granici sa CG dakle negde oko Novog Pazara da se nađemo ili negde u CG na samoj granici. Stvar dogovora kada za to dođe vreme.

 

Predlog za razmatranje je: prespavati negde oko Novog Pazara što bliže granici pa onda izjutra da se pređe granica. Ili dajte neki bolji predlog.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Meni N Pazar nije ni priblizno usput.

A koliko primecujem tebi je zelja da prokrstalis nekolko dana po CG.

 

Predlog za razmatranje sa moje strane:

 

Ima li volje da pravac kretanja  bude Ohrid, Grcka, Albanija, CG? 

U tom slucaju bi mogao da ostanes u CG kolko hoces?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Nije meni da ostajem u CG nekoliko dana. Ne znam šta bih rado tamo. Pa vidi, možda možemo i kontra tom rutom ko što ti kažeš. Sve je jedno u suštini. Novi Pazar sam dao orjentaciono jer meni je on na putu kada dolazim iz istočne Srbije. Želim da se prilagodim većini s obzirom da ste vi uglavnom iz BG i okoline, nebitno. U svakom slučaju put vas nosi više zapadno. Da se nađemo negde na granici sa CG i tamo prespavamno pa onda pređemo sutradan izjutra u CG ili da se nađemo negde nakon što se pređe granica.
Put do Novog Pazara za mene je 260 kilometara. 350 do 400 dnevno ja ne bih više od toga da vozim (ako ne mora, naravno).

Mogu ja da odem i dan ranije pa da vas sačekam. Eto, daj neki predlog gde da se nađemo a da se uklopimo svi u kilometražu.

Ili, da postupimo po tvom predlogu i idemo prvo Makedonija, GR, Albanija, CG. U tom slučaju vi mora da prođete kroz NIš ili tu negde što meni savršeno odgovara.

Kako god kažeš, odnosno kažete svi vi koji ćete poći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja